Вироби з паперу гармошкою (150 фото ідей) – складаємо красиві прикраси та дитячі паперові іграшки

Вироби з паперу гармошкою – метелики, складені гармошкою. Майстер-клас з виготовлення поробки з паперу своїми руками.

Вироби з паперу гармошкою підійдуть для самих маленьких, а також для дітей дошкільного віку. Ці милі вироби підійдуть для занять в дитячому садку.

Метелики, складені гармошкою

Метеликів можна віднести до легких поробок з паперу, складеного гармошкою. Головне тут – проявити винахідливість і уяву. Крила комах можуть бути будь-якого виду, і це дасть дитині можливість розвивати свою фантазію. Для виготовлення цієї милою вироби потрібно вирізати тулуб і крила, склавши їх гармошкою.

Майстер-клас з виготовлення метелика

Для виконання цієї поробки необхідні наступні матеріали:

 • Кольорова бумага.
 • Картон.
 • Фломастер.
 • Карандаш.
 • Клей.
 • Ножницы.

Хід роботи.

Для початку потрібно вирізати з паперу 2 прямокутника, один менший, другий трохи більше розміром. Це пов’язано з тим, що нижні крила будуть трохи менше верхніх крил.

Саморобку можна змайструвати як в одному кольорі, так і двох, трьох відтінках. Для цього майстер-класу краще вибрати два кольори. Прямокутник побільше нехай буде червоного кольору, а другий – жовтого відтінку.

Для початку треба зробити крила. Прямокутник складається навпіл зліва направо, потім знову складається навпіл. Але на цей раз зверху вниз. Вгорі виходить вільний кінець, точно такий же буде з з правого боку. Це потрібно для точного вирізання деталей.

На складеному прямокутнику, зверху потрібно провести напівкруглу лінію від правого краю до кута лівої сторони. Лінію можна робити изгибистую або зигзагоподібну – від цього буде залежати, які крила в підсумку вийдуть.

Потім потрібно обрізати куточок по проведеній лінії. Ті ж самі дії слід зробити і з другим прямокутником.

Після цього, потрібно скласти обидва готових прямокутника гармошкою. Розмір гармошки залежить від розміру метелики.

Далі потрібно зігнути обидва прямокутника посередині. З кольорового паперу потрібно вирізати невеликий прямокутник, скласти його удвічі.

На складений прямокутник потрібно нанести клей і з’єднати з його допомогою два крила.

З картону слід вирізати невеликий тулуб метелики. Фломастером намалювати на ньому очі. Також з картону вирізають вусики, і все це приклеюється до крил.

Пробуючи різні поєднання відтінків, можна створювати найрізноманітніших метеликів, якими можна декорувати спальню малюка.

Павич своїми руками

Зробити таку саморобку з паперу гармошкою своїми руками неважко. Для неї необхідні наступні матеріали:

 • Кольоровий картон, з нього буде вирізатися тіло.
 • Кілька кольорів кольорового паперу, з неї буде вирізатися хвіст.
 • Фломастер, або чорна і біла папір для очей.
 • Ножиці.
 • Клей.
 • Олівець.

Хід роботи.

З кольорового паперу виріжте кілька прямокутників і скласти їх гармошками. Потім, кожну гармошку потрібно скласти навпіл. Після цього, потрібно вкласти кожну гармошку одну в іншу. І склеїти їх між собою. Клей необхідно наносити на всю смужку. Верхню частину склеїти з іншими частинами, а також із самої собою. В результаті повинен вийти віяло.

На наступному етапі потрібно намалювати тулуб птаха. Воно повинно виглядати як коло з ответвляющимися від нього дугами. Донизу дуги повинні розширюватися. Тіло краще зробити довшим, щоб нижня довжина пішла на загин.

З паперу жовтого кольору потрібно вирізати невеликий трикутник – це буде дзьоб майбутньої птиці, а також маленьку корону і очі.

Тепер треба склеїти всі отримані деталі. Нижню частину тулуба потрібно загнути в бік хвоста і приклейте його до цієї частини, а також нанести клей на голову павлина із зворотного боку і приклеїти хвіст, щоб він тримався більш міцно. Виріб готовий! У мережі можна знайти безліч фото подібних виробів з паперу гармошкою.

Листя з паперу

Такі листочки підійдуть для виробів в дитячий сад на осінні свята, тоді для них знадобиться папір жовтих, помаранчевих і червоних відтінків, а також для новорічних свят, білих або срібних квітів.

Необхідні матеріали.

 • Кольоровий папір в залежності від майбутньої поделки.
 • Клей.
 • Ножницы.
 • Карандаш.

