Вироби для хлопчиків: майстер-клас по створенню виробів в школу або садок (100 фото ідей)

Майстер-клас для створення оригінальних виробів для хлопчиків в школу або садок. Фото кращих ідей готових виробів, а також покрокова інструкція з описом.

Всі діти люблять грати в іграшки, а виготовляти їх з різних підручних засобів вони можуть цілими днями. Саморобні іграшки для хлопчиків найбільш цінні, вони вкарбувалися в їхню пам’ять на все життя.

З дитсадівського віку дітей привчають майструвати вироби своїми руками. У школі діти займаються рукоділлям на уроках творчості і праці. Свої вироби, зроблені під особливою увагою пильних вчителів, вони дарують мамам і бабусям на 8 березня.

Молодшим сестренкам і братикам вони допомагають робити іграшки вдома, під наглядом батьків. День від дня майстерність хлопців вдосконалюється і дуже часто творчість міцно входить в життя дитини, стаючи його хобі на все життя.

Користь занять рукоділлям для хлопчиків

Творче начало притаманне кожній людині. Обов’язок батьків розгледіти в дітей з раннього віку, який напрямок творчості тягне їх до себе. Заняття малюванням, виробами, ліпленням мають велике значення і вплив на дитину.

Хлопчики ростуть непосидами й бешкетниками. А ось майструючи вироби своїми руками, вони можуть годинами проводити за столом і не помічати, як швидко летить час. Бажання побачити кінцевий результат своєї праці змушує довго трудитися.

Коли хлопці працюють руками, поліпшується моторика рук, мова стає зв’язковою і правильною, поліпшується пам’ять. Заняття творчістю активізує реакцію й увагу дитини, привчає до посидючості й акуратності

При роботі в будь-якому вигляді рукоділля задіяні кінчики пальців, а це не що інше, як масаж біологічно активних точок.

Основні види виробів для хлопчиків

Якщо в сім’ї крім хлопчика є ще дівчинки, то не варто нав’язувати йому дівочі види рукоділля: вишивання, в’язання, вишивання. Якщо йому самому вони доставляють задоволення, тоді інша справа, нехай займається ними.

Для хлопчиків є безліч видів занять, які відносяться до розряду чоловічих: ліплення, малювання, конструювання, карбування, вироби з шкіри і замша.

як захоплень хлопчиків підійдуть всі види об’ємного моделювання, з будь-яких матеріалів, різьблення по дереву, викладання мозаїки, вирізання з паперу.

Навичок шиття необхідно навчити всіх хлопчиків, щоб у зрілому віці вони могли елементарно пришити який відірвався ґудзик або зашити распоровшуюся по шву сорочку.

Дотримання безпеки при заняттях хлопчиків творчістю

Чим менше малюк, тим більше уваги повинні приділяти батьки занять творчістю. Джерелами небезпеки для дитини можуть стати:

 • ножиці, якщо розмахувати ними під час занять;
 • дрібні гудзики, бісер, камінці, які він може покласти в рот і проковтне;
 • клей, якщо залишився на руках дитину, і він витер такими руками очі і багато інших, на перший погляд абсолютно нешкідливі предмети.

По мірі росту дитини навички вдосконалюються, робота ускладнюється, з’являються більш складні і небезпечні знаряддя праці. При карбуванні хлопці повинні надівати окуляри, щоб уникнути попадання в око отлетевшего відколу металу. При різьбленні по дереву хлопчик може пошкодити руку.

Батьки і вчителі повинні заздалегідь потурбуватися про засоби захисту дітей під час роботи над виробами. Крім того, в зоні досяжності повинні бути засоби обробки ран, якщо при роботі стався поріз або опік руки.

Виготовлення виробів хлопчиками не тільки захоплююче, але і корисне для розвитку дитини заняття. Тема, обрана для створення вироби повинна відображати його інтереси, захоплення і відповідати віку дитини.

Ідеї для їх створення можна почерпнути з фото виробів для хлопчиків, розміщених на спеціальних сайтах для хлопчиків, наприклад samodelki.guru. Опис створення виробів і матеріал для їх виготовлення ви знайдете на цьому ж сайті.

Вироби своїми руками

Дітей завжди цікавлять іграшки і поробки, все нове їх забавляє. Але ж не реально щодня дивувати їх дорогими покупками. А ось зробити вироби для хлопчиків своїми руками цілком під силу всім батькам. А ще краще, якщо до цього процесу залучити хлопчика.

