Орігамі рибка – прості покрокові інструкції як скласти рибку з паперу

Майстер-клас, як скласти незвичайну рибку з паперу в техніці орігамі. Покрокова інструкція з фото, описом, а також з готовою схемою для новачків.

Деякі батьки стикаються з проблемою, яка пов’язана з відсутністю у дитини будь-яких інтересів. Малюка не виходить нічим зацікавити і він може відмовлятися підшукати для себе відповідне хобі. Недооцінювати цю проблему не можна. Адже малюк зрештою знайде, чим себе зайняти, отримавши трохи вільного часу, і батькам це точно не сподобається. Тому краще попередити цю проблему, запропонувавши дитині освоїти техніку орігамі.

Це відмінний спосіб весело та з користю провести час. Отримані фігурки можна сміливо використовувати для декору дитячої кімнати. Це заняття точно сподобається дитині і навіть зблизить його з батьками. Адже вони разом будуть займатися складанням фігурок.

Існує безліч різних схем, які можна використовувати. Але краще всього почати з простих. Можна, наприклад, скласти фігуру рибки. Вона стане чудовою прикрасою дитячої кімнати.

А зробивши кілька рибок, можна створити власний паперовий акваріум. Для цього необхідно тільки освоїти покрокове складання рибки для початківців.

найпопулярніші схеми: від простих до складних

Починати знайомство з цим видом японського мистецтва слід виключно з простих схем. Вони призначені спеціально для новачків, які тільки починають освоювати техніку орігамі. Але це зовсім не означає, що з їх допомогою не вдасться створити дійсно красиву фігурку, яку не соромно буде показати кому-то. Всі фігурки виходять дуже красивими і виглядають реалістично.

Найпоширенішими є схеми китайських карасів, скалярії, вуалехвостов. Подібне пояснюється тим, що саме ці види риб є найбільш відомими. І тому немає нічого дивного в тому, що майстри орігамі вирішили придумати для них схеми.

Примітно, що майстер самостійно вирішує, як саме буде виглядати готовий виріб. Можна використовувати папір з кольоровим принтом, який виглядає вкрай незвично і відразу приковує увагу.

Проте, все частіше майстри намагаються використовувати матеріали, які надають фігурці максимальна схожість з оригіналом. Незалежно від того, чи виглядає фігурка рибки схожою на оригінал, вона відмінно підійде для декорування. Тому в даному випадку все залежить від індивідуальних переваг.

Варто згадати про існування ще однієї популярної схеми, за допомогою якої можна виготовити фігурку японських коропів коі. Але цей спосіб не рекомендується використовувати новачкам, у яких зовсім немає досвіду. Оскільки такі фігурки роблять виключно в об’ємній техніці, яка відрізняється більшою складністю.

До того ж, для цього прийнято використовувати аркуші паперу різного кольору. Цієї технології необхідно тривалий час навчатися, тому краще відмовитися від наміру використовувати її у разі, якщо дитина раніше не займався орігамі. Адже інструкція, як зробити рибку орігамі своїми руками в такій техніці, початківцям теж здасться занадто складною.

Проста модель для дітей дошкільного віку

Дивлячись на більшість схем, батьки починають вірити в те, що займатися з дітьми орігамі можна лише в тому разі, якщо вони вже досягли шкільного віку. Проте, це одне з найбільш поширених помилок. Бо є і такі способи виготовлення фігурок, які можна використовувати для навчання дітей дошкільного віку.

Існує проста схема, як зробити рибку орігамі, яку рекомендують використовувати для навчання малюків у віці 5-6 років. Пізніше отриману фігурку можна буде використовувати не тільки для створення мобіля для дитячої кімнати, але і в якості вітальної листівки.

