Вироби з пластиліну своїми руками: легкий майстер-клас з фото та описом

Майстер-клас з ліплення виробів з пластиліну своїми руками. Покрокова інструкція з описом всіх етапів створення оригінальних виробів з пластиліну.

Працюючи з пластиліном, навіть самий непосидючий малюк згодом заспокоюється. Таке заняття до смаку, як маленьким, так і дітям старше. Створювати власні вироби з пластиліну для дітей – це одночасно цікава гра і корисне заняття. Розвиваються пальчики і кмітливість. Самостійно виліплені невелику фігурку, дитина створює свій світ.

Вихователі та психологи сходяться на думці, що заняття таким видом творчості треба проводити якомога частіше. Наприклад, перед сном підвищена активність ні до чого. Запропонувати в цей час зайнятися такого роду творчістю — саме правильне рішення. Відразу припиняються капризи, можна розслабитися і спокійно поліпити цікаву штучку.

Для батьків в інтернеті спеціально зібрано велику кількість фото виробів з пластиліну, з яких можна вибрати найбільш цікаві. Обов’язково треба підказувати дитині з чого починати ліплення і як продовжувати, щоб вийшла кумедна фігурка. Він обов’язково оцінить ваші старання.

Що потрібно для творчості

Хороший якісний пластилін – це той, який не сильно бруднить руки і не прилипає до них. Коли є такий набір, можна не турбуватися. Задумані фігурки вийдуть красиві. «Hey Clay Залипаки» створений саме таким. Легко відходить від рук і меблів. Ліпиться легко, застигає на наступний день.

Створення вироби з пластиліну на тему, яка вас зацікавила, додатково вимагає наявність наступних предметів: ручки (олівця) для розкочування тонких деталей, ножика для виконання робіт по цьому матеріалу, маркера.

Пластилінові фігурки тварин із пластиліну

Вироби з пластиліну покроково описано для кожної конкретної невеликої скульптури. Тематика тварин завжди викликає інтерес. Як зробити саморобку з пластиліну таку ж, як на картинці? Застосовуємо свою уважність і вказану послідовність дій.

Завдяки простій техніці дитина самостійно сліпить свою першу фігурку. Наступні повинні поступово зменшуватися в розмірах. Своєрідний принцип «матрьошки». Прості вироби з пластиліну – первісна завдання для маленького «скульптора».

Забавна равлик

Треба підготувати дві деталі. Розкочуються два пластилінових джгутика. Один довший, ніж інший. Для першого форма повинна бути зігнутою, а для другого закручуватися черепашкою. Для вусиків дорослий «помічник» відріже тонку волосінь або дріт. Маркер нагоді для обведення очей.

Черепашка

Робота вважається кілька кропіткої. Полегшити працю допоможе більш укрупнені форми вироби. Тоді у дитини це не викличе великих складностей.

Розкочуються великий і маленький кульки. Великий треба розплющити і зробити панцир. Більш дрібний куля, витягується в грушовидну форму, в якій продавлюються ножичком пара вм’ятин.

Очі і ніздрі у черепашки проробляються дорослим «помічником». Для цього знадобиться голка (шило). Форма груші повинна бути також у лапок і хвостика. Погано кріпляться деталі? Не біда. Треба змочити руки і матеріал водичкою. Тільки не сильно.

Пластиліновий восьминіг

П’ять-десять хвилин і дивовижна виріб з двох деталей готова. Катається досить великий кулька і ділиться рівно на п’ять частин. За допомогою ножика формуються щупальця з підготовлених джгутиків.

Восьминіг повинен бути весь покритий плямами, які наносяться маркером. Щупальця складаються під головою і приплющиваются. Мордочка виконується ножем (голкою).

Фігурка панди

Більш складна робота. Але більшість дітлахів успішно з нею справляються. Перша скульптурка може виявитися не зовсім рівною, але з кожним разом виріб стає все більш точною у виконанні. Куля скочується і його треба злегка приплюснути.

Очі робляться ножиком. Виходять два поглиблення, які опрацьовуються чорним маркером. Потім додатково зроблені поглиблення поміщаються шматочки пластиліну. З бісером виріб буде виглядати цікавіше.

Ніс і щоки задоволені з маленького за розміром кульки. Їх треба сплющити і приробити зверху. Для тіла використовуємо інший кулька. Розкатаний в джгут пластилін йде на лапки. Деталі з’єднуються разом.

Пінгвін в пластилиновом виконанні

Для маленької дитини, набагато легше майструвати фігурку з великого шматка. Тоді зовнішній вигляд виробу буде акуратним. Використовується пластилін трьох кольорів: білого, жовтого і чорного.

З кожного робиться кульку. Чорний куля робиться овалом, білий розкачується в тонку пластину. Жовтий пластилін призначається для дзьоба і ніжок. Яскрава маленька скульптура, прикрашена квіточкою чи «серцем», викликає інтерес і радує глядачів.

Пластилінова бабка

Для створення такої фігурки потрібен пластилін яскравих кольорів. Використовується в роботі три кольори. Для початку береться невелика картонка, на якій зображується прекрасний квітка – місце приземлення маленької красуні.

Два рівноцінних кульки перетворюються в джгутики. У одного з них кінці повинні бути різними. Товстий і зовсім тоненький. Ніж нагоді при формуванні вічко. Їм же можна зробити так, що бабка буде вам посміхатися.

Для крилець робляться парочка однакових кульок. Джгутики формуються як форма груші і розкочується. Залишається з’єднати се деталі і прикрасити фігуркою квітка або вітальну листівку.

Особливості пластиліну, званого повітряним

Поробок з повітряного пластиліну властиво поступово тверднути. Пластичність матеріалу при ліпленні згодом змінюється на досить тверду структуру. Контактуючи з повітрям. Така особливість пов’язана з наявністю силікону, полімерної основи, пластифікаторів, завдяки якому речовина зв’язується в пігменти.

Масу витягують з капсули. Вона чудово мнеться, витягується. З неї легко виходить задумана форма, а деталі скріплюються один з одним без всяких проблем. Немає потреби в розгладженні поверхні, а найголовніше руки залишаються практично чистими.

Витягу з капсули маса легко формується, розминається, тягнеться. Деталі легко склеюються між собою, матеріал не розтріскується і не прилипає до рук, його поверхня не потрібно розгладжувати.

За годину фігурка застигне, а за 24 години стане зовсім твердою. Тому треба володіти навичками швидкого формування деталей. Ліпити треба відразу ж після того, як масу дістали з капсули.

Якщо еластичність знизилася, то деталь опускають в гарячу воду. Досить десяти-п’ятнадцяти хвилин для повернення колишніх властивостей матеріалу.

Нюанси роботи

Повітряний пластилін:

  • дозволяє змішувати кольору;
  • може зберігати свої властивості до півтора місяців, якщо зберігається в добре закритій ємності;
  • вимагає трохи часу, щоб з дуже м’якої маси знайти потрібну консистенцію;
  • не допускає затвердіння при роботі. Треба готувати трохи деталей відразу і злегка зволожувати їх;
  • при формуванні складного рельєфу потребує використання шаблонів;
  • добре ліпиться в сухих і чистих руках;
  • не переносить велику кількість вологи по сусідству. Чим виріб від води далі, тим краще для поробки. Виняток становлять набори, де вказана властивість водостійкості.

Фото виробів з пластиліну