Вироби для школи своїми руками поетапно – 100 фото ідей + покрокова інструкція

Майстер-клас для дітей зі створення незвичайних виробів в школу своїми руками. Фото готових робіт, а також схеми і шаблони з докладним описом.

Завдання на виготовлення виробів в початковій школі своїми руками розвивають у дітей творчу індивідуальну сторону особистості. Дають можливість спробувати себе в різних сферах діяльності, шанс захопитися яким-небудь корисним і несподіваним видом рукоділля, яке згодом може стати професією і улюбленою справою.

Різноманітність шкільних позакласних завдань

Теми для творчих завдань можуть бути самими різними. Це часи року, жіночий свято, Новий рік, різні дати і події, що мають відношення як до життя, так і до життя однієї школи.

Тематичні завдання можуть ставитися також до робіт, виконаним у певних техніці або матеріалах. Часто вони відносяться до різних професій, таких як шиття, в’язання, ткацтво, кондитерське майстерність, теслярська справа, конструювання і моделювання.

Список може бути нескінченним, як і людська фантазія, знаходить творче застосування в будь-якій сфері діяльності.

Значення конкурсів і виставок для школярів

Оголошення дітям будь-якого віку про можливості зробити вироби своїми руками на конкурс у школу є чудовою мотивацією для розкриття творчого потенціалу, можливістю спробувати сили в нових для себе сферах життя. Це також привід виявити приховані таланти і завоювати визнання в шкільному колективі.

Викладачі та організатори гуртків за інтересами можуть, в результаті конкурсу, виявити обдарованих дітей, щоб допомагати їм розвивати свої здібності з допомогою керівника-спеціаліста. Кращі роботи заслуговують призи і місце в музеї класу або школи.

Допомога батьків у виконанні завдань

Велику допомогу нададуть батьки, які знайдуть достатньо часу і душевних сил, щоб не зробити, на швидку руку, завдання замість дитини, а допомогти йому самостійно проявити себе.

Важливо, щоб юне істота отримало нові навички, здобули поводження з незвичними матеріалами та інструментами. Підтримка, увага батьків і спільна творча робота з дитиною зблизять більше, ніж будь-які інші заняття.

Будинки старші допоможуть підібрати які-небудь предмети, які вже не маючи ніякої цінності, стануть частиною унікального експоната. Це можуть бути старі прикраси, непотрібні банки, котушки, залишки пряжі, клаптики і багато іншого. Дорослі також можуть згадати оригінальні рецепти зі свого дитинства і навчити дітей.

Паперові вироби в дитячому творчості

Папір завжди була найпоширенішим матеріалом для легких виробів своїми руками в школу. Вона добре піддається будь-яким видам обробки і поєднується з іншими матеріалами, серед яких можуть бути природні і штучні.

Серед виробів багато аплікацій з паперу, з додаванням ниток, листя і квітів гербарію. Різні круглі фігурки, виконуються на картонній основі з кольорового паперу. Це маленькі фігурки тварин, героїв мультфільмів, моделі машин і літаків.

Чудово виглядають паперові ліхтарики, ялинки, гірлянди. Все в дитинстві робили маски з паперу, розфарбовуючи їх і обклеивая прикрасами до свята. Величезні можливості надає техніка паперового пап’є-маше. У ній можна виконувати різні об’ємні прикраси або фігури для лялькового театру.

Ткані та в’язані вироби для школи

Навички, набуті школярами на уроках праці, широко використовуються ними в створенні оригінальних предметів. На фото виробів для школи своїми руками представлено безліч дрібниць пов’язаних спицями або гачком, вишитих, сплетених в техніці макраме, зшиті з клаптиків.

В інтернеті можна знайти велику різноманітність зразків, простих схем, викрійок і покрокових описів для будь-яких видів рукоділля. На їх основі можна навчитися основним прийомам роботи, а потім розвивати власні творчі проекти.

У цьому розділі є різні подушки, кухонні прихватки, рушники, лялькові приналежності, в’язані та зшиті іграшки, клаптеві ковдри і вишиті килимки.

Вироби з різних побутових відходів

Часто в школах та інших навчальних закладах оголошують конкурси на кращі вироби зі сміття своїми руками, намагаючись звернути увагу учнів на екологічні проблеми і привчити їх до порядку.

Спробувати дати друге життя бросовому матеріалу — це цікава креативна тема і виховання правильного ставлення до використання багатьох речей.

Цукеркові обгортки вже не будуть валятися в самих невідповідних місцях, тому що стануть необхідні для створення великої композиції з фантиків. Скільки нових і потрібних предметів можна зібрати з використаних пробок, перегорілих радіодеталей і лампочок і частин різних пластикових упаковок.

Композиції з різних видів продуктів

На осінніх виставках, «Свята врожаю» часто можна побачити оригінальні композиції з гарбуза, качанів кукурудзи, пшениці, кабачків, цибулі та інших овочів і фруктів. Дари природи і в школі використовуються для виготовлення виробів.

Капустяні зайці, крокодили з огірків, їжачки з картоплі, казкове чудовисько з гарбуза, чоловічки з кукурудзи — це лише невелика частина різноманітних ідей для творчества. Такі роботи недовговічні, але кожен рік новий урожай допомагає створювати і нові види виробів.

Цікавими виходять панно із зерен, крупи, макаронів різної форми, з сухими гілочками, папером і листям дерев. Для тривалого зберігання їх необхідно обробити будь-яким ґрунтовим розчином. Після цього вони добре піддаються фарбуванню. Широко використовуються в дитячій творчості шишки, жолуді, каштани, сушені ягоди.

Вторинне застосування пластикової тари

Пластикова упаковка і тара різних форм і розмірів часто збирається в будинках. Люди не викидають її, в надії, що вона для чого-небудь знадобиться. В умілих руках будь непотрібний предмет може перетворитися в об’єкт творчості. Це захоплює багатьох дорослих і одночасно з’являється новий вид виробів з пляшок своїми руками для школи.

Пластикові ємності використовують цілком або розрізаючи їх на частини, вирізаючи химерні квіти і підставки для дрібних предметів. Прозорі стінки пляшок дозволяють створювати об’ємні картини всередині них.

Пластик добре склеюється силіконовим клеєм і легко фарбується. Крім пляшок, в хід йдуть будь-які упаковки або поламані деталі з пластмаси.

Від гри до нових відкриттів

Часто колекції застарілих або неробочих радіодеталей зберігаються у професіоналів і любителів радіоелектроніки та передаються поколіннями, разом з захопленням. Вони можуть стати джерелом натхнення при виготовленні виробів з вторинної сировини своїми руками в школу.

Різнокольорові резистори, конденсатори, радіолампи, дріт частини неробочих комп’ютерних плат, блискучі власники, перемикачі і рубильники — все це може стати прикрасою у вигляді браслета з резисторів або кулона їх шматочка звукової карти, красиво обрізаному і запаяному по краях. До цієї електронної композиції можна додати технічне оснащення у вигляді звукового оформлення або світлодіодного підсвічування.

Звичка працювати з деталями, уміння поводитися з паяльником та іншими інструментами, що можуть з часом перерости в серйозне захоплення складанням робочих пристроїв, а там недалеко і до нових наукових відкриттів.

Фото виробів для школи своїми руками