Схема складання собаки з паперу в техніці орігамі: інструкція з фото та описом

Великий вибір ідей щодо складання собаки з паперу в техніці орігамі. Простий майстер-клас з описом всіх етапів, а також з готовими схемами.

Орігамі це складання фігурок з паперу. Для цієї унікальної техніки рідко потрібні ножиці або клей. Все мистецтво полягає в тому, щоб скласти папір так, щоб вона ожила. Достатньо один раз зібрати цікаву фігурку орігамі, щоб захопитися цим мистецтвом.

Собака орігамі своїми руками – це можливість зайнятися цікавим творчістю самим або разом з дітьми. З усіх фото собаки орігамі вибирайте ті, які найбільше надихають.

Розглянемо види орігамі собаки від найпростіших до більш складних. Всі вони цікаві у виконанні та допоможуть розвитку творчого початку в дітей і їх батьків.

Прості способи орігамі собаки

Під простими способами орігамі тут розуміються всі, у яких бере участь не більше двох деталей. Розглянемо схеми для складання орігамі, які легко може зробити і дитина, і дорослий.

Орігамі-аплікації

Для цих собак будуть потрібні і клей та ножиці. З кольорового паперу вирізаємо два квадрата, для чого звертаємо папір так, щоб верхня сторона збіглася з бічної. Зайву не збіглася частина відрізаємо.

Можна взяти вже готову папір для орігамі, вона більш зручна для складання, так як більше підходить не тільки за формою, а й по товщині. І ще знадобиться один аркуш для фону:

 1. Голова. З квадрата по діагоналі складаємо трикутник кольоровий стороною вгору. На однаковій відстані загинаємо куточки вниз – це вушка песика. А тепер складаємо мордочку. Внизу голови у нас повинно залишитися два вільних кінця, загинаємо їх наверх. Відгинаємо тому нижній кінчик. А з куточка верхнього формуємо носик собаки. Перевертаємо заготівлю і відгинаємо куточок вниз, з лицьового боку вийде язичок.
 2. Тулуб. З другого квадрата паперу також формуємо трикутник. Один з гострих кутів трикутника загинаємо вгору – це хвіст.
 3. Приклеюємо заготовки голови і тулуб до тла. Малюємо очі або приклеюємо готові рухливі. Язичок розфарбовуємо в червоний або рожевий колір.

Фокстер’єр з паперу

Для складання простої фігури собаки знадобиться квадрат двостороннього кольорового паперу і покрокова інструкція як зробити орігамі:

 1. Складаємо лист трикутником по діагоналі, розгортаємо і повторюємо дію в іншу сторону. Так визначають центр квадрата, куточки складають до центру.
 2. Відгинаємо назовні половинку одного з куточків.
 3. Куточок навпроти розкриваємо, загинаємо всередину приблизно дві треті куточка і закриваємо його назад.
 4. Звертаємо заготовку навпіл прямокутником, щоб вийшов гострий хвостик.
 5. Дістаємо з заготівлі куточки знизу. Загинаємо одну половинку вгору по діагоналі прямокутника від хвоста до голови вгору. Перевертаємо заготівлю і робимо те ж саме з іншого боку.
 6. Між двома половинками, які загнули, розправляємо зі сторони мордочки складку і загинаємо її в гострий кут.
 7. Великі загинаємо краю з двох сторін вниз так, щоб вийшли вушка. Сторона юшка повинна збігатися з лінією мордочки.

Собака готова. Тепер потрібно намалювати фломастером очей і носа.

Кусюча собака на руку

Для створення цієї веселої іграшки знадобиться квадратний аркуш паперу того кольору, якого задумали собаку. Якщо беремо кольоровий папір, вона повинна бути двосторонньою.

Складати собаку-кусачку потрібно наступному чином.

Складаємо паперовий квадрат так, щоб вийшов прямокутник. По великій стороні намічаємо середину. Для цього складаємо прямокутник по великій стороні навпіл, але не загладжує складку, а тільки прищипываем місце згину.

