Як прилаштувати терасу дому (90 фото): опис технології побудови терас з покрокової інструкцією

Великий вибір ідей для прибудови тераси до приватного будинку своїми руками. Фото кращих проектів, схеми, креслення і докладна інструкція з описом всіх етапів будівництва тераси.

Термін «тераса» прийшло з Франції – це майданчик, що примикає до будинку, яка може бути побудована коли завгодно за бажанням господаря. Веранда має один фундамент з будинком і проектується разом з будинком. Тераса може мати навіс. Красиві тераси не залежать від розміру, але їх дизайн відрізняється.

Велика тераса будується навколо басейну, маленька – на даху будинку або на горищі. Тераса в заміському будинку може поєднувати кілька видів терас.

Типи терас

Види терас різноманітні і мають відмінності в кожній країні. Сучасні будинки з терасою можна класифікувати:

 1. В залежності від розташування тераси (на балконі, навколо басейну, на даху або тераса прибудована до будинку).
 2. Японська тераса (призначене для споглядання, медитації). Акцент робиться на гальці різних кольорів і каменях, джерела води, ступенях з вкрапленнями плит, утьосов. Для того, щоб відчути цей ефект, необхідно побачити фото тераси.
 3. Піднесена тераса (понад 60 см. від землі). Вона розширює «житлове» простір будинку назовні, роблячи його приємним. Це цікаве рішення при роботі на нерівній або похилій поверхні.
 4. Відкрита тераса є реальним сполучною ланкою між внутрішнім і зовнішнім світом,
 5. Закрита тераса (стінами і дахом, постійними чи ні), щоб насолоджуватися нею в будь-яку погоду і в будь-який час року.
 6. Підвісна тераса (на палях).
 7. Тераса Сен-Тропе (в сільському стилі на маленькій ділянці). Тераса на даху, представляє собою конструкцію, яка полягає у використанні раніше невикористаного горищного простору для створення тераси, часто замінює частину даху будинку.
 8. Тераса, примикає до будинку

Ідеал: сад і будинок на одному рівні

Тераса будинку – це класична майданчик, що примикає до будинку. Архітектори часто прагнуть до того, щоб тераса знаходилася на тому ж рівні, що і кімната, з якої вона повідомляється, що дає хороші перспективи і дозволяє уникнути підйому і спуску по сходах.

Два варіанти:

Земля рівна: терасу можна побудувати прямо на землі як прибудову до будинку, на його рівні.

Ділянка пологий, терасу потрібно підняти на один рівень з будинком, 2 рішення:

 • побудуйте свій внутрішній дворик на стовпах – відмінне рішення для компенсації нерівностей вашої ділянки, особливо якщо є кілька ухилів;
 • піднесення кладки.

Для забезпечення чудової стійкості рекомендуємо закріпити терасу на бетонних стійках 40 x 40 см Для безпеки, в разі піднятих терас рекомендуємо прикріпити перила.

Розміри тераси будинку

Вибір розмірів залежить від наявного простору і від того, чим хочете займатися на терасі: ігровий майданчик для дітей, куточок для сонячних ванн, відкрита кімната (барбекю та ін).

Ось кілька тестів:

 • мінімальна площа 5-10 м2 для установки столу і 4 стільців;
 • мінімальна площа 10-15 м2, щоб можна було використовувати красиве додаткове житлове простір;
 • мінімум 20-30 м2, якщо хочете організувати свою терасу з двох просторів: їдальні і зони відпочинку.

Мінімальна ширина від 2,5 до 3 м

Крім загальної площі, не помиляйтеся щодо ширини тераси. Для комфортного переміщення навколо столу і стільців необхідна мінімальна ширина 2,5–3 м (ширина столу 70 см + 80 см з кожного боку для стільця і місця для переміщення).

Підвісні тераси

Така установка дозволяє використовувати додатковий простір при оптимізації доступної площі в саду. Підвісна тераса або тераса на палях естетично перетворює фасад будинку.

Підвісні тераси – цікава альтернатива дизайну будинку і створення дружнього і приємного простору. Крім економії місця в саду, він забезпечує місце для відпочинку на висоті.

Основи підвісний тераси

Тераса на палях або піднесена тераса підтримується каркасом, перпендикулярним фасаду будівлі. Зазвичай він складається з рамок, які підходять один до одного. Сам цей каркас тримається на дерев’яних стовпах. Така підвісна тераса складається з дерев’яних рейок, які жорстко закріплені на так званих «опорних» стовпах.

Слід зазначити, що тераса не є самонесущей. Тому її необхідно добре закріпити на фасаді. Найнятий для роботи професіонал може використовувати дюбелі. Також можлива фіксація за допомогою хімічної герметизації.

Щоб забезпечити безпеку конструкції, її необхідно армувати цілком. Це можна зробити за допомогою металевих або бетонних фундаментних шпильок, прикріплених до основи стовпів, добре прикріплених до землі. Підвісна тераса повинна бути трохи похилій, щоб полегшити стік дощової води.

Дерев’яна тераса

Кілька років обговорення цієї тераси є справжнім приводом для захоплення. Поступово він зарекомендував себе як основного орієнтира для облаштування оточення його будинку. Справді, що може бути краще дерева, щоб забезпечити плавний перехід між будинком і садом?

У дерев’яної тераси багато переваг:

 • легка адаптація до різних конфігурацій місцевості,
 • природний і невимушений вигляд, відповідний до всіх стилів,
 • хороше співвідношення ціни і якості (ціна дерев’яної тераси),
 • дерево – приємний матеріал для життя,
 • з деревом легко працювати,
 • скорочене обслуговування,
 • довговічність з плином часу.

