Паперовий кораблик орігамі з паперу: 90 фото кращих ідей + інструкція, як скласти своїми руками

Проста інструкція з злагодження кораблики з паперу в техніці орігамі. Майстер-клас для початківців з фото і описом всіх етапів створення орігамі.

Орігамі – це вид мистецтва, який прийшов до нас з Японії. Він здобув велику популярність у всьому світі. З’явилися навіть курси для людей, бажаючих повною мірою освоїти цю незвичайну технологію, завдяки якій можна фігурно скласти папір і при цьому не використовувати ножиці, але і клей.

Сьогодні багато діти і дорослі проявляють інтерес до цього мистецтва, але у них немає можливості відвідувати спеціальні курси. Тому спробуємо максимально просто і доступно розповісти, як можна скласти паперовий кораблик в цій техніці, не маючи жодних навиків і не навчаючись цьому раніше.

Зробити це набагато простіше, ніж дехто вважає. Особливо, якщо використовувати покроковий складання кораблика своїми руками.

Існує єдина схема орігамі?

Перш ніж розпочати більш детально розглядати сам процес виготовлення паперового корабля, слід зробити важливе застереження. Справа в тому, що деякі люди, які раніше ніколи не займалися подібним, вірять в існування якоїсь єдиної схеми, яка є універсальною і її можна постійно використовувати. Мабуть, це найбільша помилка. Оскільки в дійсності такої схеми просто не існує.

Якщо говорити саме про те, як скласти кораблик з паперу, то зробити це можна 15 способами. Звичайно, є більш складні схеми, які рекомендується використовувати в тому випадку, якщо у людини вже є якийсь досвід. Адже вони занадто складні для початківців.

Розібратися в тому, як їх правильно використовувати зможуть лише ті майстри, які вже встигли розібратися з самими простими схемами і вони не викликають у них ніяких утруднень.

Іншими словами, початківцям слід спочатку використовувати більш прості методи, щоб швидше досягти необхідного результату. Подібне допоможе заощадити час і матеріали. Адже ймовірність того, що людина зробить помилку, роблячи орігамі, використовуючи просту методику, є мінімальною.

Корабель або яхта: різницевих схем

Використовуючи технологію орігамі, можна не просто скласти фігурку корабля, але і спробувати власними руками зробити паперову яхту або підводний човен. Вважається, що схема для яхти є найскладнішою. Тому новачкам рекомендується спершу спробувати свої сили на інших схемах.

Це найкраще рішення, яке допоможе уникнути великої кількості помилок. Адже із-за цього дуже багато дітей навіть відмовляються від свого захоплення, вважаючи, що у них ніколи не вийде добитися позитивного результату.

До того ж, неправильно намагатися використовувати схему корабля для того, щоб скласти яхту. Адже в такому випадку доведеться все-таки скористатися клеєм. Оскільки інструкція, як зробити кораблик орігамі відрізняється від тієї, що описані для яхти.

Як вже було написано вище, технологія орігамі не припускає використання додаткових кріплень. А заміна схем чревата виникненням необхідності скористатися такими кріпленнями.

Будь-майстер засудить фігурку, яку вдалося скласти, скориставшись клеєм або скріпками. Тому категорично не можна використовувати одну схему. Необхідно знайти відповідну методику, яка підходить для того, щоб отримати в кінцевому підсумку цікаву модель.

Папір для орігамі: кращий вибір

Основною перевагою цієї технології є те, що для її використання не потрібні додаткові інструменти. І при цьому неважливо використовуються прості схеми для складання чи ні.

Єдине, що потрібно обов’язково заздалегідь придбати, це папір. Потрібно лише кілька хвилин вільного часу і велике бажання, щоб створити паперову фігурку.

Ніякі інші інструменти купувати не потрібно, тому можна сказати, що це захоплення не може завдати шкоди фінансовому добробуту.

Але це не означає, що до вибору єдиного інструменту, в ролі якого виступає папір, не слід ставитися серйозно. Це поширена помилка, яку здійснюють люди, що тільки починають вивчати мистецтво орігамі.

Важливо пам’ятати про те, що допустимо використовувати не тільки звичайну білу папір, але і кольорові листи, які у вільному доступі можна придбати в спеціалізованих магазинах для художників.

Звичайно, кожна людина може вибрати той колір паперу, який йому більше подобається, щоб створити свою ідеальну фігуру. Однак, краще всього використовувати ті листи, лицьовий і зворотний боки яких відрізняються. Це допоможе істотно спростити процес.

Оскільки під час складання листів буде зрозуміло, з якою саме стороною в даний момент людина працює. Адже, переплутавши лицьову і оборотну боку, можна повністю зіпсувати виріб.

Не менш важливо вибрати правильно і товщину паперу. Не можна використовувати надто тонкі листи. Це тільки спочатку здається, що працювати з ними набагато простіше.

насправді це не так, і це стає зрозуміло вже в процесі роботи. Адже тонка папір дуже легко рветься. Працювати з нею можуть лише майстри, які вже встигли призвичаїтися, отримавши досить навичок і знань. Новачки ж не зможуть домогтися позитивного результату.

Схема для вітрильника: низький рівень складності

Розглянемо схему, яка є самою популярною, оскільки вона відрізняється простотою. Тим не менш, фігура корабля виходить дуже схожою на оригінал і має чіткі контури.

Єдиним недоліком є те, що такий корабель не надто стабільний на воді. І тому він швидко тоне. Адже в нього більше потрапляє води при розгойдуванні.

Для того, щоб зробити паперовий кораблик орігамі за цією схемою, знадобиться тільки прямокутний аркуш паперу. Він може бути кольоровим або однотонним. Звичайно, щоб фігурка вийшла більш красивою і яскравою, краще використовувати кольоровий папір.

Але зовсім не обов’язково її купувати. Можна використовувати звичайну білу папір, яка була розфарбована фарбами або олівцями. Цей варіант підійде тим, хто бажає створити абсолютно унікальну фігурку, аналогів якої не буде ні в кого.

Сам процес виготовлення фігурки ділиться на кілька етапів. Пройшовши кожен з цих етапів можна отримати приголомшливий результат. Не потрібно боятися того, що кількість цих етапів велике. Адже процес роботи для зручності був розбитий на етапи.

В цілому, на виконання кожного етапу буде потрібно не більше хвилини:

  1. Візьміть аркуш паперу і складіть його навпіл, а потім розташуйте отриману конструкцію згином вгору.
  2. Верхні кути слід зігнути таким чином, щоб вони опинилися внизу, і залишилося трохи вільного простору. Зовні така конструкція буде нагадувати трикутник.
  3. Ті краї, які залишилися вільними, необхідно відігнути назовні і домогтися того, щоб куточки виявилися заховані всередину. Це необхідно для того, щоб фігурка виглядала більш презентабельно на наступному етапі, коли буде виконаний наступний згин.
  4. Отриману фігурку слід ще раз зігнути. В цей раз згин повинен вийти поздовжнім. Нижні кути слід ще раз зігнути навпіл.
  5. Тепер необхідно розгорнути заготовку на 90 градусів і тільки після цього розвести два отриманих трикутника в сторони.
  6. Залишилося лише розправити отриману фігурку та оглянути її на наявність вад. Якщо фігурку робить новачок, то вони все-таки можуть з’явитися. Це видно і на фото кораблика орігамі, поданій нижче. Адже там є сліди того, що згини кілька разів змінювалися.

На цьому робота закінчена. Готовий виріб можна розфарбувати за допомогою фарб або нанести на нього принт. Щоб фарба краще трималася, можна покрити виріб спеціальним лаком.

Фото паперових корабликів орігамі