Як скласти ялинку з паперу в техніці орігамі – простий майстер-клас з фото та описом

Покрокова інструкція по складанню красивого дерева з паперу в техніці орігамі своїми руками. Великий вибір готових ідей щодо створення орігамі своїми руками.

Ялинки орігамі будуть відмінним універсальним прикрасою приміщення, листівок, предметів не тільки в Новий рік чи Різдво, але і для звичайного оформлення на заходи, присвячені захисту навколишнього природи, різних конкурсів.

Переваги паперових виробів

Ідея орігамі послужить додатковим елементом декору, за допомогою якого Ви зможете урізноманітнити інтер’єр, внести в нього оригінальні ідеї, акцентувати увагу. Виготовити такі вироби можна різними способами, зробити для них будь-який розмір, забарвлення, елементи декору.

Техніки виконання ялинок орігамі дуже прості, а матеріали для виготовлення доступні і поширені. Їх створення не займає багато часу, а процес захоплює. Дітям допомагають розвинути творче мислення і моторику, проявити фантазію.

Ялинки орігамі з паперу

Для виконання класичного орігамі використовується квадратний аркуш паперу. Папір для виробів можна вибрати будь-яку: спеціальну шовкову, звичайну канцелярську, фольговану, письма.

Атрибути для виготовлення виробів

Для створення об’ємних або плоских конструкцій знадобляться ножиці, олівці, клей і папір для виготовлення орігамі (але можна взяти звичайну двосторонній), за бажанням виріб можна прикрасити конфетті, блискітками, декорувати святковими іграшками та гірляндами, зробленими з різнокольорового паперу.

Техніки виконання орігамі

Для кожного способу виготовлення орігамі є свої тонкощі і особливості. Деякі відрізняються простотою, до іншим технікам слід розпочати з особливою ретельністю і кропотливостью. Але всіх їх об’єднує творчий підхід, захоплюючий процес виконання, який припаде до душі як дітям, так і дорослим.

Класичний (універсальний) вид

Це найбільш популярна техніка, яка прийшла з Японії. В її основі застосовуються кілька креслень, за допомогою яких можна зрозуміти, як складати будь-паперовий виріб для досягнення необхідного ефекту (наприклад, щоб додати об’єм).

Використання модулів

Суть техніки полягає в тому, що ялинка буде збиратися поступово з маленьких деталей (так званих модулів). Кожна частина складається з допомогою класичної техніки, після чого заготовки вкладаються один в одного, створюючи необхідну форму паперової вироби.

Клей використовувати немає необхідності, так як модулі не розпадаються виникає за рахунок сили тертя в процесі складання.

Модульне орігамі ялинки — завідомо успішний і захоплюючий варіант виготовлення, який сподобається багатьом, він вимагає акуратності, посидючості і терпіння, оскільки результат не буде видно відразу.

Техніка мокрого орігамі

Для виконання складену папір змочують водою, це дозволяє надати конструкцій плавні обриси і жорсткість. Краще всього вибрати щільні види папери, у складі яких є клей, здатний розчинятися у воді.

Способи виготовлення ялинок орігамі

Нижче продемонстрована інструкція як правильно зробити ялинку з паперу А5.

 • За допомогою циркуля накресліть на папері окружність, вона і буде нижнім підставою ялинки. Розмір довільний, залежить від того, якої величини ялинка вам буде потрібна.
 • Зобразіть всередині першої колу другу поменше. Для цього від першої колу потрібно зазначити відстань трохи більше її половини радіуса. З допомогою лінійки поділити коло на 12 симетричних сегментів.
 • За намальованим лініях зробити ножицями розріз від першої окружності до другої.
 • Згорнути кожен сегмент у конічну форму і закріпити кінці конуса, використовуючи клей.
 • Аналогічно зробити кілька таких заготовок, кожна з яких буде за розміром менше, ніж попередня.
 • Після того, як всі елементи для паперової ялинки будуть готові, візьміть дріт і розмістіть на ній всі заготовки (від більшої до меншої). Закріпіть основу, зробивши з дроту стійку платформу.
 • Нагорі ялинки прикріпіть велику верхівку у формі конуса, з допомогою пластиліну або іншого відповідного матеріалу оформіть гілочки ялини кульками, гірляндами, прикрасами.

