Вязання снуда – покроковий опис як звязати красивий і теплий шарф (100 фото ідей)

Матеріали та інструменти необхідні для вязання снуда своїми руками. Великий вибір сучасних ідей, а також простий майстер-клас для початківців.

Снуд – модний і дуже практичний аксесуар, який вже кілька років не виходить з моди. Модниці всього світу мають у своєму гардеробі хоча б один снуд. Снуд являє собою довгий широкий шарф, з’єднаний в кільце. Їм можна закутати шию, формуючи з нього петлі або надягати на голову та шию.

Оскільки снуд – це той же шарф, зв’язати його зможе навіть починаюча майстриня. Головне вибрати гарний і нескладний візерунок.

Красивий снуд з якісної пряжі поєднується як з класичними плащами і пальто, так і з пуховиками або дублянками. Це добре видно на фото з модних показів, на яких часто миготять в’язані снуди.

Матеріали та інструменти

В’язання класичного снуда-кільця можливо тільки за допомогою колових спиць на волосіні. В’язання снуда гачком або класичними прямими спицями представляє собою звичайного в’язання шарфа. Його кінці по закінченні роботи зшиваються тими ж нитками, які використовувалися при в’язанні. В’язати шарф трохи легше. Якщо ви виберете такий спосіб, варто враховувати напрямок візерунка, він буде розвернутий на 90.

Вибір пряжі залежить від того, в який час року ви хочете носити снуд. Для весняних тонких виробів підійде тонка нитка з бавовни або вовни. Для зимового періоду краще вибрати об’ємну пряжу з суміші вовни і акрилу.

Алергікам краще вибирати пряжу з чистого акрилу, який не викликає алергічних реакцій.

Колір пряжі залежить від смаку майстрині і кольору одягу, з якої снуд припускають носити.

Також вам знадобиться схема в’язання снуда. Маючи під рукою схему з описом, ви не зіб’єтеся при підрахуванні петель і візерунок вийде рівним і красивим.

Розмір снуда

Перед тим, як зв’язати снуд, потрібно обов’язково розрахувати її розмір. Розмір снуда вираховується виходячи з довжини шиї, об’єму голови майбутнього господаря і передбачуваної манери носіння. Снуд носять чоловіки, жінки і діти, це універсальна річ.

Наприклад, снуд-труба, який носиться в один оберт, має довжину 70-80 див. Такий виріб частіше в’яжуть для дітей і чоловіків.

Дівчата частіше віддають перевагу широким подвійним снудам. Такий шарф можна двічі обернути навколо шиї, формуючи красиві складки або накинути на голову замість шапки або капюшона. Довжина шарфа може становити до 170 см, чим товще пряжа, тим довше повинен бути снуд.

Ширина снуда теж може бути різною, від 20 до 50 см.

Снуд для початківців

Якщо ви ніколи не в’язали, вибирайте для свого снуда прості візерунки. На красивій фактурної пряжі дуже лаконічно і стильно буде виглядати навіть самий простий візерунок. Наприклад, платочная в’язка. Весь сенс візерунка в тому, щоб весь час в’язати лицьові петлі в лицьових і виворітних рядах.

Також можна спробувати платочную в’язку, коли в особових рядах всі петлі в’яжуться лицьовим способом, а з вивороту – виворітнім.

Якщо чергувати лицьові і виворітні петлі в кожному ряду, вийде гумка, а якщо зміщувати їх в кожному ряду на одну петлю (особові провязивать виворітними і навпаки), то вийде перловий візерунок.

Вибравши візерунок, обов’язково зв’яжіть зразок. Так ви зрозумієте, скільки петель потрібно буде набрати для потрібної ширини виробу. Не нехтуйте цим правилом, інакше шарф доведеться кілька разів розпускати і перев’язувати.

Простий ажурний снуд

Для того, щоб зв’язати ажурний снуд з круглим візерунком знадобиться 50гр тонкої пряжі (135м в 25гр) і кругові спиці No4.

Тонкий снуд має вийти 1 м в окружності.

Візерунок в’яжеться наступним чином:

 • Всі петлі в’яжуться лицьовими з лицьового боку і виворітнім способом з вивороту;
 • Таки способом провязывают 6-8 рядів на початку і в кінці кругового в’язання;
 • Зніміть одну петлю, провяжите 2 особових петлі разом, накиньте зняту петлю на наступну виворітну. Послідовність повторюється до кінця ряду;
 • Провяжите накид, зніміть одну петлю, повторюйте так кожні три петлі.

