Навіс з полікарбонату своїми руками: 120 фото кращих ідей і новинок

Фото готових варіантів навісу з полікарбонату для заміського будинку або дачної ділянки. Проста інструкція, схеми і креслення для легкої і швидкої установки.

Навіс – це не козирок над входом в будівлю. Козирок кріпиться до стіни будівлі. Навіс розташовується на стовпах, розташованих в землі (підлозі). Навіс як окрема конструкція може бути розташований окремо від будівель та капітальних споруд (альтанка, відкритий навіс для автомобіля, обладнання, сільськогосподарської техніки, збереження від дощу сіна, дров, товару).

Навіс як конструкція, приєднана до будівлі, може виступати як веранда, відкрита тераса з дахом. Не слід плутати прибудову і навіс. Будівництво прибудови зводиться до поєднання ряду обмежень, включаючи: правила міського планування та дотримання обмежень власності, встановлення фундаменту, орієнтацію ділянки і його оточення, доступну площу, характер землі або різницю у висоті. Прибудова має 4 стіни (можливо з вікнами).

У будь-якому випадку для установки навісу існують державні стандарти і технічні умови. З ними необхідно ознайомитися і всі вимоги необхідно виконати.

Ознаки, які відрізняють навіси з полікарбонату від капітальних споруд

  • не стоїть на фундаменті;
  • навіс не підключений до комунікацій;
  • не має стін або має від однієї до трьох стін.

Створення навісу

Навіси повинні забезпечувати укриття круглий рік. Вони захищають від сонця, вітру і дощу. Альтанка – ідеальний компроміс між відкритим навісом і верандою.

В естетичних та практичних аспектах монтажу навісу не завжди легко орієнтуватися. Не будемо зупинятися на описі альтанок з дерева. Зупинимося на похилому навісі з фіксованою жорстким дахом з полікарбонату.

Що потрібно знати перед будівництвом навісу (альтанки)

Перед покупкою, при вивченні фото навісів з полікарбонату, необхідно з’ясувати кілька питань:

  1. Які кліматичні умови в регіоні? Це питання використовується для визначення типу матеріалу. Наприклад, для регіону з сильним вітром вибираємо навіс, з посиленою конструкцією даху.
  2. Мета альтанки – це просто захистити від сонця чи створити даний житловий простір?
  3. Де поставити навіс і яка буде його орієнтація? Це питання використовується, щоб максимально використовувати природне освітлення.
  4. Який бюджет? Це питання також допоможе вибрати матеріал.
  5. Як довго альтанка буде на цій ділянці? Це тимчасове і дуже декоративний виріб або купівля на тривалий термін? Це питання дозволить вибрати матеріал, так як деякі з них більш довговічні, ніж інші. Головне – знати, яке застосування: це необхідно для захисту від погодних умов або реальна інвестиція у підвищення комфорту життя?

Різні типи навісів

Навіси бувають трьох видів: знімні (альтанки з відкидною дахом), самонесучі і односхилі.

Знімний дах з альтанки можна швидко зібрати і розібрати, щоб зрідка влаштовувати захід в саду. Практичний і недорогий, але не дуже естетичний варіант.

Самонесуча альтанка не залежить від завдань, що стоять поруч, кріпиться до стовпів у землі. Переміщати її не можна. Таким чином, ви можете встановити її посеред свого саду, не торкаючись фасаду будинку.

Нарешті, навіси «спина до спини» спираються на фасад будинку, тобто прибудовані навіси. В них можна помістити садові меблі, це практично продовження будинку. Його дах може бути прямою або похилій, а стіни можуть навіть закриватися в залежності від погоди. Вони більш обмежені при установці, але мають переваги при експлуатації.

Навіси у дворі стали незамінними для зберігання і захисту вуличного інвентарю (інструментів для будинку або саду, газонокосарок, садових меблів) та велосипедів, мотоциклів.

Особливою популярністю користуються навіси для автомобілів. Розміри навісу залежать від розмірів автомобіля. Навіс з полікарбонату надає більш сучасний вигляд саду. Цей навіс дешевше, ніж з алюмінію, стали, але менш міцний. Термін використання до 10 років.

Правильні розміри навісу

Немає обов’язкових розмірів, але з практичних міркувань необхідно дотримуватися кількох правил. Мінімальна висота навісу – 2,20 метра. Така висота, як і в будинку, полегшує циркуляцію повітря, можна встановити невелику садові меблі. Не перевищуйте 3 метри у висоту, інакше не будете добре укриті від дощу і вітру.

