Вироби для дітей 4 років своїми руками поетапно: легике інструкції з фото та описом

Великий вибір свіжих ідей, для створення виробів для дітей 4 років своїми руками. Легкий майстер-клас з покроковим керівництвом від майстринь порталу.

Коли дитина досягає віку 4 років, він вже володіє рядом навичок, які дозволяють йому робити більш складні вироби. З ним вже можна робити не тільки прості аплікації, але і вироби з пластиліну, вати, круп та інших підручних матеріалів. Слід все ж зауважити, що робити поробки в цьому віці дитина повинен під наглядом дорослих.

Курча з ватяних дисків

З ватяних дисків можна зробити безліч цікавих виробів. Вироби для дітей 4 років своїми руками не повинні бути занадто складними. Зробити курчати дуже просто.

Диск-тулуб і диск-голову приклеюють до основи. Крильця роблять з ватного диска, розрізаного навпіл. Крила приклеюють по боках від тулуба.

Потім білі диски потрібно прикрасити. Для цього підійде акварель. Після фарбування ватяних дисків потрібно дати їм повністю висохнути.

Далі можна домалювати або приклеїти курчаті дзьоб, очі і лапки.

Об’ємна веселка

Легкої виробом для дітей 4 років можна назвати і веселку. Звичайно, можна зробити аплікацію у вигляді блакитного неба, сонця, хмар та плоскою веселки. Однак набагато цікавіше буде виглядати виріб, якщо веселку зробити об’ємною.

Для цього потрібно вирізати з кольорового паперу сім тонких смуг семи основних кольорів. Далі краю кожної смуги змастити клеєм і приклейте так, щоб вийшла об’ємна дуга. Те ж саме повторити для кожної з семи смуг.

Гусениця

На фото виробів для 4-літніх дітей часто зустрічається гусениця. Зробити її дуже просто. Для цього виріжте заздалегідь 10-15 кіл різного кольору і однакового діаметру. Кожен з кіл потрібно скласти вдвічі. Клеїти починайте з голови.

Перший диск приклейте однією стороною, друга повинна стирчати вертикально. Друге коло наклейте також однією стороною поверх першого, трохи зсунувши його вправо. Так потрібно проробити з усіма дисками. У результаті утвориться об’ємний циліндр, це тіло гусениці.

На перший складений круг потрібно наклеїти коло, який не складали, це буде голова гусениці. На ній потрібно намалювати очі, рот і вусики.

Заєць з втулки від туалетного паперу

З картонних втулок від туалетного паперу і паперових рушників виходять цікаві поробки з дітьми 4 років. Втулку від паперового рушника потрібно попередньо розрізати на 2-3 частини.

По колу в нижній частині втулки приклейте смугу зеленої кольорового паперу, розрізаної за типом бахроми, це буде травичка, на якій сидить заєць. Трохи вище приклейте вирізані з кольорового паперу очки і носик, намалюйте рот. З картону виріжте вушка і приклейте їх з внутрішньої сторони втулки. На зворотному мордочці стороні приклейте хвостик.

В такій техніці можна робити будь-яких звірів. Готову виріб може служити повноцінною іграшкою або навіть маріонеткою для хлопчачого театру.

Їжачок

Цікаву саморобку з паперу для дітей 4 років можна зробити в техніці «Паперові петлі». Для того щоб зробити об’ємного їжака, потрібно заздалегідь вирізати 5-10 тонких смужок паперу.

Можна вирізати їх по всій довжині аркуша А4, ширина смужок 1-2 див. Смуги можуть бути одного кольору (сірого, чорного або коричневого як у справжнього звіра) або різнокольоровими, все залежить від бажання дитини, їжачок може бути навіть райдужним.

Кожну смужку потрібно скласти навпіл, але місце згиба не розгладжувати, потрібно отримати петлю. Краї смужки потрібно склеїти між собою, а потім приклеїти до основи.

З петель потрібно сформувати півколо, потім на місці стику петель і основи приклеїти півколо з кольорового паперу, це буде тіло і мордочка їжачка. На мордочці намалюйте носик і очі звіра.

