Роза в техніці орігамі своїми руками поетапно: покрокова інструкція складання квітки в техніці орігамі

Майстер-клас для початківців по складанню красивого квітки в техніці орігамі своїми руками. Великий вибір ідей, фото, схеми, шаблон.

Одним з найпопулярніших хобі сучасних людей є орігамі. Цей вид мистецтва прийшов до нас з країни висхідного сонця. Японці вже давно навчилися складати фігурки з паперу без допомоги клею або скотча. І вони використовують дані фігури в якості амулетів.

Іноземці ж просто коротають час так, складаючи різні незвичайні фігурки, використовуючи кольорову або білу папір. Новачкам краще в даному випадку спершу звернути свою увагу на більш прості схеми. Наприклад, можна спробувати скласти квітку, як на фото орігамі троянд.

Вибір паперу для орігамі

Перш ніж приступити до складання фігурок, слід визначитися з тим, яку саме папір краще використовувати. Важливо запам’ятати основні правила:

 • не використовуйте занадто цупкий папір – складати її в рази складніше, щільність вироби виходить занадто великий, тому вона виглядає не реалістично;
 • не робіть зайвих згинів – намагайтеся відразу правильно згинати всі кути, оскільки це допоможе зберегти симетрію і зробити зовнішній вигляд фігури більш презентабельним;
 • прикрашати слід вже готову фігурку – подібне допоможе уникнути небажаних помилок.

Можна використовувати як звичайну білу папір, так і кольорову. В такому випадку можна відмовитися від необхідності самостійно прикрашати модель.

Схеми орігамі: яку вибрати?

Визначившись з тим, який папір буде використана для поробки, необхідно приступати до вибору схеми. Існує кілька різних способів скласти троянду в техніці орігамі. Звичайно, особливо красиво виглядають ті фігури, які були виконані в більш складній техніці, з використанням декількох прийомів складання паперу.

Однак, новачкам слід утриматися від подібних експериментів. Оскільки висока ймовірність того, що їм не вдасться добитися позитивного результату. Починати завжди краще з найпростішої схеми, поступово збільшуючи рівень складності.

Фактурна папір для орігамі

Вище згадувалося про те, що для орігамі можна використовувати білий і кольоровий папір. Але сучасні умільці знайшли застосування і іншого типу паперу. Фактурні листи, які отримали свою назву із-за незвичайної структури, ідеально підійдуть для орігамі.

Завдяки їх використанню можна домогтися того, що вироби будуть виглядати максимально природно. Особливо, якщо для їх виготовлення була використана складна схема. Тоді квіти вийдуть не тільки красивими, але і схожими на справжні. Проста троянда для початківців покроково теж може бути складена з цього паперу.

3D орігамі для початківців

Освоїти техніку 3D моделювання не так складно, як вважають деякі. Оскільки в дійсності вона підходить навіть новачкам. Деяким з них вона навіть може здатися занадто простою. Подібне можна пояснити тим, що і для неї були придумані найпростіші схеми.

Головною перевагою цієї техніки є те, що вона допомагає створити модель, яка зовні дуже нагадує оригінал. Це вкрай важливо, якщо людина поставила перед собою мету зробити з троянд орігамі букет і планує подати його в якості подарунка. В такому випадку дійсно краще віддати перевагу цієї технології.

Модульні троянди для досвідчених майстрів

Модульне орігамі – це тренд останніх років. Саме в такій технології воліють працювати справжні майстри. Оскільки результат здатний перевершити всі очікування і здивувати багатьох. Інструкція як зробити троянду орігамі своїми руками в даному випадку досить проста.

Для того щоб зібрати троянду за такою схемою, доведеться підготувати заздалегідь модулі. Їх кількість безпосередньо залежить від того, наскільки об’ємним повинно вийти виріб. Чим об’ємніше троянда, тим більше буде потрібно модулів. Їх розмір можна самостійно вибрати, виходячи з власних уподобань.

Реалістична модель троянди

Щоб фігурка вийшла дуже реалістичною, необхідно не тільки правильно вибрати схему, але і матеріал для її виготовлення. Адже важлива не тільки колірна гама, але і фактура паперу. Можна навіть скористатися гофрованої папером.

Але не слід забувати про те, що робота з таким матеріалом є специфічною. Можуть знадобитися певні навички. Тому слід адекватно оцінювати власні можливості.

Проста схема: спіральна троянда

В цій техніці можуть працювати навіть діти. Адже їм необхідно всього лише намалювати спіраль на листку паперу, а потім вирізати її і скрутити. Примітно, що тут важливо не намагатися зробити спіраль рівною.

