Вироби з паперу своїми руками поетапно: 200 фото ідей створення виробів

Майстер-клас створення незвичайних виробів з паперу своїми руками. Покрокова інструкція з фото і описом всіх етапів від майстринь порталу.

Вироби з такого доступного матеріалу, як папір цікаві дітям і дорослим. Вони прості у виконанні і дозволяють швидко створити незвичайну іграшку, листівку, особливу деталь в інтер’єрі будинку або офісу.

Матеріали, які потрібні для творчості

Для створення цікавих поробок з паперу своїми руками знадобляться найпростіші матеріали, які часто перебувають під руками:

  • звичайна біла або кольорова папір, який широко застосовується для виготовлення аплікацій, орігамі, настінних зображень і різних виробів;
  • серветки, з допомогою яких створюються оригінальні композиції з штучних квітів, пейзажі, обрывная аплікація, новорічні прикраси;
  • креповая і гофрований папір відмінно підходить для виготовлення різних прикрас приміщень до свят, кульок, гірлянд і картин у стилі торцювання;
  • газетний, журнальний папір та залишки шпалер годяться для плоских і об’ємних виробів, пап’є-маше та колажів;
  • кольорові і звичайні види картону, з яких створюються макети, предмети інтер’єру, оригінальні рамки а також основа і каркас для будь-яких паперових композицій.

Інструменти для роботи з папером

Для того, щоб зробити легкі вироби з паперу своїми руками, необхідно запастися придатними для цієї роботи інструментами. В першу чергу, до них відносяться ножиці, з яких знадобляться довгі і прямі; манікюрні, із закругленими кінчиками, а також спеціальні філіровочние ножиці для паперу, які залишають гарні фігурні краї деталей.

Дуже корисним при роботі з картоном, трафаретами і нарізкою елементів за шаблоном, може виявитися канцелярський ніж зі змінними лезами. Іноді застосування діркопробивача, в різних поєднаннях перфорації, дозволяє досягати цікавих ефектів.

Види клею для паперових виробів

При виборі клейкого складу, необхідно виходити з призначення, розміру та технології обробки виробів. Так, склеєні клейстером вироби, при фарбуванні водяними фарбами можуть розклеїтися. Отже, в такому разі, треба користуватися ПВА чи силікатним клеєм.

Враховуючи вік виконавця, можна підібрати клей в зручній упаковці і з дозованим витратою. До таких відносяться олівці з м’якою консистенцією, розрахованої на те, що діти дошкільного і молодшого шкільного віку зможуть користуватися ними без ризику розлити клей або сильно забруднитися в процесі навчання роботі з папером.

Розчин з відмінними клеять здібностями можна приготувати зі звичайних борошна або крохмалю. Сипкий продукт, розведений у невеликій кількості теплої води, що заливається окропом, при постійному помішуванні, щоб уникнути утворення грудок. Їм добре користуватися в тих випадках, коли шматочки паперу треба вмочати в клейову масу.

Універсальне якість і надійність клею ПВА заслуговують особливої уваги, так як він склеює не тільки паперові деталі між собою, але і багато інших матеріалів.

Дитяча творчість з використанням паперу

Багато з ранніх років знайомі з таким простим і цікавим видом творчості, як вироби з паперу своїми руками для дітей. У будь-якому дитячому віці цікаво запустити саморобний паперовий літачок, пустити по калюжах кораблик з зошитового листа, спорудити пілотку з газети, зробити святкову листівку для мами або вчительки.

В ігровій формі, поєднуючи процеси навчання і відпочинку дитини, можна разом з ним робити різні цікаві дрібнички з паперу. Малюки вчаться розрізняти кольори, користуватися інструментами, розвивають моторику пальців, радіють першим творчим результатами.

найпростіші паперові вироби

Крім аплікацій з кольорового паперу, можна запропонувати дитині зробити прості об’ємні фігурки у вигляді звірів. Описи виробів з паперу своїми руками поетапно включають просте виготовлення мишки.

Необхідно вирізати кілька деталей з паперу (білим та кольоровим). Знадобляться: прямокутник для тулуба, трикутник для гострої мордочки, 3 смужки тонший, для вусів, овальні заготовки для вух, дві побільше і дві менші — іншого кольору, а також круглі заготовки для очей, з двох пар — білою і чорною. Нарешті, хвостик, з однієї довгої смуги, який можна зробити закрученим, простягнувши папір через край столу.

Наступним етапом буде склеювання деталей. Спочатку склеюються короткі сторони прямокутника, без перегину його середини, а потім на цій основі приклеюються інші деталі: голова з вухами та очима, а також хвостик.

Застосовуючи подібні схеми і шаблони для виробів з паперу, можна виготовити різні фігурки тварин: кішки, зайчика, курча, жаби; комах: метелики, бджілки, сонечка, жука. Цікаві різні прикраси для свят: сніжинки, квіти, гірлянди, блискучі ліхтарики і підвісні кулі.

Паперові вироби для декору

В Інтернеті можна знайти безліч фото виробів з паперу своїми руками. Наприклад, найпростіші гірлянди для прикраси будинку або офісу до свят. Вони, найчастіше робляться з недорогих, покупних або підручних матеріалів.

Нарізані смужки з різнокольорового паперу набираються в ланцюзі, шляхом послідовного склеювання, у вигляді кружків або сердечок. Різні види деталей гірлянд може підказати багата фантазія і великий вибір зразків, якими щедро діляться майстра.

Настінні прикраси з паперу

Для святкового і повсякденного оформлення стін можна придумати цілі панно з зображенням міських та природних пейзажів, використовуючи в них, додатково, гілочки, шишки, листя з гербарію, шматочки матерії обрізки шпалер.

Крім того, відмінно виглядають на стіні, меблів, фіранках сніжинки, метелики, квіти та інші фігурки. Дитячу кімнату можна цікаво оформити цілими композиціями з зірочок, рибок, пташок або персонажів казок.

Для тематичного оформлення садка, школи, офісу, домашнього урочистості підійдуть об’ємні букви з картону і паперу, з емблемами, різними символами, підходящими за змістом до теми події.

Круглі вироби з картону і паперу

Такі вироби можуть бути як поодинокими, так і збиратися в ланцюжки або композиції. Найпростішим прикладом може служити ялинка, зроблена у вигляді конуса з картону. На неї можна наклеювати смужки, що зображують гілки, які можуть бути виготовлені з паперу, серветок, тканин, фольги і будь-яких інших матеріалів. Ялинку можна зібрати з декількох таких конусів різного діаметру, одягаючи їх послідовно один на одного.

Також виготовляють ліхтарики і кулі. Широко відомий спосіб виготовлення круглих прикрас, при якому шматочки паперу наклеюються на старий м’ячик або повітряну кульку.

Оформлення столу паперовими аксесуарами

Як зробити саморобку з паперу своїми руками, якщо належить прикрасити стіл до якого-небудь торжества. Є кілька варіантів. Це можуть бути скатертини і серветки, зроблені у вигляді аплікацій, оригінальні тримачі для серветок і столових приладів.

Паперові квіти, сади з картонних кактусів, фігурки тваринок або героїв мультиків. Цікаво виглядають вази в техніці орігамі, не кажучи вже про різні коробочки для подарунків, сюрпризів і розіграшів.

З допомогою паперу, фантазії і вмілих рук можна зробити безліч цікавих предметів, які прикрашають життя і розвивають творче мислення, застосовується в різних областях людської діяльності.

Фото виробів з паперу своїми руками