Зірочки з паперу своїми руками поетапно: докладна інструкція як зробити обємну зірку

Покрокова інструкція, як зробити красиву і незвичайну зірочку з паперу. Фото готових варіантів виробів, а також майстер-клас для дітей будь-якого віку.

Зірочки з паперу — одна з різновидів орігамі, японського мистецтва складання паперових фігурок. Мистецтво орігамі народилося в Стародавньому Китаї, де в 105 році н. е. придворним євнухом Цай Лун була винайдена папір. Але своїх висот воно досягло в середньовічній Японії. У давнину вони використовувалися в релігійних церемоніях, як витончене мистецтво для знаті, поряд з малюванням та поезією.

Сьогодні паперові зірочки відмінно підійдуть для прикраси свята новорічної ялинки, занять з дітьми. Найкращий спосіб зайняти нудьгуючого або капризничающего дитини — почати на його очах майструвати цю чарівну іграшку. Він не тільки миттєво перестане плакати, але і активно долучиться до захоплюючій грі.

Незважаючи на те, що зірочки одні з найпростіших фігурок, існують десятки їх різновидів, досить пошукати в інтернеті фото зірочок з паперу. Їх складають з білого, кольорового паперу, набору різних кольорів, розфарбовують красивими візерунками аквареллю або фломастерами. Готові вироби лакують прозорим лаком для додання вологостійкості і красивого глянцю.

Матеріали та інструменти для роботи

Треба пошукати ідеї та шаблони зірочок з паперу, вибрати вподобані моделі, розміри, розмальовку. В першу чергу, потрібна хороша папір. Для перших експериментів можна взяти те, що є під рукою, хоча б сторінку з блокнота, краще аркуш формату А4 для принтера.

У будь-якому випадку корисно мати запас дешевого матеріалу для тренувань і експериментів, так як з першого разу рідко у кого виходить, потрібно набити руку.

Треба продумати колір і розмальовку зірочок. Найкраще пройтися по інтернет-магазинам з пошуковим запитом «папір для орігамі», зустрічається її японська назва «камі», в перекладі «папір». Вона зазвичай нарізана на стандартні аркуші квадратної форми.

Вибір величезний, від наборів одноколірної односторонньо пофарбованої паперу до двосторонньої з красивими різнобарвними візерунками. Як мінімум, потрібні великі і маленькі гострі прямі ножиці, манікюрні ножиці вигнуті, шкільна лінійка, бажано з тонкої металевої стрічки, на ній буде зручно робити лінії згину.

Якщо передбачається масове виробництво, дуже стане в нагоді різак для паперу, він значно прискорить точну нарізку заготовок. Для складних зірочок та інших фігурок орігамі може знадобитися безбарвний, прозорий клей, підійде офісний склеювальний олівець.

Приклади зірочок

Нижче написані інструкції, як зробити зірочки з паперу.

Зірочки щастя

Треба вирізати смужки розміром 23х1 сантиметр. Розмір готової зірки визначити легко — потрібно ширину смужки помножити на коефіцієнт 1,67. Для смужки 23х1 розмір буде 1,67 див., для 1,5х34,5 вийде зірочка 2,5 див., крупніше робити цю модель не варто.

Паперову смужку обернути навколо пальця і зробити звичайний вузол. З одного боку повинен стирчати самий кінчик смужки, з іншого під кутом 100 її довгий залишок.

В ідеалі вузол являє собою правильний п’ятикутник. Довгим кінцем обернути вузол строго по гранях, повинно вийти всього 10 обертів. Вийде товста п’ятикутна заготовка.

Якщо залишилися кінчики папери за межами фігурки, їх можна відрізати або підігніть. Потрібно заховати цей кінчик в найближчій смужці паперу, щоб конструкція не розгорнулася. Тримаючи заготівлю двома пальцями, палець іншої руки по черзі втиснути всі п’ять граней. Браво, вийшла симпатична пухкенька зірочка!

Зірка «Сюрікени — зброю ніндзя»

Приготувати чотири аркуша формату А4 щільною, не глянцевого паперу, бажано різних кольорів. Обрізати листи до квадратної форми. Зігнути аркуш по діагоналі на половину.

Відігнути одну площину до середини прогину, загостривши таким способом один з кутів. Сформувати трикутник, підвернувши нижній кут до верху. Цей трикутник скласти навпіл по вертикалі повинна вийти зірка.

Відігнути і притиснути менший край трикутника до себе. Розгорнути нижню частину фігурки і вставити в середину опуклий трикутник. Зробити ще три заготовки таким же чином.

Клей для остаточної зборки не потрібен, все тримається на терті. Саме тому не використовуйте глянцевий папір — вона ковзає. Далі вставити куточки в кишеньки найближчій деталі, розправте сюрікени, надавши йому об’єм. Хлопці будуть в захваті!

П’ятикутні Кремлівські зірки

Такою великою зіркою, зробленої з аркуша формату А3 і помальовано у червоний колір, не соромно прикрасити верхівку новорічної ялинки.

Вирізати з листа квадрат, скласти його удвічі від себе. По лінії від верхнього лівого кута до середини нижньої сторони скласти кут. Зам’яти такий же кут від лівого нижнього кута прямокутника до середини верхньої сторони.

На лівій половині прямокутника повинен вийде хрест з згинів. В точку перетину хреста притиснути нижній правий кут і пропрасувати згин нігтем. Зігнути кінчик від центру хреста по лінії від нижнього правого кута до точки перетину вгорі.

Зробити ще згин від нижнього правого кута через центр хреста зліва направо. Одержаний трикутник вершиною донизу скласти навпіл кінцями на себе. Повинен вийти вузький трикутник гострим кінцем вниз і безформним відростком зверху.

Відрізати цей хвостик по лінії, перпендикулярній правому ребру трикутної фігури. Розпрямити залишився трикутник, повинна вийти п’ятикутна фігура з десятьма згинами.

Зігнути по черзі всі п’ять граней до центру фігури і знову її розпрямити. Починаючи з нижньої межі і за годинниковою стрілкою акуратно загинати грані до центру, вийде якусь подобу квітки з пелюстками. Згорнути його остаточно, жорстко пропрасувати нігтем, повинна вийти п’ятикутна зірка з кривими кінцями.

Складати по довжині ці кінці за годинниковою стрілкою, вкладаючи складені шматки в пазухи нового кінця. У результаті повинна вийти велика загострена зірка, два променя дивляться вниз, один вгору і ще два в сторони.

Якщо пофарбувати цю зірку блискучим червоним лаком для нігтів, а ззаду розмістити лампочку від гірлянди, вийде копія зірки, яка горить над Кремлем у Новорічну ніч!

Фото зірочок з паперу