Отримати такий подарунок, зроблений дитячими руками, не відмовиться жодна людина. Для виготовлення фігурки слід використовувати квадратик паперу розміром 15х15 см, а сам процес роботи розділити на кілька етапів:

 • роботу слід завжди починати з боку білої папери;
 • заготовку необхідно скласти навпіл у вертикальному напрямку;
 • розкривши аркуш паперу, слід зігнути його кути до центру. Спочатку згинають лівий, а потім правий кут;
 • бічні боку теж потрібно загнути до тієї лінії, яка утворилася по центру. Потрібно згинати навпіл і вгору, щоб вийшов квадрат;
 • тепер працюємо з нижніми кутами, складаючи їх до центральної лінії і після цього знову розгортаємо, щоб розкрити фігуру;
 • складки, що утворилися після цього, необхідно закласти всередину;
 • верхню частину слід скласти навпіл вниз, щоб з’явилася можливість скласти до центру зовнішні кути прямокутника.

Тепер залишилося лише задекорувати фігурку. Звичайно, для цього необов’язково використовувати фарби. Можна просто домалювати очі, використовуючи звичайний маркер. Хоча виріб виглядає просто, воно відмінно підходить для декорування приміщень.

Схема для золотої рибки

Так люди звикли називати китайського карася, який відомий своїм незвичайним кольором. Кожна людина хоча б раз у житті бачив цю рибку і, можливо, навіть мріяв завести вдома.

Настав час втілити цю мрію в реальність, але тільки частково. Адже мова йде про паперової рибку, яка тепер буде прикрашати собою дитячу кімнату. Схеми для складання рибок прості і зрозумілі.

Але дорослим все-таки доведеться підказувати дітям, щоб вони нічого не переплутали і зробили все правильно.

 1. Складіть квадрат паперу навпіл не тільки уздовж, але і впоперек, а після цього розгорніть.
 2. Ліву і праву сторону необхідно закрити у напрямку до лінії, що з’явилася посередині.
 3. Два згину, зроблених останніми, повертаємо в початкове положення.
 4. Нижні кути необхідно розкрити спочатку вгору, а потім розвести їх в сторони.
 5. Розгладжуємо отриману фігурку, яка візуально нагадує невеликий човен.
 6. Повторюємо дії, описані в пунктах під номерами 4 і 5.
 7. Верхній і нижній лівий кут слід розтягнути у протилежному напрямку.
 8. Зелену і червоні точки, зазначені на фото рибок орігамі, поєднуємо, а потім складаємо деталь вниз і навпіл.
 9. Проробляємо заново все те, що описано в попередньому пункті і розкриваємо нижню половину деталі вгору.
 10. Верхні і нижні межі необхідно зігнути і після цього перевернути фігурку іншою стороною.

Залишилося лише домалювати дрібні деталі. Це допоможе домогтися максимальної подібності з справжньою золотою рибкою.

Використовуємо фігурки рибок з користю

Як тільки дитина приловчится працювати в техніці орігамі, в будинку точно з’явиться велика кількість таких фігурок. Звичайно, найкраще знайти їм застосування, щоб вони просто не валялися по дому. Адже праця дитини теж слід цінувати.

Найбільш простий і прийнятний спосіб – це створити з таких фігурок панно. В останні роки багато дизайнерів використовують панно, щоб прикрасити інтер’єр. Оскільки це максимально просте і дуже вишукане прикраса, яку можна виготовити самостійно.

Для невеликого настінного панно знадобиться не менше 40 фігурок. Краще використовувати деталі різного кольору, щоб виріб вийшло більш яскравим. Самі фігурки теж можуть відрізнятися. Наприклад, можна використовувати фігурки золотої рибки скалярії і.

До роботи можна залучити і маленьких майстрів. Але їм потрібна допомога батьків. Особливо, якщо мова йде про створення об’ємного панно. Адже для цього доведеться використовувати спеціальні дротяні шпильки, на яких і будуть закріплені рибки.

До того ж, процес створення картини передбачає використання гарячого клею. А працювати з ним без нагляду діти не повинні. Рекомендується спершу просто розкласти фігури на поверхню і сфотографувати їх, щоб потім було простіше правильно викласти картину.

Фото орігамі рибки