Сакура з бісеру: ТОП-100 фото кращих ідей + інструкція плетіння своїми руками

Простий урок з бісероплетіння сакури з бісеру своїми руками. Великий вибір ідей створення прикрас і виробів з бісеру дивіться на фото в статті.

Що може прикрасити кімнату, надати їй східного чарівності та заразом сказати про вашу любов до майстерним виробам? Це сакура з бісеру своїми руками. Вона ж здатна порадувати ваших друзів або знайомих, як подарунок.

Цей майстер клас навчить вас робити сакуру з бісеру. Це здається складно і копітко, але якщо просто слідувати інструкціям поетапно і уважно, це виявиться несподівано легко. Для наочності ви побачите також фото сакури з бісеру і покрокове відео.

Нижче ми розповімо про трьох варіантах вироби сакури з бісеру. Всіх їх легко зробити. Але найпростіше — другий, так що якщо сумніваєтеся у своїх силах — вибирайте його.

Складна сакура

Вам знадобиться:

 • Білі бісеринки, близько 30 м, 3 мм кожна;
 • Рожеві бісеринки, близько 30 м, 3 мм кожна;
 • Дріт з міді завтовшки 2-3 мм

Гілки

Візьміть відрізок дроту, рівний потроєною довжині стовбура майбутньої сакури. Вирішіть це заздалегідь. Не соромтеся, пам’ятайте, що дріт належить гнути і крутити, вам знадобиться багато.

Приступаємо до гілках і листю, роль яких грає рожевий бісер. Листок гілки являє собою відігнутий і складений ділянку дроту. У кожній з верхніх гілок по три листка. На ці листки треба нанизати бісеріни — по 3. Не забувайте вважати вигини. Від їх кількості залежить доступна довжина відгалужень.

Після цього починаємо надягати бісеринки на гілки з боків дерева. Кожна вітка складається з двох великих витків, і на кожному з них буде по кілька листків на три бісеринки і один — на п’ять.

Закінчивши роботу з листям, починайте згортати гілки в цілому. Не чіпайте залишається хвіст дроту, він ще знадобиться для великих гілок.

Склавши ще дві гілки вищеописаним чином, з’єднайте їх в одну товсту. У підсумку треба зробити п’ять аналогічних. А вже їх збираємо в одну, саму товсту, яка і буде становити стовбур всього дерева.

Якщо хочете, щоб сакура вийшла пишною, розлогою, вам знадобиться зробити 70-100 маленьких гілочок. Всі їх скріпіть як стовбур. Середні кінці треба як слід обплести залишилися хвостами веточных дротів. Складайте витки один до одного як тільки можете щільніше. Тоді буде простіше покривати їх підсумковим матеріалом, про який нижче.

Зробивши стовбур, переконайтеся, що коріння залишаються решт досить великі, розлогі. Вони допоможуть дереву стояти, тому це дуже важлива частина. Багато хто не надають їй значення, ви ж уникнути такої помилки. Інакше сакура буде валитися.

Нарешті, щоб стовбур був міцніше і естетичніше, його можна додатково покрити чим-небудь. Матеріал виберіть самі, якою хочете.

Обмотайте дерево нової дротом потрібного відтінку, або ж нитками, або скотчем, який можна пофарбувати. Також є варіант покрити стовбур яким-небудь матеріалом для ліплення, начебто пластиліну — його також можна пофарбувати. Це буде відмінно виглядати.

Підставу

Вийшла сакуру можна посадити в горщик і залити яким-небудь затвердевающим матеріалом — гіпсом, пластиліном або чим-небудь ще. Такий грунт можна для краси присипати — чим заманеться: бісером іншого кольору та розміру, камінчиками або чим вам підкаже фантазія.

Можна і не садити сакуру в посудину, але поставити на підставку і закріпити. Місця скріплення ж чим-небудь приховати. В якості підставки може бути натуральне дерево, камінь, кераміка або те, що ви придумаєте і навіть зробите самі.

Можна також спочатку задіяти бісер іншого кольору листя. Хочете інше дерево? Візьміть зелений, жовтуватий кольори. Хочете осінній настрій? Візьміть золотий, оранжевий, коричневий! Або змішайте те і інше.

Проста сакура

Ця сакура — найпростіша у виготовленні, але теж вимагає терпіння і дуже яскрава.

Вам знадобиться:

 • Бісеринки трьох кольорів — рожевого, білого і ніжно-зеленого;
 • Дріт з міді;
 • Бежеві нитки;
 • Ножиці, кусачки і скотч.

Листи

Вам знадобиться відрізати шматок дроту 70 см, щоб створити сакуру в 15 див.

Перемішайте всі три види бісеру — білий, рожевий і ніжно-зелений, так, щоб вам було зручно діставати одну бісеринку за інший, наприклад в мисці.

Відміряйте пару десятків см дроту, щоб згорнути петлю. Одягайте бісер з іншого кінчика. Кожен раз — по п’ятірці кольорів: спочатку рожевий, потім білий, в середині зелений, і знову рожевий і білий.

