Обємні вироби з паперу поетапно: ТОП-100 фото кращих ідей + інструкція

Легкий майстер-клас зі створення обємних виробів з паперу своїми руками. Фото кращих ідей, докладний опис і інструкції з описом дрібних деталей створення виробів.

Кожна людина в дитинстві займався складанням літачків і інших паперових виробів. Зараз красиві речі з паперу, виготовлені дорослими людьми – актуальний тренд.

Об’ємні картини

У виготовленні такої картини у стилі романтизму, як на фото об’ємних виробів з паперу, немає нічого складного. Для симетричності фігурок лист необхідно кожен раз згинати навпіл і вирізати 1/2 деталі. Домогтися акуратності згину при роботі з щільною папером можна, якщо попередньо опрацювати його лінію гострим предметом (зробити тонку борозенку).

Для більшого ефекту рекомендується чергувати відкриті і закриті сердечка. Доречно додати кілька елементів іншого забарвлення і написати відповідне романтичне висловлювання якої-небудь відомої особистості.

Аплікація в стилістиці абстракціонізму

Схема, як зробити об’ємну саморобку з паперу в стилі абстракціонізму, включає в себе:

 • покриття фанерної основи акриловою фарбою білого кольору;
 • підготовка шматочків кальки різного відтінку;
 • пошарове накладання підготовлених елементів на дикт з проклейкою кожного шару.

Якщо викладати кальку внахлест, то вийде красивий ефект накладання.

Картина з макулатури

Щоб створити даний аксесуар, можна використовувати старі шпалери, непотрібні географічні карти, пожовклі від часу газети та ін. Підійдуть і паперові обкладинки від вінілових платівок.

загалом, вся целюлозно-паперова продукція, яку вам шкода було викинути, може придбати нове життя, будучи обрамленої в оригінальну раму.

Плетене панно

При з’єднанні двох малюнків можна також отримати об’ємну саморобку з паперу своїми руками. Потрібно підібрати дві картинки одного розміру, але з контрастним зображенням. Це можуть бути фотознімки, вітальні картки, роздруківки з комп’ютера.

Відібраний матеріал треба нарізати на однакові смуги і переплести, періодично фіксуючи клеєм. Готове панно слід вставити в багет.

Композиція з паперових пір’я

Для створення такого букета знадобиться кілька гілочок – їх можна знайти в парку. З кольорового паперу вирізають пір’ячко і приклеюють до зібраних гілок. Як тільки клей висохне, композицію ставлять у вазу. Для створення весняного настрою можна взяти листи пастельної гами. Але тут допускаються і експерименти з насиченими тонами.

Паперова ваза

Попит мають і вази, створені з паперу. Необхідні матеріали:

 • папір;
 • скляна банка;
 • ножиці;
 • клей.

Граючи з різними тонами, можна зробити стильну вазу, яку буде не соромно подарувати. Папір слід фантазійно нарізати і обклеїти банку. Підключіть свою уяву, щоб виріб стала оригінальним інтер’єрним декором. Подібні вази цілком можуть стояти з квітковими букетами.

Віяло

Красивою об’ємної виробом з паперу є віяло. Необхідні матеріали:

 • кольоровий папір;
 • клей;
 • ножа;
 • стрічки і намистинки

Порядок дій:

 1. Згорнути папір гармошкою.
 2. Зафіксувати один кінець віяла.
 3. Прикрасити виріб відповідно до власних побажань.

Фото таких виробів можна легко відшукати на сайтах, присвячених паперовому рукоділлю. Не забудьте, що потрібно адаптувати готову роботу під себе, а не намагатися повністю її повторити. Для декорування можна використовувати не тільки підготовлені прикраси, але і розпис маркерами.

Моделювання з паперу для дітей

У створенні паперових виробів дітьми є велика користь. Подібна творчість розвиває фантазію, дрібну моторику, мислення, посидючість та уважність. Щось виготовляти з паперу можуть вже трирічні малюки. Починати слід з аплікацій.

