Як зробити полімерну глину своїми руками: рецепти і способи виготовлення в домашніх умовах

Покрокова інструкція, як зробити полімерну глину в домашніх умовах. Легкі рецепти з фотографіями і описом всіх етапів ліплення від А до Я.

Пластична маса на основі пластику і полімерних частинок називається полімерною глиною. Для додання кольору використовують спеціальні пігменти, які при контакті з шкірним покривом людини не викликають алергічної реакції.

Полімерну глину використовують для створення тонких деталей і складних композицій. За консистенцією вона нагадує звичайний пластилін. Щоб готові вироби набули міцність цей матеріал піддають термічній обробці або сонячної інсоляції.

Для створення ексклюзивної біжутерії застосовують перший вид сушки. Квіткові композиції передбачають використання тонких деталей, які під впливом високої температури можуть сильно деформуватися. Саме тому квіткові пелюстки залишають висихати на сонячному вікні.

Як зробити полімерну глину в домашніх умовах? Які матеріали та інструменти знадобляться для створення пластичної маси? Всі відповіді на ці питання зібрані у нашому довіднику.

З чого зробити полімерну глину своїми руками?

Для створення полімерної пасти використовують кілька речовин. У цей список входить:

 • Гліцерин;
 • Кукурудзяний та картопляний крохмаль;
 • Харчові барвники;
 • Клей.

Для отримання потрібної консистенції важливо дотримуватися пропорції. При нехтування цим вимогою готовий склад може вийти занадто густим або рідким, що надалі не дозволить створювати ексклюзивні деталі.

Полімерна глина з клею і кукурудзяного крохмалю

Даний спосіб приготування пластичної глини дозволяє отримати покупної варіант складу. Єдиним недоліком даного методу приготування вважається зменшення готового виробу в розмірах і масі.

При виготовленні вироби необхідно враховувати той факт, що готова композиція буде на 40% менше від початкового результату. Позитивною якістю вважають швидке висихання тонких деталей. У середньому для цього знадобиться від 1 до 3 годин.

При додаванні фарбувального пігменту необхідно дотримувати особливу акуратність. Кукурудзяний крохмаль швидко вбирає колір, але при контакті зі шкірою може викликати алергійну реакцію.

Рецепт полімерної глини для виробів з крохмалю і будівельного клею передбачає використання наступних компонентів:

 • 300 г кукурудзяного крохмалю;
 • 200 г клею. Досвідчені рукодільники рекомендують вибирати будівельні склади. Придбати цей компонент можна у відділенні будівельного магазину;
 • 2 ст. л. зволожуючого масла;
 • 30 крапель лимонного соку.

Всі інгредієнти необхідно помістити в термостійку миску. Щоб суміш не прилипла до металевого дну рекомендується вибирати посуд з антипригарним покриттям.

Для перемішування всіх речовин при нагріванні використовують дерев’яну паличку. Не рекомендується вибирати металеві предмети у вигляді столових приладів.

При нагріванні клею і крохмалю утворюється хімічна реакція, в результаті якої металева поверхня змінює свій колір. Захисні рукавички допоможуть захистити шкірний покрив кистей від полімерного складу.

Всі інгредієнти нагрівають протягом 10 хвилин на повільному вогні. Щоб отримати однорідну консистенцію, необхідно регулярно перемішувати всі речовини дерев’яною паличкою. Коли маса почне густіти ємність з вмістом прибирають з вогню. Щоб складу вийшов пластичним в нього додають масло і продовжують перемішувати.

Після цього стільницю покривають термостійкою плівкою. На неї акуратно викладають полімерну суміш. Гарячий склад продовжують перемішувати. Готова глина повинна мати консистенцію тесту. Отриманий ком залишають до повного остигання.

Полімерна глина з клею і гліцерину

Додавання гліцерину дозволить запобігти поява тонких тріщин на поверхні готового виробу після його повного висихання. Як правильно зробити полімерну глину своїми руками? Для приготування пасти знадобиться:

 • Дві склянки білого клею;
 • 200 мл чистої води;
 • 3 ложки гліцерину;
 • 150 г кукурудзяного крохмалю.

