Вироби для дитини 2 років – ідеї як своїми руками виготовити гарні вироби

Майстер-клас для дітей 2-х років по створенню виробів з батьками. Самі незвичайні варіанти розвиваючих виробів, фото і опис всіх етапів.

Творча діяльність важлива для дитини на будь-якому етапі дорослішання. Для дворічного малюка процес виготовлення виробів – це не тільки один із способів розвитку, але і можливість близького спілкування з мамою. Спільна діяльність батьків і малюка в цьому віці відіграє дуже велику роль.

У чому користь виробів?

Заняття творчістю дуже корисні для гармонійного розвитку особистості дитини. Робота над виробами сприяє:

 • формування емоційно-вольової сфери;
 • розвитку дрібної моторики і координації рухів, фантазії та уяви;
 • поліпшенню пам’яті, уваги;
 • налагодженню взаємодії між мамою і малюком;
 • розвитку посидючості.

Важливо враховувати, що дитина двох років ще не може довго займатися однією діяльністю, і підбирати завдання у відповідності з віком. Разом з тим, малюк в цей період цікавиться абсолютно всім, його захоплюють нові предмети і заняття. Це дуже сприятливий час, щоб прищепити любов до творчості.

Як підготуватися до процесу

Щоб процес не затягнувся, і інтерес дитини не пропав раніше часу, варто врахувати кілька нюансів:

 • Слід заздалегідь подумати і визначитися, де буде проходити заняття. Зазвичай зручно розташуватися на кухні, де немає килимів і м’яких меблів. Ідеальним варіантом буде дитячий стільчик для годування.
 • Всі матеріали потрібно підготувати заздалегідь. Це можуть бути вирізні деталі, фони для виробів, інструменти і так далі.
 • Бажано надіти на малюка спеціальний фартушок або нарукавники, особливо, якщо Ви використовуєте фарби.

Паперові аплікації

Папір – доступний і корисний матеріал для дитячих виробів. Її можна м’яти, перетворюючи в кульки, розривати на дрібні шматочки, складати, приклеювати – все це дуже корисно для маленьких ручок.

Вироби з паперу для дітей 2 років найчастіше мають форму аплікацій. Сюжети слід вибирати найбільш прості. Це може бути будиночок з двох, трьох фрагментів, грибок, сніговик, метелик, сонечко, квітка, дерево і багато іншого. Деталі потрібно вирізати заздалегідь, дитині ще рано брати ножиці в руки.

Можна поєднувати метод аплікації з вивченням нового матеріалу:

 • наклеювати геометричні фігури;
 • вивчати пори року, доповнюючи дерева листям (наприклад, осінніми);
 • вчитися рахувати на прикладі приклеєних деталей;
 • придумувати казки та історії, розвивати мовлення малюка.

багато Ідей! Головне, про що потрібно пам’ятати, — навчання повинно проходити в ігровій формі, щоб дитині було цікаво. Тому після творчого процесу варто переключити увагу на щось інше, і повернутися до виробі трохи пізніше.

Вироби з пластиліну

Великий інтерес у малюків цього віку викликає пластилін. Працювати з ним дуже корисно для розвитку дрібної моторики. Краще вибирати матеріал м’якше, щоб він легко розминався в долоньках. Вироби з пластиліну для дітей 2 років можна умовно розділити на 3 групи:

Виліплені фігурки

Діток у віці двох років вже можна навчити найпростішим маніпуляцій: скачати кульку або ковбаску. Відповідно, з невеликою допомогою дорослих, малюк зможе зліпити колобка, равлика або, наприклад, сніговика. Їх можна посадити на паперову галявину і навіть перетворити в героїв казки.

Пластилінова живопис

Пластиліном можна малювати, розмазуючи його по папері. Так юний художник може, наприклад, перетворювати кульки в дощик. Для цього потрібно прикріпити пальчиком кульку до поверхні і з натиском провести вниз. Вийде крапелька.

Можна також доповнювати заздалегідь намальовані або надруковані картинки пластиліновими деталями. Із сплющених кульок вийде зобразити гусеницю, сніжок, точки на капелюшку мухомора і багато іншого.

Картинки, де пластилін замість клею

Цей матеріал можна використовувати, щоб приклеїти деталі до аркуша картону. Заздалегідь готуємо те, що будемо приклеювати (гудзики, макарони, паперові фігурки і багато іншого).

