Сова орігамі своїми руками поетапно: легка схема складання орігамі + фото

Майстер-клас для новачків по складанню птиці сова в техніці орігамі. Великий вибір ідей, для створення виробів у техніці орігамі з паперу.

Сова – дивовижна, незвичайна і таємнича птах. Її вважають символом мудрості і високого інтелекту. Сова має значну відмінність від інших птахів завдяки своїм особливим рисам: плоске обличчя, незвичайний дзьоб, яскраві і круглі очі, великі вуха і пухнасте пір’я. Цю птицю також вважають чином уважності та обережності в будь-який час дня.

Фігурка сови з паперу для орігамі – відмінна ідея подарунка близькій людині або друзям. Вважається, що ця нічна птах приносить удачу в життя людини, а також захищає від різних бід і втрат. Більше того, кожен їх вид здатний впливати на щастя і долю.

На просторах Інтернету можна знайти безліч прикладів фото сови орігамі, а також схем та інструкцій для виконання роботи. Впорається з цим завданням зможуть навіть початківці, якщо буде бажання, терпіння і уважність.

Які матеріали знадобляться для орігамі?

Перше, вам знадобиться інструкція як правильно зробити орігамі. Бо якщо не мати уявлення що потрібно робити і як потрібно складати папір, то нічого не вийде.

Друге, вам слід придбати спеціальну папір для орігамі. Її можна знайти в магазинах канцелярії або відділах, які призначені для творчості. Але, слід зазначити, що навіть звичайний папір «правильної щільності» може підійти для роботи.

Якщо у вас виникло бажання робити виріб технікою під назвою «мокре складання», вам потрібен матеріал з підвищеною щільністю і оброблений в клейовому розчині. Також тут можна використовувати фольговану папір, так як вона має здатність добре тримати форму і працювати з дрібними деталями.

Третє, канцелярський клей. Його використання буде рідкісним у звичайній техніці, але в створенні складної композиції або модульного орігамі без нього неможливо обійтися ніяк.

Четверте, купіть різак або тонкі, гострі ножиці.

Просте орігамі

Цей стиль був придуманий інструкторами. Ця техніка представлена двома способами складання паперу: долиною або гіркою. Вона була зроблена для того, щоб кожна людина (включаючи дітей маленького віку) змогли зрозуміти і опанувати процес роботи. Проте, набір фігур, який вийде зробити буде зовсім невеликий.

Патерн

Ця техніка вважається однією з найважчих у процесі роботи вироби орігамі. Майбутня фігура повинна складатися з чітким кресленням, де є схема всіх складок основної форми. Цей вид застосовується для створення нових і складних фігур.

Більш того, до певних моделей неможливо підібрати будь-які діаграми, за винятком патерну. Простіше кажучи, новачкам краще набагато пізніше починати освоювати подробиці даного виду.

Модульне орігамі

Цей вид використовується для складання фігур складніше, ніж прості. Збирати потрібно якісь плоскі або об’ємні фігури. Ось, наприклад, квадрати, кулі, ромби, зірки і так далі. Потім їх потрібно з’єднати в одне ціле. Можна зробити висновок, що такий виріб складається з декількох склеєних модулів або фігур.

Мокре складання

Цей вид орігамі призначений для того, щоб надати папері м’яких згладжених або жорстких гострих форм. В основному, техніка м’якого згладжування використовується для фігур, яким необхідні закруглені і плавні деталі (тварини, квіти, дерева).

Варто відзначити, що для такого процесу знадобиться спеціальний папір.

Майстер-клас: як складати сову-орігамі?

Цей варіант вважається самим простим і зрозумілим, тому відмінно підійде для дітей. Зразкове покрокове пояснення дій ви зараз зможете прочитати:

 1. Потрібно взяти папір форми квадрата, зігнути навпіл.
 2. Далі необхідно скласти куточок до центру листка, скласти маленький згин і підігнути краї.
 3. Сформувати внизу листка куточок, а також відвести частину маленького куточка вниз.
 4. Бічну частину листка слід скласти, а потім розігнути.
 5. Зробити з бічної частини додатковий згин.
 6. Тепер потрібно сформувати крило птаха.
 7. Заготовку слід перевернути, а потім відігнути бік збоку.
 8. Куточок повинен бути направлений до верху, а маленький – до низу.
 9. Формуємо кишеньку і перевертаємо зроблену фігуру.
 10. Останній крок полягає в тому, щоб зігнути назад кут папери.
 11. Наступне завдання творче – декорація сови (намалювати очі, наклеїти характерний дзьоб, зробити обрис пір’я, зробити лапки).
 12. В кінці у вас вийде гарне орігамі сови, дуже схожа на справжню королеву ночі.

