Лебідь з паперу в техніці орігамі – інструкція по створенню вироби (150 фото)

Великий вибір свіжих ідей від майстринь по створенню вироби лебідь з паперу в техніці орігамі. Незвичайні схеми складання виробів орігамі своїми руками.

Традиція майструвати красиві фігурки тварин сягає своїм корінням в минуле Японії та Китаю. Ці фігурки були покликані відганяти злих духів. Ці фігурки уособлювали сили добра і служили прикрасами для свят.

Наприклад, фігурка лебедя приносила успіх і вважалася символом сімейного благополуччя.

Матеріали та інструменти

Орігамі – дослівно означає «складений папір» в перекладі з Японської мови. Для складання більшості фігурок використовується спеціальна тонка папір у формі квадрата, але і з звичайного паперу для принтера можна створювати цікаві вироби.

Для виготовлення паперового лебедя знадобляться ножиці, папір і трохи фантазії.

Як зробити лебедя орігамі

Існує кілька способів створення фігурок лебедя. Розглянемо опис, як зробити прості орігамі лебедя для початківців і більш складний варіант модульного орігамі.

Прості схеми орігамі лебедя

Тут ми розглянемо схеми та інструкції як зробити орігамі лебедя.

Спосіб 1

найпростіший варіант по-іншому називається «журавлик» або «дракон». Фото лебедя орігамі зробленого таким способом можна знайти в будь-якій книзі по орігамі або в інтернеті.

На перший погляд скласти таку фігурку складно, однак, якщо розібратися він робиться буквально за п’ять хвилин. Для створення такого лебедя нам знадобляться ножиці і звичайна біла папір для принтера.

Отже, розглянемо послідовність складання лебедя:

 1. З прямокутної паперу вирізаємо квадрат. Для цього за куточок притягуємо верхню сторону до бічної так, щоб вони співпали. Залишилася внизу відрізаємо смужку. Можна використовувати спеціальний папір для орігамі, вона має форму квадрата.
 2. Складаємо квадрат по діагоналі. Одержаний трикутник складаємо ще раз навпіл, поєднуючи разом гострі кути
 3. Розгортаємо і складаємо в квадрат прямокутник. Важливо, щоб всі лінії згину були в одну сторону.
 4. За отриманими лініях згину складаємо так, щоб з двох сторін вийшли ромби, з ущелиною посередині.
 5. На цій ущелині складаємо кути ромба. Перевертаємо і проробляємо те ж саме з іншого боку.
 6. З ущелини тягнемо куточки з двох сторін. Це голова і хвіст нашого лебедя. За них потрібно потягнути і з інших сторін розправилися крила.
 7. Загинаємо голову вниз і лебідь готовий. Якщо злегка потягнути його за голову і хвіст, він буде ворушити крилами.

Спосіб 2

Для другого способу також знадобиться квадрат білого паперу. А складати його потрібно наступним чином:

Складаємо квадрат по діагоналі, щоб позначити середину. До середини з двох сторін притягуємо куточки так, щоб сторони, до них прилягають, збіглися з означеної серединою.

Перевертаємо і загинаємо вгору хвостик, так щоб середня лінія збіглася. Потім відгинаємо кінчик хвостика так, щоб він торкався краю виробу. Розгортаємо і поєднуємо отриману складку з краєм вироби.

Складаємо заготовку по центральній лінії хвостиком всередину. Злегка відтягаємо хвостик до куточків і розгладжуємо. З кожної сторони заготовки загинаємо краю до черевця заготовки так, щоб краї збігалися.

Отриману заготовку загинаємо навпіл в обидві сторони, щоб отримати складку. На більш широкій частині від загину робимо косу складку. Розгортаємо заготівлю і вивертаємо з косою складці назовні. Ось вже видно обриси шиї лебедя.

Загинаємо шию лебедя в обидві сторони так, щоб лінія шиї збіглася з лінією тулуба. Загинаємо шию лебедя по складці усередину в сторону тулуба.

Далі робимо голову лебедя. На відстані приблизно 2-3 см робимо складку голови і трохи ближче до краю складку на дзьоб. Загинаємо всередину спочатку дзьоб, а потім голову так, щоб вона дивилася вгору.

