Робимо вироби з макаронів поетапно: майстер-клас для дітей по створенню виробів своїми руками

Докладний огляд всіх етапів створення виробів з макаронів своїми руками. Огляд незвичайних ідей від майстринь, багато фото готових робіт, а також рекомендації.

Діти завжди хочуть багато уваги до себе. Але що робити, якщо потрібно ще й приготувати для них поїсти, і забратися в будинку? А вони не чекатимуть, поки їх батьки закінчать справи, і, нарешті, звернуть на них увагу. Всі знають рішення даної проблеми – потрібно відволікти дитину якними-небудь справами. Але чим можна відволікти дитину так, щоб він був під наглядом батьків?

найдієвіший варіант – вироби з макаронів своїми руками. У даному разі дитина під наглядом і йому цікаво. Ця гра захоплює не тільки дітей, але і дорослих.

Перевага виробів з макаронів

Перше з переваг – різна форма у макаронів. Наприклад, ріжки, спіралі, спагеті, пір’я, метелики та інші. Вони всі мають певний вигляд. За рахунок того, що різноманітна форма у макаронів, дитина починає підбирати найбільш підходящий для його підробки виріб. Завдяки цьому, діти вчаться розрізняти форми і фантазувати.

Якщо дитина захоче зробити будиночок, то йому потрібні великі і товстенькі макарони, а для віконець тоненькі. А віконце на даху можна зробити круглим. Головне – проявити фантазію.

Наступна перевага – безпека. Діти часто намагаються погризти. Якщо вони будуть гризти макарони і потім проковтнуть, то з дитиною нічого не трапиться, порівняно з якими-небудь твердими деталями, після яких можна випадково вдавитися.

Розвиток дрібної моторики теж є перевагою виробів з макаронів. Діти перебирають дрібні деталі, клеять в потрібне місце їх творчого виробу. Для дитини від року до трьох років дуже корисний сам процес. Він допомагає утримувати увагу на одній справі, розвивати пам’ять, зміцнювати нервову системи і сприяє сприйняттю навколишнього світу. А також сприяє розвитку розмовної мови.

Сама ідея робити поробки з макаронів для дітей нова, поки ще трохи рідкісна і цікава. Тому ці переваги доводять, що використовувати ідею в практиці буде цікаво.

Підготовка інструментів для творчого процесу

Для початку потрібен інструмент, з допомогою якого будуть склеюватися макарони. Варіантів може бути декілька, в залежності від складності виробу:

 1. Клей ПВА – практично найбезпечніший інструмент для склеювання деталей. Ним може користуватися дитина самостійно. Але клей не дуже міцний і підходить для фіксації на картон або іншу основу.
 2. Клейстер – це клей, який складається з крохмалю і борошна. Він безпечний, можна їм клеїти великі фігури, але довго засихає. З-за цього діти почнуть нудьгувати, і їм набридне весь процес.
 3. Пластилін – улюблений дитячий інструмент. Їм теж можна з’єднувати деталі виробу. Для самих маленьких дітей можна використовувати їстівний пластилін, який ніяк їм не зашкодить.
 4. Двосторонній скотч. Якщо під рукою нічого немає, то можна прикріпити одну сторону скотча до основи, на іншу викладати деталі вироби. Але далі фундаменту вироби справа не піде.
 5. Клейовий пістолет – стрижень з клеєм вставляється в пістолет і нагрівається. Їм зручно склеювати деталі, і вони будуть міцно триматися у виробі. Таким інструментом можуть користуватися діти з чотирьох років, але під наглядом батьків.
 6. Суперклей – допоможе склеїти найбільш складний деталі, де не витримує клей з клейового пістолета. Але це не рекомендований для використання в цілях створення виробів клей.

Ніж склеювати вироби, відомо. Але ось як пофарбувати макарони для виробів? Дітям буде не цікаво використовувати звичайні білі макарони. На це запитання є два варіанти відповіді.

