Вироби для дітей 4 клас – 100 фото к х ідей оригінальних і красивих виробів для школярів

Майстер-клас по створенню гарних і незвичайних виробів для дітей до школи 4 класу. Фото готових ідей з описом всіх етапів створення вироби з нуля.

Створення виробів – дуже захоплюючий і корисний для розвитку дитячої фантазії процес. В ігровій формі дитина навчається роботі з новими для нього матеріалами та інструментами, що дуже корисно для формування багатьох навичок.

Навички дітей і вибір технік

Не секрет, що навички дітей різного віку істотно відрізняються. Це залежить як від розвитку дрібної моторики, так і від зрілості нервової системи дитини. Саме тому вироби для 4 класу стають набагато складніше, ніж для малюків молодшого віку.

Десятирічна дитина вже добре працює з ножицями, голками, трафаретами і дрібними деталями, що дозволяє збільшити спектр технік, які можна використовувати при створенні виробів.

Вироби можна виготовити в таких техніках як шиття, мозаїка, бісероплетіння, квілінг, моделювання або ж зайнятися ліпленням.

Матеріали для творчості

З удосконаленням технологій створення виробів в 4 класі збільшується і доступний вибір матеріалів для творчості. Тепер творчість не обмежується звичної кольоровим папером – дитина здатна працювати з гофрованого і крепованого папером, створюючи більш об’ємні і цікаві вироби.

Для шиття в цьому віці краще використовувати натуральні тканини, які не схильні до осипання і легкі в розкрої і обробці. Найкраще для цієї мети підходить звичайна бавовняна тканина. Також для створення невеликих іграшок і об’ємних аплікацій використовується кольоровий фетр.

У цьому віці діти активно освоюють роботу з бісером, намистинами та декоративними гудзиками.

Вироби в 4 клас на урок праці можна виготовити і з природних матеріалів, але потрібно використовувати більш цікаві техніки.

Звичайний пластилін краще замінити на солоне тісто або легкий пластилін – такі вироби більш довговічні.

Вироби з паперу

Вироби з паперу та картону в 4 класі зустрічаються анітрохи не рідше, ніж раніше, але тепер вони виглядають набагато більш оригінально.

Квілінг

Ця техніка передбачає створення аплікацій з паперових стрічок різних кольорів, скручені спіраллю. Фото виробів для 4 класу в техніці квіллінг виглядають як химерні картини імпресіоністів, а не просте дитяче творчість.

З безлічі паперових спіральок можнпро викласти тільце кучерявою овечки, домалювавши їй мордочку і ніжки. За таким же принципом виготовляють у цій техніці метелики – яскраві крила робляться з паперу, а тільце і вусики дорисовываются фломастерами.

Оригінально виглядають виконані в техніці квіллінг квіти. Для більшої натуральності силуетів спіралі можна робити більш довгастим і надавати їм більш кутасту форму – так пелюстки і листя будуть виглядати природно.

Гофрований папір

З гофрованого паперу краще всього виходять об’ємні квіти. Для цього потрібно зробити шаблони пелюсток і вирізати заготовки з гофробумаги. Шаблон потрібно розташовувати так, щоб пелюстки були розташовані вертикально по відношенню до складках паперу.

Таким чином, пелюстки можна буде розтягнути так, щоб надати їм об’єм і натуральну форму. Пелюстки можна наклеювати на картон для створення листівок і панно, а можна створювати квіти на стеблинках з дроту або дерев’яних шпажок.

Кольоровий папір або тонкий картон

У 4 класі можна виготовити вироби з шаблонами, наприклад, оригінальну гірлянду з паперових метеликів.

Для цього потрібно вирізати за трафаретом безліч метеликів. Вони можуть бути виготовлені з кольорового паперу, так і з тонкого картону. Кожному метелику потрібно трохи зігнути крильця, щоб вони були спрямовані вгору і за допомогою голки і нитки нанизати заготовки так, щоб між ними була відстань 5-7 див.

