Виріб метелик поетапно (80 фото ідей): схеми, інструкції та майстер-клас як зробити красиву метелика

Аплікація метелик і метелик орігамі. Як робиться метелик з паперу гармошки і в техніці квіллінг. Обємна метелик з тканини і пластиліну зроблена своїми руками.

Метелики можуть служити прекрасним варіантом декору для квартири або будинку. Такі вироби виглядають дуже красиво і незвично. Зробити своїми руками метелика дуже просто, варто лише трохи потренуватися. Таку саморобку краще робити з дитиною, він буде в захваті і від процесу роботи і від отриманого результату. Зробити саморобку метелика своїми руками можна з чого завгодно, все обмежується лише фантазією.

Аплікація метелик

Аплікація – відмінний варіант для виготовлення дитячої вироби метелики. Робота над такою виробом допоможе дитині розвинути свій творчий потенціал, а також тренувати уважність, посидючість і спритність. Для вироби знадобиться картон, кольоровий папір, клей і ножиці.

Метелика можна намалювати самостійно або ж завантажити шаблон метелики для поробки з інтернету. Малюнок метелика слід нанести на кольоровий папір, а потім вирізати і прикрасити блискітками або візерунками. Отриману метелика слід наклеїти на картон і виріжте по контуру.

Метелик орігамі

Красиву річ метелика в стилі орігамі можна просто скласти з паперу. Для цього знадобиться квадратний аркуш паперу (можна брати звичайну або спеціальний папір для орігамі).

Етапи виготовлення:

 • Папір необхідно скласти по діагоналі.
 • Потім аркуш паперу слід повернути за годинниковою стрілкою і знову скласти по діагоналі.
 • Заготовку необхідно знову розгорнути.
 • У результаті на квадратній папері повинні вийти заломи по діагоналі від однієї сторони до іншої.
 • Верхню частину папери слід опустити до нижньої, рівно поєднуючи кути.
 • Заготовку слід знову розгорнути, і, повернувши аркуш паперу, проробити ті ж дії.
 • Плоскі краю заготовки слід вставити в середину.
 • Ножицями слід закрутити два нижніх кута.
 • Верхні закруглені кути слід скласти до середини.
 • Саморобку слід повернути догори ногами, а потім нижній трикутник відігнути тому. В результаті на вершині метелики повинен вийти маленький трикутник.
 • Крила метелика потрібно скласти разом.

Метелик з паперу гармошки

Цю саморобку можна використовувати для прикраси стін або меблів. Зробити таку метелика дуже швидко, а виглядати буде вона дуже креативно. Процес виготовлення:

 • Папір слід скласти навпіл і розрізати. Одну частину заготовки знову слід скласти навпіл горизонтально.
 • Загнути чотири краї прямокутника, склавши саморобку так, щоб вийшов зигзаг.
 • Отриману зигзагоподібний папір слід перев’язати ниткою посередині, так щоб вийшли крила метелика.
 • Другу частину паперу скласти зигзагоподібно, так щоб вийшло тіло метелика, а потім приклеїти до неї крила.
 • За бажанням до готової метелику можна прикріпити нитку, щоб використовувати її в якості підвісної декору.

Метелик в техніці квіллінг

Ця техніка передбачає виготовлення виробів зі смужок паперу. Папір можна нарізати самостійно або купити готові смужки в магазині. Метелики в стилі квілінг можна зробити як плоскими, так і об’ємними, така саморобка не займе багато часу і підійде для маленьких дітей.

Етапи виготовлення:

 • Смужку паперу слід скрутити в овал, формуючи тіло метелика.
 • Іншу смужку паперу слід скрутити в тугий коло, який буде виконувати роль голови метелики.
 • Голову метелики необхідно прикріпити до тіла за допомогою клею.
 • Потім слід виготовити шаблон крил, зробивши з картону 2 великих овалу і 2 овалу меншого розміру.
 • На шаблон необхідно наклеїти скручені різнокольорові смужки паперу, які будуть виконувати функцію декору.
 • Готові крила слід приклеїти до тіла метелика.
 • З тонких смужок паперу можна скрутити вусики, приклеївши їх до голові метелики.

Об’ємна метелик

Для виготовлення такої вироби знадобиться втулка від туалетного паперу, ножиці, клей, кольоровий папір. На кольоровому папері слід намалювати крильця і прикрасити їх за своїм розсудом. Малюнок крил слід вирізати по контуру.

Втулку слід пофарбувати фарбою у будь-який яскравий колір і прикріпити вусики з паперу або дроту. До тіла метелика слід приклеїти крила. Готову бабку можна прикрасити бісером або паєтками.

Метелик з тканини

Вироби з цього матеріалу можуть стати прикрасою для подушок, столу або служити в якості прихваток на кухні. Два виготовлення вироби необхідно взяти два шматки щільної тканини прямокутної форми.

Одну частину тканини потрібно скласти гармошкою і закріпити нитками посередині, так щоб вийшли крила. Другий шматок тканини слід скрутити в тугий джгут, прив’язавши до одного краю дві невеликі стрічки, які будуть виконувати роль вусиків. Потім пришити крила метелика до її тіла.

Метелик з пластиліну

Таку саморобку зможе зробити навіть маленька дитина. Кілька шматків пластиліну яскравих кольорів слід розім’яти, а потім виліпити довгасте тіло метелика.