Аплікації

Аплікації вважаються найпростішими об’ємними виробами. Папір тут може використовуватися будь – кольорова, гофрована, оксамитова і т. п. Дитина самостійно рве її на дрібні шматочки, скачує з них кульки і наклеює їх на картонну основу з профілем картинки.

Зобразити в такій техніці можна що завгодно: машинку, кораблик, галявину, ведмедика, ворону. Головне, щоб складові частини малюнка мали великий розмір.

Роблять аплікації і іншими способами:

 1. З полудисков.
 2. На пружинках.

Смужки

Суть ще одного різновиду об’ємного моделювання полягає в склеюванні з різнокольорових паперових смуг. Дану технологію використовують під час створення аплікацій, панно, для декорування робіт, зроблених іншим методом. Ось інструкція:

 1. Сформувати з смужок петельки, склеївши кінці заготовок.
 2. Застосувати їх для позначення квіткових пелюсток, павиних або лебединих пер.

Якщо приклеювати до картону смужки у вигляді об’ємної півсфери, то можна створити черепаху, повітряна кулька, яблуко або цілий підводний світ.

Склеївши багато смужок хрест-навхрест посередині і піднявши вільні кінці за допомогою нитки, просунутой зроблені в них отвори, можна отримати грушу.

Привабливо виглядають ялинкові кулі, сплетені з паперових стрічок.

Конуси і циліндри

Компактні об’ємні фігурки тварин і чоловічків на основі конуса і циліндра можуть зіграти роль іграшок для лялькового спектаклю. Створюються такі вироби легко.

Для конуса краще використовувати шаблон розміром у третину від цілого. Заготовки з кольорового паперу зображують мордочку або личко. На готовий конус кріплять крила, хвостики, вуха, ноги або ручки. Аналогічно створюють ляльок з циліндрів.

Квілінг

Незаперечна краса об’ємних паперових виробів, створених у техніці квілінгу. Подібна виріб являє собою композицію з скручених стрічок кольорового паперу. Смуги готують заздалегідь, згортають їх у своєрідні завитки і надають їм форми пелюсток, краплинок, сердечок.

Зазвичай цей метод паперкрафтинга застосовують, щоб втілити сюжети на природне тему. Наприклад, можна наробити квітів і, оформивши ними картонну основу, створити квіткову галявину, доповнивши картинку сонцем і хмарами.

Елементи костюма

Дитячі ранки і модні нині рольові ігри сприяють розвитку мистецтва створення паперових виробів. У справу йдуть різні види паперу та картону. Використовуючи головний убір, ви зможете зробити з дитини справжнього казкового героя. Для потрібно:

 1. Зробити основу з широкого ватману.
 2. Обернути заготовку навколо голови малюка. Врахуйте, аксесуар не повинен доставляти дискомфорту дитині.
 3. Зшити кінці нитками або склеїти.
 4. Оформити «шапку» по своєму смаку. Можна використовувати штучні пряжі волосся, зробити фігурну корону, звірині вуха, сніжинку або вуса.

Орігамі

Ця техніка дає можливість виготовляти різні фігурки, з яких, у свою чергу, можна збирати цілі композиції. Дітям молодшого віку варто пропонувати самі легкі схеми. Школярі можуть впоратися і з чим-то складніше. Їх можна попросити зробити, приміром, журавля.

Гармошки

Об’ємні вироби з паперу для дітей з деталями за типом гармошки виглядають досить цікаво. При цьому вони неймовірно прості у виготовленні.

Створення тривимірних паперових виробів – справа дуже захоплююче і доступне людям всіх віків. Крім того, подібні заняття благотворно впливають на психологічний та емоційний стан людини. Якщо у вас сутужно з фантазією, ідеї і шаблони об’ємних виробів з паперу можна легко знайти в Інтернеті.

Фото об’ємних виробів з паперу