Пенал своїми руками: легкий майстер-клас, фото, покрокова інструкція, схеми

Майстер-клас з описом як зробити красивий і оригінальний пенал своїми руками. Подивіться фото готових варіантів дизайну, а також рекомендації.

Пенал є одним з найбільш необхідних канцелярських предметів. Він допоможе систематизувати всі ручки, олівці, фломастери, гумки, лінійки, що дозволить швидко знайти необхідну річ. Описуваний чохол для шкільного приладдя, зроблений мамами або бабусями буде зігрівати дитину турботою і подарує теплі відчуття і спогади.

Пенал на основі застібок

Існує безліч варіантів створення пеналів вручну. Зараз ми розглянемо один з них. Його техніка виконання дуже проста. Кожен учень може самостійно виконати дане виріб. В результаті можуть вийти гарні пенали ручної роботи.

Послідовні кроки в реалізації пенала з блискавок

Для початку необхідно приготувати різні за кольором блискавки. Кількість приблизно зупиняється на десятці. Блискавки повинні бути однакові за розміром. Потім за допомогою швейної машинки або вручну з’єднайте паралельно один одному боку застібок. Шви необхідно розташовувати з виворітного боку.

Крім країв зшиваються і нижні сторони застібок. Складіть пенал у властиву для нього форму. Застебніть застібку і прикрасьте за бажанням пенал. На цьому виготовлення нашого виробу закінчується.

Пенал на основі тканини

Актуальність даного виробу проявляється в тому, що тканина може бути обрана за вашим смаком. Клаптики ваш улюблений одягу можуть зіграти 2 функцію.

При роботі будуть потрібні наступні матеріали:

  • тканина будь-якого кольору;
  • поліестеровий матеріал з целюлозних волокон;
  • застібка приблизно 3 дециметри;
  • всілякі інструменти, які необхідні при шитті, в них входять голки, подушечка, ножиці, нитки різного кольору;
  • головний інструмент — швейна машинка.

Послідовність при виконанні тканого пенала

Перед початком роботи необхідно приготувати викрійки: міцною надійною тканини і менш міцною, флізеліновую тканина. Всі описувані заготовки повинні бути однакового розміру. Наступним є підготовка стрічки для бічних підстав. Перед тим як зшивати деталі їх потрібно добре пропрасувати за допомогою праски.

Після цього з’єднайте один з одним 2 викрійки не міцної тканини і зшийте. Місце скріплення добре пропрасуйте праскою для створення гладкості. За допомогою шпильок зафіксуйте готову застібку до міцної тканини. Потім прикладіть блискавку зафіксовану за допомогою шпильок з товстою тканиною до шву. Використовуючи ножиці розріжте частини тонкої тканини. Скріпіть товсту тканину і застібку на бічній стороні тонкої тканини.

До основи пенала пришийте 2 бічні сторони. Після цього виворітну сторону вогне всередину нашого виробу. Далі пропрасуйте праскою заготовку так, щоб виконаний шов розташовувався в середині.

Допоміжну частину з товстої тканини помістіть у межах пенала розташовуючи її з боків. Пришити в поперечному напрямку до головної деталі. Через отримані отвори виверніть заготівлю, щоб основний малюнок тканини був зовні. На цьому процес даного виробу завершений.

Актуальність виготовлення пеналів своїми руками

У наш час важливо привчати підростаюче покоління до творчості і процесу виготовлення різних виробів, які потім можуть послужити важливу функцію в нашому повсякденному житті. Існують різні варіанти того, з чого можна зробити пенал своїми руками.

Пенал є необхідною частиною в арсеналі шкільних аксесуарів і предметів канцелярії. Грунтуючись на техніку виконання того чи іншого пенала можна виконати дане виріб вручну. Діти будуть відчувати турботу близьких, якщо цей виріб було виконано, наприклад, його батьками або бабусями, або тітками.

