Обємні іграшки орігамі своїми руками – докладний опис як зробити паперові вироби

Майстер-клас зі створення обємних іграшок в техніці орігамі своїми руками. Великий вибір ідей з фото і описом всіх етапів створення орігамі в домашніх умовах.

Створення іграшок в техніці орігамі неймовірно захоплюючий процес. Це захоплююче заняття може затягнути на безліч годин у творчість.

Об’ємне орігамі — це по суті будь-яка фігурка, виконана складанням папери: від простого до кораблика складних модульних композицій.

Історія орігамі

Зараз орігамі захоплює в основному дітей. Однак це не завжди було так. Більшість фігурок тварин були створені як культові у Китайській і Японській міфології. Фото іграшок орігамі досі є мотивуючими на створення чогось нового.

Просте орігамі

Прості іграшки орігамі для початківців зробити досить легко. Об’ємний кораблик сподобається майструвати і запускати воду навіть самим маленьким дітям. Схеми для складання іграшок орігамі можна знайти у багатьох ресурсах. Тут ми наведемо простий кораблик і яка стрибає жабу.

Кораблик

Для складання цієї найпростішої об’ємної фігурки нам потрібно тільки аркуш паперу формату А4.

Спочатку складаємо лист навпіл, з’єднавши короткі сторони. Потім ще раз навпіл, знову по коротких сторонах.

Складаємо кораблик

Розгортаємо, залишаючи короткі сторони знизу. І до отриманої середньої лінії притягуємо верхні куточки. Отримуємо великий кут. Вільні сторони знизу повертаємо вгору з різних сторін. Беремо з двох сторін за середню лінію і розгортаємо так, щоб вийшов квадрат. Піднімаємо вільні куточки квадрата наверх з різних сторін, тягнемо і розгортаємо кораблик.

Це маленьке диво, створене за кілька хвилин, займе дитини на тривалий час.

Жаба

Стрибаюча жаба одна із самих забавних об’ємних фігурок орігамі. Далі наведена покрокова інструкція з орігамі своїми руками для жаби.

Беремо квадратний аркуш паперу і складаємо його навпіл в прямокутник. По складці звертаємо кути до середини так, щоб вийшов трикутник.

Розгортаємо і притягуємо куточки знизу до середньої лінії. Розгортаємо. З двох сторін звертаємо трикутники по отриманим лініях згину, вставляючи всередину стінки прямокутників.

Вільні куточки одного з трикутників піднімаємо до куті квадрата. Проробляємо те ж саме з іншого боку.

Куточки складених трикутників розгортаємо назовні. Виходять лапки жаби. Перевертаємо заготівлю і між одними з лапок піднімаємо кут нагору.

Звертаємо боку збоку від хвостика, як на літак. Перевертаємо заготівлю, звертаємо навпіл і відгинаємо задні лапки жаби.

Забавна стрибаюча жаба готова. Для того, щоб вона стрибнула треба натиснути на неї певним чином і різко відпустити.

Модульне орігамі

Цей вид орігамі з’явився відносно недавно. Він з кожним роком стає все популярнішим. Адже іграшки та інтер’єрні вироби зроблені в цій техніці виглядають як справжні. Збираються такі шедеври з маленьких деталей — модулів. Їх дуже легко скласти.

Складаємо модулі

Для модуля підійде стандартний аркуш паперу формату А4. Ділимо його на 4, 8 або 16 рівних частин, в залежності від розміру фігурки, яку плануємо зібрати.

Складаємо вийшов прямокутник навпіл, притягаючи довгі сторони один до одного. По лінії згину визначаємо середину і звертаємо кут, як у літачка.

Перевертаємо заготівлю і на кінцях «літачка» загинаємо зовнішні куточки вгору. Загортаємо вільні нижні кінці вгору і звертаємо всі всередину по середній лінії. Повинен вийде трикутник, у якого як би два ковпачка всередині.

Фігурки з модулів

Створити з таких деталей можна все що завгодно від простої підставки під олівці до прекрасного лебедя. Головне запастися терпінням і знати декілька хитрощів.

Щоб зробити об’ємну фігуру, потрібно почати з круглого підстави. Робиться воно зазвичай з трьох однакових рядів модулів, щільно вставлених одна в одну і скріплюються в коло.

Краще щільніше вставляти модулі один в одного. Тоді виріб буде більш міцним

Кольоровий папір більш тонка, ніж звичайна для письма і, тому модулі будуть виходити менш міцними з кольорового паперу.

І, нарешті, остання хитрість. Модульне орігамі краще робити всією родиною. Навіть на маленьку саморобку рідко потрібно менше п’ятисот модулів.

Куля-кусудама

Ще одна цікава техніка, яка дозволяє створити цікаві іграшки орігамі. В основі лежать кулі, створені з фрагментів папери, складених особливим чином.

Види куль

Кулі-кусудама мають різноманітну форму: це і класичні кулі, і діамант, зірки і навіть квіткові кулі. Розглянемо збір самого простого з них.

Класичний кусудама

Цей шар складається із спеціальних модулів, з’єднаних між собою особливим чином.

Складаємо модулі

Для складання модулів нам знадобиться квадратний аркуш.

Згинаємо аркуш навпіл, щоб визначити середину. Розкриваємо і притягуємо сторони до середньої лінії. Знову розгортаємо. Виходить, що лист як би розділений на чотири частини.

Загинаємо нижній кут біля першої четвертини і верхній кут біля останньої. Звертаємо сторони до центру.

Відвертаємо кути заготовки так, щоб вийшов ромб з двох трикутників. Кути трикутників заправляємо всередину кишеньок. По цим лініям згинаємо заготовку так, щоб куточки були на одному рівні. Розгортаємо, і відгинаємо назовні куточки. Збираємо куля

Для складання кулі знадобиться 29 таких фрагментів.

Збирайте куля рухаючись справа наліво, вставляючи в ряд по п’ять модулів. У завершальному ряду буде чотири модулі. Модулі один в одного вставляються куточками. Вставляти модулі потрібно щільно, інакше куля розсиплеться.

Іграшки кусудама

Куля кусудама вже сам по собі цікава іграшка. Однак і тут можна пофантазувати і зробити, наприклад, рибку. Для цього з кольорового паперу вирізаємо очі, хвіст і плавники. Приклеюємо їх до кулі і чарівна рибка готова.

Орігамі це завжди маса цікавих ідей для гри й творчості. Воно дозволяє зайняти дітей і стане захоплюючим хобі для дорослих.

Фото іграшок орігамі