Легка конструкція

В залежності від випадку адміністративні формальності можуть бути скорочені або просто відсутні. Крім того, дерев’яну терасу легко побудувати. Це проект, доступний початківцю.

Проте найголовніше – дотримуватися правила мистецтва, тому що помилок дуже багато, незалежно від того, кладе чи терасу новачок або досвідчений майстер. Тому що є речі, які не можна винайти. Тому важливою умовою є наявність хорошого джерела інформації, повної та актуальної документації.

Зробіть терасу самостійно

У кошторисі професійно зібраної дерев’яної тераси загальна ціна відповідає площі тераси, помноженої на фіксовану ціну за м2. Ця ціна за м2 залежить від складності несучої конструкції. Він включає в себе вартість матеріалів (деревина для конструкції, терасові дошки, кріплення, витратні матеріали, оздоблення) та вартість робочої сили.

Інсталятор включає накладні витрати, соціальні витрати і додаткову націнку. У результаті ціна за м2 може здатися завищеною. Тут немає ніякого перебільшення, а лише додавання цілком реальних витрат.

Роблячи терасу самостійно, можна скоротити рахунок вдвічі або навіть заощадити 60% і більше.

Прийняти правильну структуру

Дерев’яна тераса складається з дерев’яних рейок, настилів, прикріплених до конструкції.

Існують різні типи конструкцій в залежності від характеру місцевості і висоти:

 • установка на бетонну плиту;
 • установка на шпильки ПВХ;
 • установка на бетонні майданчики;
 • укладка врівень з землею;
 • укладка на балки.

Вибір типу конструкції залежить від типу підстави дерев’яної тераси і висоти дерев’яної тераси по відношенню до природного грунту.

Дуже важливо правильно підібрати розмір конструкції, інакше міцність і безпеку конструкції будуть поставлені під загрозу. Навпаки, великогабаритна конструкція являє собою непотрібні додаткові витрати в розмірі кількох сотень євро і вимагає набагато більше зусиль при збірці.

Остерігайтеся «готових» рішень, пропонованих деякими трейдерами. Вони не обов’язково підходять вам найкраще. Наприклад, розміри і відстань між балками залежать від перерізу і механічних характеристик дощок настилу. Розміри балок залежать від навантажень і перетинаються прольотів.

Дерев’яна тераса і подальше використання

Звичайно, деревина – це натуральний нетоксичний (якщо не обробляти матеріал. Але будьте обережні, вибирайте деревину з маркуванням FSC, якщо це екзотична деревина.

Але в ідеалі залишається використовувати місцеву деревину. Вибір місцевого дерева означає зміцнення місцевої економічної системи. Це додаткові робочі місця. Вибір місцевої деревини – стимул використовувати лісу, підтримувати їх і, отже, сприяти їх зростанню. Наприклад, каштан, дуб, смереку і модрину також можна використовувати з деякими заходами обережності.

Розташування тераси залежить від бажаного рівня сонячного світла, її ідеальна орієнтація – південь, південний захід. Тоді у вас буде можливість обладнати його навісами. Перед тим, як будувати патіо, прийміть до уваги сусідні дерева, які можуть давати тінь, втрачати листя та фрукти і назавжди залишати плями на деревині.

Ще один важливий параметр: вітер. Виберіть захищений простір, наприклад, між кутом стіни і будинком, щоб захистити вашу терасу від сильних вітрів.

Пам’ятайте, що ваша тераса не повинна шкодити вашому саду, а повинна інтегруватися в нього, для цього встановіть її швидше на одній стороні землі або приклеєною до будинку, а не в його центрі, щоб Уникнути збільшення кількості дрібних непридатних для використання і непривабливих поверхонь.

Різні структури

Ви можете побудувати свою дерев’яну терасу на різних опорах.

Часто неприваблива бетонна плита розширює будинок, ви можете використовувати її, покривши її деревом, створивши тим самим теплу терасу. Все, що вам потрібно зробити, це закріпити балки прямо на плиті, а до неї прикрутити дерев’яні дошки. Це робота, доступна будь-якому хорошому майстру, яка не займе у вас багато часу.

Якщо починаєте прямо з землі саду, підготовка конструкції повинна бути обережною, щоб уникнути проблем в майбутньому: вживите бетонні шпильки через кожні два метри.

На ці шпильки ви закріпіть балки, потім перпендикулярно дерев’яну рейку, на якій будуть кріпитися дошки. Для високих терас або на палях зверніться до професіонала.

Дизайн тераси

Серед трендів дизайну будинку з терасою 2020 року – прикрасити свою терасу як вітальню, тому необхідно вибирати гарний текстиль. Безліч подушок для вулиці, килимки, плед для прохолодних вечорів і натягнутий полотно над столиком біля цегляної стіни для усамітнення. Модні підвісні стільці з ротанга на терасі.

Абсолютний шик, монохромний декор, який ідеально поєднується з дуже модною бетонною терасою, підкреслює басейн. Мобільні ліхтарі красиві і практичні, вони прикрашають простір, не заважаючи, оскільки можна переміщати їх за своїм бажанням.

Для терас в 2020 році використовуються великі квіткові горщики, стоячі кашпо, теракотові квіткові горщики, дизайнерські кашпо: знайдеться будь-що на будь-який смак, будь-якого розміру і, насамперед, рослини (пальми, сукуленти, кактуси в чарівних контейнерах).

Фото поради як прилаштувати терасу дому