Будь-які нерівності в даному випадку зіграють на руку майстра. Тоді пелюстки вийдуть більш об’ємними. Скручувати спіраль зручніше за допомогою зубочистки.

Цукерки всередині троянди

Цей варіант ідеально підійде для подарунка. Адже будь-якій дівчині буде приємно отримати в подарунок букет і солодощі. Для того щоб зробити такий подарунок, знадобиться лише:

 • нарізати багато пелюсток однакової форми з гофрованого паперу;
 • зібрати троянду, попередньо загнувши кілька пелюсток;
 • помістити всередину троянди невелику цукерку і акуратно закрити бутон, щоб її не було видно.

З таких троянд можна скласти цілу композицію. Чим більше буде троянд в ній, тим цікавіше можна її презентувати. Наприклад, можна помістити в декоративний букет коробок.

Троянда для декору

Види та ідеї троянд орігамі вельми різноманітні. Але троянди, які використовуються для декору, є найпопулярнішими. На складання цієї троянди піде зовсім мало часу.

Саме з цієї причини дана модель більше підходить для декору. Адже для прикраси потрібно багато заготовок, і краще, щоб їх можна було робити досить швидко.

 1. Папір складаємо в об’ємний трикутник, який є стандартною заготівлею для будь-якого орігамі.
 2. Піднімаємо нижні кути вгору і після цього опускаємо, але тільки їх вершини.
 3. Кожну вершину розгортаємо, щоб вийшов невеликий квадрат. Проробляємо цю операцію ще раз, але вже з іншого боку.
 4. Вершину маленького будиночка слід опустити вниз і розгорнути багатошарову частину, щоб вийшов квадрат.
 5. Обидва трикутника, які утворилися, слід підняти перпендикулярно.

Тепер залишилося лише закрутити троянду і можна приступати до підготовки наступного фігурки.

Велика троянда з паперових пелюсток

Ця технологія підійде для створення великих квітів. Необхідно заздалегідь нарізати як можна більше заготовок-восьмикутників. У заготовок має бути посередині вигин і загорнуті краю. Це допоможе зробити саморобку більш реалістичною. Для того щоб загнути краю, можна використовувати звичайну зубочистку.

Фактурна серединка для троянди

Намагаючись домогтися максимальної подібності з цієї трояндою, майстри вирішили використовувати спеціальну серединку. Зробити її простіше простого. Необхідно просто взяти довгу смужку паперу і розрізати її, щоб вийшла бахрома. Скрутивши отриману бахрому в трубочку, залишається лише вставити її в центр квітки.

Об’ємний квітка з гофрованого паперу

Особливість роботи з гофрованої папером полягає в необхідності її розтягувати. Це допомагає домогтися максимальної подібності зі справжніми кольорами.

Але важливо розуміти, що домогтися необхідної щільності бутона можна лише за умови використання великої кількості пелюсток. Тому слід заздалегідь підготувати їх.

Троянда з декількох шарів паперу

Багатошаровий квітка досить просто зробити. Але працювати доведеться не із заготовками у вигляді пелюсток. В даному випадку необхідно використовувати цілі шари. Слід вирізати з паперу кілька квіток, поступово зменшуючи розмір заготовок. І після цього залишається лише закрутити пелюстки і зібрати композицію.

Кріплення для троянди

Незалежно від того, які схеми для складання троянд були використані, важливо запам’ятати одну деталь. Недостатньо просто красиво скласти троянду, необхідно також подбати про те, щоб квітка був надійно закріплений. Тоді його можна буде використовувати для формування букета або будь-який інший декорирующей композиції.

Кріплення, тобто стебло, можна зробити зі звичайної тонкої палички, зубочистки або дроту. Звичайно, ці матеріали слід задекорувати з допомогою кольорового паперу. Так само допустимо і просто пофарбувати стебло, щоб він був схожий на справжній.

Домашні вироби: ідеї застосування

Коли техніка вже повністю освоєна, можна задуматися про те, щоб знайти застосування для всіх виробів. Оскільки необхідно як їх використовувати, щоб праця не пропала даремно. Але часом визначитися з тим, як саме їх використовувати, непросто.

Існує маса варіантів. Але оскільки мова йде про троянди, виконаних в техніці орігамі, найпростіший спосіб знайти їм застосування – це зібрати букет. Він може стати прикрасою інтер’єру і відмінним сувеніром для друзів або близьких.

Фото троянди в техніці орігамі