Вироби з картону своїми руками поетапно (160 фото ідей): прості і цікаві ідеї для дітей і дорослих

Особливості картонних виробів і красиві ідеї створення виробів для дітей. Кращі варіанти прикрас з картону своїми руками: кумедна пташка, будиночки, машинка і великодній курочка з картону.

У наші дні для занять творчістю зовсім не обов’язково використовувати дорогі матеріали. Красиві речі можна змайструвати і зі звичайного картону.

Особливості картонних виробів

Для виготовлення виробів з картону своїми руками схеми можна взяти готові схеми з відповідних Інтернет-сайтів. Але куди цікавіше задіяти свою уяву і винайти щось своє.

Крім картонних аркушів, вам варто запастися різнокольоровим папером, клеєм ПВА. Знадобляться також фломастери, кольорові олівці.

Ідеї плоских виробів для дітей

З картону можна створити масу цікавих речей для дитячих ігор. Нижче представлені найбільш популярні вироби.

Кумедна пташка

Будь-якій дитині сподобається ця птиця. В даній роботі немає нічого складного – з нею впорається і дошкільник. Ось інструкція:

 • Вирізати всі деталі і розфарбувати їх за власним смаком.
 • Після висихання фарби покрити заготовки лаком для волосся для більшої яскравості.
 • Кожен елемент роботи (очі, голову, крильця, хвіст, тулуб) склеїти на двосторонній скотч.
 • З задньої сторони приклеїти дерев’яну паличку і застромити її в підставку з бруска дерева або з солоного тіста.

Будиночки

Подаруйте малюкові смугу зеленого картону, попередньо склавши її зигзагом. Потім нехай він виріже з кольорових картонних аркушів елементи будівель і приклеїть їх до виданої заготівлі. Також йому потрібно буде вирізати віконця.

Якщо до звороті силуетів будинків приклеїти кольоровий папір, то можна добитися того, щоб вікна здавалися прозорими.

Машинка

Це ідеальний вибір для хлопчиків. На кольоровому аркуші картону треба намалювати силует машинки і вирізати його за допомогою ножиць. Потім з різнокольорового паперу слід зробити вікна, фари, двері, колеса та інші елементи автомобіля. Залишилося приклеїти їх до картонній основі. Виріб готова!

Кошеня з серцем

Ще однією легкої виробом з картону своїми руками для дітей є котик, тримає в лапках серце. Створюється він просто. Потрібно вирізати з картону фігуру кота, прорізати канцелярським ножем лапки, і в отримані прорізи помістити силует серця.

Така штучка може стати відмінним подарунком на день Матері чи 8 березня. З вивороту можна прикріпити листочок з вітальним текстом.

Великодній курочка

На фото виробів з картону своїми руками особливо виділяється ця мила великодній курочка. Зробити її по силам навіть малюкам. Крім картону і фарб, для цієї роботи потрібно кассетница для яєць. Інструкція:

 1. Намалювати зображення курочки, перенести його на картон і акуратно вирізати.
 2. Від кассетніци для яєць відрізати три клітинки. Приклеїти до них заготівлю птиці.
 3. Озброївшись гуашшю, розфарбувати саморобку.

«Листкові» вироби з картону для дітей 5-6 років і старше

Такі вироби виглядають набагато ефектніше. При цьому створюються вони швидко і легко. Щоб отримати «листкове» виріб з 3D ефектом, потрібно згадати принципи створення аплікацій з паперу. Найпростіший приклад – листкове серце з різнокольорових картонних сердечок. Об’ємний ефект дає наростання товщини шарів.

Хочете щось оригінальніше? Змайструєте маску індіанця або панно в стилі етнічних малюнків. Тут можна використовувати непотрібні картонні упаковки.

В техніці об’ємних шарів можна виготовляти різні картини. Найпростіший варіант – звірятка. Можна взяти за основу будь трафарет аплікації і, використовуючи його, вирізати з картону потрібні деталі. Далі треба розмістити їх на різних рівнях-шарах і покрити гуашшю, не забувши промальовувати акценти. Під кінець роботу слід покрити лаком для волосся – так ви додасте кольору глибину.