На середині шиї робимо косі складки, щоб голова лебедя дивилася вгору. За отриманою складці загинаємо шию всередину. Голова при цьому загинається вниз.

Красиво загинаємо крильця лебедя вниз і розправляємо листочки в центрі.

Красивий лебідь орігамі готовий.

Модульне орігамі лебедя

Більш складний і красивий варіант – модульне орігамі лебедя. На створення шедеврів у цій техніці потрібно терпіння. Далі наведемо опис, як правильно зробити орігамі лебедя. Для створення такої фігурки знадобиться 800 трикутних модулів.

Почнемо з опису створення трикутних модулів:

 1. Для отримання заготовок потрібного розміру потрібно розділити аркуш паперу формату А4 на 4 рівні частини.
 2. Складаємо такий шматочок паперу навпіл по горизонталі. Потім по вертикалі намічаємо складкою середину і до неї складаємо від середини сторони до центру. Повинен вийти куточок.
 3. Перевертаємо заготовку. Маленькі куточки з країв загинаємо до нижньої лінії великого кута.
 4. Загинаємо отримані краю всередину по лінії великого кута. Звертаємо по середній лінії всередину.

Далі розглянемо, як правильно зробити орігамі лебедя з модулів.

Треба зробити необхідну кількість модулів.

Робимо підставу для лебедя. Два модуля ставимо поруч один з одним. Третій модуль вставляємо зверху, з’єднуючи перших два куточки. Приставляємо до першим двом четвертий і знову приєднуємо п’ятим зверху і т. д. Зверху вставляємо ще ряд. Має вийти три ряди по 30 модулів. Отриману гармошку з’єднуємо в коло, з’єднуючи краю кожного ряду модулем.

Підставу вивертаємо всередину, повинен вийти квіточка з рівним дном. На цій підставі робимо тіло лебедя. Беремо модуль і з’єднуємо їм кінці двох найближчих модулів. Перший модуль залишаємо насадженим нещільно, щоб позначити початок ряду, а все решта щільно притискаємо до нижнього ряду. Разом з підставою повинно вийти дванадцять рядів.

Далі робимо шию. Для цього по тому ж принципу, що описаний вище, насаджуємо два модуля і з’єднуємо їх між собою третім. З’єднуємо цей модуль з кінчиками двох перших новими двома модулями і так до тих пір, поки не вийде довга, красива шия. Трохи зігніть її, щоб вийшла як у лебедя.

Наступним робимо хвіст. Відраховуємо від шиї одинадцять модулів і краєчок від модуля біля шиї. Надягаємо два модуля один на інший, щоб надати більше обсягу. Те ж саме проробляємо з іншого боку.

Між модулями насаджуємо за два один на інший. У наступному ряду залишаємо крайні куточки і заповнюємо ряд так само, як попередній. Заповнюємо до тих пір, поки не залишиться заповнити один модуль.

Тепер формуємо крила. Заповнюємо ряди також як на хвості, насаджуючи за два модулі один на інший. Ряди починаємо вибудовувати від шиї. Потім зменшуємо крило, для чого біля хвоста залишаємо один куточок від модуля і повертаємося до шиї.

Заповнюємо ряди до тих пір, поки не залишиться незаповненим один модуль, так само як у хвості. Друге крило робимо в точності так само, як перше. Для додання обсягу на останній ряд надягаємо три модулі. Красиво вигинаємо крильця і хвіст назовні.

З червоного паперу робимо ще один модуль – це дзьоб лебедя. З’єднуємо їм кінцеві модулі шиї. При бажанні шию можна ще трохи подовжити. Біля дзьоба малюємо очі. Гарний лебідь готовий.

Така розкішна виріб може стати відмінним подарунком. Модулі можна робити з кольорового паперу, тоді лебідь може стати райдужним або шаховим, таким, як підкаже фантазія.

Який би спосіб для виготовлення лебедя з паперу Ви не вибрали, це неодмінно буде красива дрібничка, яка займе як дорослих, так і дітей.

Фото лебедя з паперу в техніці орігамі