Виріб лебідь поетапно – 110 фото приклади готових виробів і опис їх створення своїми руками

Матеріали та інструменти необхідні для виготовлення вироби у вигляді лебедя. Лебідь-орігамі, обємний лебідь, паперовий лебідь з модулів і соснових шишок.

Ці неймовірно красиві птахи є зразком граціозності і вірності. Хто не підгодовував їх в міських ставках і зоопарках, спостерігаючи буквально за кожним розміреним рухом і дбайливим ставленням особин один до одного? Милуватися ними одне задоволення. Як естетичне, так і душевне. Саме тому виріб лебедя, виготовлена своїми руками, буде вдвічі символічна. Про те, як і з чого її зробити, читайте нижче.

Застосування

Великі фігури відмінно виглядають у дворі заміського будинку. Якщо територія облагороджена і озеленена, так ви зможете її додатково прикрасити. Маленькі фігурки займуть гідне місце в будь-якому просторі.

Аплікації стануть незвичайною картиною або частиною сувеніра. Піднесіть мініатюрний подарунок коханій людині на знак вірності й щирості почуттів або порадуйте себе захоплюючим процесом і симпатичним результатом.

Якщо ви просто любите вишивати, то неодмінно зверніть увагу на викладені нижче ідеї.

Матеріали та інструменти

В залежності від призначення саморобку лебедя можна зробити з абсолютно різних матеріалів. Найпростіша складається з паперу, правда, і в цьому випадку є багатоскладові варіанти, що вимагають чимало терпіння. Дітям сподобається ідея виготовлення з податливого пластиліну.

Є більш брутальні конструкції з пластика або автомобільних шин. У хід можуть піти всілякі підручні матеріали, про багатофункціональності яких ви могли раніше і не здогадуватися. Виходячи з їх щільності знадобляться ножиці, саморізи та інші пристосування.

Лебідь-орігамі

Виконати просту на перший погляд саморобку лебедя можна з орігамі. Це найбільш проста схема для початківців умільців.

 1. Зігніть квадратний аркуш паперу навпіл, зафіксуйте лінію згину і розігніть.
 2. Покладіть лист гострим кутом до себе (по формі ромба).
 3. Зігніть верхню і нижню частина ромба до середини так, щоб фігура нагадувала літаків.
 4. Кути утворилися стулок загніть вгору.
 5. Складіть отриманий шаблон вироби лебедя навпіл лінією згину наверх.
 6. Лівий гострий кут отриманого трикутника зігніть наверх. Шия готова. Легким рухом з’являється голова: просто зігніть вниз верхній куточок.
 7. Зробіть пару загинів для дзьоба і хвоста. Птиця готова!

Об’ємний лебідь з паперу

Знадобляться аркуш білого паперу формату А4, шматочок помаранчевої паперу, олівець, чорний маркер, ножиці, лінійка і клей. Порядок дій наступний:

 1. Складіть білий аркуш навпіл уздовж. Згин зверху.
 2. Олівцем намалюйте контури майбутньої вироби: зліва голову і шию, а по напрямку до правій стороні кілька паралельних ліній під невеликим кутом для імітації оперення.
 3. Ножицями виріжте по контуру лебедя.
 4. Розгорніть заготовку. Перед вами дві слитные половини.
 5. Тепер складіть лебедя у зворотний бік.
 6. Задню частину заведіть всередину передній частині.
 7. Приклейте задню частину в складеному вигляді, а також один до одного симетричні половинки голови і шиї.
 8. Тепер візьміть складену навпіл папір оранжевого кольору. Виріжте по контуру дзьоб і приклейте з обох сторін.
 9. Не забудьте про паперові очі.

З паперових смужок

Знадобляться готовий шаблон лебедя в обсязі (можна зробити самим з картону) і все те, що зазначено в минулому прикладі.

Діти з легкістю впораються з цим виробом. Необхідно скласти білий аркуш навпіл, намітити смужки довжиною приблизно 10-15 см (залежно від розміру майбутньої вироби) і вирізати їх ножицями. Кожну смужку складіть навпіл таким чином, щоб поєднати, а після склеїти кінчики, а основну частину, не притискаючи, залишити об’ємною.

Отримані крапельки необхідно приклеїти до шаблону, починаючи з хвоста. Кожну наступну розташовуйте між двома іншими на рівень вище. Все пір’ячко дивляться в одному напрямку, об’ємною частиною назовні. Таким чином обклейте лебедя з двох сторін.

Паперовий лебідь з модулів

На вже описаних схемах варіанти виробів лебедів з паперу не обмежуються. З безлічі елементів можна створити воістину розкішне модульне орігамі. Буде потрібно набагато більше часу і старанності, зате результат перевершить ваші очікування.

Для роботи в такій техніці необхідно навчитися робити модулі і освоїти принцип їх збору в закінчену фігуру. Кожен модуль робиться з паперового прямокутника розміром (умовно) 37×53 мм або 53×74 мм, потім усі вони з’єднуються шляхом закладання одного в інший. Підійде будь-який папір, але не дуже тонка.