Крила краще робити з двох різних кольорів пластиліну – верхня частина крил повинна бути великою і більш яскравою, нижню частину крил краще зробити більш маленькою і темною. Потім слід виліпити голову і невеликі вусики. Всі елементи потрібно зібрати воєдино.

Метелик з пластикової пляшки

Для поробки варто взяти порожню пластикову пляшку відповідного розміру, ножиці, готовий шаблон, клей і будь-які елементи декору (мережива, декоративний скотч, намистини). З пляшки необхідно вирізати шматок пластика, а потім скласти його навпіл.

На пластик слід перенести шаблон крил і акуратно вирізати по контуру. Прикрасити готову метелика можна бісером, мереживом або шматками тканини. З дроту можна виготовити вусики, прикрасивши їх невеликими намистинками.

Метелик з полімерної глини

Важливо знати, як зробити саморобку метелика з полімерної глини. Це цікава і трудомістка робота, результат якої може перевершити всі очікування, головне робити все послідовно і акуратно.

Етапи виготовлення:

 • На папері слід намалювати заготівлю крил (усього потрібно 4 крила).
 • Невеликий шматочок глини слід змішати з яскравим барвником, потім розкотити його в пласт і прикласти до нього вирізану паперову заготівлю крил.
 • За шаблоном необхідно вирізати крила з глини за допомогою ножа.
 • Докласти крило до рельєфної поверхні, для додання йому фактури.
 • На крило слід приклеїти тонкий дріт і відправити сушитися на нерівну поверхню, для формування вигину.
 • Решту глину слід змішати з чорною фарбою і виліпити з неї тіло, голову і вусики метелики.
 • Висохлі деталі вироби слід ще раз пофарбувати.
 • Після висихання всіх заготовок, необхідно зібрати метелика за допомогою супер-клею.

Метелик в техніці канзаші

Для виготовлення поробки знадобиться 2 атласні стрічки по 5 см і 2 такі ж стрічки по 10 див., нитки, клей, намистини і мереживо.

Етапи виготовлення:

 • З великих шматків атласу необхідно сформувати трикутник, при цьому краї необхідно загнути всередину.
 • Трикутник потрібно скласти навпіл і зафіксувати затиском, так щоб вийшов гострий пелюстка.
 • З маленьких шматочків слід виготовити круглі пелюстки.
 • Гострі і круглі частини крилець слід зшити між собою.
 • З великих намистин слід зробити тіло метелика і приклеїти до нього готові крила.
 • Готову метелика можна приклеїти на картон, обклеєний тканиною.

Метелики з капрону

вироби знадобиться тонкий дріт, капрон, нитки і бісер. З дроту слід зробити заготовки крил, а потім обтягнути каркас капроном, закріпивши його у підстави за допомогою ниток. Тільце метелика можна зробити за допомогою бісеру. Вусики метелики слід виготовити з дроту або шматочків тканини.

Метелик з ниток

Проста виріб, яка під силу навіть маленькій дитині. Метелика слід намалювати на аркуші паперу, а потім прикрити його харчовою плівкою. Різнокольорові нитки необхідно вмочати в клей і по черзі укладати на харчову плівку у межах контуру намальованою метелики. Після висихання ниток, слід приклеїти до них бусинки, які будуть служити тілом метелики.

Метелик з кольорового паперу

Виріб метелик з кольорового паперу теж може виглядати досить цікаво. Таку саморобку виконують з дітьми дошкільного віку. З шматків паперу різних кольорів слід вирізати крильця, тіло, голову і вусики.

Всі елементи потрібно склеїти між собою. На внутрішній стороні метелика можна зробити невеликий конверт для картки з побажаннями. Така саморобка буде виконувати роль листівки.

Метелики з двох шаблонів

Це простий варіант об’ємної вироби, який відмінно підійде для дітей. Для виготовлення метелика знадобиться двосторонній кольоровий папір, стара газета, клей і ножиці.

На кольоровому папері слід намалювати шаблон метелики, а потім вирізати його по контуру. Готову кольорову метелика слід прикласти до газетному папері і простим олівцем обвести, трохи виходячи за контур. Потім слід вирізати метелика з газети.

Метеликів з кольорового і газетного паперу слід зігнути посередині, а потім за допомогою олівця плавно загнути крила вниз. Маленьку метелика слід приклеїти до великої, так щоб крила залишалися вільними. «Верхні» крильця слід злегка підняти, щоб виріб стала більш об’ємною.

Метелик з «нажелатиненой» тканини

Желатин слід розчинити у воді і дати настоятися протягом півгодини. Отриманим розчином слід просочити ткати і дати їй добре просохнути.

На готову тканину слід перенести трафарет метелики і вирізати її по контуру. Потім слід загнути тканину за допомогою гарячого ножа, щоб вийшов природний вигин крила метелика.

З тонкого дроту необхідно виготовити прожилки на крилах метелика і вусики. Тіло метелика можна зробити з дроту або бусинок. Всі елементи вироби необхідно зібрати за допомогою силіконового клею.

Виготовлення виробів – цікаве і цікаве заняття, яке буде особливо корисно для маленьких дітей. Якщо власної фантазії не вистачає, можна набратися натхнення, дивлячись фото виробів метелики в інтернеті. Готові роботи додадуть інтер’єру особливий шарм і індивідуальність, без додаткових витрат на декор.

Фото вироби метелик