Метелик з бісеру (100 фото ідей) – уроки, схеми, варіанти плетіння та приклади самих красивих виробів

Майстер-клас з покрокової інструкцій та фото зі створення ексклюзивної вироби з бісеру – метелик. Список всіх етапів створення виробів з бісеру своїми руками.

Бісероплетіння – вид рукоділля, який останнім часом набрав особливу популярність. Картини, різні прикраси, брошки, штучні квіти, дерева, кухонні серветки, іграшки – все це можна зробити своїми руками з доступного матеріалу – бісеру.

Також, можна придумати щось дуже красиве і оригінальне в якості подарунка на особливе свято. З упевненістю можна сказати, що людина буде в захваті від вашої вироби. А найголовніше те, що ви вкладете в неї свою душу.

Варто відзначити, що брошки з бісеру у вигляді комах виглядають особливо красиво і привабливо. Ось, наприклад, якщо знайти фото метелики з бісеру, то можна зробити висновок, що виготовити таку прикрасу не складе великої праці навіть новачкові. Для цього потрібні лише кілька речей: акуратність, уважність, посидючість, зацікавленість і терпіння. Ні для кого не секрет, що з першого разу не все може вийде.

У статті ви зможете дізнатися багато корисного для себе, а саме – майстер-клас по створенню метелики і інструкція, як зробити метелика з бісеру, а також багато чого іншого.

Матеріали та інструменти для створення метелики

 • Різнокольоровий бісер круглої форми;
 • Різнокольоровий бісер рубка;
 • Дріт;
 • Ножиці або кусачки.

Майстер-клас по створенню метелики з бісеру

Цей розділ допоможе всім, хто цікавився як зробити метелика з бісеру. З допомогою легкою і зрозумілою інструкції, ви зможете самостійно повторити прекрасне творіння всемогутньою природи своїми руками.

Починати свою роботу потрібно з створення крил для красивого метелика використовуючи техніку паралельного плетіння. Далі, слід взяти шматок дроту і нанизати на неї одну бісерину. Потім на один край надіти ще 2 штуки, а потім провести через них другий кінець дроту. Як тільки ви затягнете петлю, повинне вийти два ряди. Ваше завдання – доробити перше крило до самого кінця, а потім сам робити друге, використовуючи ту ж саму техніку плетіння. Кількість та колір бісеринок потрібно підбирати самостійно або слідуючи певній схемі.

Для того, щоб сформувати вусики, необхідно нанизати по 2 бісеринки на кожен кінець дроту (відступ повинен становити близько 3 см від самої голови). Далі два кінці дроту проводимо крізь перший нанизаний бісер, закріплюємо на голові і скручуємо – в результаті отримаємо усик. Робити тулуб метелики рекомендується з бісеру з великим отвором, тому що під час складання всіх необхідних деталей виникне необхідність пропускати їх кілька разів через один дріт.

В кінці у вас вийде яскрава і різнобарвна метелик з бісеру, яка стане відмінною прикрасою для інтер’єру кімнати.

Як зробити брошку-метелика з бісеру?

Брошка-метелик з бісеру – дуже красиве прикраса, що підійде майже до будь-якого літнього образу. Зараз ви дізнаєтеся, які інструменти і матеріали потрібно підготувати, а також дізнаєтеся схеми плетіння метелики.

Що потрібно для створення брошка-метелики?

 • Заготівля брошки;
 • Фетр;
 • Різні стрази і намистинки;
 • Бісер певного відтінку;
 • Частина натуральної шкіри;
 • Стеклярус;
 • Дріт з металу;
 • Капронові нитки;
 • Канцелярські ножиці;
 • Маркер або фломастер чорного кольору;
 • Звичайний олівець;
 • Клей;
 • Голка для роботи з бісером.

Схеми плетіння для яскравих метеликів

Перш за все потрібно підготувати кольорову схему, яка буде підказувати як вишити метелика. Цікаві та різноманітні за рівнем складності схеми можна подивитися на інших Інтернет-ресурсах.

