Як плести браслети з гумок – схеми плетіння і особливості створення виробів

Покрокова інструкція, як плести браслети з гумок своїми руками. Огляд ексклюзивних ідей з фото і описом всіх етапів створення унікального браслета.

З моди ніколи не виходять хобі, пов’язані з рукоділлям. Сьогодні неймовірно популярним заняттям серед дівчаток і підлітків стало плетіння браслетів з гумок.

Яскравий, доступний матеріал дає можливість проявити фантазію і створити власні, не схожі на всі інші, прикраси. У магазинах можна зустріти найрізноманітніші набори для такої творчості.

З їх допомогою юні майстрині плетуть стильні аксесуари, які підходять для будь-якого вбрання. Набивши руку, можна почати створювати і зовсім унікальні речі – фрукти, тварин, чохли для телефонів, одяг для ляльок та багато іншого.

Трохи історії

Початок цього цікавого захоплення було покладено в Штатах, де простий дитячій грі додали тематичний напрямок. Педагоги вважали вміння плести навіть самі простенькі візерунки з дрібних гумок заняттям, добре розвиває моторику.

Тому плетіння браслетів швидко отримало широке поширення в більшості освітніх установ. Досвід американських колег перейняли і в Європі, де це рукоділля також стало улюбленим у багатьох дітей.

У його розвиток значний внесок зробив Чин Чонг, житель Сполучених Штатів, який працював у компанії «Ніссан» інженером. Побачивши одного разу, як його дочки вибирають, з чого можна сплести браслет, він захотів сам спробувати зробити що-небудь цікаве з маленьких гумок. Але вони рвалися і постійно соскакивали з його пальців.

Тоді Чонг придумав мініатюрний верстат, за допомогою якого зумів пов’язати свій перший браслет всього за кілька хвилин. Пристосування отримало назву «Rainbow Loom» і стало неймовірно популярним у всьому світі.

Саме завдяки цьому винаходу процес плетіння аксесуарів з гумок привертає сьогодні увагу не тільки дівчат, але й хлопців – адже працювати з верстатом дуже захоплююче.

Класичні техніки в’язання чудово поєднуються з намистинками, підвісками, дрібними предметами. Різні елементи допомагають створювати цікаві і оригінальні аксесуари.

Техніки плетіння

Щоб швидко набратися досвіду і не втратити інтерес до цього захоплення, необхідно починати з найбільш простих варіантів.

Дуже гарні вироби, виготовлення яких не потребує великої майстерності, можна побачити на фото браслетів з гумок – виглядають вони найчастіше неймовірно ефектно. На перших етапах можна навчитися основним технікам і поекспериментувати з квітами гумок.

«Риб’ячий хвіст»

Цей спосіб вважається базовим, як правило, саме з нього починається навчання плетінню резиночками. Необхідно підготувати 50 гумок будь-якого кольору. Можна вибрати різні відтінки, але новачкам починати рекомендується з одного. Також потрібна сполучна кліпса. Мінімальний набір матеріалів зазвичай продається в одному комплекті для цього рукоділля.

Тепер потрібно уважно вивчити покроковий опис для початківців.

 • На вказівний і середній палець надягають три гумки – першу перекручують «вісімкою», а зверху просто натягують ще дві.
 • Нижню гумку необхідно взяти по черзі за краї і скинути з пальців – вона повисне на двох інших, утворюючи петлю в повітрі.
 • На пальці надівається четверта гумка, тепер можна зняти за краї третю. Другу потрібно залишити на пальцях і до кінця процесу не чіпати.
 • Далі в процесі повторюється весь час третій крок – одягається гумка, нижня знімається через верх. Гумки перекручувати не потрібно.
 • Коли закінчаться всі гумки, за краю верхньої заводиться сполучна кліпса; з пальців знімається друга гумка, яка була там весь час, і так само подцепляется кліпсою за краї. Браслет готовий.

Тепер можна спробувати зробити те ж саме з елементами інших кольорів. Тут вже польоту фантазії ніщо не заважає.

«Зигзаг»

Цей варіант плетіння також не вимагає особливої вправності, тому відмінно підходить для навчання. Досвідчені майстрині можуть дати майстер-клас, як зробити браслет в цій техніці. На перший погляд вона здається трохи заплутаною, але, розібравшись з початковими кроками, можна без праці закінчити всю роботу.

Знадобиться по 18 різних гумок – наприклад, білих, синіх, блакитних і жовтих, сполучна кліпса і спеціальний гачок для плетіння. Варто також пам’ятати, що просте прочитання інструкції не дає повного розуміння процесу потрібно виконувати всі дії покроково, з інструментом у руках.

