Скетчбук своїми руками – 150 фото кращих ідей з фото і покрокової інструкцією

Вчимося робити гарний скетчбук своїми руками поетапно. Нестандартні варіанти оформлення, вибір кольору, легка інструкція та майстер-клас з фото.

У багатьох творчих людей є проблеми з підбором відповідного скетчбука. У деяких погана якість паперу, а більш якісні екземпляри коштують в рази дорожче. Для вирішення цієї проблеми можна зробити скетчбук самому, в домашніх умовах. Витрати значно знизяться, а простору для творчості не обмежена.

Причини створення скетчбука своїми руками

У кожної людини, наважився зробити скетчбук самому, свої причини на це. Розглянемо плюси саморобного скетчбука:

Дешевизна. Купівля матеріалів вийде значно дешевше, ніж покупка готового скетчбука. Достатньо купити папір, а ножиці, нитки з голкою або клей знайдуться майже у кожного.

Політ фантазій. Можна зробити скетчбук, повністю відповідає запитам свого майбутнього володаря: з якісним папером, кольоровим палітуркою, або іншими вимогами. Можна вибрати кольоровий папір, тонований, щільний, тонкий, з текстурами, акварельну.

Стиль. Скетчбук, створений своїми руками, вкаже на індивідуальність власника. Обкладинку можна прикрасити різноманітними способами. Оригінальні ідеї для скетчбуков допоможуть впоратися з роботою.

Необхідні матеріали

Для створення скетчбука знадобиться мінімум матеріалів:

  • Папір. Її кількість і якість залежить від бюджету людини. Акварельна або з текстурами – залежить від вибору. Кількість аркушів також залежить від того, як часто малює художник. На ринку на сьогоднішній день можна знайти різну папір.
  • Для обкладинки знадобиться кольоровий папір, з візерунками. Наприклад, часто використовують папір для пакування подарунків. Для того, щоб зробити її стійкішою, її можна поєднати з щільним картоном.
  • Клей. Підійде як звичайний канцелярський клей-олівець, так і ПВА.
  • Голка з ниткою. Необхідна для зшивання аркушів між собою.
  • Канцелярський ніж.
  • Лінійка – для більш рівних країв.
  • Шило, щоб зробити рівні отвори під прошивку.
  • Ножиці.

Створення паперового блоку

Для того, щоб зробити основу основ – паперовий блок – треба скласти папір для скетчбука і скласти її навпіл. В одному блоці треба поєднувати вісім аркушів. Число таких блоків залежить від бажання і можливості. Якщо формат виділених аркушів А4, то не варто робити більше трьох блоків, так як їх буде важко зшивати.

Зшивання блоків

Коли блоки вже готові, їх треба скласти так, щоб їх краї були рівними і красивими. Потім треба зробити олівцем позначки. Кількість відміток не важливо, але їх повинно бути парне число– 4, 6, 8.

Потім треба розгорнути всі блоки паперу, не змістивши краю аркушів, і в зазначених засечках зробити отвори з допомогою шила. Щоб вони були рівні, під аркуші треба покласти пінопласт.

Потім необхідно взяти голку з ниткою, щоб остаточно прошити блоки.

Рекомендується взяти капронову нитку, так як вона більш щільна, але її можна замінити вдвічі складеної звичайною ниткою. Нитку варто підібрати під колір паперу, але можна проявити творчість і зробити її кольоровий. Довжина нитки повинна бути трохи більше, ніж три ширини блоку.

Потім треба взяти паперовий блок і протягнути нитку з зовнішньої сторони блоку. На зовнішній стороні повинен залишитися хвостик нитки приблизно в 10 див. Після ниткою треба працювати по черзі в отвори у вигляді змійки.

останнім отвір нитка також повинна вийти з зовнішнього боку, для цього і необхідно парне число отворів. Потім треба взяти другий блок, і просмикнути нитку з зовнішньої сторони його перший отвір.

Таким чином зшивається два блоки. Треба просмикнути нитку через другий отвір другого блоку з внутрішньої сторони, а потім у другий отвір першого блоку з зовнішньої. Так треба зшивати, поки нитка не вийде з другого блоку з зовнішньої сторони.

