Виріб орігамі з паперу – 90 фото ідей, як скласти гарне орігамі своїми руками

Великий вибір свіжих ідей для складання орігамі в домашніх умовах. Легкі і складні варіанти, фото, опис всіх етапів з описом найменших подробиць.

Вироби орігамі з паперу можна зробити своїми руками, тому це так цікаво багатьом людям. Щоб зрозуміти таку самобутню техніку, краще почати з простих паперових фігурок. Це дасть можливість дізнатися всі деталі такого мистецтва і відчути його зв’язок з японською філософією.

Орігамі цікаво людям, оскільки воно не так вже й складно, а також багатофункціональне. Зі звичайного аркуша паперу можна зробити оригінальні прикраси, упаковку, іграшку. Також такі моделі можуть використовуватися в якості декору для якого-небудь події.

Просте і зрозуміле мистецтво для дітей

Легкі вироби з паперу орігамі дозволяють дітям згодом зацікавитися даним різновидом мистецтва. Крім цього, така діяльність позитивно впливає на загальний розвиток дитини, тому варто зробити так, щоб дитина полюбила таку роботу, не здавався при невдачах і був упевнений в своїх силах. Існує ряд конкретних правил, що допоможуть швидше навчитися робити орігамі.

Корисні поради для батьків

Відразу необхідно придбати велику кількість квадратних аркушів паперу. Не варто спочатку брати листи розміром менше 15х15 см. Багато паперу необхідно для подолання дитиною страху помилитися.

Буде краще, якщо перші орігамі будуть зроблені з паперу, яка пофарбована тільки з одного боку, так буде простіше не заплутатися.

Перші орігамі, зрозуміло, повинні бути простими, тому краще вибирати схеми, що містять в собі не більше десяти кроків. Крім того, буде краще, якщо дитина по кілька разів буде збирати кожну модель, щоб довести вміння робити конкретну фігурку до ідеалу. Така діяльність також сприяє розвитку дрібної моторики, творчого і раціонального мислення.

Варто починати з тих речей, які будуть зрозумілі і знайомі маленьким дітям. Це різні машинки, кораблики, рослини, коти, собаки. Дорослішаючи, діти будуть цікавитися корисними в побуті предметами: підставками для олівців, поличками, декоративними елементами.

Дітей необхідно захопити процесом, сконцентрувати на ньому, відволікти від інших занять. Таким чином, успіх буде досягнутий в невеликий термін, чому дитина тільки більше зацікавиться цією темою.

Також можна показати дитині фото вироби орігамі з паперу, щоб у нього з’явилося бажання зробити щось подібне.

З чого варто почати

Дітей у віці від п’яти до семи років найбільше приваблюють фігурки, які можуть послужити в якості іграшки. Виріб може посприяти творчої діяльності дитини, він, наприклад, може придумати яку-небудь історію.

найпоширенішим варіантом є паперовий кораблик. Граючи з ним, дитина може уявити ціле пригода, яке буде йому цікаво. Тепер же можна розповісти, як зробити саморобку орігамі з паперу.

Кораблик – найперша виріб

У багатьох початківців любителів орігамі кораблик стає першою створеною виробом. Адже з ним можна не тільки фантазувати, але і відправити його в даний плавання, приміром, по струмочку. Без помилок зроблений кораблик буде добре плавати.

Як зробити паперовий кораблик

Все, що потрібно мати, щоб зробити такий кораблик – це кілька аркушів паперу різного розміру. Найбільший лист – формату A4, кожен наступний має бути в два рази менше попереднього. Також буде добре, якщо листи будуть різного кольору:

 • Необхідно зігнути аркуш вдвічі, орієнтуючись по короткій стороні.
 • Зробити те ж саме із отриманим листом, визначити центр і намітити складку.
 • Обидва кута з боку складки зігнути до середини.
 • Розгорнути папір з обох боків знизу.
 • Взяти об’єкт знизу посередині з обох сторін.
 • Розтягнути до перетворення фігури в ромб.
 • Розігнути передній шар наверх. Потім так само зробити з іншого боку.
 • Ще раз взяти за вершину отриманого трикутника і розтягнути в обидві сторони. Виходить ромб.
 • Розкрити частини вироби в сторони. Кораблик зроблений і готовий радувати вас!

