Вироби для дітей 9 років: майстер клас з покрокової інструкцією + 105 фото

Великий вибір ідей по створенню цікавих поробок для дітей 9 років з фото та описом. Самі незвичайні варіанти оформлення виробів своїми руками.

Діти молодшого шкільного віку активно отримують нові знання і вміння. Щоб покращувати навички роботи з побутовими інструментами і удосконалити дрібну моторику, необхідно виготовляти різного роду вироби.

Вибір технік

В дев’ятирічному віці дитина вміло управляється з ножицями, вміє вимірювати предмети лінійкою і сантиметровою стрічкою, здатний самостійно пришивати гудзики і в’язати. Вибір технік рукоділля стає практично необмеженим.

В цьому віці не варто турбуватися про наявність намистин і дрібних гудзиків у вільному доступі і контролювати діяльність юного творця. Але це не означає, що тепер не можна робити поробки разом, зібравшись усією родиною. Дорослі можуть підказати більш прості або навпаки, більш оригінальні рішення в роботі.

Щоб визначитися з технікою і стилем майбутньої роботи, можна подивитися фото виробів для дітей 9 років на тематичних сайтах і після спробувати повторити або видозмінити потрібну ідею.

Матеріали для творчості

Для втілення дитячих ідей може підійти практично будь-який матеріал: від найтонших тканин до гальки з найближчого пляжу. Головними критеріями вибору повинні бути якість і безпека матеріалів.

Тканини і нитки повинні бути міцними, не мати хімічного запаху і фарбувати шкіру. Стійкий запах хімії і легко, що змивається фарба – перший ознака контрафактних матеріалів, які можуть сильно підірвати дитяче здоров’я.

Пластилін повинен мати сертифікат якості, що доводить відсутність в його складі токсичних сполук. В ідеалі пластилін потрібно замінити на його натуральний і безпечний аналог – солоне тісто.

Якщо ваша дитина захопився випалюванням по дереву, то важливо вибрати не тільки якісний выжигательный апарат, але і матеріал, з яким він буде працювати.

Ніколи не купуйте для цих цілей фанеру з маркуванням ФСФ та ФКМ! Дані види фанери містять у собі формальдегіди, є сильними канцерогенами.

Випалювання на їх поверхні посилить вивільнення шкідливих речовин, які неминуче потраплять в легені домочадців. Для випалювання підходить тільки фанера з маркуванням ФК і ФБА, не має в складі токсичних речовин.

Особливі вимоги є і до наповнювачів для подушок і іграшок. Для цієї мети краще використовувати холлофайбер – він володіє гіпоалергенними властивостями, не звалюється з часом і легко переносить прання.

Вироби своїми руками для 9 років можуть бути дуже різноманітними. Головне – захопити дитину і дозволити розвивати свій творчий потенціал.

Вироби з паперу

В магазинах товарів для творчості є безліч різних видів паперу. Для дітей 9 років актуальні вироби з крепованого або гофрованого паперу.

Баранець

Для створення пухнастого баранчика знадобиться крепований папір білого, оранжевого і чорного кольорів, картон для основи, простий олівець, клей ПВА і чорний фломастер.

На картонній основі необхідно намалювати контур майбутнього баранчика. З білого паперу потрібно вирізати і приклеїти мордочку, а з чорної — вушка. Далі слід вирізати 2 тонкі смуги помаранчевої папери і скрутити їх спіраллю внапуск, після чого згорнути одержаний джгут кругом – так вийдуть милі ріжки. Ніжки виготовляються з паперу, щільно згорнутої в трубочку, на кінці якої приклеюється чорна папір, що зображає копитця.

Шерсть баранчика робиться з кульок, що складаються з зім’ятих аркушів білого паперу. Кожен кульку потрібно щільно приклеїти до картонній основі, після чого можна малювати фломастером мордочку тварини.

Троянда з гофробумаги

Для створення троянди з гофрованого паперу знадобиться: картонний шаблон пелюстки, ножиці, гофробумага для пелюсток (будь-якого вподобаного кольору) і зелена для листя, дерев’яна шпажка, швейні нитки, клей – олівець.

