Розарій на дачі своїми руками: розбиваємо грамотно в саду і на ділянці (130 фото)

Інструкція зі створення незвичайного і красивого розарію на дачній ділянці своїми руками. Фото кращих ідей, а також інструкція з описом всіх етапів.

Дача, садово-городній ділянку все частіше перетворюються з місць заготівлі продуктів в місця відпочинку і захоплень. Відповідно, городництво стає захопленням дивиною, а територія перетворюється на клумби квітів і розарії, услаждающие погляд і заспокійливі душевний настрій.

Дивлячись на фото розарію на дачі, створеного умільцями садівниками, не скажеш, що це не картинка з якого-небудь ботанічного саду. І якщо Ви хочете щоб у Вас на дачі була така ж краса, тоді варто ознайомитися з цією статтею.

Вибір місця

Перш ніж приступити до здійснення задуму, пройдіться по своїй дачі і уважно огляньте її куточки. Потім, плануючи як зробити розарій, це дасть можливість співвіднести побачені проекти з можливістю їх реалізації у себе.

Під час виконання робіт з озеленення ділянки, не забудьте про посадку фруктів і ягід, тут можна подивитися кращі сорти малини.

Корисність цієї думки Ви побачите вже при знайомстві з основними типами розаріїв. Кожен з них знайде своє місце в конкретному місці ділянки. Важливо, щоб місце під розарій було сухим і сонячним, кращим грунтом вважається легкий суглинок з кислотністю близькою до нейтральної – 5-7.

Типи розаріїв по компоновці

Читаючи описи типів розаріїв, Ви зможете визначити найбільш підходящий на вашій дачі, внести його в схему і надалі реалізувати.

Романтичний тип

Романтичний тип передбачає висадку витких сортів троянд пастельного кольору. У поєднанні з високорослими рослинами і кучерявими трояндами можна створити казкову атмосферу спокою і затишку. Вдалим вибором місцем для такого квітника буде альтанка.

Ландшафтний розарій-квітник

Для невеликих дач з невеликою територією добре підходить ландшафтний квітник. Він використовує сорти троянд з різними колірними відтінками. Троянди компонуються з іншими видами рослин кольорів: однорічними і багаторічними.

Пейзажний розарій не вимагає спеціальних схем розміщення, він добре виглядає з водоймою.

Регулярний тип розарію

Цей тип розарію є протилежністю ландшафтному. Він більше підходить для великих площ. Клумби в ньому мають правильні геометричні форми, рослини висаджують рядами з однаковими міжряддями, які засівають травою або мостять плиткою.

В залежності від площі регулярний розарій може складатися з декількох клумб. Щоб уникнути несмаку, в кожній клумбі висаджують троянди двох, трьох колірних відтінків.

Мобільний розарій

Мобільний або пересувний розарій цікавий тим, що дозволяє змінювати пейзажний дизайн на території. Для цього типу дизайну невисокі рясно квітучі сорти троянд висаджують у великі горщики, які виставляють уздовж доріжок.

Дуже добре виглядає такий розарій біля входу. Важливо не забувати про регулярній поливанні горщиків. На зиму рослини варто прибрати в опалювальне приміщення.

Розарій-альпінарій

Розарій-альпінарій імітує кам’яну гірку покриту трояндами. Для її створення використовують сланкі швидкорослі сорти троянд. Рослини швидко покривають поверхню, створюючи цвіте і пахне килим з квітів.

У поєднанні з каменем вони створюють відмінний дизайн. Рослини цих троянд невибагливі у догляді і не вимагають до себе особливої уваги.

Розробка схеми розарію

план схемою розарію необхідно детально описати своє майбутнє творіння, це допоможе систематизувати задумки і уникнути помилок. Перш за все, знайдіть фото прототипу розарію найбільш повно схожого з вашими уявленнями.

Випишіть всі сорти рослин, їх розміщення на клумбі, особливості висадки та догляду. Вкажіть, де будуть розміщені високорослі рослини, а де низькорослі, врахуйте їх правильне колірне поєднання.

Необхідно також окреслити територію квітника і описати її облаштування: наявність доріжок, декоративних конструкцій, підсвічування. Оцініть, будуть до місця багаторічні чагарники і композиції з каменів.

Етапи оформлення розарію

Оформлення розарію на дачі складається з ряду важливих етапів: підготовка ґрунту, вибір саджанців, посадка і догляд за рослинами. Краса розарію залежить від правильного виконання кожного з них.