Замість того, щоб викидати яку — небудь річ, будь то пластикова пляшка або частини тканини, які колись були вашої улюбленої одягом, можна дати їм нове життя і зробити необхідне виріб вручну. Процес виготовлення допоможе розвинути дрібну моторику рук і ваші творчі здібності.

Футляр з пластикових пляшок

Як відомо, пластик є мізерними матеріалом. Він є шкідливим для природи. Це засновано на тому, що він протягом тривалого часу піддається розкладанню. Часовий проміжок його природного гниття становить близько 1000 років.

Виготовленням пенала з пластикових пляшок, можна внести посильну лепту у підтримку екології. Футляр не містить в собі складних етапів.

Етапи виконання пластикового пенала

Техніка виконання такого виробу дуже проста. А для цього всього лише потрібно взяти два однакових за розміром дна пляшки і з’єднати їх один з одним за допомогою застібки, бічні сторони якої приклеюються до місця з’єднання двох частин пластикової пляшки.

Щоб готовий виріб виглядала ефектно, його можна прикрасити різними предметами декору, це можуть бути стрази, намистини, кольорові стрічки, і так далі. Переваги даної підробки полягає в тому, що її можуть виконати навіть діти молодшого шкільного віку.

В готовий пенал можна помістити різноманітні олівці, ручки, фломастери, лінійки, гумки, транспортиры, циркулі, і навіть гуашеві баночки для фарб, тому що його обсяг великий і може вмістити в себе багато речей.

Пенал на основі фетрової тканини.

Метод виконання даного виробу є дуже простим. Для отримання вироби необхідні такі матеріали, до них відносяться: шматок фетру прямокутної форми, стрічка, ножиці, фломастери.

Різні фото ідей, як зробити пенал в такій техніці представлені нижче. Завдяки їм можна наочно освоїти послідовність і правильність виконання шкільного канцелярського предмета, який необхідний в навчальному процесі.

На завершення вироби можна придумати різні декорації і прикрасити виріб всілякими намистинками, яскравими ґудзиками, різнокольоровими стрічками та всім тим, що забажає душа.

З пластикового контейнера

Пенал з прямокутного контейнера є самим дивним і оригінальним способом виконання вироби. Його може зробити навіть дитина дошкільного віку.

Для цього всього лише потрібно підготувати контейнер прямокутної форми, красиву пакувальний папір, клей-пістолет і різні прикраси. Звичайної ємності, яка використовується в господарському житті можна дати інший напрям використовувати для зберігання канцелярських предметів.

Інструкція для отримання пенала

Для отримання задуманого виробу спочатку необхідно нанести на поверхню контейнера шар клею. Після цього пакувальний папір або інша якась приклеюється до бічних сторін ємності.

На кришечку приклеюється папір такого ж забарвлення, яка прилипала і на основну частину нашого виробу. У завершенні можна прикрасити готовий пенал всілякими предметами декору. Він послужить вам на довгий час.

Пенал з джинсової тканини

Якщо вас хвилює питання, як зшити пенал з джинсів і блискавок, то ця стаття буде Вам в допомогу. Чохол з джинсової тканини можна зробити швидко і просто.

Підберіть шматок джинсової тканини прямокутної форми бажано, щоб на ньому були кишеньки. Це створить більший ефект і практичність нашого виробу.

Складіть навпіл джинсову тканину і бічні сторони зшийте за допомогою машинки. Після цього візьміть застібку і пришийте до верхніх країв джинсової тканини. Потім виверніть навиворіт отриману заготовку. Чохол для зберігання всіляких олівців і ручок готовий. За бажанням його можна прикрасити.

Подібна техніка виконання застосовується і в такому питанні, як можна зробити шкіряний пенал. Просто за основу візьміть шкіряну тканину.

Пенал з коробки під диски

У внутрішню частину коробки приклейте по боках супер клеєм товсту гумку. За бажанням її можна прикрасити обшивши красивою тканиною. Вона буде призначатися для фіксації олівців і ручок. Щоб було цікавіше наша виріб, їй можна надати ефект різними прикрасами і малюнками.

Фото пеналів своїми руками