Весняні вироби – 90 фото кращих ідей створення поробок на тему весна для дітей

Як зробити весняні вироби своїми руками для дітей. Ексклюзивні варіанти, багато фото, готові схеми і шаблони для створення красивих виробів на тему весна.

Весна — найкраща пора року. Кожна пора по-своєму привабливо і чудово, але з весною ніщо не зрівняється. Її наближення відчувається вже в лютому, коли на полях лежить сніг і панує холодний північний вітер. Усі чекають приходу весни: природа, тварини, люди. Особливо радіють їй діти. Скільки нових вражень і фарб: яскраве і тепле сонце, зелена трава, різнобарвна веселка, гомін птахів.

Діти сприймають навколишній світ більш повно і глибоко, ніж дорослі. Якийсь листочок, жучок, камінчик залишають незабутні враження. Маленькі дослідники пробують руками, лижуть, нюхають і кусають, збирають цілі колекції незрозумілих для дорослих речей.

Проявляється відмінність між хлопчиками і дівчатками. Якщо хлопці більше колекціонують машинки, камінчики, скельця, то дівчата — м’які іграшки, клаптики тканини, нитки і намиста.

Діти не тільки спостерігають за явищами природи, але намагаються наслідувати і відтворювати. Почули спів птаха — відтворюють її трелі; побачили красивий квітка — малюють на папері, ліплять з підручних матеріалів щось схоже. Такі стихійні дитячі вироби не тільки оригінальні, цікаві і цікаві, але і сприяють розвитку.

Роль дорослих у підтримці інтересу до виробам

Маленькі діти належать до своїм творчим роботам так само серйозно, як дорослі ставляться до своєї роботи, бізнесу, захоплень. Їм хочеться уваги, заохочення і допомоги.

Ігнорувати інтереси дітей, їх мікроскопічні (за мірками дорослих) творчі зусилля — велика помилка. Саме в цей період закладаються передумови того, яким стане дитина в майбутньому: активною, творчою особистістю або утриманцем.

Поведінка батьків вимагає тонкощі і делікатності. З одного боку, треба помічати і підтримувати творчі зусилля дитини, створювати умови для розвитку; з іншого — не можна перебільшувати, звеличувати, ідеалізувати.

Зовсім неприпустимо свою роботу видавати за дитячу. Організація невеликий виставки у дворі, в дитячому садку, в школі допомагає маленькому даруванню порівняти свої досягнення з досягненнями однолітків, виробляє адекватну самооцінку.

Класифікація виробів

Всеосяжної класифікації виробів дитячої творчості не існує. Для орієнтування застосовують впорядкування за кількома ознаками.

За порами року

 • зимові;
 • весняні;
 • літні;
 • осінні вироби. Розмежування умовне, так як деякі вироби можна майструвати і використовувати у всі часи.

По використовуваних матеріалах

 • з бумаги;
 • дерева;
 • пластилина;
 • тканей;
 • пенопласта, пластику, пластмас;
 • продуктів харчування: крупи (пшоно, гречка, рис, мак), насіння;
 • підручних матеріалів: ґудзики, скріпки, намисто, камінчики, детальки зіпсованих приладів і механізмів. Перелік матеріалів далеко не повний; виріб можна змайструвати з будь-якої дрібниці.

По технікам выполнения

 • аппликация;
 • резьба;
 • лепка;
 • оригами;
 • макраме і ще кілька десятків. У багатьох дитячих композиціях використовується відразу кілька технік.

Весняні вироби: квіти з паперу

Першими в саду з’являються проліски, крокуси, конвалії, нарциси; тюльпани розпускаються в теплицях. Вироби на весняну тему присвячені цим квітам. Найбільше виробів — тюльпани. Існує кілька варіантів вироби: плоский тюльпан, об’ємний, орігамі, з втулки.

Виріб весняні квіти дуже популярна. Найпростіша — плоский квітка. Для цього на аркуші кольорового паперу малюють шаблон, вирізують його ножицями. З стандартного аркуша паперу виходить кілька бутонів.

Стебло роблять у вигляді паперової трубочки; її верхній край надрізають і відгинають — це пелюстки. До пелюсткам клеєм кріплять різнокольорові бутони, а стебло перев’язують стрічкою. Добре виглядає не один тюльпанчик, а кілька — цілий букет.

Більш складна виріб — об’ємний квітка. Для цього квадратний аркуш кольорового паперу двічі згинають навпіл і по діагоналі. З чотирьох сторін надрізають ножицями. Надрізані боку загинають і внахлест склеюють.

Стеблинка скручують з паперу, верхній край надрізають кілька разів і загинають назовні, до нього приклеюють бутон. Майструють кілька різнокольорових тюльпанів. На виставці роблять фото весняних виробів і їх маленьких авторів.

Весняні квіти з пластиліну

Після папери найпоширеніший матеріал у дитячому творчості — пластилін. Він м’який і пластичний, не токсичний, має багату колірну гаму. Часто в нього додають віск.