Творець скетчбука отримує два блоки. Потім треба зв’язати хвостики.

Тепер отриманий великий блок з двох блоків є одним цілим блоком. Його необхідно зшивати з наступним блоком за попередньою схемою. У кінці також необхідно пов’язати хвости, і обрізати їх.

Вирівнювання блоків

Папір по краях скетчбука в будь-якому випадку буде нерівною, так як краю поступово зміщуються. Щоб їх вирівняти, треба, використовуючи металеву лінійку, відрізати вылезающие листочки з допомогою ножа.

Створення обкладинки

Після отримання готових паперових блоків пора приступити до створення обкладинки.

Для створення рівної обкладинки треба виміряти розміри отриманого блоку паперу.

Знадобляться два щільних аркуша картону, з шириною отримані блоки, а висотою на пів сантиметра більше. Також знадобиться прямокутник, з довгою довжину двох листів картону і завширшки як блок паперу плюс – це буде корінець.

З паперу, якою буде прикрашений скетчбук, треба вирізати два прямокутника такого ж розміру як і перші два з картону, але довжина їх повинна бути вже на два сантиметри більше.

Картонні прямокутники треба накласти на обкладинку зверху, залишивши зверху, знизу і збоку по сантиметру.

Потім на двох кутах обкладинки, де були зроблені відступи, треба зробити вирізи під сорок п’ять градусів. Потім треба обернути картон в папери і зібрати з паперовим блоком.

Корінець треба накласти на блок ззаду, наклавши його на тонкий картон так, щоб тонкий картон був більше корінця на п’ять сантиметрів більше з усіх боків.

Для внутрішнього боку обкладинки також необхідно вирізати з кольорового паперу два прямокутника.

Щоб склеїти всі елементи, треба налити клей ПВА в чашку або використовувати клей олівець. ПВА повинен бути рідким, якщо він загус, його варто розбавити звичайною водою.

На паперову обкладинку треба нанести клей пензлем, і потім прикласти картон. Розгладити папір. Це можна зробити лінійкою. Те ж саме треба повторити з другою обкладинкою. Потім треба загорнути куточки паперової обкладинки.

До висихання клею треба затиснути отримані дві обкладинки між книгами або затискачами.

Корінець треба скласти і склеїти з тонкого картону з щільним.

В кінці треба скласти всі три частини обкладинки і ретельно склеїти їх один з одним.

Складання елементів

Коли все буде готово, до корінця треба приклеїти отриманий блок паперу.

Для цього корінець треба проклеїти клеєм. Потім зібрати всі елементи разом.

Треба скласти скетчбук і затиснути його спеціальними затискачами, щоб блок в процесі висихання не з’їхав.

Поради

Під час створення власного скетчбука обов’язково варто враховувати деякі нюанси роботи.

При використанні дуже щільних аркушів паперу, наприклад, текстурованою або для акварелі, треба робити блоки з невеликим числом листів. 8 аркушів буде для такого паперу багато, достатньо використовувати 4-6 аркушів. Щоб перевірити, чи легко буде зшивати такий блок, його треба скласти навпіл – якщо він погано складається, варто прибрати кілька аркушів.

Щоб обкладинка була більш якісною і довговічною, треба використовувати тканину замість тонкого аркуша обкладинки. Малюнки для скетчбуков своїми руками, нанесені на обкладинку, допоможуть зробити її більш незвичайною.

При зшиванні нитку треба затягувати щільно, але не занадто сильно, щоб не порвати листи.

При невдалому досвіді не варто засмучуватися, адже рідко у кого виходить створити ідеальний скетчбук з першого разу – це справа вимагає знання деяких особливостей роботи та особливої вправності.

Досить врахувати зроблені помилки і спробувати знову, тоді ідеальний скетчбук не змусить себе чекати! Щоб зробити ще більш цікаву роботу, можна подивитися фото скетчбуков в інтернеті і набратися ідей.

Інструкція, як зробити скетчбук може здатися надмірно складною. Перший скетчбук може не виправдати бажання, так як це досить складна робота, але отриманий власний скетчбук з унікальною обкладинкою коштує витрачених зусиль.

Фото скетчбуков своїми руками