Як сплести метелика з бісеру поетапно – інструкція з фото та описом

Легкий майстер-клас для початківців майстринь по створенню красивої метелики з бісеру своїми руками. Фото готових рішень з покроковим керівництвом від А до Я.

Бісероплетіння це захоплюючий світ для рукодільниць, це заняття заспокоює і утихомирює з-за роботи з крихітними намистинами, а також з-за своєї ретельності. В результаті можна отримати неймовірно красиві речі на подобі сережок, кольє, брошок.

Вироби з бісеру можуть прикрасити дім і зробити його більш затишним. Бісер – дивовижний матеріал, який доводить, що з намистин і ниток можна створити справжній шедевр.

З чого почати

найпоширеніший питання серед початківців рукодільниць це – вибір матеріалів і пошук детальної інструкцій. Намистини виробляються із пластмаси, обробленого скла, кісток, дерева.

При покупці матеріалу варто звернути свою увагу на якість товару – розмір і форму бусинок. Хороший показник якісного бісеру – однакова форма всіх намистин і довговічність фарби.

Це можна перевірити простим шляхом – взяти упаковку і акуратно потерти намистини один про одного, якщо при механічних діях фарба не злазить і на вигляд намистини виглядають однаковими – значить бісер хорошої якості і прослужить у виробі довго.

Види бісеру

Є три види виробника, які зарекомендували себе як найкращі у світі бісеру. Це Японія, Чехія і Тайвань. Гідно оцінений японський бісер: намистини в упаковці однакового розміру, рівні. Фарба тримається довгий час і не злазить при експлуатації і роботі.

У японського бісеру величезний асортимент на полицях магазину можна знайти намистини різних розмірів, форми і кольору. Колористика такого бісеру настільки широка, що є упаковки, що розрізняються лише полутоном.

Також використовують чеський бісер, не відстає за якістю від японського.

Брошка з бісеру

Плетіння брошок-метеликів з різних видів бісеру з майстер-класами не відрізняється особливою складністю, проте сама робота вимагає терпіння, посидючості й уважності. Результат роботи приємно здивує і буде винагороджений елегантним виробом, яке прослужить довгі роки як декор одягу або будинку.

Техніки плетіння і матеріал

Існує величезна кількість схем для плетіння брошок-метеликів з бісеру, від самих елементарних, з якими можуть впоратися навіть школярі і діти дошкільного віку, а також складні схеми для досвідчених майстринь та професіоналів.

Запорука якісної роботи

Головне в цій роботі – стежити за натягом нитки або дроту, а також за її довжиною, щоб вчасно її змінити.

Натяг є важливим фактором в роботі, так як без нього не буде загального обриси вироби, бісеринки стовбурчаться і не зможуть лягти рівно в ряд, що суттєво вплине на зовнішній вигляд виробу.

Майстер-клас по плетінню метелики

Цей майстер-клас для початківців присвячений створенню дуже простий брошки-метелики. Схема плетіння зрозуміла навіть новачкам. Брошка буде виглядати елегантно і красиво і радувати свого власника весняним настроєм і яскравими фарбами.

Що знадобиться для роботи:

 • Намистини різних кольорів і розмірів
 • Гострі ножиці (вони повинні бути з гострими носиками і досить мініатюрними)
 • Тонка голка для бісеру (в магазинах існує величезна кількість голок для самих маленьких бісеринок)
 • Моток дроту (підійде тонка дріт, яка буде проходити через бісерину не менше двох-трьох разів)
 • Спеціальна шпилька для кріплення брошки
 • Супер клей

Це майстер-клас нескладної брошки з метелики. Готова робота виглядає красиво, якщо зробити її різних кольорів. Це може бути червоний, жовтий, зелений і фіолетовий, до прикладу.

Покрокова інструкція

Невелика і зрозуміла інструкція докладно розповість, як зробити метелика з бісеру.

Почати з відрізання шматка дроту довжиною від 30 до 40 див. Переконатися, що дріт складена навпіл, це робиться для того, щоб відзначити середину дроту, і працювати з обома її кінцями.

Тулуб

Починаючи з хвоста тулуба метелики з бісеру, на один кінець дроту надіти три намистинки і протягнути інший кінець дроту через дві останні додані намистинки (не забути міцно стягнути їх).

Продовжити хвіст, додавши три намистинки і пропустивши обидві нитки через всі три намистинки, плести ці ряди в кількості 6-ти разів.