По довжині мінімально має бути не менше 1,20 метра. Однак, якщо сад невеликий, не перевищуйте 1/3 його площі, щоб можна було насолоджуватися сонцем.

Будьте обережні, не переповнюйте свій сад. По ширині навіс повинен бути достатньо великою, щоб забезпечити його стійкість. Стандарт для навісу хорошого розміру складає близько 3 метрів.

Підготовка

Важливо скласти проект навісу. Для цього необхідно попередньо виміряти периметр ділянки, розрахувати каркас з урахуванням вертикального і горизонтального кроків. Для монтажу покриття навісу з панелей полікарбонату товщиною менше ніж 8 мм застосовують крок 600-700 мм При укладанні важких панелей вертикально ступені роблять крок у 700 мм, з боків – до 1 м.

Необхідно розрахувати вагу решетування несучої конструкції згідно таблиці, рекомендованої фахівцями. Це вимога техніки безпеки, щоб дах навісу випадково не впала на людей від власної ваги або навантаження від зовнішніх факторів. Незважаючи на легкий вага полікарбонату, необхідно враховувати вагу снігу взимку.

При виборі панелі з полікарбонату необхідно враховувати його товщину і структуру. Комірчасті панелі товщиною 6-8 мм призначені для влаштування навісів. Листи товщиною 10 мм застосовуються для вертикальних поверхонь. Панель товщиною 16 мм використовуються для дахів великої площі.

Майданчик для навісу

По периметру навісу місце розмічається за допомогою кілочків. На відстані 1-1,5 метра викопують ями для установки опорних стійок. Опора закладається безпосередньо в грунт на 50-150 см, вирівнюється за рівнем навісу, фіксується бетоном.

Необхідно почекати кілька днів для стабілізації опорних стійок і бетону. Після цього з площі дна навісу необхідно видалити шар грунту завтовшки 15-20 см і засипають піском або гравієм і утрамбовують.

Після цього по периметру ділянки встановлюється опалубка, на дно заливається бетонний розчин товщиною 5 см, і укладається сітка з арматури і засипається таким же шаром бетону.

Опалубку знімають через 2-3 дні після застигання бетону. Сам бетон слід витримати не менше 2-3 тижнів, щоб вивести надлишки води. Замість бетону можна використовувати тротуарну плитку.

Монтаж каркасу для навісу

Вертикальні опори кріплять до деталей, закріпленим в бетоні. Каркас по периметру з металевої профільної труби 80х80 мм виконують за допомогою електрозварювання. Можливий дерев’яний каркас. Після цього за допомогою вертикальних розпірок виконують кріплення поперечних елементів каркаса до несучих балок.

Виконується конструкція решетування, краще всього ковані. Всі зварні шви на каркасі зачищаються, грунтуються і фарбуються. Можна придбати і готові гнуті каркаси зі стійками потрібного розміру і з кріпильними елементами.

Монтаж даху навісу

Листи полікарбонату товщиною до 8 мм можна розрізати будівельним ножем. Товсті панелі можна розрізати пилкою з дрібними зубами. Всі роботи по різанню листів слід виконувати тільки на плоских поверхнях.

Для монтажу використовується дриль для висвердлювання отвору в панелях. Укладіть лист полікарбонату на каркас і закріпіть саморізами. Діаметр кріпильних отворів повинен бути на 2-3 мм більше, ніж розмір самореза.

Для з’єднання окремих листів необхідно використовувати спеціальний профіль. Краю і відкриті торці панелей з полікарбонату закриваються спеціальною накладкою, перфорованою стрічкою з алюмінієм або мікрофільтрами і заклеюються герметиком.

При установці навісу своїми руками деякі умільці використовують гнучкі кріплення/затискні рішення, які дозволяють використовувати один лист довжиною до 30 м, не розрізаючи.

Найкраще співвідношення ціна / якість для навісу

Ціна навісу залежить від безлічі критеріїв: тип навісу (знімний, навісний або самонесучий), матеріал для конструкції, наприклад, алюміній, коштує дорожче. Сталь, обрані варіанти, місце виробництва і розміри. Ціни варіюються від 200 євро до 10 000 євро.

Стійкість до вітру і негоди – це реальна перевага навісів з полікарбонату. Довговічність навісу хорошої якості не порівнянна з терміном служби навісу з тканини.

Фото навісів з полікарбонату