У такій послідовності потрібно в’язати снуд по колу до досягнення потрібної ширини

Снуд «Зигзаг»

Нестаріючої класики для шарфів і снудов є візерунок «Зигзаг».

Наберіть 102 петлі і замкніть їх в коло. Для цього останню набрану петлю перекиньте на іншу спицю і провяжите разом з першою петлею в’язання. Далі слід схема в’язання по рядах:

 • Три особових, три виворітних петлі. Повторювати до кінця ряду;
 • 1 виворітна, 3 лицьових, 2 виворітних;
 • 2 виворітних, 3 лицьових, 1 виворітна;
 • 3 виворітних, 3 особових;
 • 1 лицьова, 3 виворітних, 2 лицьових;
 • 2 лицьових, 3 виворітних, 1 лицьова;
 • 2 виворітних, 3 лицьових, 1 виворітна;
 • 1 виворітна, 3 лицьових, 2 виворітних;
 • 3 особових, 3 виворітних;
 • 2 лицьових, 3 виворітних, 1 лицьова;
 • 1 лицьова, 3 виворітних, 2 лицьових;
 • 3 виворітних, 3 особових.

Візерунок повторюється по колу до того моменту, в’язання не стане на висоту 35 см, це займе близько 100 рядів. Потім в’язання закривають еластичним способом, щоб край снуда теж розтягувався.

Снуд з шишечками

Новою ідеєю в’язання снуда можна назвати снуд з шишечками з ефектом омбре. Для такого виробу потрібно купити пряжу з плавним переходом кольорів і спиці, відповідні по діаметру обраної пряжі. Такий снуд виходить не дуже товстим і підходить для осінньо-весняного сезону.

Візерунок «Шишечки» дуже простий:

 • ряд В’яжіть виворітними петлями;
 • 3 петлі разом виворітної, повторювати до кінця ряду;
 • ряд В’яжіть виворітними петлями;
 • 1 лицьова, 3 петлі разом виворітної.

З 1-го по 4-й ряд потрібно повторювати до кінця в’язки.

Снуд з тіньовими косами

Візерунок з об’ємними косами увійшов у моду декілька років тому і тепер міцно тримається в топі найпопулярніших візерунків для теплих светрів, шарфів і шапок.

Набравши потрібну кількість петель, в’яжіть снуд наступним чином:

Перші 5 рядів провяжите за схемою: 5 виворітних, 8 лицьових петель, 10 виворітних;

Далі на візерунку з’являються коси. Вони в’яжуться так: 5 виворітних, 4 петлі зняти на додаткову спицю за роботою, 5 лицьових, поверніть на основну спицю зняття петлі і провяжите їх лицьовими;

Наступні 5 рядів в’яжіть за першою схемою, потім знову перехрестіть коси.

Коли шарф досягне потрібної ширини, закрийте петлі. Такий шарф можна в’язати по колу, тоді коси будуть підніматися шарфа вертикально, або прямим в’язанням і в кінці зшити краю шарфа, тоді коси ляжуть уздовж снуда.

Незвичайні варіанти

Якщо ви досвідчена майстриня, можете спробувати пов’язати незвичайні варіанти снудов. Останнім часом на дівчатам можна побачити бактусы – це в’язані хустки, які пов’язані в коло. Для дітей часто в’яжуть снуди на гудзиках або блискавки, щоб малюкам було зручно знімати і надягати аксесуар. Також можна вив’язати снуд-трубу з капюшоном.

Готове виріб завжди можна додатково прикрасити. Жіночі снуди доповнюють намистом, стрічками, в’язаними гачком квітами. Дитячі шарфи роблять з вушками, хвостиками, мордочками різних звірів. Оригінально буде виглядати, наприклад, дитячий снуд з капюшоном у вигляді лисички або єнота.

Снуд дуже просте виріб. З в’язанням такого кругового шарфа впорається навіть школярка. Простота виконання дає простір для вибору матеріалів. Сміливо експериментуйте з кольором і фактурою ниток, щоб створити цікавий рельєф в’язаного снуда. Гарний снуд не тільки доповнить ваш образ, але й зігріє навіть в саму холодну погоду.

Фото в’язання снуда