Вусики (антени)

Потім додайте дві бусинки, затягнути їх і витягнути обидві дроту через ці дві намистинки. Це антени. На них можна закріпити за окремою бісеринці, а можна нанизати на кожну по 12-15 штук і міцно зафіксувати останню намистину. Для цього можна використовувати супер клей. Повторити цей прийом для обох антен.

Крила

(Крила — Верхні крила). Використовувати дріт довжиною близько 1 метра, скласти її, як і в роботі з тілом навпіл.

Почати з додавання трьох намистинок на один кінець дроту, потім ще чотирьох бусинок, але пальцями тримати за три намистинки і пропустити через них інший кінець дроту.

Продовжити розширювати крило, додаючи 5 (одне зелене, одне синє і три червоних), можна використовувати інші кольори.

Схема крил по рядах

Верхні крила

 • 6 намистин (одна зелена, дві сині та три червоних)
 • 7 намистин (одна зелена, одна синя, одна зелена, одна синя і три червоних)
 • 8 (одна зелена, одна синя, дві зелених, одна синя і три червоних)
 • 9 (дві зелених, одна синя, одна зелена, одна синя і чотири червоних)
 • 10 (три зелених, два синіх і п’ять червоних)
 • 11 (чотири зелених, одна синя і шість червоних)
 • 11 (одинадцять зелених)
 • 10 (п’ять зелених, одна синя і чотири червоних)
 • 9 (чотири зелених, дві сині та три червоних)
 • 8 (три зелених, три синіх і два червоних)
 • 7 (три зелених, два синіх і два червоних)
 • 6 (три зелених, одна синя та дві червоних)
 • 4 (чотири зелених)
 • 2 (дві червоних)

Туго затягнути і залишити дроти, так як пізніше можна буде використовувати їх в якості кріплення для тіла.

Зробити два верхніх крила.

Нижні крила

Почати з нижньої частини плетіння. Взяти чотири намистинки з одного кінця дроту, пропустити інший кінець дроту через дві останні додані намистинки, додати ще дві намистинки і пропустити через них обидва кінці дроту. Провести робочу дріт через ці дві намистинки. Міцно затягнути.

Продовжувати додавати 3 намистинки (зелену, синю і червону). Залишити праву бічну дріт і, використовуючи ліву дріт, додати чотири зелених бісеринки і одну синю бісеринку, пропустити дріт назад через останні дві червоні бісеринки. Добре затягнути.

Тепер, використовуючи схему верхніх крил аж до 4 ряди, нанизувати намистини.

 • 9 намистинок (дві зелених, дві синіх, п’ять червоних)
 • 10 намистин (дві зелених, три синіх, п’ять червоних)
 • 11 (дві зелених, чотири синіх, п’ять червоних)
 • 12 (три зелених, три синіх, шість червоних)
 • 12 (три зелених, дві синіх, сім червоних)
 • 12 (три зелених, одна синя, вісім червоних)
 • 11 (дев’ять зелених, одна синя, одна червона)
 • 10 (п’ять зелених, одна синя, чотири червоних)
 • 9 (дві зелених, одна синя, шість червоних)
 • 8 (вісім червоних)

Складання частин

З’єднати верхні крила: Використовуючи дріт зліва від верхньої кромки крила, пропустити праву / верхню дріт через верхню дротяну петлю від тіла і пропустити ліву / нижню дріт через третю петлю (рахуючи зверху вниз), міцно затягнути і пропустити дріт назад через верхній ряд (3 бісеринки) і другий верхній ряд (4 бісеріни), тепер можна обрізати зайве — зв’язувати не треба.

Таким же чином зв’язати іншу часті крила.

Завершення роботи

Знову використовуючи зайву дріт, що залишилася від борту нижнього крила, пропустити її через петлю на тілі, трохи нижче верхнього крила, і простягнути праву дріт через шосту чи сьому петлю верхній частині крила, рахуючи від тіла назовні. Щільно затягнути і пропустіть дріт назад через верхній ряд (8 бісеринок) на нижньому крилі і другому верхньому ряду (9 бісерин). Тепер дріт можна обрізати.

Таким же чином з’єднати іншу сторону верхнього крила.

Метелик з бісеру для початківців готова. Це прикраса послужить не тільки родзинкою в образі, але і чудовим декором для будинку або садка.

Фото метеликів з бісеру