Ромашка з бісеру: ТОП-150 фото кращих ідей і новинок

Покрокова інструкція з фото і описом всіх етапів створення вироби ромашка з бісеру. Ексклюзивні ідеї від майстринь з багаторічним досвідом.

Бисеропление – це один із способів власними руками зробити саморобку, яка прикрасить інтер’єр, стане відмінним подарунком і допоможе розвинути дрібну моторику.

Багато діти активно починають займатися бисероплением і отримують від цього справжнє задоволення, вдосконалюючи свою майстерність. І деякі з них дивляться майстер-клас, щоб якось спростити собі завдання і освоїти нову техніку.

Що таке бісероплетіння?

В останні роки цей вид рукоділля отримав широке поширення. Сьогодні їм захоплюються багато дорослі і діти. Оскільки завдяки цьому з’являється можливість зробити якісь цікаві вироби власними руками і використовувати їх надалі.

Бісероплетіння являє собою унікальну технологію плетіння, яка передбачає використання певного матеріалу – бісеру. Так прийнято називати відносно невеликі намистини з скла, пластику та інших матеріалів, які були просвердлити наскрізь.

Історія бісероплетіння

Бісер вперше почали використовувати більше 3 000 років тому. Першими його гідності оцінили єгиптяни, які використовували бісер в якості прикраси для одягу. Але бісер єгиптяни використовували не тільки для вишивки. З нього робили прикраси: намиста, браслети, сережки.

Згодом бісер був завезений і на територію Сирії, а потім Римської імперії. Значно пізніше китайці винайшли унікальний пристрій, який підраховували кількість намистин на дроті. Так були винайдені рахунки.

Кочові племена носили одяг, яку розшивали бісером, тому дівчата з раннього дитинства вчилися працювати з цим матеріалом, освоюючи різні техніки. На початку 18 століття в Європі теж почали активно використовувати бісер, з’явилися заводи, що займалися його створенням.

Вироби з бісеру: що сплести?

Саме таке питання ставлять собі всі майстри, які тільки починають свій захоплюючий шлях, освоюючи технологію плетіння бісером. Оскільки спочатку дійсно складно визначитися з тим, яку фігуру вийде сплести, а яку – ні.

Звичайно, починати слід з більш простих схем. Власне, ця порада актуальна по відношенню до будь-якого хобі. Ніколи не можна забігати наперед і намагатися освоїти складну техніку.

Але основною перевагою бісероплетіння є те, що складні схеми в ньому практично відсутні. Тому майстер може почати освоювати технологію, моделюючи ті фігури, які більше подобаються.

Найчастіше новачки намагаються освоїти схеми, з допомогою яких можна зробити фігури квітів з бісеру. Ромашка з бісеру своїми руками стане відмінним подарунком і точно здивує людини, якому буде вручено в якості презенту.

Країни-виробники: як вибрати бісер?

На сьогоднішній день виробництвом бісеру займаються Чехія, Японія, Китай, Індія і Тайвань. Найчастіше у магазинах рукоділля продають саме чеський бісер.

Коштує він трохи дешевше, але при цьому має відмінну якість. Але в даному випадку слід орієнтуватися не на вартість матеріалу. Адже вона буде майже однаковою.

Головна відмінність полягає в тому, що бісер від різних виробників має певну форму. Отже, якщо для роботи потрібен круглий бісер, то слід купувати матеріал з Чехії.

Власне, в самому початку майстрам рекомендується працювати саме з круглим бісером, щоб спростити собі завдання. Адже плетіння з бісеру ромашки має на увазі використання саме такого бісеру.

Колірна палітра бісеру

Мабуть, найголовнішою перевагою цього матеріалу є різноманітна колірна гамма. Тому людям, які планують освоїти даний хобі, не варто турбуватися про підборі відповідної колірної палітри.

Відвідавши магазин рукоділля можна вибрати бісер будь-якого кольору. Є навіть бусинки, які фарбують незвичайним способом. Їх фарбують в техніці омбре. Якщо знадобиться прозорий бісер, його теж можна буде придбати. Тому самостійно фарбувати частини деталі точно не доведеться.

Додаткові матеріали для роботи

Визначившись з тим, з якою схемою доведеться працювати, і придбавши бісер, слід подбати і про наявність додаткових матеріалів, які точно знадобляться:

 • дріт – можна купити спеціальну дріт, призначену для рукоділля;
 • стрічка для флористики – цей матеріал знадобиться для плетіння квітів;
 • нитка для вишивання – може знадобитися у разі, якщо майстер планує скласти композицію з квітів;
 • кусачки – ними зручніше перекушувати дріт.

Початок роботи: формування пелюсток

Вирішивши сплести ромашку, слід спершу підготувати для роботи заготовки. Мова йде про пелюстках, схема плетіння яких проста:

 1. Відступивши від краю дроту 5 див.
 2. Наберіть бісер на дріт (наприклад, 34 намистини).
 3. Складіть дріт навпіл, щоб вийшла петля.
 4. Зафіксуйте дріт зручним способом. Простіше всього це зробити, скрутивши її.
 5. Наберіть ще 16 або 17 намистин на дріт праворуч і помістіть її відрізок посеред петлі.
 6. Оберніть дріт навколо петлі, щоб її зафіксувати.
 7. Наберіть ще раз намистини і опустіть посередині петлі, зафіксувавши підставу.

Перший пелюстка готовий. Всі наступні пелюстки слід набирати, трохи відступаючи від попереднього.

Рекомендується зробити не менше 12 таких заготовок. Пам’ятайте, що вони повинні перебувати один від одного на однаковій відстані. Тоді вишивка бісером ромашки стане більш гарною.

