Вироби для дітей 7 років: робимо класні вироби своїми руками (100 фото ідей)

Покроковий майстер-клас по створенню гарних і незвичайних виробів для дітей 7 років до школи. Фото готових варіантів з описом та поетапної інструкцією.

Першокласники, покинувши дитячий сад і прийшовши в школу, все так само люблять пограти. Вони люблять ліпити, малювати, шити і конструювати. Їх улюбленим уроком є урок праці, де вони можуть попрацювати руками, створити щось нове, чогось навчитися. Тому і навчальний процес доцільніше побудувати у вигляді гри.

Прості вироби вони в змозі зробити самі, без допомоги дорослих. А ось конструювання та втілення складних ідей повинно проходити під пильною увагою вчителів або батьків.

Особливості творчості 7-річних дітей

Цей вік характеризується появою передумов навчальної діяльності. Діти повинні навчитися посидючості, терпіння, акуратності. Саме цьому і вчить процес створення виробів.

На перших етапах творчості важливо разом з дитиною майструвати вподобану йому річ, допомогти йому освоїти процес поетапного творчості. Надалі, захоплений дитина буде працювати самостійно.

Види дитячих виробів

Дитяче творчість різноманітна, тому варіантів дитячих поробок теж величезна кількість. Всіх їх можна розділити на кілька великих груп за призначенням:

 • подарунки (однокласникам, вчителям, батькам);
 • іграшки (для себе і молодших дітей);
 • сувеніри (для вчителів, знайомих та рідних);
 • вироби для виставок (класних, шкільних, міських, обласних);
 • декоративні предмети домашнього інтер’єру (панно, вази, кашпо);
 • вироби для практичного використання (новорічні іграшки для ялинки, шпильки і обідки для волосся та інше).

Батьки і знайомі повинні хвалити і заохочувати хлопців за їх прагнення до творчості, щоб підвищити їх самооцінку і тягу до рукоділля.

Зразки виробів для дітей 7 років

Діти, та й багато дорослих, не завжди можуть визначитися з ідеєю втілення її в саморобку. Щоб вибрати цікаве заняття для дитини, можна разом з ним переглянути фото виробів для дітей 7 років.

Оригінальні ідеї, продемонстровані на них, допоможуть дітям вибрати вподобані і створювати вироби з різноманітних матеріалів, маючи різні рівні навичок.

Яскраві і цікаві вироби, які діти створюють в осінній період з висушеного листя, ягід, доповнюючи їх шишками і гілочками настільки цікаві, що не можуть залишити байдужим нікого.

Великоока сова із зібраних і висушених помаранчевих листочків виглядає настільки натурально, що наклеєні рядами листя, здаються ошатним оперенням. Рухомі очі, надають їй зорову динаміку. Така саморобка буде безперечною гордістю дитини.

Вироби першокласників своїми руками

Дитина любить отримувати подарунки та іграшки, але коли він сам бере участь у їх створенні, це наповнює його невимовною гордістю за себе самого.

Вироби для дітей 7 років своїми руками повинні бути веселими, казковими, цікавими, а найголовніше – простими у виготовленні.

Дітям подобається майструвати фігурки тварин, звірів, птахів. Можна запропонувати їм зробити веселого папугу. Для цього знадобиться листи різнокольорового паперу, дві чорні маленькі гудзики і втулка від туалетного паперу.

Спочатку потрібно наклеїти гудзички на втулку, оченята готові. З помаранчевої паперу вирізати невеликий трикутник, який буде носиком, і приклеїти його нижче очей, гострою стороною вниз.

Приклавши до листа червоного паперу долоньку, обвести її, а потім вирізати по контуру. Можна зробити до 10 штук таких долоньок із помаранчевого і червоного паперу. Приклеїти їх ззаду втулки як пір’я, приклеїти до низу втулки вирізані маленькі лапки. Папуга готовий. Діти будуть в захваті від такої яскравої об’ємної іграшки. Часу і коштів на виготовлення витрачено мінімально.

При створенні виробів використовуються різні матеріали: папір, пластилін, синельная дріт, картон, дерево, природні матеріали. Багато дітей люблять працювати з пінопластом, трубочками для коктейлю, бісером. А які чудові поробки роблять з макаронних виробів різної форми.

Вироби 7-річних дітей з паперу

В семирічному віці діти чудово володіють навичками роботи з папером.

Існує багато видів виробів з паперу для першокласника:

 • аплікація та її різновиди;
 • ажурне вирізування;
 • плетіння з паперу;
 • об’ємні вироби;
 • орігамі;
 • пап’є-маше і багато іншого.

Одним з улюблених видів виробів є аплікації. Аплікації є найбільш простими і доступними виробами для дітей 7 років з паперу. Зазвичай у вигляді аплікацій діти на уроках роблять вітальні листівки для мам і бабусь на 8 березня. Листи складаються навпіл.

На внутрішній частині пишуться слова привітань. На обкладинці, як правило, приклеюють цифру 8 і різні квіточки або букетики. Можна декорувати приклеєними декоративними стрічками, стразами або намистинами. Листівки виходять яскравими і виглядають оригінально. Мами і бабусі будуть у захваті.

Прикладом ажурного вирізування є створення ажурних сніжинок, які діти наклеюють на скло взимку. Перед Новим роком учні перших класів завжди прикрашають класи такими ніжними виробами.

Вироби в стилі орігамі відрізняються простотою виготовлення, але завжди здається, що зробити їх дуже важко. Прикладом простих орігамі є літачки, які 7-річні діти запускають з величезним задоволенням. Складені кораблики, які вони запускають в калюжі навесні теж приклад орігамі.

Папір-гармошка відмінно підходить для виготовлення об’ємних фігурок птахів, звірів, комах.

