живопліт на ділянці (110 фото ідей): докладний опис як зробити красиву огорожа

Легка інструкція для початківців по створенню живоплоту на дачній ділянці своїми руками. Багато фото готових рішень з гарним оформленням та дизайном.

Живий зелений паркан замість заліза й бетону – що може бути краще? Досвід вирощування природних огорож йде корінням далеко в минуле, в епоху Стародавнього Риму з його фігурними садами. В даний час живоплоти переживають “епоху Відродження”, користуючись все більшою популярністю.

До очевидних переваг природних огорож відносяться:

Екологічність

Живі рослини не шкодять навколишньому середовищу, а навпаки – приносять користь! Вони забезпечують природну вентиляцію, при посадці по периметру ділянки — виділяють кисень. Квітучі культури приваблюють комах-запилювачів.

Економічність

Якщо самостійно зайнятися облаштуванням живого паркану, то можна заощадити істотну суму.

Привабливість

Огорожу з живих, а особливо, — з квітучих рослин виглядає дуже красиво, органічно доповнюючи будь-який ландшафт.

Функціональність

Природні огорожі можна використовувати для різних цілей: відгородитися від сусіда, зонувати простір (наприклад, відокремити город від зони відпочинку або будинку), захистити від вітру теплолюбні рослини, приховати якісь недоліки на ділянці.

При всіх плюсах, природне огорожу має і деякі недоліки:

Довгий період зростання

Навіть швидкозростаюча жива огорожа не може з’явитися на дільниці за кілька днів або тижнів, як звичайний паркан. Доведеться чекати кілька років, поки рослини не досягнуть необхідної висоти.

Недостатня ступінь захисту

Незважаючи на те, що така огорожа здатне гідно нести захисну функцію, його не можна порівняти з масивними парканами.

Залежність рослин від часу року

Зовнішній вигляд природного забору страждає з настанням холодів. Зелень зникає і залишаються голі гілочки (якщо огорожа не складається вічнозелених хвойників).

Потреба у догляді

Живі рослини потребують належного догляду: обробки від шкідників, наявності підживлень, стрижок.

Ці мінуси швидше є особливостями, нюансами, які слід врахувати при посадці живоплоту. Всі труднощі будуть компенсовані природних чарівністю природного огородження.

Як вибрати рослини для живоплоту

В залежності від призначення майбутнього огорожі, кліматичних умов, особливостей ґрунту на ділянці, слід зробити вибір на користь тих чи інших рослин.

Низькорослі огорожі підійдуть для декорування клумб, невеликих фонтанів, дитячих майданчиків, садових доріжок. Для таких парканчиків підійдуть, наприклад, самшит, кипарисовик Лавсона, барбарис.

рослини Середньорослі створять відмінне декоративну огорожу, якщо потрібно розділити ділянку на зони. Такі паркани можна створювати і з плодово-ягідних чагарників – відразу і краса, і користь. Це такі культури, як агрус, порічки, смородина, чорноплідна горобина, ожина.

Високорослі дерева і чагарники найчастіше висаджують по периметру ділянки для захисту від сторонніх очей. Зазвичай така огорожа досягає рівня вище людського росту, її висота найчастіше становить 2-3 метри. З високих дерев, до яких відносяться, наприклад, горобина, верба, обліпиха, бузок, також можна створити вітрозахисну ширму.

Відмінності рослин по вимогливості до догляду

При відсутності необхідного досвіду або часу краще висаджувати невибагливі культури, не потребують регулярної обрізки.

При нестійкому складному кліматі варто підбирати морозостійкі чагарники і дерева, які зможуть успішно перезимувати.

Для ділянок з високим рівнем залягання грунтових вод підійдуть рослини з міцною кореневою системою, яка не постраждає від частого застою води в дощовий період.