Метелик з бісеру для початківців може здатися дуже простим завданням, якщо дотримуватися нескладних схем. Все що знадобиться для цього – фантазія, достатня кількість часу, терпіння і зосередженість на роботі.

Як пошити тулуб для метелика?

 1. Використовуючи клей-пістолет, потрібно приклеїти в центрі крил стрази. Розшити виріб слід згідно контурові крил і тулубу метелики. Далі потрібно оточити кожен страз рядами з намистин. Важливо пам’ятати, що починати свою роботу потрібно з верхньої частини метелики.
 2. Намистинками іншого кольору потрібно обшити по контуру фігури брошка.
 3. Крила слід чітко відокремити.
 4. Край контуру зсередини й інші проміжки розшиваються стеклярусом.
 5. Велику намистину слід пришити до останньої бисерине тулуба. Саме вона сформує голову майбутньої метелики.
 6. В той момент як метелик буде готова, потрібно вирізати її виходячи з країв обриси форми. Робити цей процес потрібно дуже уважно і акуратно, щоб не защепити нитка для зшивання вишитого контуру.

Як зробити майже справжні вусики?

 1. Вусики метелики створюються з дроту. Крізь останню намистину тулуба метелики необхідно протягнути невелику частину дроту.
 2. Намистину потрібно провести через дріт, а потім опустити вниз першої намистини тулуба в протилежній стороні.
 3. Відміряти потрібну довжину дроту, а зайве – обрізати. На замітку, вусики різної довжини виглядають незвично дивно.
 4. На кожен вусик метелики потрібно надіти бусинку і биконус, а потім обернути дротом.
 5. З іншого боку потрібно закріпити місце кріплення троса. Для цього слід обмотати його ниткою, зав’язати два або три вузли і додатково проклеїти.

Етап завершення роботи

 1. У вас вийшла чудова вишивка бісером метелик, яка вже радує око.
 2. В кінці роботи вишивка метелики прикріплюється до брошці, яку ви заготовили.
 3. Звичайний картон приклеюється до внутрішньої сторони метелики.
 4. Вирізається контур з підготовленої частини шкіри. Тут слід поставити відмітку у точці, де повинна бути застібка. Місця для розрізання відзначаються з допомогою чорного фломастера або маркера.
 5. Надрізи робляться з допомогою ножиць, а потім вставляється металева застібка.
 6. Шкіра із застібкою приклеюється до вишивки. Краї брошки необхідно обшити намистом.

Важливі поради для початківців рукодільниць

 1. Починати потрібно з простих і зрозумілих схем плетіння;
 2. Старатися робити всі шви однаковими;
 3. Вишивання контуру брошки закінчується в тому місці, де починалася;
 4. Місце для процесу роботи повинно бути чистим, просторим і світлим, так як від цього також залежить результат вашої праці.

Незвичайне плетіння мозаїкою метелики з бісеру

Цей розділ буде присвячений темі плетіння метелика з бісеру, а також ви дізнаєтеся, як зробити красиві метелики з бісеру схеми плетіння.

Техніка плетіння мозаїкою дарує можливість самостійно зробити незвичайну і об’ємну саморобку. З-за певної кількості рядів, для виготовлення метелика використовують фігурну мозаїку з допомогою плетіння колом.

 1. Тулуб метелики повинне бути об’ємним.
 2. Крила правого боку потрібно робити, коли схема знаходитися зверху, а ті, що внизу – коли знизу. Напевно, це вам вже знайомо, так як вже знаєте елементарні схеми як зробити метелика з бісеру.
 3. Для того, щоб зробити кріплення для крил, потрібно прикріпити чотири окремі намистинки по сторонах. Спеціальну голку пропустити через верх і сформувати другий ряд.
 4. Вусики можна зробити з дроту, або зробити самостійно з бісеру.
 5. Нижнє крило метелика слід плести поруч із верхнім. Варто не забувати, що тільки двома бісеринками можна закріпити крило. Місця фіксації завжди спеціально відмічаються.
 6. Стиль мозаїки допомагає створювати рукотворні шедеври власними руками. Завдяки цій техніці, робота виглядає реалістично і красиво.

Фото метеликів з бісеру