Журавлик орігамі – майстер-клас як скласти фігурку паперового журавлика

Великий вибір свіжих ідей по створенню журавлика з паперу в техніці орігамі своїми руками. Майстер-клас і покрокова інструкція для швидкого і гарного складання вироби.

Журавель в східній культурі символізує безсмертя, сімейне щастя і плодючість. Птах уособлює справедливість, благородство, світ, мудрість. У Японії він вважається священною і означає здоров’я і довголіття. За слов’янськими повір’ями, журавель був божим посланцем. Список культур, в яких птах – щасливий знак, можна продовжувати ще довго.

Все і без нас знають легенду, яка обіцяє виконання самої заповітної мрії того, хто складе тисячу журавлів. Саме тому умільці пропонують безліч ідей журавликів і схеми їх складання. Це справді дуже захоплююче і неважка заняття.

Історичні корені орігамі журавлика

Дана фігура вважається однією з найдавніших в паперовому рукоділлі. Спочатку її використовували як прикраси священних місць. Також існує традиція розвішувати журавликів орігамі-стрічку на стіни храмів. Це розцінюється як звернення до Божеств, що просить багатий урожай, одужання близьких, захист від невдач і нещасть.

В минулому столітті в Японії сталася історія, привнесшая нові відтінки заведеним звичаєм. Садако Сасакі, 12-річна дівчинка з Хірасіми, померла від лейкемії.

Є версії, що хвороба вона отримала згодом відомої всьому світу атомного бомбардування. Дізнавшись про свою недугу, школярка вирішила скласти тисячу журавликів заради свого порятунку.

Немає точної інформації про те, чи встигла вона скласти потрібну кількість фігур. Одне відомо точно Садако померла. Але її завзяття асоціюється з надзвичайною мужністю і героїзмом. В 3-х містах стоять пам’ятники на її честь, увінчані вже залізними журавлями.

Класична модель складання журавля з паперу

Зараз в інтернеті можна знайти велику кількість фото орігамі журавлика. І це не здається дивним, адже про те, що символізує птах ми згадали вище.

Так що практично всі, хто хоч раз складав фігури орігамі, задавалися питанням, як зробити орігамі журавлика своїми руками. Ця оригінальна постать стане яскравим декором у вашій квартирі може стати ефектним доповненням до основного подарунка вашим близьким або ж бути вашим особистим оберегом.

Наша покрокова інструкція для складання журавлика дуже проста і підійде навіть початківцям оригамістам. Для початку беруть квадратний аркуш паперу (у випадку, якщо у вас аркуш формату А4 слід загнути його будь кут до бічного основи і пригладити, відрізати зайвий папір.

Так у вас вийде квадрат з діагональним згином і складають його навпіл. Тепер на столі лежить прямокутник. Потім лист розгортають і складають його навпіл з протилежного боку справа наліво. На квадраті утворюється хрест від ліній згину.

Наступним кроком потрібно зігнути верхній правий кут до нижнього лівого і повернути папір в колишнє положення. Також прикладають верхній лівий кут до правого нижнього кута. Наявні перегини нагадують зірку. Перевертають деталь для отримання ромба.

Тепер беруть два кута посередині і згинають їх вниз. Роблять теж саме з верхом. Далі верхні кути складають навпіл. Підгинають поверхневий кут і розгладжують згини, отримані в крайніх трьох кроках. Розгортають верхній рівень фігури по згину вгору.

При правильному згинанні дві складки найближчій до вас сторони ромба загинаються у зворотний бік. Зводять зовнішні кромки до середини і розрівнюють їх. Перевертають фігуру і прикладають правого кута до нижнього лівого, розгортають лист і роблять теж саме. Поєднують верхні краї і згин посередині. Складку праворуч направляють вліво.

Далі перевертають фігуру і повторюють попередній крок. Нижній кут зовнішнього шару направляють догори. Знову перевертають і повторюють. Складку праворуч згинають до лівої – повторюють, перевернувши деталь. Їх складають вниз під прямим кутом до тулуба. Останнім кроком тягнуть за голову і хвіст, розташовуючи їх від середини.

Поради новачкам в орігамі

Деякі майстри надають журавлику 3D–ефект. Для цього, вони поволі тягнуть за протилежні сторони фігури. Того ж результату можна отримати, продув нижню частину деталі.

Для отримання більш яскравою і барвистою фігури можна використовувати папір з надрукованими принтом. Так журавлик «оживе» і впишеться у ваш інтер’єр.

Досвідчені орігамісти користуються спеціальною тонким папером для орігамі. З нею важко впоратися новачкам, але так журавель вийде витонченим і напівпрозорим.

Новий погляд на просту схему журавлика

Вже склали кілька десятків журавликів і хочеться чогось нового? Або може бути, ви хочете зробити тисячу приносять щастя птахів, а одна і та ж проста схема журавликів для початківців вже набридла? Знайшли для вас нові варіанти орігамі.

Орігамі журавель з ефектом підставки

Зі звичайного аркуша паперу також можна скласти журавля на підставці. Верхній прямокутник паперу квадратної складають у трикутник з підвернутими всередину сторонами. Нижню частину відгинають назад, як підкладку і на час залишають. Розгортають праву сторону верхнього трикутника в ромб, перекладають його нижню частину нагору, відгинають назад і перегортають в бік.

Повторюють попередні кроки і перевертають заготівлю прямокутної підкладкою вгору. Далі потрібно скласти її навпіл, а потім – знизу-вгору звичайної драбинкою.

Головне – добре затулити всі лінії, щоб журавлик був рівним і акуратним. Знову перевертають деталі і підвертають кути головного трикутника. Сформировывают шию і голову, а нижню частину фіксують тонкою паперовою стрічкою.

Орігамі летить журавлик

Існує схема складання орігамі журавля з ефектом польоту. Для цього розгортають квадрат паперу вершиною вниз і позначають діагоналі за простою схемою журавлика для початківців. Лівий верхній кут загортають до центру, а до лінії згину закладають правий верхній кут. Далі перевертають заготівлю підставою вгору і загинають її «гармошкою», дістаючи трикутник назовні. Складають фігуру удвічі.

Наступним кроком підвертають ліву сторону, розгортаючи кут і формуючи ромб. Складають зовнішню частину вниз і перевертають деталь. Далі піднімають кути зовнішнього шару вгору і розкладають їх у трапеції. Розкладають ще по двом іншим діагоналях, для отримання об’ємних і рельєфних крил.

Перевертають ромбом вгору і підвертають боки до середини. Ліву частину підстави піднімають вгору і сформировывают голову. Праву частину опускають вниз, загинають.

Також потрібно підняти вгору під кутом, щоб зробити хвіст. На кінцях крил сформировывают маленькі віяла для більшого обсягу і розводять їх в сторони.

Як скласти журавля з хвостом-опахало орігамі

Фігура птиці з розкішним хвостом не схожа на просту схему для новачків. Спочатку беруть квадратну папір і розкладають у вигляді підставки на ніжках. Розгладжують зігнуті лінії в об’ємну фігуру п’ятикутника з основою на згині. Потім розкладають верхній шар типової квадрат.

Пізніше розбирають заготівлю, складаючи її заново, перевертаючи і гортаючи «сторінки» з двох сторін. Майстри підвертають дві сторони, отримуючи симетричну деталь. Загортають частину трапеції і опускають верхню частину. Позначають шию з головою розправляють хвіст і крила руками.

Фото журавликів орігамі