Квіточки

Щоб зробити листок, зведіть вищевказану п’ятірку бісеринок, щоб зелена вийшла в середині. Відігніть частина дроту з цією п’ятіркою і скрутіть в маленьку гілочку спіраллю. Повинен вийти біло-рожевий квіточку з зеленим верхом.

Пучки

Аналогічним чином зробіть другий квітка. Отгибайте дріт прямо від попереднього, щоб вони росли з однієї підстави. Аналогічно зробіть третій і четвертий, формуючи пучок. Можете поекспериментувати з квітами бісерін, а якщо крім великих трапляються дрібні, нанизати 6-7 штук замість п’яти.

Гілки

Продовжуйте робити такі листки. Щоб зробити одну гілку, знадобиться близько 15 таких, у всьому ж дереві в цілому їх буде 60.

Великі гілки

Вищеописані гілки збирайте по 14 в один великий пучок. Дріт цих пучків пов’язуйте спіраллю і закріплюйте скотчем. Поверх скотчу замотайте ниткою кольору, придатного для гілок.

Пучки з’єднуйте в ціле дерево. Одержаний стовбур треба покрити ниткою бажано більш світлого кольору, так, щоб було видно нитки від самих пучків.

Основний стовбур

Низ отриманого стовбура — обріжте. Те що вийшло — помістіть в красивий горщик або будь-який інший посуд і залийте затвердевающим речовиною, наприклад гіпсом. Можна присипати отриману “землю” бисеринами того ж кольору, що листя дерева. Ось ви і зробили прекрасну сакуру!

Як бачите, і правда нічого складного. Можете самі придумати, додати або змінити деталі — це велике поле для творчості.

Сакура-медальйон

Третя сакура відрізняється від двох інших. Вона підійде і якщо ви тільки починаєте творити, і якщо ви вже набрали досвіду.

Вам знадобиться:

 • Великий бісер різних кольорів, 10 г;
 • 1 г рожевого бісеру;
 • 4 г бежевого бісеру;
 • Рожеві паєтки у формі квіток, 3 м;
 • Дріт, 30 см, мононитка, голка для бісеру і ножиці.

Основа

Відріжте від дроту, бажано толстой, шматок в 30 див. Складіть відрізок в кільце і одягніть на неї великі бісеріни, чергуючи кольору, як захочете. Це буде основа, рамка сакури, не менш яскрава, ніж саме дерево.

Скрутіть спіраллю зігніть петлею кінці дроту. Що залишиться — приховайте бисеринами — і для естетики, і для безпеки (щоб не оцарапаться).

Дерево

Нанизуйте на єдину довгу нитку 8 дрібних бісерин. Далі треба в шаховому порядку повторно протягувати нитку через ці ж бісеріни і нанизувати нові: протягніть нитку в 5-ю — нанизуйте 9-ю, просмикніть в 3-ю — нанизуйте 10-ю, просмикніть в 1-ю — нанизуйте 11-ю і 12-ю, і далі повертайте назад, продовжуйте в тому ж дусі.

Повинна вийти щільна мозаїка у багато рядів. З цього вийде стовбур дерева. Можливо це здасться вам складним. Коли робите дерево сакура з бісеру — схема може виявитися корисною. Але повірте, це не такий вже важкий принцип.

Зробивши стовбур достатньої ширини, починайте робити товсті гілки. Вони робляться аналогічно, але потрібен відступ — одна бісерина в бік від основи.

Прикладіть гілку до стовбура і пришийте. Робіть приховані вузлики, адже негарно вийде, якщо вони будуть видні.

Гілки

Створив товсту основу гілки, переходите до тонких продовженням. Ведіть їх від куточків товстих. На кожну знадобиться всього по одному ряду бісерин. Зшийте ці гілки з основою-кільцем

Важливо: нитку треба пропустити двічі не тільки через товсті гілки, але і через тонкі — це потрібно для міцності.

Повторіть процедуру, зробивши симетрично ще одну товсту гілку боку і третю в середині, також продовживши їх тонкими.

Додаткові гілки

Доповніть широкі гілки довільно, як тільки заманеться, як рука ляже. В реальності ж гілки ростуть хаотично, так що це зробить вашу сакуру природною. Проводите ці гілки до інших, або до кільця-основі. Не забувайте і через них протягувати нитку двічі.

Квіточки

Цей етап — найлегша. У тому числі завдяки радості наближення підсумку і того, що ваше дерево на очах стає красивішим.

Нашивайте квіточки з обох сторін “медалі”. Не тільки тому, що сторони рівноправні, але і тому що тоді сакура буде виглядати глибше і природніше. Якщо є місця дерева, якими ви незадоволені, це хороша можливість сховати їх.

Дерево сакура з бісеру готово! прикрасьте свою кімнату, подаруйте комусь чи носите з собою, на одязі або сумці.

Фото сакури з бісеру