Вироби поетапно для першокласників

Не завжди дитина може самостійно визначити: як правильно приступати до роботи, які деталі виробів поєднувати між собою правильно.

Завдання дорослих пояснити йому, черговість виконання робіт при виготовленні вироби. Зразки виробів для дітей 7 років поетапно створюються, можна знайти в спеціальній літературі дитячої творчості.

Чудову гусеницю з помпонів можна зробити, вивчивши поетапну інструкцію.

 1. З картону вирізають 2 кола з внутрішніми отворами. Їх використовують для виготовлення помпонів з пряжі. Щільно склавши кола, обмотують пряжею для в’язання. Ножицями розрізають пряжу по зовнішньому краю. В середині намотування її скріплюють ниткою і прибирають стали непотрібними кола. Виходить гарний пишний помпон.
 2. Якщо хочете, щоб гусінь вийшла довгою, то потрібно зробити більше помпонів.
 3. Потім вони вільно зшиваються між собою за серединки. Гусениця виходить рухомий.
 4. Оформити лукаву мордочку можна вирізавши її у вигляді кола з звичайного білого аркуша. Намалюйте очі, ротик і носик.

Гарна і приємна на дотик іграшка готова.

Легкі вироби для 7-річних дітей

Об’ємні вироби завжди більше подобаються дітям. Можна зробити легкі вироби для дітей 7 років у вигляді забавних звіряток з кольорового паперу, розташованих на зеленій галявині.

Із зеленого картону вирізаємо круглу галявину має кінці у вигляді зубчиків.

Якщо хочете на галявині розташувати лисичку, то беріть листок помаранчевої папери і вирізуйте всі її деталі, обвівши олівцем трафарети. Склейте вирізані деталі, на мордочку приклейте готові рухливі очі, щоб імітувати їх рух.

Намалювавши носик, ротик і вусики, приклейте фігурку клеєм в середині галявини. Об’ємна виріб з чудовою лисичкою прикрасить вашу поличку або робочий стіл дитини і буде предметом його гордості.

Багато першокласники люблять на уроках праці ліпити різних звіряток. Особливою популярністю користується у дітей герой мультфільмів їжачок. Дитяча фантазія дозволяє їм створювати безліч варіантів однієї і тієї ж тваринки.

Тільце їжачка діти завжди роблять з світлого пластиліну, скачуючи його в довгасту ковбаску. Один кінець вони витягають, позначаючи носик. Вічками служать маленькі кульки з темного пластиліну або горошини чорного перцю.

А ось голки їжачка вражають різноманітністю. Їх роблять з насіння соняшника, гарбуза або кавуна, з лусочок шишок, вкорочених зубочисток легко встромляючи їх в пластилін (тулуб їжачка). І кожна з виробів по-своєму неповторна й оригінальна.

Шаблони для виробів 7-річок

Перш, ніж приступати до виготовлення задуманих виробів, необхідно мати шаблони всіх деталей, з яких вона складається. Шаблони виробів для дітей 7 років можна намалювати самим від руки, а можна завантажити з інтернету.

Відмінною ідеєю для творчої роботи хлопчиків є виготовлення за шаблоном машинки з картону. Їм буде цікаво зробити власну іграшку. Форму машинки обводять по шаблону так, щоб її верхня частина припадала на згин картону. Не зачіпаючи верху, машинку вирізують.

Вікна і колеса можна приклеїти або намалювати. Декорувати машинку різними написами або візерунками по своєму смаку. Для стійкості моделі потрібно розсунути картон і встановити саморобку вертикально.

Без шаблонів неможливо виготовити об’ємну саморобку. Вони, як викрійка для пошиття одягу. Викройками користуються дівчинки, намагаючись зшити гарне вбрання для своєї ляльки.

Семирічні дівчинки, як правило, непогано володіють голкою і елементарними навичками шиття. Однак, займатися шиттям вони повинні під керівництвом мами або вчительки, які будуть контролювати процес і направляти їх в роботі.

Оригінальні вироби для дітей 7 років

Цікаві саморобки для дітей 7 років вражають своєю різноманітністю і варіантами використання різних матеріалів. Інтер’єрна прикраса у вигляді чорного кошеня можна зробити з хлопчиком буквально за годину. Для цього у кожної дерев’яної заготовки отпиливаем куточок. Склеюємо дві заготовки розміром 7х3 см один з одним вузькою стороною.

Ошкурити, щоб не занозіть руку, офарблюємо в чорний колір. Після висихання малюємо сірою фарбою вушка й лапки. Приклеюємо оченята і зав’язуємо бантиком мотузку, яка буде одночасно вусиками. Виріб готова. Скільки захвату вона викличе у дітей!

Дівчатка люблять майструвати цікаві саморобки з використанням паперу-гармошки. Для цього необхідно багаторазово скласти папір з прокресленим на папері смужкам так, щоб вийшла гармошка.

Якщо склеїти в смужки папір декількох кольорів і потім зробити гармошку, то це буде розкішним хвостом павича. На картоні вирізують за шаблоном фігурку цієї птиці.

Позначають дзьоб і оченята з двох сторін. Відступивши від кінця тіла 2 см, роблять проріз, в яку вставляють барвистий хвіст. Для стійкості фігурку приклеюють до картонного прямокутника. Такий чудовий павич прикрасить будь-яку шкільну виставку першокласників.

Захопити дитину творчою роботою, обов’язок учителів і батьків. В процесі рукоділля розвивається фантазія дитини. Він отримує практичні навички по роботі з інструментами, у неї формується свій власний смак. Дитяче творчість привчає дітей до посидючості і терпіння, це, безсумнівно, стане в нагоді їм у шкільному навчанні.

Фото виробів для дітей 7 років