Орігамі машина з паперу – покроковий опис, як своїми руками зробити саморобку

Майстер-клас по складанню машинки в техніці орігамі своїми руками. Великий вибір ідей з фото та описом створення орігамі в домашніх умовах.

Виготовлення паперових моделей — це захоплююча і нескладне заняття, яке викликає величезний інтерес у дітей і дорослих. Про найширшої популярності цього напрямку рукодільного майстерності можна судити з того, що в світовій павутині опубліковані десятки і сотні фото орігамі машин.

Можна відразу приступати до роботи

Нижче буде розказано, як зібрати автомобіль з паперу власними силами. Для цього не знадобляться ніякі особливі інструменти і матеріали. Все необхідне для початку роботи в будинку вже є.

Починати краще з простих моделей

Неважко здогадатися, що це папір, канцелярський клей і ножиці офісні. Тому, хто ще не пробував свої сили у складанні паперової машини, бажано почати цей експеримент з найпростішого варіанта, в якому переважають прямі лінії.

Нижче будуть надані інструкції щодо того, як зробити машинку орігамі і самого примітивного типу, і ускладненою тривимірної різновиди, і наділену кузовом з гоночними обрисами.

Контроль повинен бути помірним

При всьому тому, що дітям на перших порах знадобиться активна допомога дорослих, починаючи з визначеного моменту варто надати їм повну свободу для творчих пошуків. Це дозволить юним учням домогтися у мистецтві орігамі вражаючих успіхів.

Елементарна модель для придбання навичок

З тієї причини, що дрібна моторика рук у малюків ще не розвинена, є сенс запропонувати їм найбільш просту різновид орігамі.

Нехай прискіпливих батьків не бентежить той факт, що у даної моделі колеса будуть трикутними. Дитяче уяву моментально пожвавить навіть таку незвичайну модифікацію.

Досить проявити акуратність

Використовуючи цю і подібні їй схеми для складання машин, дитина не зіткнеться ні з якими труднощами. В даному випадку не доведеться ні креслити складну викрійку, ні робити безліч вимірів. Досить акуратно зігнути папір вздовж лінійки, і при належній старанності модель буде зібрана за дві-три хвилини.

Проект для самих маленьких

Даний проект стане ідеальним навчальним посібником для дітей у віці чотирьох-п’яти років. Він вселить їм впевненість у своїх силах і дозволить розвинути навички, необхідні для оволодіння мистецтвом орігамі.

Ще один простий варіант

Отже, дитина повною мірою освоїла техніку виготовлення машинки з кузовом «універсал». Тепер прийшов час спробувати свої сили в моделюванні фургона.

На це знадобиться теж не більше п’яти хвилин. Спочатку необхідно скласти аркуш паперу навпіл, потім розгорнути його і точно так само намітити другу лінію згину. Далі треба зігнути нижній край до тієї складці, що проходить по центру аркуша.

Моделювання та розфарбування кузова

Потім слід навскоси загнути боковини нижнього клапана. Таким чином вийдуть трикутні колеса. Їх треба закрити, зігнувши верхню частину на горизонтальній складці.

Залишається зробити кабіну, загнувши верхній правий кут. Перевернувши отриману конструкцію, можна побачити готовий фургон для перевезення вантажів.

Розмальовка під конкретне застосування

Тепер треба зобразити фломастером вікна та двері. Якщо ця модель повинна стати мікроавтобусом, то знадобляться також вікна і двері для пасажирів. При бажанні можна розфарбувати її під пожежний, поліцейський, поштовий, комунальний вантажівка.

Седан симетричний

Ознайомившись з технікою виготовлення найпростіших виробів орігамі, можна дати волю фантазії і творчих пошуків. Напевно після кузова типу універсал дитина захоче створити і седан. Зробити це можна, змінивши схему зборки так, щоб по обидва боки моделі з’явилися прямокутні торцеві елементи.

Несиметричний седан з капотом

В даному випадку найкращий результат забезпечить застосування стандартного листа для орігамі розміром 15 на 15 сантиметрів. На завершальному етапі складання моделі можна відмовитися від повної симетрії і згинанням одного торцевого кута позначити капот.

Шкільний автобус з коротким салоном

Як відомо, задля більшої місткості шкільні автобуси роблять дуже довгими. Якщо не надавати цьому факту великого значення, то можна з паперу виготовити цілком симпатичну модель цього транспортного засобу.

У підсумку вийде шкільний автобус з укороченим кузовом, значним моторним відсіком і колесами у вигляді рівнобедрених трапецій.

Покрокова інструкція для початківців, описує складання даної моделі, складається з майже тридцяти операцій. Найкращий результат дає застосування простої паперу для орігамі розміром 15х15 см.

Перехід до тривимірним моделям

Вище були викладені інструкції, які пояснюють, як зробити орігамі машинку своїми руками у вигляді силуету. Тепер від плоских моделей можна перейти до тривимірним.

Треба визнати, що зібрати об’ємну модель буде трохи важче. Тим не менш, чітко дотримуючись докладної інструкції з покроковими фотографіями, цю задачу можна вирішити досить швидко.

Спільне придбання важливих навичок

Є сенс залучити в цей процес і підростаюче покоління, щоб діти не були лише глядачами. Вони цілком зможуть вирізати деталі, розфарбовувати кузов, наносити на нього контури вікон, дверей, радіатора і фар.

Спробувавши зібрати найпростішу об’ємну машину орігамі, і дорослий, і дитина придбають цінний досвід. Ці навички помітно спростять подальший перехід від двовимірних моделей до тривимірним.

Автоперегони на письмовому столі

З великою ймовірністю дитина запропонує влаштувати на машинках орігамі уявні ралі. В цьому випадку треба запропонувати йому зібрати кілька моделей, що нагадують боліди, які беруть участь в гонках серії «Формула-1».

Для реалізації цього сміливого задуму не будуть потрібні клей або ножиці. Досить безпомилково розмічати лінії згинів і ретельно формувати химерні обриси спортивної моделі.

зрештою швидкісна машина з паперу буде нагадувати літачок, однак наявність заднього притискного спойлера підкреслить сухопутний призначення фігурки. Ефектні бічні стабілізатори і загострений обтічник можна розмалювати у фірмові кольори формульних команд Феррарі, МакЛарен і Мерседес.

Фото машин