Щоб метелики не опускалися під своєю вагою, під кожною заготівлею потрібно зав’язати вузлик з бусиною або бісером. З безлічі таких ниток з кольоровими метеликами можна зробити оригінальну прикрасу для вікна або люстри.

Природні матеріали

По частоті використання природні матеріали нітрохи не поступаються кольоровому папері. З них можна створити дуже цікаві композиції.

Аплікації з круп і насіння

З фарбованого пшона, приклеєного до картонній основі, можна створювати цілі картини, нічим не поступаються виготовленим з бісеру. Прикріплювати зерна найкраще на клей, що використовується для стельової пінопластової плитки – він довго сохне, що дає час на виправлення огріхів у викладанні зерен, він повністю прозорий і не має сильного запаху.

З насіння гарбуза можна викласти фантазійного павича або казкову жар-птицю, використовуючи розцяцьковані насіння в ролі пір’я.

Каштани, жолуді і шишки

Вироби своїми руками в 4 класі з даних матеріалів можна з участю дорослих, наприклад, виготовити оригінальний топіарі. Для цього до пенопластовому шару потрібно прикріпити стійку ніжку з товстого дроту, дерева або пластику. Ніжку можна задекорувати атласними стрічками, тейп-стрічкою, мереживом та бісером.

Куля за допомогою клейового пістолета або клею по пінопласту потрібно покрити шишками, жолудями або каштанами. Починати потрібно з самих великих елементів, поступово додаючи більш дрібні. Щоб закрити дрібні просвіти, можна використовувати намистини або штучні ягоди.

З ялинових шишок можна виготовити зимовий букет – для цього шишки за допомогою клею потрібно прикріпити до дерев’яних шпажкам. Шишки можна акуратно розфарбувати або ж покрити штучним снігом з балончика. Такі шишки добре виглядають як самі по собі, так і в поєднанні з яскравими штучними ягодами.

Тканини

Створення робіт з тканини зазвичай вважається справою для дівчаток. Однак базові навички, отримані при створенні вироби, необхідні як дівчаткам, так і хлопчикам.

Фетр

З фетру виходять досить милі і яскраві вироби. Для створення нескладних іграшок потрібен тільки шматочок фетру, нитка з голкою, ножиці, синтепон і трафарет для іграшки.

Всі шви у фетрових іграшках – зовнішні, тому шити їх потрібно дуже акуратно. При використанні інших кольорів або вишивки на іграшці, то спочатку до деталей пришивається дрібний декор, а вже потім вони зшиваються воєдино.

Ще цей матеріал придатний для створення аплікацій. Такі вироби, незважаючи на однакову технологію виготовлення, виглядають набагато виграшніше, ніж паперові.

Бавовняна тканина

З бавовняної тканини дитина легко може зробити подушку-котика. Для цього потрібно створити шаблон квадратної подушки з характерними «вушками». Для пошиття знадобиться тканина 2 квітів – для основи подушки і для очей котика.

Наповнити подушку краще синтепоном або гіпоалергенним холлофайбером, а дрібний декор у вигляді рота, носа і вусів вишити нитками муліне.

Солоне тісто

Солоне тісто – дуже доступний і довговічний матеріал. Вироби з нього можуть зберігатися місяцями і навіть роками. Така альтернатива пластиліну відмінно прижилася і активно використовується в створенні виробів.

Натюрморт

Четвертокласник легко зможе виконати з такого тіста цікаве панно – натюрморт, виліпивши кошик, наповнену фруктами або овочами. Після висихання кожен елемент потрібно розфарбувати гуашшю або акрилом.

Фігурки

З солоного тіста можна виліпити невеликі фігурки, які в подальшому можуть стати магнітами на холодильник – це можуть бути овочі, гриби, мініатюрний посуд і столові прилади.

З цього матеріалу можна виліпити цілу мініатюрну село з маленькими будиночками, мостами, тваринами і людьми. Головне – підключити свою фантазію.

Фото виробів 4 клас