Робота з цим матеріалом розвиває дрібну моторику, почуття пропорцій і кольору. Вироби з пластиліну — об’ємні. Весняна виріб в дитячий сад з пластиліну — відмінна можливість заявити про себе.

Тюльпан або троянду з пластиліну роблять наступним чином. Беруть кілька шматків різного кольору: для бутона — червоний або жовтий, для пелюсток — зелений, для стебла — коричневий.

Далі пластилін розкачуємо на тонкі пластинки і за шаблоном формуємо пелюстки для бутона і стебла. Далі вигинаємо і з’єднуємо, щоб вийшла об’ємна чашечка. Всередину можна поставити ще одну, складену з більш дрібних пелюсток.

Для стебла розкачуємо довгий стержень; щоб він не вигинався, всередину закатуємо шматок тонкої і жорсткої дроту. До нього зверху кріпимо готовий бутон і збоку — зелені листочки. Розмістити готовий квітка краще всього на дерев’яній підставці. Для букета роблять кілька різнокольорових копій. Щоб композиція збереглася довше, її покривають акриловим лаком за допомогою пульверизатора.

Вироби птахів з підручних матеріалів

Весняні вироби своїми руками роблять з найрізноманітніших матеріалів з використанням найбільш простих технік. Ось як можна зробити насипну саморобку „Лебідь“.

На аркуші цупкого кольорового паперу (краще картону) малюємо контури. Покриваємо їх шаром клею ПВА. Там, де шия, боки, крила, насипаємо і вирівнюємо по лінії контуру зернятка рису. Між зернами рису на великих деталях поміщаємо кілька великих насіння кабачка.

Контури лапок і дзьоба заповнюємо кукурудзяними пластівцями, око — чорної ґудзиком. Готову виріб підсихає кілька годин. Дуже привабливо виглядає виконана таким чином композиція: лебедина пара з двома-трьома пташенятами. Вироби з весняних матеріалів надзвичайно різноманітні.

Класичне орігамі — проліски

Діти шкільного віку знають, як з листка паперу зробити літак або човен. Японці перетворили таке вміння в мистецтво з назвою „орігамі“. Використовується тільки папір, ніякого клею і ножиць. Мистецтво стало міжнародним. Розрізняють класичний і модульне орігамі. Одна з простих виробів — проліски.

Беремо аркуш звичайної білої офісного паперу, розмічаємо на квадрати зі стороною 5 см, разрезываем ножицями. Заготівлю згинаємо навпіл, щоб вийшов прямокутник.

З довгої сторони загинаємо обидві сторони заготовки так, щоб вийшов паралелограм (це фігура, у якого протилежні сторони паралельні, а кути — не прямі); це пелюстка.

Для проліска роблять три таких пелюстки: один посередині і два по боках. Розташовують на кольоровому аркуші твердого паперу. Для виготовлення стебел використовують пластилін; стебла загинають вниз. Кути бутона проліска теж кріплять до паперу пластилиновым кулькою.

Для створення композиції використовують кілька пролісків з різною висотою стебла. Весняні вироби в школу в цій техніці робляться легко і не вимагають великих витрат часу.

Виріб до 8 Березня

Наші жінки: матері, бабусі, сестри та дочки — завжди з нетерпінням чекають цього свята. Не має значення цінність подарунка — важливі увагу, любов і підтримка. Виріб своїми руками як не можна краще підходить для цієї мети. Ось як зробити листівку „гілочка яблуні“.

Беремо аркуш цупкого кольорового паперу і кріпимо до нього гілки, зроблені з джгутиків коричневого пластиліну: знизу — товсті, далі тонше. До гілок кріпимо листки з пластиліну зеленого кольору.

Пелюстки квіток білого кольору спочатку малюємо на папері, вирізуємо і підгинаємо краю. На один квітка — 5 пелюсток. У центр квітки поміщаємо кульку пластиліну жовтого кольору; він скріплює всю конструкцію.

Виріб на Великдень

Традиційна саморобка до цього свята — розфарбовування яєць. Для цього на поверхні звареного яйця олівцем наносять контури майбутнього малюнка. „Перо“ для продовження роботи роблять з металевої трубочки від шнурків для взуття; трубочку кріплять до дерев’яної палички. Запалюють свічку і вмочують кінець трубочки в розплавлений парафін, наносять його по намальованому контуру.

Парафін швидко остигає, тому вмочувати трубочку доводиться дуже часто. Робота вимагає уваги, посидючості і терпіння. Далі — розмальовка. Яйце опускають у розчин барвника на 1-2 хвилини; парафін легко видаляється і на тлі однорідної фарби залишається малюнок. Розфарбовування пасхальних яєць — ціле мистецтво, яким із задоволенням займаються не тільки діти, але і дорослі.

Фото весняних виробів