 • Пофарбувати кожну макаронину вручну пензлем. Це буде довго, але якщо потрібно мало деталей і різного кольору, то такий варіант підійде.
 • Пофарбувати разом багато макаронів одним кольором. В целофановий пакет потрібно викласти макарони і залити рідким харчовим барвником потрібного Вам кольору. Далі зав’язати і покрутити пакет, щоб всі макарони забарвилися. Потім дати висохнути виробів, і можна приступати до творчості.

Починаємо творити

Краще починати з простого для дітей віком від 2 до 6 років. Але для виробів знадобиться ще і додатковий матеріал, наприклад, картон, кольоровий папір, дріт, прикраси можливо, і інші речі, в залежності від передбачуваного вироби.

Можна зробити равлика з пластиліну. Тут знадобиться дріт, пластилін і макаронина у формі, яку можна побачити на фото. Також можна підібрати й інші макарони, якщо проявити фантазію.

Всі діти люблять ліпити тісто і намагатися зробити якусь фігурку з нього. Так от, можна використовувати листкове тісто, яке допоможе на твердому папері зафіксувати спагетті, щоб вийшов ось такий кошеня. Після випікання вироби, її можна розфарбувати.

Морські жителі

Можна зробити рибок. Для цього необхідний картон різних кольорів і ножиці, щоб вирізати саму рибку. Якщо просто клеїти на картон, без вирізаних деталей, тоді краще заздалегідь намалювати контур, а по ньому вже клеїти самі макарони.

Рослини

Можна розповідати дітям про рослини, як вони ростуть і як виглядають.

Для рослин звичайно знадобиться зелені листочки, які можна зробити з пластиліну, паперу, картону або листкового тіста, а потім пофарбувати. Можна зробити квіточки в горщику, вазі або на галявині, і все це зробити на картоні.

Якщо є можливість купити маленькі горщики, то в них можна посадити штучні квіточки з макаронів.

Щоб діти розвивали дрібну моторику, є вироби з крупи і макаронів. І виглядає дуже красиво, і допомагає дитині розвиватися.

Тварини

Найбільш легкі – їжачки. Батькам легко буде зробити форму їжачка з тканини і всередину покласти що-небудь, щоб тримало форму. А з макаронів можна зробити і носик, і оченята. А найголовніше – голки. Або на зубочистки надіти макарони і зверху на зубочистку що-небудь надіти, щоб не дряпало. Але в даному випадку з зовсім маленькими дітьми такі вироби робити небажано. Або можна макарони закріпити шпилькою з круглим кінцем.

Так само, їжачка можна зробити і з пластиліну.

Маленьких дітей порадує змійка, яку можна помацати. Всередину змійки засунути дріт, щоб вона не втрачала свою форму.

На картоні зробити царя звірів – лева. Намалювати контур і наклеїти по контуру макарони, не забувши вушка. Як видно, лев може бути з різних макаронних виробів. Так що можна включити фантазію.

Всі дівчатка люблять метеликів, тому їх теж краще не обходити стороною. Адже на одну метелика витрачається всього одна макаронина, а решту можна домалювати.

Милі, пухнасті тварини – баранці. Їх дуже легко зробити, але потрібно спочатку намалювати контур, а потім необхідно запастися терпінням на приклеювання дрібних деталей макаронів.

І останнє тварина – півник. Він більш складний, але разом з батьками можна впоратися. Сам півник досить цікавий виходить.

Транспорт

Поїзд, який буде прикрасою. Кріпити всі деталі краще гарячим клеєм. Довше протримається.

Машини, поїзди, літаки. Всього вистачає на наступній аплікації. Звичайно, праць вона вимагатиме багато, але зате яке різноманітність.

Можна будь-які засоби пересування зробити з макаронів, які тільки можна побажати.

Сонце, небо, веселка

Є забавні сонечка, які завжди піднімуть настрій не тільки дитині, а й батькам. Також і прості, їх можна приклеїти, прямо, на листівки. Тоді самі листівки вийдуть оригінальними і милими.

Веселка завжди всіх радує, це не таке часте явище, тому вдома треба поселити веселку, щоб радіти їй кожен день. Але, звичайно, для веселки потрібно макарони семи різних кольорів.

Сніжинки

Краще робити такі сніжинки, які потім можна повісити на ялинку. В цьому плюс, що іграшок на новий рік стане більше. Щоб повісити сніжинку, потрібно до неї прикріпити стрічки відповідного кольору.

