Виріб будиночок: поетапний майстер-клас по створенню вироби своїми руками (100 фото)

Фото кращих ідей для створення вироби будиночок своїми руками. Легка інструкція з описом та майстер-класом для дітей будь-якого віку.

Для дітей вигаданий світ гри так само реальний, як світ звичайний. Прості предмети в ньому оживають, коробка перетворюється в триповерховий будинок, перевернутий стілець, накритий ковдрою, стає куренем, а численні втулки від туалетного паперу — селом гномів. Багато хто погодяться з тим, що діти послані нам для того, щоб знову відчути радість життя, зупинити нескінченний біг у вирі своїх справ і насолодитися хвилинами щастя.

Майструючи щось для дитини або разом з ним, ми стаємо ближче. Процес спільної творчості неймовірно захоплюючий. Створюючи своїми руками саморобку будиночка, можна провести разом прекрасний вечір, а споруда замку може зайняти і весь вихідний.

Поки ми вчимо дітей, як вирізати рівно по лінії, як правильно намазувати клей, як з’єднувати деталі, діти дають нам згадати, як відпустити свою фантазію на волю, адже і ми колись були такими ж безпосередніми і фонтанували ідеями.

Село гномів з втулок від туалетного паперу

Якщо у вас є маленька дитина, то напевно ви не звикли викидати багато, здавалося б, непотрібні речі: втулки від туалетного паперу, упаковки від чаю, взуттєві коробки та всякі дрібниці, адже все це так необхідно для творчості.

Давайте почнемо з самого простого варіанту і виготовимо село гномів. У ній можуть оселитись усі маленькі іграшки, наприклад, з Кіндер сюрпризів. На цьому фото вироби будиночка ви бачите, що навіть найпримітивніші будиночки, якщо їх багато, створюють можливість для гри, так і фантазії є де розгулятися.

Для такої вироби нам потрібні

  • втулки від туалетного паперу, чим більше, тим краще,
  • кольоровий папір,
  • фломастери
  • канцелярський клей
  • ножиці
  • канцелярський ніж;
  • блискітки для прикраси (за бажанням).

Виготовлення круглого будиночка

Розберемо саморобку будиночка покроково. Для того, щоб будиночки були різної висоти, одні втулки ми залишимо цілими, від інших відріжемо кілька сантиметрів, треті разрежем навпіл.

Довжина кола стандартної втулки дорівнює приблизно 15 см, тому з кольорового паперу наріжемо смужки довжиною 16 см і шириною 10 см (для найвищих будиночків) або трохи меншу (залежно від висоти майбутнього будиночка).

Ці смужки кольорового паперу разом з фломастерами віддаємо дітям — нехай вони намалюють на них вікна та двері. В залежності від віку дитини вікна можуть бути як просто кривими квадратиками, так і «цими» вікнами з віконницями і квітковими горщиками на підвіконнях. Низ смужки можна розмалювати квітами або травою — так створиться ілюзія того, що навколо будинку посаджені квіти.

Коли «стіна» буде готова — обертаємо її навколо втулки, промазуємо нахлест канцелярським клеєм, даємо дитині потримати його, поки не схопиться, зайвий папір загортаємо всередину. Відразу виріжемо і отогнем «двері», щоб наші гноми могли заходити в будинок.

Виготовлення конусоподібної даху

Переходимо до виготовлення даху. З кольорового паперу вирізаємо коло. Навряд чи у вас під рукою виявиться циркуль, тому скористаємося будь кухонним предметом: великий кухлем, салатником, і т. п. Розрізаємо отриманий коло по радіусу, визначивши центр «на око» і звертаємо конус, приміряючи його на наш будиночок. Якщо «дах» занизька — вибираємо посуд більшого діаметру, і навпаки.

Але перш ніж склеїти конус, надавши йому остаточну форму, віддайте «дах» на відкуп фантазії дитини. Він може намалювати на ній черепицю фломастером, може розфарбувати її в різні кольори, покрити блискітками або наклеїти шматочки вати для імітації снігу.

Якщо ж ви проявіть терпіння і нарежете десятки однакових маленьких кружечків з кольорового паперу, то черепиця на даху будинку стане об’ємним. Приклеюйте кольорові кружечки по колу, шар за шаром. Починати потрібно від краю колу так, щоб перший шар «черепиці» виходив за краю кола.

Тепер, коли наш коло задекорований, скрутіть конус, промажте нахлест клеєм, дайте застигнути і дах готова. Намажте клеєм верхню частину будиночка, надіньте дах, міцніше притисніть — і вуаля, наш перший будиночок готовий.