Даємо малюкові пластилін і вчимо відривати маленькі шматочки. Потім кожен шматочок притискається пальчиком до листу, і на нього наклеюється потрібна деталь.

Вироби з крупи і насіння

Діти даного віку дуже люблять грати з сипучими матеріалами. Цікавим і безпечним варіантом у даному випадку є різні види круп.

Щоб створити аплікацію, потрібно підготувати щільний аркуш паперу або картону і намалювати контур майбутнього малюнка. Промазуємо клеєм необхідні фрагменти, а дитина посипає їх крупою. У результаті виходять дуже забавні картинки.

найпростіші вироби для дітей 2 років мають в задумі ідею «погодувати» якусь пташку чи тваринку. Це може бути, наприклад, курка або курча.

Паперові фігурки заздалегідь наклеюються на аркуш-основу. Дитині пропонується посипати пшоно. Це легкий спосіб навчити малюка працювати з клеєм і пензликом: “Щоб крупа не прокидалася, а залишилася у пташок”.

Колаж з осіннього листя

Осінь розфарбовує світ різнокольоровими фарбами. Яскраві листя так і просяться в дитячі ручки. Але сюжет придумати, щоб дитина впорався із завданням? Цікава ідея осінньої вироби — колаж з опалого листя.

Під час прогулянки зберіть побільше листя різних розмірів і відтінків. Можна поговорити про листопаді, деревах, зміни в природі, почитати вірші, загалом, провести час з користю. Будинки розкладіть листочки в книги на кілька тижнів для просушування. Потім починається найцікавіше!

Візьміть за основу щільний картон і допоможіть дитині наклеїти на нього листочки так, щоб не залишалося проміжків. Дайте роботі просохнути. Потім акуратно подрежьте виступають фрагменти по краях і покажіть малюкові чарівне перетворення!

Для цього потрібно накласти на колаж білий трафарет з вирізаним в центрі великим листком (його потрібно підготувати заздалегідь). Така проста виріб буде виглядати дуже ефектно і акуратно.

Вироби з пластикових пляшок

Підручний матеріал, що зустрічається в кожному будинку, може урізноманітнити спільне дозвілля і принести гарну користь для розвитку Вашого малюка.

Звичайну пластикову пляшку можна перетворити не просто річ, а в корисну дидактичну гру. Наприклад, якщо обклеїти пляшку папером рожевого кольору (можна взяти самоклейку), приробити вушка, а з кришки зробити п’ятачок, вийде “голодний порося”.

Відкривши кришку, його можна погодувати, використовуючи насіння, крупу або макарони. Це заняття дуже корисне для розвитку координації рухів і моторики. Така іграшка дуже сподобається юному досліднику. З пластикових пляшок можна зробити і безліч інших виробів з дитиною 2 років своїми руками.

Вироби з втулок від туалетного паперу

Окремої уваги заслуговують вироби з втулок, які є в кожному будинку. Форма циліндра з картону дуже зручна для маленьких ручок. Міцні і стійкі основи легко перетворюються в різних звіряток.

Для створення виробів знадобляться також кольоровий папір, ножиці, клей, фломастери. З паперу заздалегідь вирізаємо відсутні деталі (вушка, хвостики, крила).

Допомагаємо дитині приклеїти їх на основу і домальовували оченята. Можна дати дитині простір для фантазії і дозволити розмалювати втулку так, як він захоче. А деталі наклеїти пізніше.

Вироби з ватяних дисків

Ще один доступний матеріал – ватяні диски. Круглі і м’які на дотик, вони дуже подобаються маленьким дітям. Техніка виготовлення виробів проста – диски наклеюються на основу з паперу або картону. З білосніжних кружечків виходять відмінні сніговики і сніжинки.

Якщо потрібна кольорова аплікація, то після висихання клею ватні диски можна розфарбувати, наприклад, пальчиковими фарбами. Фото виробів для дитини 2 років можна побачити нижче.

Створення виробів – захоплююче і корисне спільне проведення часу. Обов’язково знайдіть час, щоб порадувати себе і малюка. Дитячі поробки, виконані з дитиною 2 роки, можна залишити на пам’ять і вони довго будуть нагадувати Вам про чудовому періоді раннього віку.

Фото виробів для дитини 2 років