Освоївши на практиці, як робити вироби з картону своїми руками в техніці живого обсягу, ви зможете створити справжній витвір мистецтва, яке переможе на будь-якій виставці.

Об’ємні сгибные вироби

Актуальні сьогодні і тривимірні сгибные картонні вироби, створені своїми руками. Вони бувають різної складності.

Легкі схеми

Згинаючи картонний аркуш під різними кутами, можна спостерігати появу заломів площин. Саме вони дають 3D ефект, який подобається дітям. Описувати процес створення подібних виробів з картону своїми руками поетапно немає сенсу.

Все стає зрозумілим, якщо уважно вивчити представлені в Інтернеті фотографії. Приміром, у зайця, щоб проглядалися площині спини, сідниць і лап, повинно бути дві лінії згину.

Вироби-листівки

На свято прийнято дарувати листівки зі словами побажань. Їх також можна зробити з картону. Можливих варіантів море. Можна виготовити легку виріб, наприклад, рибку в акваріумі. А можна спробувати створити листівку у вигляді чашки з квітами або змайструвати саморобку «Віконце».

Картонні вироби з об’ємних пазлів

Якщо не знаєте, чим зайняти малюка, запропонуйте йому зібрати об’ємний пазл. Для створення подібних виробів клей не потрібен. Вони збираються по типу конструктора: один плоский елемент всовывается в проріз іншого.

Ось робота «Слоненя». Дивлячись на фігурку, можна помітити отвір у шиї тварини – в неї вставляється площину вух. Це одна з найбільш простих ідей. За аналогічним принципом робляться і більш складні пазли.

Будиночок 3D

Картон – зручний матеріал для створення лялькових будиночків. Ці вироби мають 4 грані, які можна вигідно обіграти. Якщо дитині захочеться, то можна побудувати ціле місто.

Тут знадобиться вміння працювати з площинами і розвинена уява. Разом з малюком можна придумати свої форми будинків з верандами, горищами, мансардами.

Ігрові вироби з гофрованого картону

До поробок з гофрованого картону своїми руками можна віднести тематичні набори для ігор. Можна змайструвати кухонні прилади – мікрохвильову піч, духова шафа, холодильник. Як доповнення рекомендується виготовити макети продуктів. Так діти можуть спробувати себе в ролі кухарів і кулінарів. Дитина все життя пам’ятатиме той щасливий день, коли разом з вами робив всю цю ігрову атрибутику.

Досить озирнутися і подивитися, що вас оточує. Будь-який предмет можна втілити в картоні. Це чудовий матеріал для рукоділля, оскільки тут немає меж для фантазии майстра.

Плюси картонних виробів

З віком інтереси у дітей змінюються. Якщо рік – два малюк буде задоволений, маючи одну іграшку, то, ставши постарше, він захоче розширити асортимент предметів для ігор. Для бюджету сім’ї таке бажання дитини може виявитися не під силу. Виходом є виготовлення виробів з картону. Переваги подібних виробів:

 • захоплююче проведення часу;
 • низька вартість вихідного матеріалу;
 • економія сімейного бюджету;
 • незвичайність;
 • немає необхідності мати досвід роботи.

Крім усього, такі заняття сприяють формуванню дитячої фантазії і уяви, а також розвитку дрібної моторики, терпіння і посидючості. Для створення цікавої вироби з картону потрібно мати лише бажання і вільний час.

Якщо ви любите проводити час з користю, то неодмінно придивіться до робіт з картону. Обов’язково залучіть до цієї справи своє чадо. Працювати цікавіше в компанії. До того ж, спільне творчість згуртовує. Запропонуйте дитині, наприклад, створити прикраси для своєї кімнати. Час пролетить швидко і весело.

Фото виробів з картону своїми руками