До цього центру з двох сторін загинаємо короткі краю прямокутника так, щоб вийшов квадрат.

Одну з загнутих сторін розправляємо так, щоб повчився кут зверху. З іншого стороною проробляють те ж саме. Внутрішні краї одержані будиночків повинні стикатися.

Перевертаємо заготівлю, із зворотного боку вона виглядає як трапеція. Звертаємо до середини сторони трапеції. Підтягуємо правий куточок верхнього шару до середини знизу вгору. Підверніть получившеюся внизу трапецію, так щоб справа і зліва вийшли гострі кути. Одержаний трикутник загортаємо вгору по середній лінії.

Перевертаємо заготівлю і робимо все те ж саме. Підтягуємо лівий куточок повністю до середини знизу вгору. Підверніть ще раз, трохи не торкаючись середньої лінії, так щоб вийшов трикутник з гострими кутами. Піднімаємо його нагору по середній лінії. Повинен вийти прямокутник.

Внизу прямокутника знаходимо кишеньку і розкриваємо його так, щоб розкрилися вушка собаки.

На готовій собачої мордочці можна намалювати очі і носик. Прикрашаємо собаку на руку і можна їй грати.

Модульне орігамі

Модульне орігамі з’явилося відносно недавно і вже встигла завоювати серця багатьох майстринь. З простих на перший погляд фрагментів можна зібрати унікальні інтер’єрні речі. Такі вироби можна подарувати близьким.

Фігурки, створені з маленьких модулів, виглядають об’ємними і більш живими. Зробити їх своїми руками просто, досить освоїти складання маленьких деталей – модулів – і запастися терпінням.

Алгоритм складання модулів наступний:

 1. Звичайний аркуш формату А4 ділимо на чотири рівні частини. Вийдуть більш дрібні прямокутники.
 2. Кладемо довжиною стороною до себе і складаємо куточки як у літачка. Заготівлю перевертаємо.
 3. Внизу під кутом залишається маленький прямокутник. Загинаємо кінці прямокутника вгору. Складаємо вгору отриману трапецію.
 4. Трикутник складаємо навпіл.

Вийде щось на зразок маленьких подвійних ковпачків, з яких можна складати фігурки, вставляючи ковпачки один в одного.

Отже, наведемо опис як з модулів орігамі зібрати собаку. Наша собака буде схожа на вазочку. Для всієї фігурки нам буде потрібно близько 400 модулів:

 1. Робимо основу, на яку поставимо майбутню собаку. Для цього в три ряди вставляємо модулі, по 22 в кожному ряду. З’єднуємо вийшов прямокутник в коло.
 2. Надаємо основі більш стійку форму і збираємо тулуб. Для чого робимо дев’ять рядів вгору по 22 модуля короткою стороною всередину. Десятий ряд робимо також, короткими сторонами назовні і продовжуємо лави до 15-ого. Стискаємо крайні модулі, формуючи голову.
 3. Збираємо вуха окремо від тулуба. У першому ряду чотири модулі, у другому – п’ять, у третьому – знову чотири. Збираємо короткими сторонами назовні, щоб вухо здавалося більш об’ємним. Поступово скорочуємо кількість модулів до одного.
 4. Вставляємо три модуля один в одного – це хвіст.
 5. Вставляємо вушка і хвостик. Приклеюємо очі, ніс і язичок собаки, зроблені з кольорового паперу.

Собака може стати більш симпатичною, якщо додати цяток з кольорового паперу. Така собака може стати вазою для сухих або штучних квітів. Можна використовувати її як підказку для олівців.

Орігамі існує вже більше тисячі років і, тим не менш, не втрачає своєї актуальності. Створені в цій техніці вироби стануть цікавими іграшками для дітей і надовго займуть їхнє дозвілля.

Складання з паперу в техніці орігамі сподобається і дорослим. Це не просто можливість створити за короткий час щось цікаве і нове. Орігамі – це цікаві головоломки, багато з яких змушують прикладати голову.

Фото собаки орігамі