Сніжинку можна зробити різних кольорів, але найбільш пріоритетні кольори: золотий, білий і сріблястий.

Здається, що деякі вироби дуже складно зробити, але насправді, якщо розглянути ближче, то досить прості. А гості зовсім не можуть зрозуміти, що зроблені ці сніжинки із звичайних макаронів.

Ялинки

Вони досить прості, але вимагають терпіння і ретельності, а також часу на виріб. Ялинки можна відразу прикрасити гірляндами з макаронів. Ще потрібні будуть додаткові матеріали, наприклад, підставка і довга серцевина вироби.

Янголята

На різдво в більшості будинків вішають янголят. Так як саме вони сповістили пастухів, що народився Ісус. Ангели несуть в будинок тепло, радість та затишок.

Милий їжачок

Він уже був у прикладах виробів з макаронів вище. Такого їжачка зможуть зробити діти від 3 років. Але допомога батьків все ж буде необхідна. Тому треба сідати всією сім’єю і робити такого чудового їжачка.

Треба підготувати:

 • Солоне тісто.
 • Клей ПВА, якщо немає, то можна і клейовим пістолетом.
 • Різні види макаронів: черепашка для носика, маленькі зірочки і спіраль.
 • Ще потрібні будуть намистинки, щоб прикрасити голки і очі.
 • Фарби.
 • Бантик.

Як робити:

 1. Приготувати тісто. Для цього знадобиться 2 ст. борошна, 1 ст. солі і 250 мл води.
 2. Зробити їжачка з тіста. Потрібно приблизно виділити мордочку, а вся інша частина буде для спіральок.
 3. Мордочка. Її все потрібно обмазати клеєм і приклеювати до неї маленькі зірочки. Не повинно бути пробілів. Далі потрібно розфарбувати всі срібним кольором.
 4. Інша частина виробу. При кріпленні до виробу потрібно помазати кожну макаронину клеєм і, як на картинці, вставляти спіральки.
 5. Прикрашаємо їжачка. На носик приклеїти мушлю, очі зробити з бусинок і маленький бантик перед голками. Звичайно, потрібно не забути приклеїти намистинки на голки їжачка. І тепер виріб готова.

Новорічне кулька

Новорічна кулька з макаронів буде коштувати набагато дешевше, ніж купити такий же красивий в магазині. Він може бути будь-яким, в залежності від фантазії творця. Нижче буде описано як зробити саморобку з макаронів покроково.

Треба підготувати:

 • Звичайну повітряну кульку або яка-небудь заготівля, така є в спеціальних магазинах для рукоділля.
 • Макарони різних видів.
 • Клей.
 • Фарби.

Як робити:

 1. Якщо є заготівля, то для початку потрібно зробити петельку, щоб повісити іграшку на ялинку. Далі на виріб можна просто наклеїти макарони і розфарбувати всі.
 2. Виріб з допомогою надувної кульки. Для початку його потрібно надути і не забути зав’язати. Далі клеєм склеювати макарони навколо кульки, але при цьому не можна клеїти на гумову поверхню.
 3. Для даного виробу найбільш краще використовувати дрібні макарони, щоб вийшла форма кулі.
 4. Як всі деталі будуть з’єднані, потрібно голочкою акуратно лопнути кульку і обережно витягти його
 5. Тепер залишилося тільки приклеїти до кульки ниточку або стрічку та пофарбувати. Новорічна кулька готовий.

Метелик

Треба підготувати:

 • Клей.
 • Макарони: 1 спіралька або пір’я і 4 черепашки.
 • Фарби.

Як робити:

 1. Для початку потрібно пофарбувати макарони в потрібний колір і висушити. Краще витрачати більше фарби, щоб колір вийшов насиченим. Можна намалювати цікаві малюнки на деталях виробу, але щоб відповідало метелику.
 2. Тепер потрібно склеїти всі деталі вироби, щоб вийшла метелик. Вусики можна зробити з яких-небудь паличок.
 3. Тепер виріб готова.

Приємного проведення часу!

Фото виробів з макаронів