Паперові ялинки з кіл

 • За допомогою циркуля зобразити кілька кіл. Чим їх більше, тим вище та крупніше буде майбутня ялинка. Кожна окружність повинна відрізнятися від попередньої на один-два сантиметри.
 • Виріжте всі кола і складіть їх тричі навпіл. Для досягнення чітких ліній згину, у процесі складання проводите за ним твердим предметом, або сильно натискайте пальцями.
 • Підготувати олівець або відповідну паличку, який буде служити стовбуром майбутньої вироби. Його можна обклеїти папером коричневого або зеленого кольору.
 • Далі потрібно розправити заготовки і вирізати в кожній по центру отвір, яке буде співпадати з діаметром підготовленого стовбура.
 • Розмістіть кружечки від самого великого внизу до самого маленького нагорі на олівці (паличці), як би нанизуючи їх.
 • Готову конструкцію прикрасити намистом, конфетті або стразами. Для стійкості конструкції на підставу стовбура можна прикріпити платформу з коричневого пластиліну.

Ялинки з паперових спіралей

Дане виконання називається квілінгом, для її виконання вузькі і широкі паперові смужки скручують у формі спіралей або завитків, після чого збирають креативні і дуже красиві вироби.

Ялинка оригамі покроково своїми руками технікою квілінг — це відмінний спосіб зробити оригінальну, незвичайну конструкцію самостійно.

 • Для того, щоб зробити 1 гілочку ялини цією технікою, потрібно вирізати з двостороннім зеленої папери 4 види смужок різної довжини: ширина 1 міліметр, довжина 10, 15, 20, 30 сантиметрів. Намотати їх на зубочистку і зняти, трохи розпустивши. Кінці закріпити за допомогою клею. Кожної отриманої спіралі слід надати каплеподібну форму. Для цього потрібно трохи витягнути один кінець вгору. Таким же чином зробити
 • Вирізати з зеленого паперу смужки, ширина яких 5 міліметрів. З допомогою них обмотуємо зубочистку (вона буде служити стовбуром їли), закріплюємо клеєм таким чином, щоб паперові смуги не розпрямлялися і були надійно зафіксовані.
 • Помістити наверх стовбура паперову краплю з 30-сантиметровою смужки.
 • Найбільші скручені краплі поміщаємо на підставі ялинки і закріплюємо клеєм.
 • В порядку убування заготовок збираємо ялина Приклеювати деталі рекомендується від верхівки.
 • Прикрасити гілки можна за допомогою паперових іграшок, скручених з різнокольорового паперу (ширина, 3-5 міліметра).

Нескладні техніки для початківців

Орігамі дуже популярний вид мистецтва. Якщо ви поки що не пробували робити паперові вироби, але хочете виготовити ялинку, існує кілька елементарних технік.

Прості ялинки орігамі для початківців, виготовлені хоч і тривіальними способами, все одно вийдуть красивими, а сам процес буде трудомісткий і дуже захоплюючий.

Чому це легко для початківців

Прості паперові вироби мають на увазі під собою застосування тільки двох прийомів: складання паперу методами гори і долини. Після освоєння основних методів, можна застосовувати комбіновані прийоми. Почати виконання ялинок орігамі допоможуть способи, описані нижче.

Об’ємні паперові ялинки

Візьміть 4 квадрата різних розмірів, складіть кожен спочатку навпіл, потім, по вертикалі і горизонталі таким чином, щоб протилежні кути поєднувалися.

Розгорнуті заготовки потрібно скласти у формі подвійного трикутника. Зробити збірку вироби, скріплюючи деталі моментальним клеєм.

Плоска паперова ялина

Для виготовлення ялинки таким способом можна взяти зелену папір, скласти її навпіл — перегнути довжиною, згідно класичній техніці, і намалювати половину ялинки, після чого вирізати. Їй можна прикрасити листівку, стіну, вікна або надати виробі обсяг, зробивши 3 таких заготовки і склеївши їх між собою.

Фото ялинок орігамі з паперу