Шпильки своїми руками поетапно – легка інструкція з фото та описом

Майстер-клас з покроковим описом, як зробити гарну шпильку своїми руками. Фото готових варіантів, приклади ідеального поєднання за кольором і стилем.

Шпильки для волосся є не тільки дуже зручними предметами для створення зачісок, але і можуть бути модними аксесуарами. У наш час купити гарну шпильку для волосся не становить жодних проблем.

Однак, іноді необхідно підібрати аксесуар для волосся певного кольору, розміру або форми. Така ситуація може виникнути в тому випадку, якщо на весілля, випускний або пам’ятну фотосесію придуманий цілий образ, для цілісності якого не вистачає тільки відповідного прикраси для волосся.

Види шпильок

Щоб зрозуміти, як зробити шпильку самостійно, спочатку потрібно визначитися з механізмом, на основі якого вона буде зроблена. Всі вони мають різну форму, розміри і принцип дії, тому правильний вибір основи для прикраси – дуже важливий етап у його створенні.

Зажим

Конструкція має форму пташиного дзьоба. Завдяки тому що затискачі випускаються різних розмірів, їх можна застосовувати по – різному: утримувати ними великі пасма на потилиці, укладати чубчик або зробити їх основою декоративної шпильки.

Шпилька

Всім знайомі шпильки застосовуються для закріплення високих або об’ємних зачісок. Задекоровані шпильки все частіше використовуються виключно у вигляді декору зачіски.

Невидимки

Дрібні і дуже міцні шпильки з вузьких смуг металу. Раніше невидимки використовувалися для непомітного закріплення волосся в зачісці, тепер же вони можуть бути різних кольорів і мати декоративні елементи.

Автомат

Механізм типу «автомат» дуже міцний і призначений для утримування великих пасом на потилиці. Ця модель шпильок частіше інших прикрашена декоративними елементами.

Тік-так

Подібні шпильки виготовляються з м’якого металу і призначені для тонких дитячих волосся.

Крокодил

Вузькі і довгі шпильки з частими зубами. Найчастіше мають тугі пружини і виготовляються з металу, що дозволяє їм міцно тримати волосся.

Гребінь

Гребінь являє собою пластикову, металеву або дерев’яну пластину з довгими зубцями. Найчастіше застосовується як аксесуар у весільній зачісці.

Краб

Конструкція «краба» нагадує 2 скріплених між собою за допомогою пружини гребеня. Конструкція добре утримує довгі і важкі волосся.

Матеріали для створення декору

Матеріали для виготовлення шпильок можуть бути різноманітними – їх вибір обмежується тільки тим, який дизайн прикраси обраний рукодільницею.

Найбільш часто для прикраси шпильок використовуються стрази, штучні перли, бісер і різноманітні намистини. Використовувати ці матеріали можна в декількох різних техніках.

Для створення прикрас з реалістичними квітами найкраще підійде фоамиран – він легкий в обробці, добре забарвлюється пастеллю і зроблені з нього вироби не міняють з часом форму. На фото саморобних шпильок для волосся з квітами з фоамирана часто не можна відрізнити штучні квіти від справжніх.

Не менш популярні при створенні дизайнерських шпильок і атласні стрічки – з них створюються красиві банти і квіти.

Також в хід йдуть фетр, фатин і різноманітні тканини.

Шпильки з прикрасами з фоамирана

Для створення декору з фоамирана завжди потрібно праска, ножиці і клейовий пістолет. Для створення більш реалістичних прикрас знадобиться набір пастельних фарб і зубочистки.

Шпильки з реалістичними трояндами

Для їх створення знадобиться флористична дріт, фольга і фоамиран 2 кольорів: зелений для чашолистків і будь-який вподобаний для пелюсток.

За допомогою трафарету потрібно вирізати 9 внутрішніх пелюсток троянди одного розміру і ще 6 зовнішніх пелюсток трохи крупніше.