Білу гумку надягають на гачок вісімкою – не на кінчик інструмента, а на стрижень. Два краї сцепляющій кліпсою.

На кінчик гачка надівається синя гумка, і тепер потрібно по ній спустити білу гумку, до середини. Синя гумка підтягується на стрижень, і сюди ж накидається її другий край. Тобто, гумки як би переповзають один через одного кільцями. Тепер блакитна гумка надівається на кінчик гачка. По ній потрібно спустити тільки одну петлю синьою гумки. Гачок заводиться за другий край блакитний гумки. Вийде, що на стрижні йдуть від гачка дві блакитних петлі і одна синя.

Гумки потрібно затиснути, вийняти гачок з петельок і вставити його із зворотного боку. Тобто, петельки поміняються місцями – тепер від гачка буде йти синя петля, потім дві блакитних.

Береться наступна гумка, жовта. Вона чіпляється за гачок і по ній спускається тільки синя петелька. Потрібно гачок протягнути через останню блакитну петельку, не відпускаючи жовту, і по дорозі зачепивши першу блакитну петлю.

Тепер той кінець жовтої гумки, який дотримувався пальцями, потрібно накинути на стрижень. На стержні від гачка будуть розташовуватися обидві жовтих петлі і одна блакитна. Знову необхідно вийняти гачок і завести з іншого боку. Від гачка піде блакитна петля і дві жовтих.

Береться наступна гумка біла, накидається на гачок і по ній спускається тільки блакитна петля. Повторюються кроки 6-8, береться гумка наступного кольору, дії повторюються 5-8 і т. д.

Коли гумки закінчаться, або браслет досягне необхідної довжини, з гачка знімаються залишилися петлі і подцепляются кліпсою.

Згодом можна зупинитися на двох кольорах, щоб надати виробу велику насиченість, і пограти з комбінуванням.

«Коса русалки»

Є різні варіанти і схеми для плетіння браслетів, але ця техніка дозволяє отримати дуже красиві аксесуари. Потрібно 60-70 гумок, наприклад, сірих і зелених, сполучна кліпса і спеціальний гачок.

Можна плести цей візерунок просто на пальцях, але зручніше буде скористатися рогаткою, яку також можна придбати разом з набором або окремо від нього.

 • 1) Спочатку на два стовпчики надівається перекручена вісімкою сіра гумка, слідом, на правий стовпчик – складена вдвічі зелена гумка, і зверху на обидва стовпчика натягується друга сіра гумка без перекручень.
 • 2) Спинкою гачка відтягаються від стовпчика обидві зелені петлі, сам гачок заводиться за край нижньої сірої гумки і простягається повністю вгору, скидаючи її зі стовпчика всередину.
 • 3) Тепер з лівої сторони надівається скручена вдвічі зелена гумка і зверху розтягується сіра. Повторюються ті ж дії, що і з правого боку. Протягувати через зелені петельки потрібно абсолютно всі нижні ряди.
 • 4) Все необхідно знову повторити праворуч, потім ліворуч, і т. д.
 • 5) Закінчуючи плетення, потрібно не накручувати зелену гумку, а просто розтягнути на стовпчиках сіру. Після цього зняти на неї всі залишилися на стовпчиках петлі з обох сторін.
 • 6) Розтягнути ще одну гумку і зняти на неї обидві сірі петлі.
 • 7) Петельки з обох сторін браслета з’єднуються кліпсою.

Перераховані схеми вважаються стартовими, освоївши їх, можна переходити до більш складних варіантів і нескінченно вдосконалювати майстерність.

Набори для плетіння

Комплекти для творчості можуть складатися з одноколірних гумок, різнокольорових – з неймовірними відтінками, з’єднувальних кліпс, гачків і рогаток.

Але є ще набори «Rainbow Loom», з якими вишивати ще цікавіше. Їх можна знайти в магазинах дитячих або канцелярських товарів, багато пропозицій в інтернеті. До кожного пакета додається інструкція, як сплести браслет.

Головна відмінність таких комплектів полягає у наявності спеціального верстата. При бажанні його можна придбати окремо.

найрозумніше – почати з великого, різноманітного, але не надто дорогого набору. Потім можна буде підібрати інструменти і матеріали, з якими творити найзручніше.

Яскраві, оригінальні фенечки незмінно привертають увагу оточуючих, роблячи свого власника центром уваги в будь-якій компанії.

Фото браслетів з гумок