Орігамі зброю з паперу: майстер-клас виготовлення паперового зброї для початківців

Покрокова інструкція від майстрів по створенню оригінальної зброї з паперу в техніці орігамі своїми руками. Великий вибір ідей і готових схем для складання орігамі.

Щоб відчути себе справжнім свавільний, наводящим жах на всіх, а можливо, відчути себе шанованою всіма і відданим своєму вождеві самураєм, можна не вдаватися до радикальних методів, а зробити зброю… з паперу! Пістолети, ножі, катани, енергетичне космічна зброя – все можливо зробити лише з одного аркуша паперу.

Для затятих шанувальників перестрілок і любителям уявних битв досить зробити копію найвідоміших представників вогнепальної миру і радості не буде меж.

Створення точних копій

Створення маленьких копій знарядь для вбивств стає справжнім мистецтвом. Любителі орігамі поділяються на два види.

Перші створюють докладні копії існуючих моделей зброї. Вони ретельно вивчають ці моделі, фотографії та креслення, роблять моделі у відповідності з реальними розмірами, акуратно з’єднуючи деталі. Вони фарбують отримані вироби в чорний колір і покривають лаком, і ці копії стають не відрізнятись від оригіналу.

Головна мета даного типу любителів орігамі, інакше — моделістів, — це створення точної копії з урахуванням маленьких деталей.

Створення працюючих моделей

Другий тип любителів створюють нереальне зброю, яке не існує в реальному житті, або роблять неточні копії вже існуючих. Вони не роблять акцент на зовнішньому вигляді, тому така зброя часто виглядає незграбно, зате його можна застосовувати в грі. Такий тип людей намагається зробити застосовуване зброю, з яким можна вдосталь пограти.

Паперові кулі, які вилітають з паперових стовбурів, пробивають листи, але вони по суті є духовими трубками. Тобто, щоб зброя стріляла, в нього необхідно подути. Такі моделі будуть виглядати дивно, але їх можна використовувати.

Що можна зробити

З паперу можна змайструвати що завгодно – автомат, катана, гранатомет, пістолет, щит і багато іншого. Пофарбувавши виріб, можна домогтися створення точної копії оригіналу. Використовуючи схеми для складання орігамі зброї, можна добитися ідеального подібності.

Рекомендації майстрів

Рекомендують робити моделі з щільного картону, використовуючи в якості основної фігури рулон, так як квадрати і трикутники, що є основою орігамі, легко складаються і підходять виключно для прикраси. Тому для створення пістолетів з паперу краще використовувати трубки.

Щоб набратися ідей, можна подивитися фото зброї орігамі.

Пістолет

Пістолет, який можна зробити буквально за п’ять хвилин, витративши трохи зусиль і паперу.

Пістолет збирається з декількох частин.

 • Робимо рівний квадрат із щільного листа. Потім квадрат треба розрізати навпіл ножицями.
 • Одну частину квадрата скласти два рази навпіл, щоб отримати довгий вузький прямокутник.
 • На другій частині аркуша скласти довгий край, ретельно пропрасувати лінійкою. Повторити ще раз.
 • Скласти отриманий елемент.
 • Вивернути під кутом одну із сторін, зробити те ж саме з іншою стороною.
 • З’єднати першу і другу деталь, просунувши кінці першої в петлі другий.

Можна зробити відразу два стволи, отримавши двоствольну вогнепальну зброю. Зробити їх можна простим способом — згорнути трубочкою аркуш паперу.

Ніж самурая

Папір — це головний матеріал для створення орігамі. З паперу можна виготовити все, що спаде на думку. Діти можуть стати справжніми супергероями або персонажами з улюблених ігор, фільмів чи мультфільмів.

Самураї, які є улюбленими героями багатьох дітей, в основному користуються ножами. Його не обов’язково купувати — дитина може зробити собі ножа своїми руками.

Для створення ножа знадобиться зробити наступне:

 • Прямокутний аркуш скласти навпіл і розгорнути. Потім до лінії згину з обох сторін скласти два рази і отриману заготівлю скласти навпіл.
 • Другий лист скласти навпіл і зробити зверху аркуша трикутник, підвернувши кути. Внизу також підвернути кути і заховати за заготівлею. Кути скласти до центру, щоб звузити заготовку. Вийшло лезо.
 • Шматочок аркуша скрутити в трубку. Посередині приклеїти першу деталь — вийшла рукоятка. Приклеїти до першої деталі другу. Самурайський ніж готовий.