Для роботи знадобиться металева ємність з товстим дном. Змішуємо клейовий склад і 150 мл води. Всі інгредієнти ретельно перемішуються один з одним до отримання однорідної суміші. На фото, як зробити глину представлена черговість робочого процесу.

Після цього кип’ятимо на повільному вогні протягом 2 хвилин. Всі речовини ретельно перемішуємо. Дана маніпуляція дозволить уникнути появи дрібних грудок в готової глині.

В окремій мисці змішуємо воду з кукурудзяним крохмалем. Отриману рідину акуратно виливаємо в металеву миску з підігрітим клеєм. Використовуємо дерев’яну лопатку для змішування всіх частинок один з одним.

Виливаємо гліцерин в отриману субстанцію. Після цього складу необхідно викласти на стільницю для подальшого вимішування полімерної глини.

Щоб маса не прилипала до площини рекомендується використовувати трохи кукурудзяного крохмалю. Якщо для роботи знадобиться кілька відтінків пластичної суміші, то можна використовувати харчові барвники.

Для роботи найкраще використовувати рідкі склади. Сипучі компоненти погано вимішуються.

Щоб готова полімерна глина не потріскалася після висихання обертають її харчовою плівкою і помістити в холодильник. Перед початком роботи пластичне тісто має трохи нагрітися до кімнатної температури.

Як зробити самозастигаючу пасту?

В Латинській Америці широко використовують рецепт полімерної глини для виробів, який після завершення ліплення поступово застигає. Для роботи знадобляться наступні інгредієнти:

 • 150 мл води;
 • 1,5 склянки крохмалю;
 • 2 ст. л. гліцерину;
 • 2 ст. л. білого або винного оцту;
 • 1 склянку клейового складу;
 • Дитячий крем 2 ст. л.

Всі речовини поміщаються в антипригарну посуд. Воду обережно змішують з кукурудзяним крохмалем.

Після цього отриману суміш поступово нагрівають на вогні протягом 3 хвилин. Коли крохмаль повністю розійшовся додаємо в нього стакан білого клею. Коли маса почне трохи густіти додаємо в неї білий оцет, дитячий крем і гліцерин. Всі компоненти ретельно перемішуються один з одним до утворення щільної консистенції.

Викладаємо готове тісто на стільницю і продовжуємо його вимішувати. Коли глина набула однорідну структуру накриваємо її м’якою тканиною і залишаємо до повного охолодження.

Готова самозастигаюча паста буде мати еластичну консистенцію і добре піддається ліпленню. Якщо при механічному впливі на поверхні елементів утворюються дрібні тріщини, то виправити результат допоможе декілька крапель гліцерину. Зберігати тісто для ліплення рекомендується в холодильнику при температурі не нижче 3 градусів.

Рецепт міцної полімерної глини

Інструкція, як зробити полімерну глину для ліплення міцних виробів передбачає використання стеаринова кислоти, лимонного соку і вазеліну. Ці компоненти забезпечують міцність готового складу, а також забезпечує еластичність і легкість в процесі роботи.

Для роботи знадобляться наступні речовини та інструменти. До них відносять:

 • Будівельний клей ПВА – 1,5 склянки;
 • 1/2 ст. л. стеаринової кислоти;
 • 1⁄2 ст. л. лимонного соку;
 • 2 ст. л. вазеліну;
 • 2 ст. л. гліцерину;
 • 0,5 склянки кукурудзяного крохмалю.

В металеву ємність поміщаємо лимонний сік, стеаринову кислоту, вазелиновый склад, гліцерин і клей. Для з’єднання всіх компонентів один з одним посуд ставлять на повільний вогонь. В процесі нагрівання вміст ємності активно перемішують дерев’яною паличкою.

Готове тісто для ліплення буде добре відділяється від стінок металевого посуду. Після цього суміш необхідно викласти на стільницю і активно вимішувати до отримання однорідної консистенції.

Щоб готова полімерна глина була гладкою і не прилипала до рук можна використовувати трохи кукурудзяного крохмалю. Після цього тісто залишають до повного охолодження і поміщають в поліетиленовий пакет.

Як зробити полімерну глину в мікрохвильовці?

Даний рецепт вважається простим і найбільш підходящим для початківців рукодільників. Приготувати склад можна за допомогою наступного списку інгредієнтів:

 • 2 ложки вазеліну;
 • 300 г кукурудзяного крохмалю;
 • Будівельний клей ПВА -300 г;
 • Ложка лимонного соку.

