Вироби з кіл паперу своїми руками поетапно – 140 фото кращих ідей

Інструкція з фото і описом всіх етапів створення красивих виробів з кіл паперу своїми руками. Майстер-клас для початківців та дітей.

Вироби з кольорового паперу відмінно підходять для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Така виріб не вимагає багато часу або великої кількості матеріалів. Зазвичай крім набору кольорового паперу потрібні тільки олівець, ножиці і клей.

Для того, щоб зробити красиву аплікацію зовсім не обов’язково вміти добре малювати або володіти іншими складними навичками. Іноді для створення вироби цілком достатньо вирізати кілька кіл різного діаметру і наклеїти їх на основу в певному порядку.

Аплікації

Вироби з кіл для дитячого саду можуть бути найпростішими. Нескладні вироби в техніці аплікації можна робити навіть з дворічною дитиною.

Для цього потрібно вирізати з кольорового паперу шаблон-контур, наприклад силует рибки і кілька маленьких кіл. Запропонуйте дитині наклеїти їх в довільному порядку.

Крім риби можна виконати вироби з кіл кольорового паперу у формі гусінь, метелики, крони дерева або іншого персонажа. Головне, щоб колами можна було прикрасити вже готовий контур.

Овечка

Щоб зробити овечку підготуйте:

 • Аркуш кольорового картону для фону;
 • Білі кола однакового размера;
 • Клей;
 • Ножницы;
 • Фломастер.

На кольоровому картонному тлі намалюйте овечку. Ніжки, хвіст, мордочку можна прикрасити фарбами або вирізати з кольорового паперу. Тільце ж залиште безбарвним.

Дитина повинен закінчити саморобку сам. Допоможіть йому намазувати клей на білі кружки з паперу, з них потрібно сформувати кучеряву «шубку» овечки.

Маленькі діти можуть наклеювати кола повністю, дітки постарше можуть зробити наступне: кожен коло скласти навпіл і приклеїти тільки його половинку, друга частина повинна стирчати. Так шерсть вийде об’ємною.

Божа корівка

Тварини і комахи часто стають темою для виробів з паперу. Так, з трьох великих кіл кольорового паперу і одного маленького легко можна зробити божу корівку.

Велике коло чорного кольору стане тільцем комахи, а чорний коло меншого діаметра – його головою.

Два великих червоних кола потрібно скласти навпіл і приклеїти поверх великого чорного кола, трохи під кутом, щоб вийшли крильця.

За бажанням можна вирізати і чорної папери ще кілька зовсім маленьких гуртка, щоб зробити точки на спинці сонечка або просто намалювати їх.

Рибка

Вироби з паперу з кіл, півкіл підходять і для більш дорослих дітей. Щоб зробити рибку, потрібно заздалегідь вирізати:

 • Два великих кола для тіла;
 • Три середніх кола для плавця і хвостика;
 • Чотири маленьких кола для рота і очі риби.

Два великих кола складіть навпіл і приклейте на основу, поєднавши один з одним. Повинен вийти двоколірний коло. Середні кола також складіть навпіл. Два з них стануть роздвоєним хвостом рибки, один – плавником, приклейте його поверхні тіла риби.

З складених двох маленьких кіл зробіть губи риби, з одного маленького кола – око, а поверх нього можна зробити повіку. Для цього складіть маленький круг навпіл і приклейте поверх очі горизонтально.

Сонечко

Легко і весело буде робити саморобку з кіл папери для дітей «Сонечко».

За основу візьміть блакитний або синій картон, це буде небо. Далі потрібно вирізати кілька білих кіл для хмари, один великий круг жовтого кольору для сонечка і кілька кіл жовтого або будь-яких інших кольорів для променів.

Спочатку приклейте з дитиною сонце, потім, трохи прикриваючи його, хмарина. В кінці з маленьких кіл сформуйте промінчики. Сонечку можна наклеїти або намалювати очі, носик і посмішку.