Щоб збільшити виріб, можна засунути всередину монету або покласти плоский камінь.

Звичайний меч

Звичайний меч виготовляється за аналогією з попередньою моделькою, тобто як паперовий ніж.

Набагато цікавіше складати паперовий меч з дитиною, ніж купувати вже готовий в магазині, хоч магазинний і має більш значний вид.

Що знадобиться? Для створення меча знадобиться:

 • 2 аркуші у форматі А4.
 • Ножиці.
 • Кольоровий папір.
 • Клей.

Хід роботи

Щоб зробити лезо яскравим, можна використовувати фольгу. Тоді вона буде нагадувати металеве лезо. Рукоятку можна зробити з коричневого картону, що нагадає дерево:

 • Для створення меча треба слідувати наступній інструкції:
 • Вирізати два прямокутника з співвідношенням сторін 1: 2.
 • Скласти удвічі і повернути в початкове положення.
 • Загнути верхній і нижній зріз, скласти навпіл. Отримали клинок. Щоб зробити його щільніше, всередину можна вставити аркуш картону. Підклеїти виріб клеєм.
 • Для рукоятки взяти кольоровий картон. Скласти аркуш навпіл. До центрального згину скласти краю. Нижні і верхні краї підігнути, отримавши дві тонкі складки. До вузької частини підігніть кут.
 • Розгорнути заготівлю рукоятки, перевернути. Верхній і нижній край скласти. Загнути лист, скласти коротку сторону направо. Перевернути деталь і знову скласти направо.
 • Виріб просунути в кишеню клинка. Витягнути трикутник. Зафіксувати всі виріб за допомогою клею.

Простий моргенштерн

Моргенштерн — це зброя, що представляє собою шипами кулю на ланцюгу. Даний зброєю користувалися самураї. У перекладі з англійської назва зброї переводитися як «ранкова зірка».

Що знадобиться? Для створення цієї зброї знадобиться мінімум матеріалів — лише папір, клей і ножиці.

Хід роботи

Для початку треба зробити кулю — основу майбутнього моргенштерна. Для цього можна зім’яти аркуш паперу. Потім вирізати маленькі квадрати з паперу і скласти з них трикутники-шипи. Приклеїти їх на паперову основу, а потім до отриманого кулі.

Щоб зробити ланцюг, треба нарізати кілька смуг паперу. Приклеїти одну сторону смужки до іншого — виходить елемент ланцюга. Протягнути в отвір елемента іншу смужку і знову склеїти кінці — так вийшло два скріплені між собою елемента ланцюга. Зробити необхідну довжину ланцюга.

З паперу скрутити щільно трубочку — виходить рукоятка. Скріпити всі деталі між собою, і швидкий моргенштерн, яким можна розносити ворогів в друзки, готовий!

Нунчаки

За аналогією з попереднім зброєю можна зробити нунчаки, і це зброя зробити ще простіше, ніж моргенштерн. Для цього знадобиться зробити дві трубочки з паперу, які стануть майбутніми рукоятками. На їх головах треба прикріпити складену в коло смужку паперу — кріплення для ланцюга.

Тепер за аналогією з попередньої інструкції зробити ланцюг необхідної довжини. Ігри в самураїв або ніндзя точно полюбятся дитині, коли у нього в руках буде страхітливу зброю невловимих ніндзя.

Плюси створення зброї орігамі

Зброя, зроблена в техніці орігамі, урізноманітнює уяву та дрібну моторику дитини. Необмежений політ фантазій дасть йому волю до нових ідей.

За аналогією з попередніми інструкціями можна виготовити безліч різних видів зброї, наприклад, рушниця, снайперську гвинтівку або двоствольну зброю.

Така зброя буде на частку складніше, але і отриманий результат буде в рази цікавіше. В інтернеті є також безліч цікавих ідей зброї з паперу.

Створення зброї з допомогою техніки орігамі — це цікаве і захоплююче заняття. Воно відмінно підходить і дорослим, і дітям в якості хобі.

Фото зброї орігамі