За допомогою ножиць потрібно вирізати 6-10 пелюсток троянди так, щоб складки папери розташовувалися уздовж заготовок. Далі серединки пелюсток потрібно розтягнути, надавши їм чашоподібну форму, а кінці злегка загнути. Паличку потрібно обклеїти зеленим папером. Найкраще вирізати тонку смугу гофробумаги, складки якої будуть йти вздовж короткої сторони, і, злегка розтягуючи, наклеїти її по спіралі внапуск.

На готовому стеблі за допомогою ниток потрібно прикріпити пелюстки, натягом нитки регулюючи обсяг бутона. Щоб приховати нитки, можна довільно вирізати чашолисток і приклейте його до бутону.

Вироби з пряжі

Легкі вироби для дітей 9 років можна виготовити з пряжі. При цьому є кілька способів її застосування.

Кролик з помпонів

Зробити милого, пухнастого кролика з помпонів не складе труднощів навіть для младшеклассника. Для цього знадобиться м’яка однотонна пряжа, фетр рожевий і колір пряжі. Скріплювати деталі потрібно клейовим пістолетом або силіконовим клеєм, а очі кролика можна виготовити з намистин.

Для кролика потрібно зробити 3 помпона. Для цього 4 пальця руки потрібно багаторазово обв’язати пряжею, після чого щільно обв’язати середину отриманого кола пряжею так, щоб вона нагадувала бантик. Після чого слід розрізати кінці «банта», розпушити і трохи підстригти одержаний помпон – він стане тільцем гризуна.

Друга заготовка, яка стане головою звіра, виготовляється за таким же принципом, але трохи дрібніше – обмотувати пряжею коштує всього 3 пальця. Остання заготовка – це хвіст кролика. Він повинен бути набагато менше попередніх деталей.

Всі помпони за допомогою клею необхідно з’єднати воєдино. З фетру потрібно вирізати вушка і рожевий ніс. Вушка склеюються з деталей 2 – на основі колір пряжі приклеюється рожева деталь. Після голові кролика можна прикріплювати вушка, носик і очі.

В’язання

В’язання гачком – один з найцікавіших видів рукоділля. З пряжі можна пов’язати іграшки амігурумі, серветки або шаль. Все залежить від вашої фантазії і посидючості, а ідеї для творчості можна почерпнути з фото інших майстрів.

Мозаїка

Мозаїчна техніка цілком підійде для маленьких рукодільників. Складати панно можна з намистин, різнокольорових каменів, страз або яскравих гудзиків.

Метелик

Як зробити саморобку у вигляді метелика дитині 9 років? Дуже просто! На картонній основі намалюйте тільце, вусики і контур крил метелика. Для їх заповнення знадобляться гудзики різного розміру і намистини.

Починати приклеювати декор потрібно з самих великих деталей, поступово заповнюючи простір, що пустує більш дрібними намистинами і бісером.

В такій техніці можна створювати не тільки прості візерунки, але навіть більш складні портрети і пейзажі.

Декор сумок і взуття

За допомогою клею і декоративних каменів можна прикрасити яскравою мозаїкою тканинну сумку або сліпони. За допомогою загостреного шматочка мила можна намітити візерунок або передбачуваний малюнок на вашому виробі, після чого почати приклеювати декоративні елементи.

Пластилін

Даний матеріал ідеальний для дитячої творчості. Вироби з пластиліну для дітей 9 років можуть бути як у вигляді фігурок, так і у вигляді аплікацій.

Аплікації з пластиліну

На щільному картоні можна виготовити пластилінову аплікацію з джгутиків. Аплікації, зроблені в такому стилі, нагадують живопис Ван Гога.

Також можна виготовити аплікації з натюрмортами – виготовлення дрібних елементів начебто ягід винограду чудово допоможуть натренувати дрібну моторику дитини.

Фігурки з легкого пластиліну

Головний плюс легкого пластиліну в тому, що при застиганні він стає схожий на пінопласт і більше не змінює форму. З нього можна виготовити героїв мультфільмів, фентезійних тварин або ж посуд, їжу і дрібні аксесуари для ляльок.

Фото виробів для 9 років