Кожну із заготовок потрібно піднести до розігрітому праски, після чого пальцями надати їм реалістичну форму. При бажанні на них можна зробити прожилки за допомогою зубочисток або злегка затонувати пастеллю.

На відрізок флористичної дроту з петлею на кінці потрібно завдати гарячий клей і за допомогою фольги сформувати на ньому невеликий шар – основу для бутона. Пелюстки на нього приклеюються – 4 пелюстки в першому ряду, 5 у другому і 6 в третьому. Після вирізається і прикріплюється чашолисток.

Такі троянди різних розмірів можна прикріплювати до шпильок, шпильками автоматів і крокодильчикам.

Кульбаба

Для дитячої шпильки можна виготовити яскравий кульбаба. Для цього знадобиться смуга жовтого фоамирана довжиною 20-25 см і шириною 1,5 см і смуга зеленого фоамирана такої ж ширини і довжини 5-7 див.

Жовту смугу фоамирана потрібно розділити на 2 частини так, щоб одна частина становила 1/3 від всієї смуги. Далі по всій довжині смуг робляться насічки, які будуть пелюстками кульбаби. Так само надрізається і смуга зеленого фоамирана.

Далі на нижню частину маленької стрічки з насічками наноситься клей і заготівля скручується так, щоб вийшла внутрішня частина кульбаби.

Довгу стрічку приклеюють до заготівлі, намотуючи її в протилежний бік на відміну від серединки. Зелену заготовку слід приклеїти на кульбабу в 1 ряд, щоб вийшов чашолисток.

Бісер, намистини і перли

Прикраси з таким декором можна зробити декількома різними способами.

Прості шпильки з перловим намистом

Інструкція як зробити перлову шпильку своїми руками проста — знадобиться тільки шпилька типу «крокодил», затискач або гребінь, відповідні намистини (краще різного розміру) і клейовий пістолет.

Перлини краще приклеювати по одній, починаючи з самих великих. За таким же принципом робляться і шпильки з декоративними каменями.

Вишивка намистинами

Більш великі і складні у виконанні шпильки можна за допомогою вишивки на фетре. Для цього на шматочок матеріалу наноситься контур візерунка, після чого пришиваються намистини і бісер, заповнюючи простір. Після того як вишивка буде вирізана, її контури необхідно акуратно обшити бісером.

Гребінь з каменів, намистин і ювелірної дроту

Досить популярні для використання у весільних зачісках великі гребені з каменів. Інструкція як правильно зробити весільну шпильку – гребінь залежить від дизайну прикраси.

Вибір матеріалів залежить від того, який рукодільниця бачить свою шпильку. Можна придбати ювелірну дріт будь-якого кольору, головне, щоб її діаметр становив 0,25 мм Для прикраси підходить штучний перли, великі пришивні стрази, намистини різного розміру і бісер.

Зазвичай такі шпильки складаються з дротяних гілочок, посипаних камінням. В отвори намистини або каменю протягується дріт, натягують і перекручується. Окремі гілочки скручуються між собою в єдине ціле, створюючи композицію. Після цього дротом заготівля прикріплюється до гребеня.

Шпильки з бантами

Дитячі шпильки з бантами можуть бути святковими або повсякденними прикрасами. Банти можна виготовити з атласних стрічок, глиттерного фоамирана або фатину. Прикріплювати їх краще до шпильками з механізмом «тік-так».

Шпильки з фетру

Прикраси з елементами з фетру обов’язково сподобаються маленьким модницям.

Вушка

З сірого та рожевого фетру можна виготовити невеликі котячі вушка, з’єднавши деталі за допомогою клейового пістолета. Такі вушка краще всього виглядають на заколках типу «крокодил».

Лисячі мордочки

З фетру оранжевого і білого кольорів необхідно вирізати деталі для мордочки лисеняти. З’єднати деталі можна за допомогою клею або швейної машинки. Очі і ніс найкраще виготовити з чорних намистин, а рот та інші дрібні деталі вишити вручну.

Цим же способом можна зробити мордочки інших тварин, ягоди і квіти.

Фото шпильок своїми руками