Підготовка грунту

Підготовку грунту для посадки троянд потрібно починати заздалегідь, приблизно за два місяці. Спочатку необхідно перекопати грунт, краще всього з перевалкою землі. Для цього викопують рівчак глибиною в два багнети. Землю кожного з них відкидають на різні сторони канави. Потім в самий низ засипають верхній шар, а наверх – нижній.

Одночасно з перекопування вносять добрива. Перекопування з перевалкою досить трудомістка, тому в більшості випадком садівники роблять неглибокий перекопування, а кущі висаджують в лунки. Цей спосіб легше, але менш ефективний.

Для ділянок з близьким заляганням грунтових вод (1.5 м.) або заболочених необхідно зробити дренаж. Кислі грунти з рн= 5 і менше підлягають вапнуванню. Також може знадобитися поліпшення складу ґрунту. Наприклад, піщаний грунт треба удобрити глиною чи важкий глинистий грунт, навпаки, удобрити піском.

Як вибрати здорові саджанці

Здорові саджанці не повинні мати на стеблах і листках білястого нальоту або чорних плям, їх кора повинна бути зеленою і не зморщеною. Саджанці повинні мати два, три стебла висотою близько двадцяти п’яти до тридцяти сантиметрів.

Рослини троянд з відкритою кореневою системою купуйте безпосередньо перед посадкою, щоб не дати коріння пересохнути. Краще, якщо коріння з грудками землі, так вони довше захищені від пересихання і краще приживаються.

А ще краще купувати саджанці з захищеною кореневою системою, в контейнерах. В цьому випадку можна не поспішати з висадкою, тільки б контейнер був достатнього розміру для росту коренів. Троянди в контейнерах зазвичай продаються квітучими, що виключає помилки при виборі забарвлення кольору і навіть його аромату.

Як правильно висаджувати троянди

Правильна висадка рослин є відповіддю на питання, як оформити розарій на дачі на довгий час. Висадка рослин це те, що робиться раз і на весь час існування розарію. Вона визначає геометричний дизайн розарію, і виправити його ремонтом потім дуже складно.

Відстань між кущами

Після того як ділянка вскопан, необхідно через місяць викопати лунки. Лунки повинні бути не дуже великими, глибиною і шириною 40 см. Якщо грунт дуже щільний, можна лунку поглибити ще на 15 см, підсипавши при посадці удобреному землі.

Відстань між лунками залежить від типу троянд. Для мініатюрних троянд воно становить 30 см, троянд патіо – 50 см, чайних троянд – від 50 до 100 см, в’юнких – 2-3 м. Для ґрунтопокривних троянд ця відстань може становити близько двох метрів.

Розмір саджанців зовсім не визначає густоту посадки. Надмірне загущення призводить до затінення і недоліку світла для троянд, изреженная посадка сприяє розвитку бур’янів.

Висадка кущів в лунки

Не представляє складності висадка кущів з захищеною кореневою системою. Для цього достатньо витягти рослину з горщика і помістити його в лунку, трохи присипавши землею. На рослинах з відкритою системою перед посадкою подрежьте (освіжіть) коріння, так вони швидше приживаються.

На дно лунки насипте горбок землі до рівня коренів. Тримайте стебло вертикально над лункою, одночасно присипаючи землею і притаптывая. Сформуйте над скинутим кущиком горбок. Незалежно від способу висадки, полийте рослини. Після поливу підсипте всі рослини землею.

Догляд за розарієм

Неодмінними заходами по догляду за розарієм є полив, обрізка і захист рослин від хвороб. При поливі слід дотримуватися помірності. Троянди не люблять переувлажненную грунт. До того ж, перезволоження сприяє розвитку хвороб. При иссушении відбувається скидання бутонів, і зниження приросту пагонів.

Полив рослин можна поєднувати з мінеральною підгодівлею. На молодому розарії знаходять собі місце бур’яни, тому необхідно частіше робити прополку. Рослини троянд після щеплення із сплячих бруньок пускають дикі пагони, які необхідно регулярно обрізати.

Під в’юнкі сорти троянд необхідно встановлювати підпірні конструкції. На зиму не забувайте вкривати троянди від морозів сухими листям, землею і звичайно снігом.

Якщо нам доводиться бачити красиві розарії, то, безсумнівно, вони вирощені такими завдяки ретельному виконанню заходів, про яких ми тут написали.

Фото розарію на дачі своїми руками