Косметичний прикраса з орігамі

Вироби з паперу орігамі для дітей стануть чудовим захопленням. Барвисті гриби можуть стати відмінним прикрасою для будинку, особливо вони стануть у пригоді при оформленні квартири під час якогось свята. Крім того, дитина буде зацікавлений процесом створення такого декору.

Як зробити паперовий гриб

Для створення потрібні лише два аркуші невеликого розміру червоного і білого кольорів:

 • Покласти один на одного обидва квадрата, зробити на них згини з обох діагоналях.
 • Скласти до центру три кута, четвертий поки не чіпаємо.
 • Верхню частину отриманої фігури зігнути вниз по внутрішній стороні.
 • Відвернути тому два верхніх кута, щоб вийшов ромб.
 • Перевернути на повністю червону сторону.
 • Правий і лівий верхні кути зігнути до центру.
 • Розпрямити складки, зігнуті в попередньому кроці.
 • Зсередини зігнути до центру половинки майбутньої ніжки.
 • Підвернути гострі кути зверху і знизу.
 • Перевернути виріб на лицьову сторону. Гриб готовий!

Спеціальний папір для орігамі

Багато орігамі можна зробити незвичніше, якщо використовувати особливу текстуровану папір з малюнком. Саме їй користуються японські професіонали для створення орігамі. Такий особливий сорт паперу і в наші дні створюється вручну, а технологія, розроблена ще у восьмому столітті, не порушується.

Також для різноманітності можна спробувати в справі папір Chiyogami, однак вона більш щільна, тому краще підходить для нескладних виробів.

Японська філософія в орігамі

Майстри орігамі з Японії щедро використовують папір. Зрозуміло, виріб можна зробити навіть з зошитового листка або простого A4, однак для повного занурення в роботу і усвідомлення всіх тонкощів такої справи потрібен особливий папір.

Крім того, за подібним мистецтвом варто тонка японська філософія: «Життя – це папір. Вона дає можливість створювати різноманітні речі, і її легко знищити, адже вона крихка.»

Кумедна тваринка з паперу

Така фігурка є мабуть однією з самих нескладних виробів з паперу орігамі для початківців творців. Ця мила фігурка під силу навіть дитині у віці 4-5 років.

Особливо яскравою така іграшка стане, якщо використовувати особливу папір, про яку говорилося вище. Також в такому випадку можна і не малювати мордочку – кролик все одно буде виглядати красиво і незвично.

Як зробити паперового кролика

 • Слід взяти папір Yuzen washington включно невеликого габариту.
 • Скласти квадрат навпіл в трикутник.
 • Трохи підігнути знизу основу трикутника.
 • Обидві половини пригнути до середини.
 • Розгорнути отриману фігуру зверху внизу і підігнути нижній кут.
 • Перевернути заготівлю зворотною стороною.
 • Зверху під «вушками» загорнути куточок всередину.

Як зробити мордочку кролика

Для прикраси отриманого кролика можна намалювати фломастером ніс, очі і вуса. Також елементи мордочки можна зробити з інших речей, приклеївши їх.

Функціональна сторона такої вироби

Така саморобка зовсім нескладна у виготовленні, тому можна зробити відразу кілька кроликів. Не варто забувати, що створення подібної фігурки з легкістю зацікавить будь-якої дитини, а також принесе йому задоволення.

Кілька забавних звіряток стануть чудовими декоративними прикрасами для домашнього інтер’єру.

Орігамі – чудове захоплення для дитини

Важливо відзначити, що такий вид мистецтва має безліч позитивних моментів для дитини. Крім вже названого вище розвитку творчих здібностей, орігамі дозволяє дитині вивчати навколишній світ за допомогою вивчення створених фігурок.

Кількість різноманітних схем для орігамі з паперу, які можна знайти в інтернеті, являє собою невичерпний запас натхнення для творчості.

Фото виробів орігамі з паперу