Всі речовини активно перемішують один з одним і поміщають в глибоку скляну миску. Після цього до складу рекомендується додати пару крапель лимонного соку і знову перемішати суміш.

Миску поміщають в мікрохвильову піч і нагрівають протягом 2 хвилин при високій температурі. По закінченню часу ємність виймають для подальшого перемішування всіх компонентів.

Для отримання щільної консистенції скляну ємність поміщають заново на 30 секунд в мікрохвильову піч. На поверхні складу буде утворюватися щільна кірка. Її рекомендується видалити.

Після чого готову консистенцію накладають на дерев’яну дошку і активно перемішують. Руки рекомендується змастити жирним дитячим кремом, щоб частинки суміші не прилипали.

Готове тісто залишають до повного висихання на паперовому рушнику. Дана маніпуляція дозволить видалити залишки вологи і запобігти подальше поява тріщин в процесі ліплення.

Рецепт холодного фарфору

Холодний фарфор використовують для ліплення квіткових композицій. Готові вироби самостійно висихають при дотриманні температурного режиму протягом 1 дня. Для приготування складу знадобиться:

 • 2 ст. л. вазеліну;
 • 2,5 ст. л. кукурудзяного крохмалю;
 • 15 гр харчової соди;
 • Клей ПВА 100 гр.

В пластиковій ємності змішуємо всі інгредієнти один з одним. Особливу увагу необхідно приділити крохмалю і вазелину. При контакті один з одним утворюється велика кількість дрібних грудок, який необхідно добре перемішати до утворення щільної суміші.

Поступово додаємо харчову соду. Коли полімерна паста почне трохи густіти починаємо додавати клейовий склад. Коли маса стане м’якою її викладаємо на стіл. Щоб склад не прилипав до рук використовую кукурудзяний крохмаль.

Деякі фахівці рекомендують змастити шкірний покрив рук невеликою кількістю вазеліну. Зволожена поверхня дозволить швидко вимісити складу з еластичною структурою.

Холодний фарфор для ліплення квітів

Рецепт даної полімерної глини нічим не відрізняється від попереднього варіанту. Головна відмінність полягає в дотриманні пропорційності інгредієнтів. Для роботи знадобляться наступні компоненти:

 • 2 склянки клею;
 • 2 ложки гліцерину;
 • 2 склянки кукурудзяного або картопляного крохмалю;
 • 2 ложки вазеліну;
 • Ложка лимонного соку;
 • Чайна ложка ваніліну.

Лимонний сік змішують з ваніліном. В окремій ємності з’єднують клей, гліцерин і вазелін. Всі компоненти необхідно ретельно перемішати до утворення однорідної консистенції.

Поступово в миску починає додавати крохмаль, лимонний сік. Дерев’яною паличкою ретельно вимішуємо все компоненти. Після цього суміш поміщають в мікрохвильовку.

Коли склад почне густіти його викладають на стіл і добре вимішують до утворення щільного тіста. Холодний фарфор рекомендується остудити при кімнатній температурі. Поверхня ретельно змащують вазеліном і поміщають готову пасту в поліетиленову плівку.

Рекомендації фахівців

Поради по експлуатації та зберігання полімерної глини допомагають зробити якісні вироби, які здатні прослужити тривалий час. Вони включають в себе:

Поверхня рук рекомендується змащувати жирним дитячим кремом. Подібна вимога допоможе запобігти появі алергічної реакції і прилипання частинок полімерів.

Для фарбування полімерної глини рекомендується використовувати рідкі барвники, які додаються перед вимішуванням.

Готові вироби з холодного фарфору фарбують сухими барвниками. Для роботи використовують пухнасту волоть.

Щоб вироби з холодного фарфору відрізнялися своїм незвичайним виглядом можна використовувати блискітки або дрібні глітер.

Якщо для роботи використовувати картопляний крохмаль замість кукурудзяного, то готова полімерна паста виходить більш щільною. У процесі ліплення елементи повинні виходити тонкими.

Якщо глина через деякий час стала жорсткою, то зрадити їй пластичність допоможуть декілька крапель гліцерину або вазеліну.

Фото поради як зробити полімерну глину