Якщо немає листочків невеликого розміру, візьміть аркуш А4, складіть його багато раз навпіл, розріжте, і у вас з’явиться деяка кількість прямокутничків. Для створення орігамі можна використовувати відразу кілька гармонійно поєднаних або, навпаки, контрастних квітів.

Кожен модуль виконується наступним чином:

 1. Поздовжньо зігніть прямокутник навпіл.
 2. Тепер складіть цю половину поперек для визначення середини і розігніть.
 3. Верхні кути прямокутника з’єднайте до центру. Отриману фігуру розгорніть зворотною стороною. Вийшов трикутник зверху і два хвостики знизу.
 4. Правий і лівий кути знизу підверніть наверх Тепер обидві виступаючі частини цілком підігніть нагору по одній лінії.
 5. Зігніть фігуру навпіл, з’єднавши правий кут з лівим.

Модуль готовий. По лінії згину ви бачите два кармашка. Вони потрібні для складання. В них вкладаються аналогічні модулі. На цьому етапі важливо продумати кількість модулів у рядах.

Якщо деякі місця конструкції викликають у вас побоювання щодо надійності, підклейте їх. Самого лебедя можна встановити на підставку на видному місці. Диво-птиця буде радувати вас і дивувати ваших гостей.

З паперових долоньок

Знадобляться гофрокартон для основи і для підставки, кілька аркушів паперу А4 білого та/або чорного кольору, самоклеючий папір червоного кольору, олівець, гуаш білого та/або чорного кольору, художня кисть, ємність для води, ножиці, столовий ніж, очі і клей-олівець.

В кінці у вас вийде пара прекрасних лебедів одного кольору, білого або чорного, або контрастних, як інь і ян.

Процес виглядає так:

 1. На гофрокартоні намітьте силуети. Акуратно виріжте їх. Краще робити це не ножицями, а ножем, щоб уникнути зазубрин і заломів. Дві основи готові. Зверніть увагу, одна заготовка повинна бути трохи більше іншої, так як самець завжди крупніше і вище самки.
 2. Білій і/або чорною гуашшю покрийте обидві основи. Не повинно бути непрокрашенних або слабо профарбованих місць.
 3. Оформлювач дзьоб з самоклеючого паперу. Оченята зробіть з декоративного матеріалу або канцелярських кнопок. Із зворотного боку картону не повинні стирчати гострі кінці.
 4. Оперення у вигляді вирізаних з паперу білого та/або чорного кольору долоньок стане головною несподіванкою. Для цього поверніть кожен аркуш паперу навпіл, обведіть свою долоню або доручіть це дітям. Виріжте по контуру.
 5. Тепер по напрямку від верхнього краю крила до тулуба внапуск приклейте на картон, не залишаючи пустот, що утворилися долоньки-пір’ячко. Клей наноситься тільки на рівень паперових зап’ясть, а пальчики повинні бути вільними. Лебеді готові.
 6. Для стійкості конструкції залишилося підготувати підставки з напівкруглих картонних заготовок. Проробіть в них із закругленою сторони за два прорізи глибиною 4 см на відстані 8 см одна від одної. Розташуйте підставки паралельно один одному на деякому віддаленні. На прорізах, розташованих рівнем вище, закріпіть більш великого лебедя, на нижній ряд — самку. Підставки прокрасьте так, щоб вони не виділялися.

З соснових шишок

Цей варіант виготовляється з декількох матеріалів, але вже без паперу. Приготуйте соснові шишки, синельную дріт, фарбу білого кольору, клей, декоративні оченята, поролон, а також для створення завершеної композиції непотрібні речі круглої форми, наприклад, компакт-диски, пластикові кришки.

Шишка стане тулубом птиці. Неоднорідна фактура вже нагадує оперення. Шию зробіть з дроту: один кінець посадіть його на клей і пропустіть всередину шишки між лусочками, інший кінець изогните характерним чином. Можна пофарбувати елементи в білий або чорний колір. Приклейте очі і зробіть дзьоб з червоного поролону.

Для стійкості зафіксуйте виріб на пластиковій кришці, яку можна помістити на імпровізований ставок з непотрібного диска або пінопласту по формі кола.

З пластиліну

Можна виліпити лебедя повністю з пластиліну. Діти будуть у захваті від цього завдання. Можна скомбінувати голову і шию з пластиліну з тулубом із шишки.

Можливих варіантів набагато більше. Ви можете додавати у вже описані моделі свої рішення або на їх основі придумувати абсолютно оригінальні поробки.

Аплікації

Красиве і незвичайне зображення лебедя під стати природним даним викладається на поверхні картону з різних матеріалів, починаючи від вати і закінчуючи пелюстками. Важливо, щоб використовувані фактури поєднувалися і трималися на основі.

