Орігамі з паперу своїми руками поетапно – 100 фото кращих ідей по складанню

Повчальний урок по складанню красивого орігамі з паперу своїми руками. Покрокова інструкція з фото і описом всіх етапів створення вироби.

Існує думка, що вся користь від орігамі з паперу вичерпується легким і швидким виготовленням панамки на морському березі. Однак це не відповідає дійсності, оскільки насправді орігамі — це справжнє мистецтво, яке підрозділяється на кілька напрямків творчості, що оперують безліччю технічних методів.

З допомогою орігамі можна зібрати настільний живий куточок, парк літаків, флотилію вітрильних та моторних суден. Для того, щоб переконатися в цьому, достатньо побіжно вивчити фото орігамі з паперу, у великій кількості викладені в світовій павутині.

Ефективний засіб розвитку

Навіть найпростіші схеми для складання паперу дадуть вичерпне уявлення про те, як сильно орігамі розвиває уяву, сприяє формуванню моторики рук і допомагає активізувати просторово-образне мислення.

Заняття для людей всіх поколінь

Перераховані навички дуже потрібні дітям шкільного віку і тому для них треба обов’язково провести майстер-клас, присвячений тому, як навчитися робити орігамі. Такі ж уроки стануть в нагоді і молоді, людей зрілого віку, пенсіонерам.

Збірка паперових моделей дасть потужний імпульс до професійного розвитку і дозволить приємно провести вільний час.

Швидке отримання результату

Складання орігамі викладається на уроках рукоділля у всіх дитячих садках і школах. Справа в тому, що папір поряд з картоном, пластиліном, глиною і пінопластом входить в число найбільш простих для трансформації матеріалів. Вона легко піддається згинанню і розрізання, а результат витрачених зусиль можна побачити буквально через п’ять хвилин після початку роботи.

Ось чому, почувши від дитини пізно ввечері або рано вранці перед відходом в школу, що він не виконав домашнє завдання по рукоділлю, достатньо допомогти йому зібрати просту фігуру або модель з кольорового паперу.

Що знадобиться для орігамі

Для того, щоб зайнятися виготовленням орігамі, потрібно мати лише невеликий аркуш паперу і бажання надати йому ту чи іншу форму.

Якщо ж виготовлення вигадливих фігурок стане серйозним захопленням, перехідним в вигідну хобі, а потім і в сімейний бізнес, то з часом потрібно буде обзавестися набором допоміжних інструментів і матеріалів.

ПВА, або клей-олівець

Спрямуватися на хвилях уяви в безкраї простори мистецтва орігамі допоможе в першу чергу клей. Краще всього скористатися традиційним для моделістів ПВА чи звичайним офісним клеєм-олівцем.

Хоча в традиції орігамі клейові з’єднання застосовуються лише в рідкісних випадках, часом саме вони дозволяють надати виробі живий і неповторний вигляд.

Незвичайний ефект від застосування клею

Саме клей дозволить прикріпити до фігурки тварини очі, рот і цілий ряд інших анатомічних деталей. Він же додасть їй міцність, необхідну для перевезення на виставку в місцевому будинку творчості і двотижневої експозиції там.

У деяких випадках досвідчені майстри використовують при виготовленні орігамі аерозольний клей. З його допомогою можна з’єднати два аркуші паперу по всій їх площі, завдяки чому вдається отримати своєрідні комбінації структур і кольорів.

Перетворення білих фігурок в різнокольорові

Природно, що знадобляться і фарби. Для паперових скульптур в рівній мірі придатні як гуаш, так і акварель. При наявності широкого набору фарб можна надавати зробленим з білого паперу фігур будь-які кольори і відтінки.

Найбільшою популярністю серед шанувальників орігамі придбали фарби, розфасовані в балончиках.

Грамотна комбінація фарбувальних складів

Придбавши певний досвід розмальовки орігамі, можна вдало комбінувати фарби різного хімічного складу. Головне, — не намочити саморобку аквареллю занадто сильно, інакше стрункі форми корабля або тваринного зіпсуються в процесі підсихання води.

Ножиці допоможуть зігнути папір правильно

Інструкція з орігамі для початківців буде неповною без згадки того факту, що під час складання цілого ряду популярних фігурок перед згинанням аркуша паперу його бажано злегка надрізати по краях.

Це помітно спростить роботу над виробом і запобіжить відхилення її вигинів від напрямних, заданих при розкрої. Ось чому треба заздалегідь обзавестися ножицями, причому з лезами різної довжини.

Тільки чіткі та рівні розрізи

Важливо, щоб вони були добре заточені, інакше щільний папір зімне або покриється задирками. Деякі дрібні елементи можна буде вирізати за допомогою манікюрних ножиць з загнутими кінчиками.

На перших порах при виготовленні найпростіших кораблів і літаків ножиці не знадобляться, але у міру ускладнення художніх задумів необхідність в них буде постійно зростати.

Канцелярський ніж для щільного паперу

При всій своїй податливості для згинання папір є дуже щільним матеріалом і тому володіє значною пружністю. Ось чому у деяких випадках вигини по напрямних бажано додатково продавлювати канцелярським ножем.

Він же нагоді й там, де ножиці будуть безсилі, наприклад, при виготовленні деталеї з товстого картону, в тому числі п’єдесталів для великих і об’ємних фігур.

Повний набір креслярських інструментів

Покрокове орігамі з паперу своїми руками буде легше виготовити при наявності добре заточеного простого олівця. Він знадобиться для нанесення малопомітних ліній і додання деталям подкрученной форми.

Під рукою треба також мати лінійку, трикутник, готовальню і транспортир. Ці креслярські приналежності дозволять розкроювати геометрично бездоганні заготовки і домагатися повної симетрії там, де вона необхідна.

Грамотний підбір паперу для орігамі

Основним критерієм підбору паперу для виробів орігамі є її міцність. Справа в тому, що легка на розрив папір зразок серветок не буде належним чином утримувати згин. До того ж зроблені з неї фігурки виявляться м’якими і не зможуть зберігати задану викрійкою форму.

Для рукоділля підійде будь-який з безлічі різновидів щільного паперу. При її виборі початківець майстер може повністю довіритися своїм смакам і практичних переваг.

Не виключено, що йому підійде офісний папір, причому як біла, так і кольорова. Вона дуже пружна, зовсім не ковзає, пофарбована без найменших графічних дефектів і здатна роками зберігати скульптурні обриси.

Дитяча кольорова і пакувальний папір

Важливими для орігамі властивостями володіє і дитяча кольорова папір. Правда, необхідно заздалегідь переконатися в її високої щільності. Не зайвим буде і заздалегідь запасти в потрібній кількості листи всіх необхідних відтінків.

Гофрований папір, яка нерідко використовується в якості упаковки для освітлювальних приладів, відрізняється високими міцністю і гнучкістю. Ось чому з неї виходять чудові вироби орігамі у вигляді квіткових бутонів.

Хорошим аналогом гофрованого паперу є звичайна обгортковий. Найчастіше вона відрізняється нарядністю і здатністю роками зберігати саму складну форму. При цьому краще зупинити свій вибір на матовому обгортковому папері, так як глянсову згинати буде набагато важче.

Фото орігамі з паперу