Хід роботи.

Для кленового листа необхідна папір зелених або жовтих відтінків. Потрібно нарізати папір на прямокутники. Потім скласти кожен з них вдвічі. Існує безліч шаблонів листя гармошкою, які можна знайти в інтернеті. Шаблон потрібно перемалювати і вирізати, а потім з нього вирізати листочки, при тому, що згин у листочків буде зліва.

Листочки потрібно вирізати дуже акуратно, особливо маленькі хвилясті лінії.

Потім потрібно розгорнути отриману заготовку. Її потрібно буде скласти гармошкою, починаючи з широкого краю. Кожну складочку потрібно старанно загнути і притиснути.

Після цього аркуш потрібно скласти навпіл і склеїти з внутрішньої сторони. Далі потрібно розправити його і приклеїти смужку-стебло.

Соняшник з паперу

Серед виробів з паперу гармошкою для дітей можна виділити таке нескладне вироби як соняшник. Таку саморобку часто роблять в дитячих садках, і зробити її досить нескладно.

Матеріали для поробки.

 • Кольоровий папір різних відтінків.
 • Ножиці.
 • Клей.
 • Простий олівець.

Хід роботи.

Спочатку потрібно вирізати два прямокутника з паперу жовтого кольори. Один прямокутник потрібно скласти гармошкою з вузької сторони. Те ж саме потрібно зробити і з другим прямокутником.

Потім обидві гармошки потрібно скласти удвічі і проклеїти. В результаті виріб має нагадувати віяло. Обидві половинки «віяла» необхідно склеїти, щоб вийшов круг.

Далі з паперу коричневого кольору потрібно вирізати коло. Коло необхідно прикріпити до центру гармошки.

Із зеленого паперу потрібно зробити стебло рослини. Для цього, смужка паперу згортається в трубочку і склеюється клеєм з обох кінців.

Потім з цієї ж папери вирізаються листя соняшника. Далі усі частини приклеюються до стебла – основи квітки. Виріб готовий!

Їжачок з паперу

Їжачок гармошкою – нескладна весела виріб, яка підійде для осінніх заходів в дитячому садку або в першому класі.

Необхідні матеріали.

 • Кольоровий папір різних відтінків різних коричневих оттенков.
 • Клей.
 • Ножницы.
 • Фломастер.

Хід роботи.

Треба взяти аркуш паперу, формату А4, розрізати його уздовж довжини. Отриману смугу потрібно скласти гармошкою з вузькою стороною. Далі потрібно скласти отриману деталь удвічі.

Потім необхідно проклеїти обидві частини з внутрішньої сторони, щоб вийшло віяло.

Тепер потрібно приступити до вирізання голови і лап. З картону або паперу світло-коричневого кольору потрібно вирізати півколо, а з двох невеликих смужок – лапки.

На півколі потрібно намалювати очі, рот і ніс. Потім голова їжака приклеюється до віялу, а знизу підклеюються ніжки. Виріб готова!

Мухомор з паперу

Серед безлічі майстер-класів, які пропонують вироби складанням папери гармошкою, можна виділити мухомора. Такий виріб може використовуватися як самостійна виріб, а також як аплікація або гірлянда.

Необхідні матеріали для поробки.

 • Кольоровий папір або картон: білого, червоного і зеленого кольорів.
 • Клей ПВА.
 • Олівець.
 • Ножиці.

Хід роботи.

Щоб зробити цю саморобку з паперу гармошкою, не знадобиться навіть шаблон. Як і в попередніх роботах потрібно вирізати прямокутник з червоного паперу.

Довгу частину прямокутника потрібно скласти гармошкою. Складочки краще робити дрібними. Потім, коли гармошка готова, її потрібно скласти удвічі.

На вийшло виріб потрібно завдати клей з внутрішньої сторони і склеїти обидві частини. Одержаний віяло – це і є капелюшок гриба.

Далі потрібно намалювати і вирізати ніжку з білого або світлого картону. Якщо виріб буде частиною аплікації, то ніжку можна вирізати з простої паперу, а якщо майбутня виріб стане самостійним виробом, то бажано зробити ніжку з картону.

На капелюшок гриба потрібно наклеїти білі кружечки, а також вирізати з зеленого картону траву. Далі усі частини потрібно склеїти між собою: на ніжку гриба наклеюється капелюшок, на неї клеяться кружечки, а знизу приклеюється трава. Виріб готова. Її можна зробити частиною гірлянди, аплікації, або використовувати самостійно.

Фото виробів з паперу гармошкою