Як зробити сову-сипуху?

Сова-сипуха. Хто вона така? Що це за вигляд? Напевно, ви вперше почули про неї. Але цікавий той факт, що даний вид сов дуже популярний у країні Японія. У сови є незвичайний і цікавий окрас голови у формі «серця».

Тільце сови має світло-коричневий колір. Для того, щоб зробити сипуху, вам потрібно купити крафт-папір (можна навіть з візерунком) в тому випадку, якщо це буде подарунком. Ідеальне співвідношення квадрата для роботи 15х15 сантиметрів. Ознайомитись з інструкцією ви можете нижче:

 1. Покладіть лист вгору кольоровий стороною.
 2. Складіть навпіл зліва направо, а потім зверху вниз. Таким чином, ви зможете відзначити осі сови.
 3. Розкрийте і переверніть готову заготовку сови.
 4. Зігніть по діагоналі дві сторони, а потім переверніть.
 5. Правий край фігури складіть до вертикальної осі.
 6. Позначте складку і повертаємося на місце.
 7. Обережно розкрийте зсередини правий клапан і розплющите його вліво.
 8. Підігніть нижній трикутник, і справа по лінії, позначеній пунктиром, зробіть складку. Повторіть те саме діяння з лівого боку.
 9. Складіть правий і лівий кут шару, який знаходиться ближче до нас, до лінії центру. У результаті залишиться трикутник, що виступає.
 10. Вертикальний елемент необхідно відвести вправо, а кут зліва верхнього шару об’єднати з правим.
 11. Повторіть ті самі кроки для другої сторони фігури.
 12. Зробіть позначки складок за вказаними лініями пунктиром.
 13. Відкрийте і сплющена кишеня збоку.
 14. Зробіть так само і з другої сторони.
 15. Переверніть заготовку і опустіть вниз два верхніх кута.
 16. Поверніться до зворотної сторони заготовки, а потім зробіть позначку пунктиром на трьох невеликих складках, розкрийте їх назовні.
 17. Притисніть і розгладьте форму так, щоб вийшла голова птиці.
 18. Наступний крок – намітьте очі (для цього розкрийте куточки збоку чорним пунктиром).
 19. Формування дзьоба робиться з допомогою складки у формі зигзага. Варто відзначити, що у цієї сови він маленький і неширокий, на відміну від звичайної нічного птаха.
 20. Нижні кути слід зігнути до центру. Таким чином вийдуть лапки.
 21. Кінець роботи. Сова-сипуха вийшла.

Як зробити сову-орігамі з вушками і лапками?

В Інтернеті можна знайти різні схеми для складання сови з паперу, один варіант з них ви зможете повторити самостійно своїми руками, так як зараз ознайомитеся з описом кроків роботи:

 1. Потрібно підготувати лист квадратної форми, рівно скласти навпіл.
 2. Потім перевертаєте і складаєте два рази по інших кутах.
 3. Складаєте отриману саморобку, згинаєте і разгибаете кінці, верхівку.
 4. Далі розправте у фігуру ромба. Те ж саме потрібно зробити з зворотного боку, а потім перевернути сектора.
 5. знову Складіть навпіл, зігніть два трикутника до низу.
 6. Складіть куточки, розправте крила для сови.
 7. Далі загніть куточок, щоб отримати майбутню мудру голову нашої сови.
 8. Наступний крок – сходинкою зробити згин і відігнути голову. Слід бути уважним і акуратним, щоб нічого не зруйнувати, так як ви вже маєте багатошарову форму папери.
 9. Зробіть надріз – це буде основа для лапок пташки.
 10. Далі потрібно відігнути лапки.ф
 11. Зробіть невеликі надрізи на голові – це буде основа для її вушок.
 12. Розправте вуха, лапи і все інше.
 13. В кінці у вас вийде готова пташка-сова, яка зможе сидіти на дереві і спостерігати за перехожими.

Тепер ви дізналися ще один цікавий варіант того, як зробити сову орігамі своїми руками.

Фото сови орігамі