Льодяник

Складні вироби з пластиліну з дитиною 4 років робити ще не виходить, малюк ще не настільки розвинув навички ліплення, щоб робити важкі вироби. У цьому віці більшість малюків вже можуть зробити «ковбаску» з пластиліну. Цього навику цілком достатньо, щоб зробити розвиваючу саморобку для дітей 4 років.

вироби знадобиться пластилін і дерев’яна шпажка, її можна замінити на коктейльну трубочку.

З пластиліну потрібно скачати довгу ковбаску». Вона може бути одно кольору або кількох. Далі її потрібно скласти спіраллю, формуючи цілий плоских льодяник з пластиліну. Готову спіраль насаджують на паличку.

Пухнаста овечка

Також допомагають розвивати дрібну моторику вироби з вати. З 4-річкою можна зробити аплікацію «Овечка». Для цього намалюйте на аркуші паперу овечку. Її ніжки, хвіст і голову можна прикрасити фарбами або фломастерами, а овал-тіло залиште просто білим.

На це місце дитина може самостійно нанести рідкий клей ПВА за допомогою пензлика. Далі дайте дитині медичну вату. Він повинен відривати від неї невеликі шматочки і приклеювати їх на боки овечки.

Готова овечка може бути білою, як справжня чи дитина може проявити фантазію і прикрасити її аквареллю.

Ромашки з ватяних дисків

З ватяних дисків можна зробити букет ромашок. Серединкою кожної квітки стане цілий ватний диск, який потрібно пофарбувати у жовтий колір. Пелюстки роблять з ватяних дисків, які розрізають навпіл.

Стебла і вазу роблять з кольорового паперу. Пелюстки можна також вирізати з кольорового паперу або зробити з половинок ватяних дисків, пофарбованих у зелений колір.

Лисеня з паперової тарілки

Цікаві вироби виходять з одноразових тарілок. Можна, звичайно, використовувати і пластикові тарілки, але на пластику погано тримається фарба, тому краще використовувати білі паперові тарілки.

Цілу тарілку потрібно скласти так, щоб з одного краю вийде трикутник. Намітивши місця згину, внутрішню частину тарілки потрібно пофарбувати помаранчевої гуашшю або аквареллю, зовнішня частина залишається білою. Якщо ви все ж використовуєте пластиковий посуд, можете розфарбувати її за допомогою маркера.

Коли фарба висохне, зігніть тарілку по намічених лініях. У вас вийде біла мордочка на рудій голові. Намалюйте чорним маркером носик лисеняти і оченята. З помаранчевого картону виріжте два трикутника і приклейте лисенку вушка.

Об’ємна полуниця

Щоб зробити 3D полуницю, потрібно вирізати з червоної двосторонньої папери два великих сердечка. Кожну заготовку потрібно скласти навпіл уздовж.

Одну половинку заготовки намажте клеєм і приклейте до листа-основі, з другим листом треба повторити те ж саме, але так, щоб стирчать вертикально частини стикалися. Виступаючі частини деталей потрібно склеїти між собою. На верхню частину ягоди потрібно приклеїти листочок і хвостик із зеленого кольорового паперу.

Восьминіг

Для цієї вироби знадобиться кольоровий картон. Лист А4 потрібно розрізати навпіл поперек. З виворітного боку отриманого прямокутника потрібно прокреслити смугу, яка розділить аркуш на дві рівні частини.

Нижню частину потрібно розкреслити на тонкі смужки, шириною 1-1,5 див Запропонуйте дитині самостійно розрізати ці тонкі смужки дитячими ножицями, якщо він вже добре освоїв цей навик.

Готову заготовку потрібно скласти в циліндр і склеїти. Розрізані смужки стануть щупальцями восьминога. Виріб можна прикрасити фарбами або фломастерами. Намалюйте восьминогу очі і усмішку.

З 4-річною дитиною можна зробити вже безліч виробів. Це можуть бути вироби з кольорового паперу, картону, пластиліну, природних матеріалів. Пропонуйте дитині самому виконати всі етапи створення вироби і втручайтеся тільки в тому випадку, якщо у нього не виходить зробити якусь операцій.

Фото виробів для дітей 4 років