Равлик

Також нескладно зробити з кіл равлика. Спочатку потрібно вирізати тіло равлики і 4-5 кіл різного діаметру для будиночка.

На основу спочатку наклеюють тільце, поверх наклейте найбільший з кіл, поверх нього менший і так далі, щоб самим останнім наклеїти найменший круг, вийде подобу спіралі, як на раковині цієї равлики.

Крабик

Відмінною ідеєю вироби з кіл папери в школу або старшу групу дитячого саду стане крабик.

Для створення такої аплікації виріжте:

 • Один великий круг;
 • Шість середніх кіл;
 • Шість маленьких кіл.

Велике коло стане тілом краба, з складений удвічі двох кіл середнього розміру виходить клешня, з двох інших-ще одна. Два рівних середніх кола формую очі краба. Шість маленьких кіл потрібно скласти вдвічі, це будуть лапки, їх потрібно приклеїти по боках тіла, під клешнями.

Бджола

Таку саморобку можна виконати у вигляді аплікації з кольорового паперу або з кольорового картону.

Щоб зробити бджолу знадобляться:

 • Три жовті кола;
 • Два кола чорного кольору;
 • Два білих кола.

Для цієї поробки всі кола вирізаються одного діаметра. Чорні і жовті кола потрібно наклеїти внапуск, чергуючи кольору.

Останнім наклеюється жовтий круг – голова. З двох білих кіл, складених удвоє, роблять крила. Їх потрібно приклеїти на спинку бджоли.

Слон

Для слона потрібно підготувати:

 • Один великий круг;
 • Два середніх кола;
 • Шість маленьких кола.

З великого кола роблять тіло, з одного середнього голову, з другого — вухо. Щоб зробити ногу, потрібно спочатку наклеїти ціле коло, а під ним складений удвічі коло.

Теж саме для другої ноги. З складених удвічі маленьких кіл, розташованих один за одним, роблять хобот. Залишиться лише намалювати слона очей і домалювати хвостик.

Ваза з квітами

Вазу роблять з великого кола, складеного навпіл. Складені вдвічі білі кола меншого розміру стануть пелюстками ромашок, маленькі кола жовтого кольору – серцевиною квітки, а зелені кола, які складають навпіл і приклеюють тільки однією стороною, стають листям.

Свинка

Голову свинки роблять з великого кола рожевого кольору, трохи нижче центру приклеюють коло меншого розміру, це буде п’ятачок. П’ятачок краще зробити з бежевої або навіть білого паперу, щоб він не зливався з головою. Поверх п’ятачка приклеюють два маленьких кола – ніздрі порося.

Вушка роблять з двох маленьких рожевих кіл. Кожен з них потрібно скласти трикутником. Для цього коло складають навпіл, намічаючи центральну вісь. Потім краю кола потрібно зігнути до центральної лінії, щоб вийшов трикутник.

Залишиться лише намалювати свинці оченята.

Заєць

Це буде не просто заєць, а заєць зі спини. Якщо зробити пару таких зайчиків, виріб може перетворитися в листівку до 14 лютого.

З великого кола роблять спину тварини, з кіл меншого діаметра – хвіст і голову. Ще два менших кола складають навпіл, формуючи вушка. Щоб зробити хвіст об’ємним, можна взяти не один, а два білих кола, скласти навпіл і приклеїти половинками. Стирчать половинки можна надрізати на манер бахроми, щоб хвостик став пухнастим або зовсім зробити його з білого помпона з пряжі.

З кіл, півкіл можна скласти практично будь-яку фігуру, плоску або об’ємну. Під Новий рік можна зробити з напівкіл ялинку, з білих і червоних кіл діда мороза.

Діти молодшого віку можуть робити прості вироби у вигляді тварин з 5-6 кругів, діти старшого віку можуть робити більш складні вироби, тварин можна наряджати в паперову одяг з кіл кольорового паперу. А якщо захочеться зробити з дитиною щось більш оригінальне, пошукайте фото виробів з кіл папери в інтернеті.

Фото виробів з кіл папери