Від села гномів до середньовічного замку

Якщо ж ви зберегли також і втулки від паперових рушників (вони довші), то можна побудувати середньовічний замок, в якому крім звичайних будинків і вежі. На вежу можна поставити прапор, вирізавши його з кольорового паперу, а в якості древка використовувати зубочистку.

Новорічні будиночки

Паперовий будиночок є невід’ємною частиною новорічного декору. Його можна повісити на ялинку або поставити під неї, з виробів будиночків з паперу можна скласти цілу новорічну композицію, розмістивши її на підвіконні.

Будиночки, склеєні з простої білої папери, при наявності різних шаблонів і терпіння, додадуть вашому дому вишуканого скандинавського шарму. А якщо всередину будиночка вкласти світлодіодну свічку на батарейках, то він стане в якості нічника і створить затишну атмосферу очікування дива.

Паперові будиночки з готових шаблонів

На просторах інтернету є безліч готових схем і шаблонів виробів будиночків з паперу. Ви можете роздрукувати готовий шаблон на кольоровому принтері, залишиться лише вирізати його і склеїти.

Такі будиночки намальовані дизайнерами і виглядають дуже стильно. Вони прикрасять не тільки ялинку, але і стіл в офісі, адже на роботі теж хочеться відчуття свята.

А якщо роздрукувати їх на цупкому папері або картоні, зібрати і насипати в них цукерок — такий будиночок стане милим подарунком колегам.

Побудуй своє місто

Але набагато цікавіше взяти шаблон будиночка і прикрасити його на свій смак. Як зробити таку саморобку будиночка? Роздрукуйте кілька шаблонів на білому папері, запасіться кольоровими олівцями, фломастерами, блискітками, кольоровим папером, влаштуйтеся зручніше і творіть.

Вікна будиночків потрібно вирізати манікюрними ножицями або канцелярським ножем, щоб перетворити будиночок у нічник або зафарбувати кольоровими олівцями, не вирізаючи.

Не радьте вашим дітям, які кольори їм вибрати, і ви здивуєтеся тому, наскільки ваші будиночки будуть несхожі на ті, що розфарбують ваші діти, адже їх ще не обмежують правила.

Допоможіть їм акуратно вирізати будиночки і зігнути їх по лініях згину. Кілька будиночків, поставлених у ряд, складуть вулицю, а якщо ви захопитеся, то побудувати своє місто.

Будиночок для ляльок

Будиночок для ляльки — мрія будь-якої дівчинки. Ви можете купити готовий будиночок, і ощасливити вашої дитини. Але, повірте, виріб будиночка з картону, який ви зробите разом, подарує вам незабутні моменти сімейного щастя. Ви можете використовувати як окремі листи гофрованого картону, так і готову коробку.

В залежності від розміру улюбленої ляльки вашої дитини і розміру коробки, будиночок може бути двох- або триповерховим, з двома, чотирма або шістьма кімнатами.

Як зробити будиночок з коробки

Візьміть будь-яку коробку відповідного розміру, бажано, щоб вона була з щільного картону. Кришка коробки нам не потрібна, тому відрізаємо непотрібні деталі. Ставимо коробку на бік, відкритою частиною до себе, тоді дно коробки буде задньою стінкою будинку. З двох смужок картону, підігнувши краї, зберемо «дах».

В залежності від зростання ляльки на потрібній висоті приклеїмо «перекриття» між першим і другим поверхами, вирізавши смужку картону, відповідну по довжині і ширині нашій коробці. Щоб надати конструкції більшої жорсткості, поставимо «стіни» на першому і другому поверсі.

Стіни можуть бути як строго один над одним, так і зі зміщенням. Зручно використовувати малярний (паперовий) скотч, адже при подальшому декоруванні нашого будинку, на відміну від звичайного скотчу, він не завадить приклеюванню майбутніх шпалер.

Заздалегідь в «перекриттях» прорежем і опустимо «сходи», а в «міжкімнатних перегородках» — прорежем і відкриємо «двері». В кожній кімнаті виріжемо по одному або кілька вікон. Їх можна обклеїти паперовим скотчем, щоб створити видимість віконних прорізів.

Після того, як конструкція будинку готова, можна приступати до декору. Тут від вас буде потрібно тільки технічна допомога, адже в кожній дитині живе творець. Використовуйте залишки шпалер, вирізки з журналів, кольоровий папір для обклеювання стін.

Шматочки органзи або будь-якої іншої тканини перетворяться на фіранки, а обрізки фетру — у килими. Якщо лялькової меблів буде недостатньо, майструєте її з підручних матеріалів.

І, головне, пам’ятайте, найдорожче, що є у нашому житті — це час, проведений з улюбленими людьми.

Фото вироби будиночок