Відправляючи дитину на день народження до однокласника, не варто бігти в магазин за дорогим сувеніром. Можна в якості подарунка змайструвати разом з сином футбольний м’яч, що складається з цукерок. Для цього будуть потрібні:

 • цукерки з чорно-білими фантиками;
 • звичайні дерев’яні зубочистки;
 • ножиці, клей;
 • кулю і сітка, вони завжди продаються в квіткових магазинах.

Такий подарунок викличе бурю захоплення у хлопчаків, що обожнюють футбол і солодощі.

Вироби з паперу

Хлопчики люблять возитися і вирізати фігурки з паперу або картону. Вироби з паперу для хлопчиків у вигляді кораблика викликають непідробний захват. Їх можна тут же запустити у ванну з водою.

А як здорово летять літаки, складені за хвилину татом з аркуша паперу. Та й самому не складно навчитися їх складати. Можна влаштувати справжній повітряний бій, змайструвавши кілька моделей.

Вироби з дерева

З деревини створюють різні вироби. Робота з нею вимагає обережного ставлення і володіння деякими навичками роботи, адже необхідно поєднувати натуральну фактуру і можливості зовнішнього декорування.

Вироби з дерева для хлопчиків краще починати з коренів, гілок, сучків різних, які легко знайти в будь-якому близькому парку. З них можна творити будь-які вироби: від казкових героїв до позаземних істот. Закликавши на допомогу фантазію, розробляйте неповторні шедеври з дарів природи.

Освоївши навички роботи з лобзиком, рубанком і пилкою можна споруджувати дерев’яні кораблі, літаки, танки.

Вироби з технології

Хлопчики люблять майструвати вироби, які за їх розумінням є мужніми. Ці вироби за технологією для хлопчиків чудово вписуються в тематику для творчості. Захоплюючи хлопчика подібні творчістю, ви пропонуєте йому відмінний спосіб провести день, займаючись творчістю.

Більшість хлопчиків у будь-якому віці захоплюються грою з роботами. Але, їх не складно змайструвати і самим. Роблять їх із сірникових коробок, пластикових пляшок, маленьких пляшечок з-під йогурту. Скріплювати деталі робота можна за допомогою скотча.

Хлопчик під керівництвом батьків зможе швидко сконструювати і зробити собі нову іграшку, яка буде предметом гордості перед однолітками.

Дитяча творчість

Вироби для хлопчиків виконуються з паперу, дерева або підручних матеріалів. Захопити дитину і прищепити йому працьовитість за допомогою виготовлення дитячих виробів для хлопчиків можна навіть у випадках з найбільш лінивими дітьми. У початковий період творчості батьки повинні обов’язково направляти і контролювати роботу сина.

В дитсадівському віці їх можна зацікавити виробом ракети з аркуша паперу або картону. Тема космосу інтригує кожної дитини, і вони можуть змайструвати її навіть без допомоги мам і тат.

Виготовлення полягає у вирізанні з паперу обведених за трафаретом деталей:

 • корпус ракети;
 • конусна носова частина;
 • віконце і підставка.

Слід почати роботу зі склеювання корпусу. Потім верхню частину у вигляді конуса. На підставку з двома надрізами встановлюють ракету, на корпус якої наклеєні віконця-ілюмінатори.

Вироби для школи

Вироби для школи для хлопчиків відрізняються різноманітністю і ускладнюються залежно від вікових критеріїв хлопців. Молодші школярі на уроках праці легко можуть змайструвати маску незвичайного «вождя племені червоношкірих». Для занять всього лише знадобиться:

 • втулку від туалетного паперу;
 • клей-олівець;
 • листи різнокольорового паперу;
 • ножиці.

На аркуші паперу слід зобразити обличчя вождя. Воно може бути лютим і суворим, або добродушним і грайливим, хто його представляє. Добре робити його на коричневому аркуші, імітуючи темну шкіру. Можна нанести на обличчя бойову розмальовку.

Верхню частину голови прикрасьте пов’язкою. Зі зворотного боку аркуша прикріпіть до пов’язці звичайні пір’я будь-якої птиці. Дітям буде цікаво як вироби демонструвати такого індіанця.

Ідей для творчості хлопчиків будь-якого віку досить багато. Батьки повинні визначитися з його захопленнями, це і буде тематикою виробів. Якщо хлопці захоплюються моделями машинок або літаків, то нехай майструють їх з паперу, картону, пластиліну.

Любителі мультфільмів можуть створювати об’ємні фігурки або малювати своїх улюблених героїв. Головне, захопити дитину творчістю, яке принесе величезну користь його здоров’ю і розвитку особистості в цілому.

Фото виробів для хлопчиків