Озеленення ділянки своїми руками: 125 фото + докладний опис як озеленити ділянку правильно

Легка інструкція, як виконати красиве і практичне озеленення дачної ділянки своїми руками. Фото готових варіантів і красивого ландшафтного дизайну на ділянці.

Озеленення ділянки перед будинком – головна складова облаштування площі. Сюди включається посадка квітів і дерев, а також всілякі живі огорожі і штучні елементи декору.

Озеленення території – це старанний і трудомісткий процес для перетворення прибудинкової території у твір мистецтва. Для того, щоб отримати позитивний результат, треба дотримуватися законів агрономії, мати початкові знання про ботаніки і мати загальні уявлення про ландшафтному дизайні. Дотримання цих нескладних правил допоможе навіть починаючому озеленити свою ділянку і зробити його затишним місцем для відпочинку.

Первинні складові озеленення

найголовніше в облаштуванні ділянки – можливість з’єднати корисні властивості і декоративними функціями. Ягоди, фрукти і овочі можуть бути додатковим джерелом доходу. Рабатки з рослинами можна замаскувати так, що вони не будуть виділятися на тлі інших рослин і будуть одним із складових ландшафтного дизайну.

Основні принципи облаштування

Існує кілька значущих принципів, яких необхідно дотримуватися:

  • Скласти план роботи – зобразити майбутній дизайн на папері, створити систему поливу, підготувати грунт і приступити до посадки.
  • При облаштуванні прибудинкової території бажано в першу чергу облаштувати газон, і зробити обрамлення з бордюру. Це допоможе візуально розмежувати різні ділянки, після цього можна приступати до висадки квітів і рослин, що поєднуються із загальним дизайном.
  • Можна зробити кілька видів клумб. Для круглих клумб підійдуть високі квіти, для рабаток або бордюрних клумб – квіти середньої висоти або низькі квіти.
  • Непоганим варіантом оформлення буде створення альпійської гірки або рокарія.
  • Одним з головних елементів дизайну є різні джерела світла, а також облаштування стежок. Доріжки бажано закласти в першу чергу, щоб відразу побачити всю підсумкову картину.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Новачкам у цій справі краще прислухатися до порад дизайнерів, або запросити фахівців, щоб надалі не довелося переробляти весь план.

Кращий варіант для новачка – облаштування території з застосуванням декоративних рослин. Початківцю краще не братися за будівництво альпійської гірки або водойми.

Попередня оцінка робіт

Будь ділянка під озеленення потрібно попередньо вивчити. Можна знайти для цього фахівців, які перетворять будь-яку територію в рівну землю, використовуючи сучасне обладнання.

Є ще один цікавий спосіб – все височини, або мінуси і вади можна зробити частиною садового дизайну. Як варіант, якусь піднесеність можна перетворити в альпійську гірку або рокарій. А будь низину можна зробити водоймою.

Безперечно, оформлення ділянки має поєднуватися з будинком і єдиним стилем. Площа навколо будинку потрібно ретельно розпланувати. Краще розділити прибудинкову територію на зони: зона для відпочинку, майданчик для спорту, розарій і так далі. Розпланувати територію перед будинком допоможуть доріжки.

Освітлення території

Важливу роль в дизайні прибудинкової території грає оформлення різними джерелами світла, завдяки яким вечорами ділянка буде виглядати як таємничий сад. Маленькі світильники краще використовувати для підсвічування стежок.

Оцінка майбутнього проекту

Проект благоустрою ділянки повинен включати в себе дані про рельєф ґрунту, її склад, кліматі і так далі. Одним із значущих показників для посадки рослин вважається клімат і температура. Під ці критерії будуть підбиратися теплолюбні або навпаки холодолюбиві рослини.

Підготовчі роботи

Проектування – створення схем або малюнків. На схемах обов’язково потрібно зобразити будівлі, будівлі, дерева та великі чагарники, доріжки і межі периметра. Позначити ергономічні зони.

Установка дренажної системи. Така система врятує рослини від перенасичення вологою, зокрема, якщо в ґрунті міститься велика кількість ґрунтових вод чи недалеко розташовується водойма. Дренажна система існує декілька видів: глибинна, відкрита або закрита. Її установка залежить від індивідуальних особливостей території.

Підготовка грунту – це добриво та вирівнювання ґрунту.

Наступний етап – посадка рослин. У першу чергу провадиться посадка дерев, на наступному етапі – чагарників, і на останньому – квітів. Живі огорожі допоможуть приховати старий паркан і різні недоліки. На останньому етапі потрібно підібрати рослини, квіти і декоративні елементи.

Варіанти оформлення

В інтернеті існує величезна безліч фото озеленення ділянок. Фахівці пропонують безліч варіантів по ландшафтному дизайну ділянок, які можна зробити самому.

Класичні газони додадуть ділянці шик і благородство. Їх можна використовувати як в поодинці, так і з застосуванням додаткових елементів декору. Газони підійдуть для території великої площі. Якщо майбутній газон передбачається як декоративний елемент, можна вибрати будь-який сорт трави, якщо галявина передбачає активний відпочинок, знадобляться сорти трави, придатні для високого навантаження.

Невеликі чагарники прикриють різні споруди, забезпечать тінь, а також розділять прибудинкову територію на ділянки.

Дерева і чагарники не варто садити занадто близько, так як згодом вони розростуться. Також не варто розміщувати дерева близько до господарських будівель. Краще висадити на своїй ділянці хвойні дерева або невеликі деревця.

Дизайн та додаткові елементи

Разом з озелененням можна помістити на ділянку вазони, або ж звичні клумби. Переносні вазони є відмінним варіантом оформлення, оскільки їх можна переносити з місця на місце, тим самим змінюючи зовнішній вигляд ділянки. Прості горщики з квітами також сприятимуть створенню переносних комбінацій. Такий декор не потребує спеціального догляду і не вимагає особливих витрат.

Для саду в контейнерах підійдуть і багаторічні та однорічні рослини. Вертикальні клумби допоможуть приховати недоліки старих, руйнуються будівель. Вертикальні клумби можуть слугувати додатковими елементами декору, так і створювати тінь у спекотні літні дні.

живоплоти

При створенні живоплотів, потрібно враховувати орієнтацію по сторонах світла, так як такі рослини найчастіше не люблять прямі сонячні промені.

Зате цим рослинам не потрібно багато місця, достатньо кілька невеликих діжок уздовж стіни. В якості таких рослин добре підійде плющ або виноградник.

Топіарі як метод облаштування

Топіарі – це найбільш складний спосіб озеленення. Це створення складних форм та фігур. Для того щоб зробити таку огорожу, потрібні певні навички, так що краще довірити це фахівцям. Новачки ж можуть потренуватися у формуванні простих фігур, таких як прямокутники, кубики, різних округлих форм і так далі.

Для топиария знадобляться рослини, що володіють наступними якостями:

  • Повільне зростання.
  • Відмінна переносимість стрижки.
  • Створюють нові відростки.

Для облаштування прибудинкової території потрібно застосувати фантазію, терпіння і вміння. В такому випадку, озеленена ділянка принесе своєму власникові масу вражень і буде затишним місцем для розслаблення.

Фото озеленення ділянки своїми руками