Вчимося малювати картини своїми руками поетапно – майстер-клас для початківців з фото та описом

Цікавий повчальний урок для початківців, з докладним описом як намалювати картину своїми руками. Повний опис всіх технік малювання від А до Я.

Люди завжди прикрашали стіни приміщень картинами. Декоративно-художнє твір створює затишок,настрій, урізноманітнить і пожвавить інтер’єр будинку, аудиторії, офісу або адміністратора. Зробити що-небудь цікаве, найкрасивіше, унікальне може кожен, у кого прокинеться самобутній художник, здатний зі звичайних матеріалів створити диво.

Різноманітність картин самодіяльних

В інтернеті можна побачити величезну різноманітність фотографій картин ручної роботи. Вони виконані творчими людьми різних професій і віків із звичайних підручних матеріалів. Скільки фантазії, прояву внутрішньої душевної гармонії і потреби в красі видно в цих чудових творах.

А як приємно прикрасити своє житло або робоче місце такою роботою. Багатьом хотілося б спробувати себе в такому ж художньому справі, але часто важко почати, не знаючи які потрібні для цього матеріали, інструменти і як ними користуватися.

Основні підсобні матеріали

Для того, щоб зробити декоративну картину ручної роботи, треба підготувати раму, підрамник і матерію, фарби, клей, з допомогою яких буде створюватися зображення.

Є безліч способів, яким шляхом з простих предметів отримати художнє і незвичайне твір. Пропонується декілька апробованих прийомів творчості, але світ людської фантазії може виявитися набагато ширше цих прикладів.

Фотографія на полотні

Як перетворити фотографію в живопис на полотні, не вміючи малювати і писати картини. Є простий спосіб, для якого знадобляться чорно-біле фото, полотно, акрилова фарба, фен для нагріву і пульверизатор для води.

На полотно (щільну тканину) треба нанести шар акрилової фарби одного кольору і відразу, поки вона не висохла, притиснути фото зображенням вниз. Коли все добре просохне, необхідно додатково прогріти його гарячим повітрям.

Потім слідує процес, що вимагає трохи терпіння, так як доведеться, поступово змочувати папір з пульверизатора та зчищати верхній шар, який розм’якшується і скочується від вологи. Висохла акрилова фарба не розчиняється у воді, а весь чорний колір з аркуша друкується на полотні.

Картини з клаптиків тканини

Раму для картини можна знайти вдома, серед звільнилися, або купити готову. Рамки певного розміру можна замовити в багетній майстерні.

Для основи, в даному випадку, підійде звичайна мішковина, натягнутий на підрамник, а для роботи знадобляться шматочки тканин, швейні приналежності і шаблони вибраних силуетів.

Заготовлені викрійку з паперу або картону треба перевести на тканину і вирізати їх по контуру. Після цього вирізані шматочки слід пришити до полотна великими стібками, створивши потрібну композицію. Потім всі частини картини пришити обметочным швом по контурах.

Твір з натягнутих ниток

Ідеї картин своїми руками можуть бути зовсім несподіваними. Як, наприклад, спосіб зображення тварин або рослин з допомогою кольорових ниток, натягнутих на гвоздики.

Потрібно тонована основа, бажано з товстої фанери або ДСП. На неї декількома крапельками клею треба приклеїти шаблон з картону або щільного паперу. Це можуть бути малюнки красивих листя, квітів, фігурки тварин або абстракція.

По контуру шаблона забиваються дрібні гвоздики, трохи не до кінця, щоб можна було легко чіпляти за них нитки. Прибравши шаблон, можна отримати контурне зображення з натягнутих, переплетених ниток.

Абстракція з піни для гоління

Один з найпростіших способів досягти цікавих художніх ефектів за допомогою звичайної піни для гоління і акрилових фарб. Для цього необхідно підібрати оригінальні поєднання контрастних кольорів акрилу.

Піна викладається на піддон або лист потрібного розміру, а на її поверхню додаються фарби, які можна перемішати у вигляді різних візерунків і розлучень.

Лист щільного паперу або тонкого картону обережно накладається на поверхню кольоровий піни. Надлишки піни можна зняти з листа рейкою або лінійкою. Висохле твір залишається тільки вставити в рамку.

Картина з пуху і пера

Для створення такої декоративної картини буде потрібно запастися красивими, тонованими пташиними пір’ям і пухом або пофарбувати їх самостійно. З них можна викласти будь-які сюжети у вигляді квітів, де пір’я будуть зображати пелюстки, або пейзажів, де з допомогою пір’я і пуху можна створити цілий ліс або гілку з листям і плодами.

Для більшої виразності до пір’ям можна додати жорсткі предмети з чітким контуром, наприклад, ґудзики або інші вироби із пластмаси, дерева, а також камінчики або мушлі. Картину добре оформити в скляній рамі, щоб вона не припадала пилом і не втрачала привабливий вид.

Картина з морських черепашок

В пам’ять про літній відпочинок, можна зробити оригінальний твір з черепашок і камінчиків, зібраних на березі моря. Є багато порад та інструкцій, як зробити картину з цих природних матеріалів. Вони добре приклеюються до картону або фанери, а так само відмінно склеюються між собою. З них можна створити цілі художні панно на морську тему, де вони можуть чудово поєднуватися з будь-якими іншими матеріалами.

Але є зовсім швидкий і легкий спосіб. Для нього потрібні тільки колекція черепашок і рамка для фотографій з високими бортиками і склом. Черепашки і красиві дрібні камінці викладаються прямо на скло, при цьому треба заповнити всю місткість рами так, щоб задня стінка притиснула вміст. Картина готова після того, як задня частина закріплена за допомогою скоб або цвяхів.

Використання блискіток і пайеток

Виготовлення такої картини займає небагато часу, а вона виглядає дуже ефектно. Необхідно вирізати шматок тканини з пришитими на неї паєтками, натягнути його на шматок картону і вставити в рамку.

За однорідного шару паєток можна створити малюнок з приклеєних блискіток. Також з блискіток можна зробити окрему картину, наклеївши їх за малюнком шаблон, в поєднанні з клаптиками тканини, трикотажу, пучків ниток і будь-яких інших відповідних матеріалів.

Картини з відбитків

На чистому аркуші паперу відмінно виглядають кольорові відбитки. Цікаві своєрідні композиції з відбитків рук, ніг або губ. Також можна зробити відбиток з будь-якого предмета одягу, побуту або іграшки. Наприклад, передню частину старої м’якої іграшки можна вмочити в фарбу і прикласти до полотна або цупкому папері.

Потім доповнити отпечатавшийся малюнок, визначивши чіткі деталі, наприклад, очі, ніс і кігті. Можна зробити кілька таких відбитків, якщо це відповідає художньому задумові, а також доповнити їх гудзиками і бантами.

Картини, виконані фарбами

Для самодіяльного художника є кілька майстер-класів з картинам своїми руками.

Можна використовувати спосіб штампування, коли один і той самий шаблон вмочують у фарбу і прикладають до полотна або папері, в різних напрямках, в одному або декількох кольорах. Можна використовувати кілька таких шаблонів ідентичної форми, але різних розмірів, тоді вийде твір з перспективою.

Є також спосіб трафарету, при якому заклеюється та частину полотна, на яку не повинна потрапити фарба. Такі картини можна робити за допомогою балончиків з фарбою, розбризкуючи її на папір або полотно по закріпленому трафаретом, який потім видаляється.

Тут розглянуто лише невелика частина з величезного світу творчих можливостей, в якому кожний є автором і приносить щось абсолютно нове, відчувши себе справжнім художником.

Фото картин своїми руками