Нарциси з паперу своїми руками покроково: легкий майстер-клас + 80 фото

Майстер-клас для початківців з фотографіями і описом, як зробити красиві квіти нарциси з простої паперу своїми руками.

У цілому ряді країн нарцис є символом благополучного сімейного життя. Вважається, що ця квітка здатний притягнути в будинок успіх і фінансову стабільність. Також існує повір’я, згідно з яким споглядання ошатних жовтих нарцисів допомагає зрушити з мертвої точки кар’єру і піти до нових її вершин.

Відмінна заміна живих квітів

На жаль, нарцис цвіте зовсім не круглий рік, тому майбутні фінансові магнати і честолюбцы охоче і повсюдно використовують штучні аналоги цього чудового рослини. Судячи з численних фото нарцисів з паперу, вони практично нічим не відрізняються від справжніх.

Недорого і красиво

Виявивши певні старання і терпіння, кожен може навчитися робити паперові нарциси різних сортів, щоб прикрашати ними квартиру, офіс, під’їзд, фойє, студію або бібліотеку.

Такі квіти будуть наповнювати приміщення теплом і затишком незалежно від сезону та погоди, заодно дозволяючи заощадити чималі гроші на покупку справжніх «посланців сонця».

Імітація природного забарвлення

Типова інструкція як зробити нарцис пропонує перед початком роботи мати набір для рукоділля, складається з

  • шаблонів викрійки;
  • клею ПВА;
  • тонкої крепованого паперу тих кольорів, в які пофарбований вибраний для наслідування сорт нарциса. Наприклад, для крупнокорончатой різновиди знадобляться жовтий, помаранчевий, білий, бежевий кольори, а також темно-зелений для виготовлення стебла.

Стебла, тичинки, серцевини, прикраса бутонів

Для додання паперовому нарцису схожості з оригіналом знадобляться

  • відрізки флористичної дроту з тканинним покриттям кожен довжиною по 30 см;
  • канцелярські ножиці;
  • жовті або помаранчеві нитки для в’язання типу «Ірис» для виготовлення тичинок;
  • олівці та маркери для імітації серцевин бутонів;
  • набір фломастерів для нанесення дрібних декоративних деталей.

Корисна особливість крепованого паперу

Кожному любителю домашнього творчості, шукає інформацію про те, як правильно робити нарциси своїми руками, треба взяти до уваги той факт, що на відміну від звичайної пресованої крепований папір дуже пружна і тому відмінно тримає скульптурну форму.

Ось чому вона є найкращим матеріалом для виготовлення об’ємних виробів, що відрізняються наявністю безлічі вигинів, скруток, хвиль, кілець та інших хитромудрих конфігурацій.

Гнучкість, м’якість, приємний вигляд

Крепированные листи мають здатність розширюватися після невеликого розтягування. Нагромадивши певний досвід роботи з ними, рукодельник навчиться моментально надавати заготівлях будь увігнуті і опуклі обриси.

При цьому важливо мати на увазі, що даний різновид папери не можна плутати з гофрованим аналогом.

Крепированный матеріал відрізняється високою пластичністю, витонченістю складок, високими естетичними характеристиками. Завдяки цьому паперовий нарцис буде мати величезне схожість з цим ніжним квіткою, що помітно підвищить його художню та матеріальну цінність в очах публіки і можливих покупців виробів.

Зовсім як справжні тичинки

Природно, що без тичинок нарцис буде виглядати не зовсім натурально. Ось чому є сенс повозитися з виготовленням цих дрібних, але важливих для загального враження елементів. Як правило, навіть після кількох поспіль невдач, пов’язаних з підбором довжини, зробити красиві тичинки все ж вдається.

Підбір кольору серцевини

У цілому знадобиться виготовити від чотирьох до шести тичинок. Серединку бутона краще вирізати з крепбумаги. Її колір повинен збігатися з забарвленням серцевини цього нарциса, обраного в якості оригіналу для наслідування.

Монтаж і фіксація тичинок

На вирізану смужку необхідно нанести декілька крапель клею. Готові тичинки збираються в пучок, притискаються до стебла і обмотуються смужкою. Бажано затиснути цю збірку пінцетом або пассатижами і потримати так кілька хвилин, інакше пружна папір повністю або частково розгорнеться.

Формування коронки

Коли робимо нарциси з кольорового і гофрованого паперу, то особливе значення надаємо їх коронкам, які ботаніки визнають окремими незалежними органами даних рослин, що виростають з їх квітколожа. Для виготовлення коронки знадобиться шаблон, по якому потрібно буде вирізати з крепбумаги прямокутник.

Щоб додати даного елемента вигнутий вигляд, потрібно зробити його ширшим по одному краю. Для цього папір затискається великим і вказівним пальцями обох рук, після чого піддається легкому розтягування.

Надання вигнутої форми і монтаж

Після того, як один з країв крепбумаги виявиться ширше іншого, можна створити вигнуту поверхню, обмотавши край заготовки навколо олівця. Далі потрібно обернути цей край крепбумаги навколо будь-якого циліндричного предмета, наприклад, маркера. Створивши таким чином паперову коронку, слід щільно згорнути другу частину заготовки.

Далі необхідно з допомогою клею з’єднати верхні краї заготовки, щоб вона остаточно перетворилася в коронку. Потім дріт з тичинками протягується в готову чашечку.

Залишається змастити клеєм нижню частину заготовки і намотати її на стебло. Враховуючи високу щільність отриманого рулону, бажано утримувати його півхвилини в стислому вигляді, щоб дати висохнути клею.

Вирізання і загинання пелюсток

Покрокове виготовлення нарцисів для початківців включає також копітку роботу над пелюстками. Впоратися з нею без прикрих помилок допоможе шаблон, по якому треба буде виготовити за шість ідентичних пелюсток для кожного майбутнього квітки. Для додання пелюсткам злегка зігнутої форми необхідно обережно розтягнути папір вздовж підстав заготовок.

Цей процес нічим не буде відрізнятися від розтягування заготовки для коронки. Далі слід щільно стиснути кожен пелюстка у підстави, орієнтуючись на пунктирну лінію, проведену на шаблоні. Не відпускаючи підстава, потрібно відігнути його на кут у сорок п’ять градусів.

Фіксація пелюсток на коронці

Слідом на підставу пелюстки наноситься декілька крапель клею. Залишається обережно приєднати відігнуті частини до стебла, щільно притискаючи їх до згорнутої частини коронки. Фіксація пелюсток здійснюється в шаховому порядку.

Виготовлення стебла

З метою маскування місця кріплення коронки до стебла і підвищення його жорсткості необхідно обмотати флористичний дріт смужками із зеленої крепбумаги. Вони не повинні бути широкими, інакше при накручуванні сомнутся в некрасиві складки. Вирізавши смужки правильної ширини, їх необхідно злегка намазати клеєм.

Процес обмотування треба починати з квітконіжки, після чого потроху просуватися до іншого кінця стебла. Додатковим заходом щодо недопущення появи складок на стеблі повинен стати ухил намотують смужки під кутом 45 градусів.

Підвищення реалістичності забарвлення

Майстер-клас як зробити нарцис закінчується доведенням штучних рослин до досконалості за допомогою декількох маркерів. Вони знадобляться для того, щоб нанести на коронку і пелюстки більш темні і світлі відтінки. Окантовка коронки повинна в підсумку вийти помітно більш темною, чим її нижня частина.

Фото нарцисів з паперу