Кашпо

Кашпо у вигляді лебедя не тільки стане незвичайним елементом декору вашого заміського будинку, але й буде виконувати практичну функцію.

В цьому випадку знадобиться цілий перелік матеріалів і інструментарію: стійка 5-літрова пластикова пляшка, залізний прут товщиною 0,6 мм, пісок, грунтовка, клей для плитки, шпаклівка чи гіпс, марлевий бинт, шпатель, пензлик, фарба, лак, залізна сітка, наждачний папір, поліетилен, будь-яка ємність для замішування розчину.

Порядок дій такий:

 1. Зріжте верхівку з бічної частини пляшки і тимчасово засипте в порожнину зволожений пісок для зручності роботи.
 2. Надайте пруту форму шиї і голови з дзьобом, вставте його в отвір у кришці, зафіксуйте клеєм для плитки.
 3. Щоб не забруднити робочу поверхню, постеліть поліетилен. Далі змішати рішення із шпаклівки. Нанесіть його шпателем на дно, потім на краю, кришку, прут. Відразу вирівнюйте поверхню змоченою у воді пензликом, щоб шпаклівка не пересихала.
 4. Крила зробіть із залізної сітки і також обмажте шпаклівкою.
 5. Скатайте невеликий кульку і вылепите з нього голову з дзьобом. З дроту або відрізу сітки зробіть хвіст, закріпіть його шпаклівкою.
 6. Шпаклівку наносити товстим шаром спочатку шпателем, а потім мокрими руками.
 7. Розріжте на частини бинт, намочіть їх і починайте обмотувати навколо шию, потім дзьоб, трохи придавлюючи руками.
 8. Після висихання зчистите залишилися недоліки наждачним папером, нанести ґрунтовку, а потім у два шари фарбу і в кінці лак.

З пластикових пляшок

Це альтернативний варіант вироби лебедя з пляшок, вимагає набагато менше матеріалів і зусиль. Приготуйте 5-літрову пляшку, а також білі пляшки з-під молока меншої місткості, шланг, жорстку дріт, свічку.

 1. Намітьте маркером на поверхні великого резервуара основні лінії.
 2. Покладіть пляшку на бік і зріжте верхівку.
 3. В шийку заведіть шланг з просмикнути всередину нього дротом для фіксації вигину.
 4. З білих пляшок виконайте пір’я. Для цього зріжте шийку і дно, а з решти частин ножицями створіть ефект бахроми. Якщо краї потримати над свічкою, то пір’я стануть зовсім як справжні.
 5. Для шиї та голови знадобляться пластикові пляшки меншого розміру з відрізаним дном, які потрібно вставити одна в одну. На кінці скріпіть всі дротом.
 6. Дзьоб замінить кришечка або ковпачок.

З фанери

Для виготовлення знадобляться фанерний лист, білий або прозорий пластик, гуаш і кріпильні саморізи. Все дуже просто. З основного матеріалу робите фігуру птаха і фарбуєте її в білий колір.

Оперення вирізуєте з пластику і кріпіть до фанері саморізами. Пір’я розміщуйте під різним кутом з двох сторін. На підставі спорудите коротенькі лапки.

З поліетилену

Якщо крім пластикових ємностей у вас є непотрібні поліетиленові пакети або плівка, а також ізолон, то без особливих зусиль ви зможете виконати наступну модель за інструкцією.

З дна пляшки зробіть наскрізний отвір. Через нього просуньте дріт як каркас для шиї. Ємність злегка розімніть з усіх боків, щоб обриси не були незграбними.

Зафіксуйте форму скотчем і оберніть ізолоном. Останній використовувати і для тонкої лебединої шиї з акуратною головкою. Оперення нарізайте з поліетилену. Плівка кріпиться скотчем. Кожен наступний шар зрушуйте приблизно на 20 мм відносно попереднього.

Чорні гудзики виконують роль очей. Якщо зробити на корпусі в області голови подовжню проріз, то в неї можна вставити будь-яку деталь червоного кольору, яка хоча б віддалено нагадує дзьоб.

З шин

У дворі можна спорудити ставну виріб із старих відпрацьованих покришок. Чим не квітник?

Крейдою зробіть на шині розмітки, за яким будете її розрізати. Основа — це тулуб, а розрізи будуть виконувати роль крил, а також шиї і голови.

Для підтримки потрібного вигину можна зміцнити гуму покришки металевою пластиною, прикрутивши її до основи дрібними шурупами. Очі з гуми прикріпіть таким же чином. Прокрасьте все в білий колір, а дзьоб червоний.

Птицю можна зафіксувати в половинках покришок, попередньо пофарбувавши їх у блакитний або синій колір, ніби лебідь пливе по водній гладі. Встановіть виріб на пеньок або на ґрунт.

Наведені рекомендації допоможуть вам виготовити абсолютно унікальну річ, а фотографії виробів лебедів проілюструють процес для наочності. Не бійтеся помилитися. Пробуйте. Ваші старання будуть винагороджені.

Фото вироби лебідь