Вязання гумки – схеми і варіанти вязання різних видів гумок своїми руками

Майстер-клас з вязання гумки своїми руками. Великий вибір ідей для вязання будь-якої складності, багато фото, а також інструкція з фото і описом всіх етапів від А до Я.

В’язання спицями одне з найбільш захоплюючих занять. З чого ж розпочати вивчення цього хобі. Якщо Ви вже навчилися набирати простий край і освоїли лицьову і виворітну петлі, то можна почати в’язання найпростіших візерунків, наприклад, різноманітних гумок.

найпростіше, що можна зв’язати – це гумка. На відміну від лицьової гладі, вироби пов’язані навіть простий гумкою один до одного, виглядають більш об’ємними і не згортаються по краях. При зшиванні малюнок цих простих візерунків приховує шви. Все це дає переваги для в’язання більш складних і цікавих речей.

Схема в’язання гумок досить проста. У більшості випадків вона зводиться до послідовного в’язання виворітних і лицьових петель в певному порядку, наприклад три до одного, два до двох і т. д. Однак є більш складні варіанти, які роблять трикотаж фактурним або ажурним.

Види гумок

Для більшості трикотажних виробів потрібно акуратний і структурований образ. Вона повинна добре сидіти, не змінювати форму і бути зручною для носіння. В’язання гумки спицями здатне забезпечити всі ці характеристики. Розглянемо декілька цікавих варіантів звичного візерунка.

Об’ємна гумка спицями

Для додання в’язаної трикотажу обсягу незамінним варіантом буде об’ємна гумка. Особливо хороша вона для пухнастої пряжі, наприклад, мохеру.

Перший ряд в’яжеться за схемою один до одного. А далі все лицьові петлі простягаються в отвір петель знизу. Витрата пряжі на такий візерунок збільшується в 2 рази, у порівнянні з простою гумкою, зате полотно виходить більш щільним.

Гумка в англійському стилі

Ажурний варіант гумки, з якого виходить дуже еластичне полотно.

Перший ряд англійської візерунка для гумки виконується один до одного.

Далі в’яжемо в наступному порядку: лицьова, потім накид, а виворітну петлю не пров’язуємо.

Лицьову петлю з накидом в’яжемо разом, а виворітну переміщаємо на іншу спицю не провязанной. При завершенні малюнка вважаємо що лицьова і накид – це одна петля і закриваємо їх разом.

Таким способом можна в’язати багато речей. Особливо актуально в’язання шапки англійської гумкою. Візерунок виконаний за цим алгоритмом двосторонній і підходить для багатьох виробів.

Польська гумка

На фото в’язання гумки, виконані в цій техніці, виглядають рельєфними і відмінно виглядають на в’язаному трикотажі. Розглянемо послідовність в’язання цього візерунка детальніше:

Знімаємо крайню петлю, дві наступні пров’язуємо лицьовій і повторюємо алгоритм, що складається з виворітного і трьох лицевих. Закінчити ряд зручніше двома лицьовими.

Перевертаємо заготівлю вироби і починаємо з виворітного петлі. Далі порядок три особових, одна виворітна повторюємо до кінця ряду.

Повністю повторюємо перший ряд.

Далі непарні і парні ряди в’яжуться аналогічно описаному порядку. Цей нехитрий візерунок імітує складки плісировки, тому ідеальний для спідниць.

Американська гумка

В результаті роботи над цим візерунком вийде цікавий рельєфний орнамент. Він нагадує осередки.

Для початку гумки в американському стилі потрібно набрати кількість петель яке ділиться на три, крім крайніх:

  • Пров’язуємо дві лицьові петлі і одну виворітну і продовжуємо в цьому порядку.
  • Перевертаємо і пров’язуємо лицьову петлю, робимо накид і пров’язуємо дві лицьові петлі. Протягуємо дві провязанные лицьові петлі через накид.
  • Весь візерунок пров’язуємо, повторюючи перший і другий пункти. У результаті виходить щільна гумка, яка підійде для зимової шапки або цупкого светри.

На відео в’язання гумки більш наочно показано, як правильно протягувати лицьові петлі через накид.

Французька гумка

Для цього простого візерунка потрібно непарна кількість петель.

Перший ряд: першу петлю пров’язуємо лицьовий, потім повторюємо в порядку 2 виворітні, 2 лицьові петлі. Закінчується ряд двома лицьовими петлями.

Другий ряд: 1 лицьова і повторюємо дві виворітні дві лицьові.

За рахунок того, що відбувається зсув ряду, малюнок виглядає фактурним.

Турецька гумка

Ще один цікавий варіант в’язання гумки. Її особливість у тому, що малюнок гумки йде в бік по діагоналі. Малюнок односторонній, однак і його виворітна сторона виглядає декоративно.

Для роботи набираємо парне число петель:

  • Перший ряд пров’язуємо повністю лицьовими петлями.
  • У другому ряду першу петлю пров’язуємо виворітного, потім повторюємо рапорт дві виворітного разом, накид.
  • Третій ряд починаємо з лицьової петлі, потім робимо накид, лицьову і накид пров’язуємо разом за передню стінку.

Подвійна гумка або туба

Зазвичай техніка в’язання подвійної гумки застосовується при вывязывании горловин або який-небудь окантовки, тому є одним з важливих навичок рукодільниці. Але розібратися в техніці цього візерунка досить складно.

Розглянемо алгоритм в’язання.

Для першого ряду набираємо подвоєну кількість петель. Першу петлю пров’язуємо лицьовій, а другу знімаємо за роботою, як виворітну (нитка перед петлею). Повторюємо алгоритм до кінця ряду.

Другий ряд в’яжеться з малюнку, тільки виворітні з минулого ряду пров’язуємо лицьовими. Повторюємо ряди на потрібну висоту. В результаті повинен вийти кишеньку.

як Джгути гумка

Ще один декоративний візерунок нагадує гумку. Їм можна оформити низ светра або манжети. Він буде виглядати дуже красиво і як самостійний орнамент.

Пров’язуємо спочатку послідовність три до двох. В’яжемо по малюнку два ряди. Потім в особових петлях першу переводимо на додаткову спицю перед роботою, пров’язуємо дві передні і дві виворітні. І так до кінця полотна.

Треба враховувати, що цей візерунок трохи стягує полотно, тому не потрібно в’язати його занадто щільно.

Більшість візерунків для в’язання спицями досить легкі, але вимагають певних навичок і вмінь. Самий легкий візерунок — це, звичайно ж, різноманітні гумки. З допомогою цих нескладних візерунків створюються унікальні речі, які можуть урізноманітнити будь-який гардероб.

Фото в’язаної гумки