Серцевина для ромашки

Її слід плести окремо. Багато новачків помилково вважають, що вона повинна бути одним цілим з пелюстками. Однак, це не так. Її просто вплітають в готове виріб:

 1. Візьміть дріт довжиною не менше 15 див. Вона послужить віссю.
 2. На вісь наберіть 3 намистини жовтого кольору.
 3. Обмотайте підстава намистин дротом кілька разів.
 4. На отриману вісь наберіть 6 намистин і зробіть половину дуги, обмотавши дріт навколо.
 5. Ще раз наберіть така ж кількість намистин і обмотайте дріт навколо осі.
 6. Зігніть заготовку, яка вийшла, щоб вона набула форми конуса.
 7. Таким чином наберіть не менше 5 рядів і зафіксуйте їх.

Ніжки осі необхідно скрутити, щоб утворилася одна товста основа.

Чашолистки: техніка плетіння

Тепер зрозуміло, як зробити ромашку з бісеру, і необхідно розглянути варіант плетіння чашолистків. Без цього елемента ромашка з бісеру не буде виглядати гармонійно. Більш того, квітка і зовсім не буде схожий на ромашку.

Тому обов’язково необхідно сплести чашолистки:

 • набираємо на дріт бісер зеленого кольору;
 • зліва відступаємо від краю дроту 5 см;
 • починаємо формувати петлі;
 • між петлями слід залишити вільний простір (кілька міліметрів);
 • набравши не менше 12 петель, необхідно закрити коло і скрутити дві частини дроту в одну.

Після того, як петлі будуть загнуті, зовні по формі вони будуть нагадувати чашечки.

Листя на стеблі

Щоб складена з ромашок композиція виглядала не тільки гармонійно і красиво, необхідно підготувати кілька листочків. Подібне додасть виробу схожість зі справжніми квітами:

 1. Візьміть дріт довжиною 15 див.
 2. Наберіть на неї 20-25 намистин і додайте їх по центру.
 3. На дріт для низькі наберіть побільше бісеру зеленого кольору.
 4. Ліве закінчення низькі обмотайте навколо осі.
 5. Праве закінчення слід зігнути, щоб вийшла половина дуги.
 6. Закріпіть дріт на вершині осі, потім спустіть її вниз і зробіть ще одну дужку.
 7. Ліворуч і праворуч робимо ще дві петлі.
 8. Додавши до цих петель ще дві, зафіксуйте кінець дроту для низькі по колу осі.

Щоб заготовка була міцною і виглядала красиво, слід скористатися ниткою для прошивання петельок. Вона повинна бути того ж кольору, що і бісер. Слід прошивати петлі впоперек аркуша. Тепер зрозуміло, як плести ромашки з бісеру, але потрібно розібратися з тим, як зібрати квітка.

Збираємо ромашку правильно

Коли всі деталі квітки будуть готові, можна приступати до його складання. І робити це потрібно правильно. Тільки в такому випадку вдасться уникнути зайвих скруток, які сильно псують зовнішній вигляд вироби:

 1. Підготуйте невеликий шматок дроту.
 2. Зафіксуйте серцевину з допомогою флористичної стрічки поверх стебла.
 3. Коло з пелюсток проробляємо догори серцевини.
 4. Закріпіть коло на стеблі і аналогічним способом зафіксуйте чашечку.
 5. Обмотайте стебло і посередині зафіксуйте листочки.
 6. Зафіксуйте стрічку і основи вироби.

Зверніть увагу, що більш гарним вийде квітка, якщо його листя будуть закріплені на стеблі на різній висоті.

Аналог серцевини з бісеру

Квітка, зроблений за технологією, описаною вище, звичайно, буде виглядати красиво. Але можна підключити свою фантазію і зробити його більш незвичайним.

Якщо вдома є камені, які ніяк не використовуються, то можна з їх допомогою зробити серцевину. Але щоб вона виглядала красиво, необхідно обплести її бісером. Тоді і закріпити основу буде простіше.

Форма пелюсток ромашки

Вище був описаний стандартний спосіб плетіння пелюсток. Але є кілька можливих варіантів плетіння. Адже пелюстки можуть мати різну форму. Можна зробити їх у формі порожній петлі. Також допустимо зробити одинарний ряд намистин або рядки, які будуть щільно прилягати один до одного.

Серветки «Ромашка» з бісеру

Засвоївши техніку плетіння ромашки, можна навіть самостійно зробити декоративні серветки. Брошка-ромашка з бісеру теж стане відмінним варіантом.

Але на її виготовлення можна піти більше часу. Тому частіше все-таки виготовляють саме серветки. Вони будуть виглядати дуже незвично навіть на святковому столі і послужать відмінною прикрасою. Такі серветки можна використовувати в якості сувеніра.

Зробити їх зможе кожен. Адже їх плетуть за тією ж схемою, що і звичайні квіти. Різниця полягає в тому, що тут не використовується стебло. Також немає ніякого сенсу у використанні додаткових елементів. Наприклад, чашолистків і листя на стеблі.

Об’ємні листівки з квітами з бісеру

Мабуть, це найкращий спосіб презентувати свою саморобку. Адже звичайні листівки, які просто вирізають з картону, вже стали буденністю.

І тому кожна майстриня намагається знайти спосіб якось змінити техніку їх виготовлення, щоб здивувати друзів, яким вони будуть презентовані. І найпростіше це зробити, помістивши всередину такої картинки ромашку з бісеру.

Фото ромашки з бісеру