Вічнозелені і комбіновані огорожі

Посадка вічнозеленої живоплоту забезпечить гарний вид на протязі всього року. Приклади таких чагарників і дерев: туя, карликова ялина, самшит, ялиця, ялівець.

Особливо декоративно виглядають огорожі, що складаються з декількох видів рослин. Вони можуть відрізнятися по висоті, кольором листя, ступеня пишноти. Важливо підібрати їх з урахуванням особливостей: темпів зростання та часу цвітіння, взаємної терпимості, вимог до умов утримання. Якщо рослини скомбінувати, беручи до уваги всі ці моменти, живий паркан буде виглядати особливо ефектно і яскраво.

Як вибрати саджанці для живої огорожі

Запорукою здорового живої огорожі виступає правильний вибір саджанців! Посадковий матеріал, тобто, — рослини для живої огорожі, слід купувати тільки в спеціалізованих розплідниках і магазинах. При покупці потрібно враховувати важливі моменти!

Вік саджанця

Самий кращий варіант для хорошій приживлюваності – однорічна або дворічна рослина. Чим старше саджанець, тим потужніше розвинена коренева система. При пересадці вона може пошкодитися, і рослина завмре в зростанні на довгий час.

Коренева система

Коренева система не повинна бути сухою або пошкодженої! Коріння якісних саджанців мають живий, здоровий вид.

Кора

При покупці молодих дерев зверніть увагу на стан кори. Суха кора говорить про те, що саджанець давно викопана.

Після придбання найкраще відразу посадити рослину на постійне місце проживання. Якщо такої можливості немає, слід вирити в тіні невелику канавку і під нахилом прикопати саджанець так, щоб коріння і частина стовбура опинилися в ґрунті. Подібним чином рослину можна зберігати до трьох тижнів.

найкрасивіші рослини для живоплоту

В інтернеті можна побачити численні фото живоплотів. Однак людині, що не володіє великим досвідом в даній сфері, складно підібрати оптимальні види рослин лише за картинками. Нижче наведено список найбільш привабливих і, в той же час, невибагливих рослин, які ідеально підходять для створення природних огорож.

Спірея

Це квітуча декоративна рослина, якому можна надавати різні цікаві форми. Існують різні види: високі і низькі.

Дерен білий

Тіньовитривалий чагарник, відмінно підходить для створення багаторічної живоплоту. Зберігає декоративність листя навіть у холодну пору року.

Туя

Висаджені в ряд туї утворюють густу вічнозелену огорожа.

Барбарис Тунберга

З даних рослин можна створити густу невибагливу огорожа середньої висоти.

Рослини не схильні до хвороб і стійкі до шкідників, листя восени приймають дуже гарний декоративний вигляд.

Кизильник блискучий

Вічнозелений не примхливий чагарник, який можна стригти. Досягає у висоту до 1 метра. Є одним з кращих чагарників для живоплоту.

Гортензія

Розкішне квітуча рослина, що підходить для формування низької огорожі. Віддає перевагу кислим грунтам, може рости в півтіні.

Бузок

Допоможе створити чарівне огорожу, що наповнює весняний сад яскравим ароматом. Не боїться холодів і шкідників, не потребує поливу.

Тис ягідний

Довгоживучі вічнозелене дерево, досягає 5 метрів у висоту. Важливо мати на увазі, що тіс отруйний! Його не можна садити на ділянці, де є маленькі діти.

Глід

Зимостійка лікарська рослина, невибаглива у догляді. Можна садити практично на будь-якому типі грунту. Підходить для фігурної стрижки.

Калина Гордовина

Невисоке витривала плодове дерево. Допоможе організувати декоративну огорожу, висотою до 3 метрів, яка взимку буде прикрашена яскравими червоними ягідками.

Людина, що живе в гармонії з природою, прагне створювати, а не руйнувати, перетворювати навколишню територію. І одним з варіантів подібного взаємодії з природою може стати створення живоплоту на присадибній ділянці.

Фото живої огорожі на ділянці